cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Cocuklarin ismini yazmiyim diye kara_sari dedim. Cunku evin icinde oyle hitap ediyorlar.

Bu arada cocuklar 2 aylik. Kv soranlara cocuklarin adini bilmiyorum daha diyor.
Sanki 10 torunu var da..

Artik dana,kara demesine takilmiyorum. Lohusalik halimi burnumdan getirdi ,inadina diyecegim diyerek..

Buarada kara taşaklım falan da diyor.
Benim takildigim ev icinde hadi diyor da, bari elaleme ismini soylesin!
2 aylik cocuga bu kara ,bu da sari diyor.
Sulale kara_sarı diye biliyor.. ben buna takiliyorum. Millette kara oglan diye mi cagiracak??

Dana lafinda bisey yokta kara ve sarı olarak çocukları ayirmamaniz gerek
Özellikle esmer olanı KV açıkça kayirıyor çok yanlış bu ilerde iki kardeşin geçimini de etkiler
Ayrı eve çıkmanız en güzeli
Onlar senin çocukların KV evinde kalsanda onlar hakkındaki kararlarına kimseyi karıştırma
Altınımi aciyor al çocuğu sen ilgilenen mümkün olduğu kadar sen ilgilenen

evlerı ayırmanız gerekıyor maaslarıızı kp ye mı verıyosunuz

Merhabalar,
Kisaca konuya gireyim..
Iki aylik ikizlerim oldu. Kv nin evinde kaliyoruz.yilin 4 ayi birlikteyiz,8 ay memlekette kaliyor onlar. simdi cocuklar olunca mecburen onlar da 2 yil bizimleler cocuklara bakmak icin.
Esimle ben calisiyoruz. 3.5 yillik evliyiz.

Kiraya cikmadik cunku, evlenmeden once esim bazi konularda ikna etti beni.ailem sana karisamaz,aksi durum olursa gel bana soyle ben ailemle konusurum,sen sakin kotu laf etme,tut kendini demisti.ayni sey ailesi icinde gecerliydi.
4 ay birlikteydik,calisiyordum da.toplamda 3 saat yuzlerini goruyordum. Yemek yiyip nasilsin naptin derken gun bitip uyuyordum.
Esim tek cocuk, kaynim 7_8 yil once vefat etmis.dolayisiyla ailesine de bir saygisizligim olmadi. Hatta beni cok severlerdi,ben de onlari. Disari cikarken onlari da alalim derdim,hediye alirdim, dogum gunlerini ilk defa ben kutladim mesela..Nihayetinde anne_baba dan baska kimimiz var bize en yakin?
Yemegim hazir,evim temiz,evet onlarin evindeydik ama yilin 4 ayi sadece 3 saat goruyordum onlari. Gayet mutluyduk aslinda.

Gelelim konuya..
Simdi binbir zorlukla ikizlerim dogdu ve dogum iznindeyim. 10 aylik izne ayrildim. 3 aydir ayni evin icinde hep birlikteyiz. Suan durum tam tersi.biran once su evden kacsam diye bakiyorum.
Cocuk konusunda acayip fikir ayriligimiz var.
Kv nin her dedigi laf batiyor artik.
Anne cocugu sirt ustu yatirma dik tutarak mamasini yedir diyoruz anlamio. Cocugu dana diye seviyor,deme ozmn ayı diyelim diyrm yok o kotu anlamli dio! Dana ne demek yaa.. kara'm diyor birine(guya esime benziomus) kara deme anne ben esmer sewmem cunku zenci olacak bu gidisle demistim hamileyken de gulumseyerek.o da guldu ama yine degismedi.akrabalari da dio kara demesene diye. Esmer olani kayiriyor. Bak bu da benim karabocek dio gormeye gelenlere. Hatta abla cocuklardan biri oyle tatli ki dedi ( sarisin olan kotu mu yani??)
Sari aglarken odama girerdi, ha sari mi aglio der dönerdi sirtini. Nefret ediyorum artik.Kucaginda hep esmer olan cocuk var. Esim birdaha onu degl sariyi al kucagina dedi.kim soyletiyor sana bunu oglum dedi.
Cocuklar 45 gunlukken yan dairedeki komsuya goturmek istedi, anne usuturler goturme buyusunler ozmn zaten gidersiniz dedim. Iyi dedi gitti kendi. Ben de 2_3 saat sonra uyudum. Ben uyurken esmer cocugu gene kucaklayip gitmis!!!
Deliye döndum. Benle niye inatlasiyosun anne, kara deme diyorum diyosun,dana deme diyrm diyosun, cocuk usur gitmeyin komsuya diyorum ben uyurken yine gidiyosun dedim bi cirpida.. elleri sicak usumus mu baksana dedi.(elleri sicakti evet ama komsunun evi soguk oluo fatura gelmesin die.)
Dondu kaldi deliye döndü,bisey de demedi yuzume.Ben odama gittim yattim.derken kapilari carpti,biseyleri tekmeledi.muffakta tezgaha birseyler firlatti... kendi kendine soylendi falan filan.. iki gun konusmadi benle. Sonra esime demis aynen boyle oldu cocuk azarlar gibi azarladi beni demis!!!
Sakayla dedim olmadi,ciddi dedim olmadi,esime soylettim olmadi,sert cikistim yine ayni.. dana,kara..

Esim de cok bunaldi aramizda kalmaktan. Annesine diyor inadina dicem oglum karisma sen diyor. Kendi bildigi dogruyu bile duzelttiremiyor annesine. Bir insan neden bu kadar inat eder?? Nie cocuklarinin arasini acar? Niye kendini duzeltmeye calismaz?
Simdi huy edinmis, cocugun altini soyuyo kaka yapmasini bekliyor. Iyle rahat yapiomus. 10 dk sure icinde cocuk feryat figan bagiriyor. Bir de ahh yavrum yapamayinca aglio deyip seyrediyor.! Anne bi kucagina al,dik tut pıspisla en azindan aglamasi kesilsin dedim. Alamam simdi kizim alti açık dedi( sarip sarmalanmio mu bezi kapanip??)
cocugun bacaklari donuyor ayrica 10 dk icinde. Icim paramparca oldu...

Cocuk yuzunden esimle surekli tartisiyoruz.annen boyle yapti,sen boyle dedin diye.. hic huzurum kalmadi evde.
Sinir stresten kurdesen oldum. Artik maasim da yatmayacak. Esim, biraz zorlancaz anne maasi da yatmayacak dedi. Gerci sut veriyor ise de gidrmez dedi.Oglum zaten sut mu veriyor ki,gunle iki kere verio o neki dedi kv.
Yani sut vermiorum ozaman işe mi baslamaliyim onu mu demek istedi, git para getir mi diyor?
Ufff bu gibi seyler.. az once balik yedik,makine doluydu. Temizleri yerlestirip,pisleri koyayim diyerek wc ye gittim. Kv arkamdan bagirio masayi toplasaydik hazir kirliyken,oyle yikasaydin elini dedi...
Esime dedim ,annem sana karisiyor mu diyorsun ya al en basit ornegi bu, ben masayi toplamaya nasil baslayayim diye ona mi sordumki,yada elimi yikayip kaciyor muyumki de yorum yapiyor dedim!!
Esim de herseyi abartiyorsun,havadan nem kapiyorsun dedi.
Birikti artik doldum dedim, 6 ay daha nasi cekecem ben aileni dedim? Sussa.yorum yapmasa.. orta yolu bulsa, bikere de tamam siz haklisiniz dese...

Ayri eve ciksam olmayacak,en azindan kendi evim olur ozgurce kalirim. Senin maasa ne zaman zam geliyor,kac aliodun sen denmez! Bazen diyorum iki cocukla napcam,kim bakcak? Bakici tutsak gecinemeyiz.. evin temizligi,pazari,bulasigi,yemegi var daha. Bunu da kaldiramam.
Ama ailesinin mudahalesinden,beni dikkate almamalarindan,boyle yapmayalim dedigimiz seyi inatla surdurmelerinden biktim. Ben uc_bes cocuk buyuttum size mi sorcam deyip cikiyor.
Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!
Ve ben cocugumu nasil bu kadar sahiplenir,kafasina gore alip gider_plan yapar diye deliye dönüyorum..

Gitsem olmuyor, kalsam olmuyor..
Ben mi abartiyorum sizce? Ben mi art niyetliyim yada? Eskisi gibi olmak icin napmaliyim?
Nasil boyle olduk bilmiyorum. Esimle aileler yuzunden tartismaktan da biktim..

Merhaba mezig,_34,
Seni ikizler topiginden taniyorum,benimde ikizlerim olucakti erken dogumla 6.ayima girdigimde kaybettim..
Suan senin yerinde olmayi o kadar isterdimki 4 ay oldu toparlanamadim hala,eger dogsalardi bende kv kp le bakicaktim hergun kavga gurultu olucakti hamileyken onu dusunur uzulurdum napicam ben bu kadinla diye,ama rabbim nasip etmedi,simdi sana soyliycek tek bisiyim var sabret yavrularina saril hic birseyide dert etme,kotunun kotusu var cnm.:KK43:

Çocuk taşak die sevilir mi yahu hemde sallanan taşak :KK70: :KK70:
Öyle seviyodu bebekken yoresel birazda onlarda çok var lakap takma eşim baba tokuç der kısa şişman demek ama ben175 im annesine tosbik der sever isim takmayı alıştım ben tuhaf gelmiyo zaten artık buyudu demiyo öyle öğrenir oda söyler diye dikkat ediyo soylediklerine

Anladigim kadariyla ayri eve cikana kadar cekeceksiniz mecburen.. diyorsunuz. Ben de oyle diyorum artik. Ama bu koca 2 yıl!!!

Artik ciktik birkere, baska ile tayin olana kdr bekleyecegiz.
Buarada kv,
Bag bahcelik evi olsun, rahat etsin, kendine ait evi olsun elaleme havasini da atsin diye memleketlerinden ev aldik.,cocuk yapmaya karar verdigimizde. 2700 borc oduyoruz. Dugun borcumuzu da odedik. Benden onceki borclari da odedim,egitim kredisini de.. simdi de arsa alip ev yaptiriyoruz ustune uc katli! Dolayisiyla bizi bagladilar bu eve, kiraya cikacak maddi gucumuz kalmadi yani.(ben o paraya kendi evimi almak varken kv nin oturacagi evi aldik) Gonul rizami da almadilar. Esim tek basina memleketine gitti arsa aldik kredi cekiyoruz hemen dedi. Aptal olan ben bisey de diyemedim iyi dedim. Arsa borcu bitmeden ustune ev yaptirdilar biz cocuk derdine dusunce.
Biraz da tahammulsuzlugum burdan kaynakli. Emrivaki oldu,esime aldirtti arsayi hemen... çakalligina sinir oldum. Aslinda bu olay soguttu beni kendilerinden..

Son düzenleme:
Dana lafinda bisey yokta kara ve sarı olarak çocukları ayirmamaniz gerek
Özellikle esmer olanı KV açıkça kayirıyor çok yanlış bu ilerde iki kardeşin geçimini de etkiler
Ayrı eve çıkmanız en güzeli
Onlar senin çocukların KV evinde kalsanda onlar hakkındaki kararlarına kimseyi karıştırma
Altınımi aciyor al çocuğu sen ilgilenen mümkün olduğu kadar sen ilgilenen

Merhaba mezig,_34,
Seni ikizler topiginden taniyorum,benimde ikizlerim olucakti erken dogumla 6.ayima girdigimde kaybettim..
Suan senin yerinde olmayi o kadar isterdimki 4 ay oldu toparlanamadim hala,eger dogsalardi bende kv kp le bakicaktim hergun kavga gurultu olucakti hamileyken onu dusunur uzulurdum napicam ben bu kadinla diye,ama rabbim nasip etmedi,simdi sana soyliycek tek bisiyim var sabret yavrularina saril hic birseyide dert etme,kotunun kotusu var cnm.:KK43:

Tesekkur ederim... allah baska evlat acisi gostermesin size de..

Gecer dimi bunlar da?? En azindan cocuklar icin..
Bugun hastaneye gittik, annesi cocugu giydir dediler kv me! Digeri benim kucagimdaydi..
Fikrimi sormuyor,zaten onem de vermiyor. Cocuklari aliriz,gideriz,yapariz diyor kafasina gore..
Ben aslinda buna mudahale etmek istemistim. Torunu degil de cocuklari gibi seviyor cocuklarimi..
En basta canim oglum,birtek oglum,ahh oglumm kurban olurum sana derdi.. daha torunum lafini duymadim. Lihusayken buna da takiliyordum. Simdi bunu da bosverdim. Ismini soylesin yeter ki..!!

Tesekkur ederim... allah baska evlat acisi gostermesin size de..

Gecer dimi bunlar da?? En azindan cocuklar icin..
Bugun hastaneye gittik, annesi cocugu giydir dediler kv me! Digeri benim kucagimdaydi..
Fikrimi sormuyor,zaten onem de vermiyor. Cocuklari aliriz,gideriz,yapariz diyor kafasina gore..
Ben aslinda buna mudahale etmek istemistim. Torunu degil de cocuklari gibi seviyor cocuklarimi..
En basta canim oglum,birtek oglum,ahh oglumm kurban olurum sana derdi.. daha torunum lafini duymadim. Lihusayken buna da takiliyordum. Simdi bunu da bosverdim. Ismini soylesin yeter ki..!!

Gecer hepsi gecer,ilk torunlarmi?
Benim kv dede kizindan olan erkek torununa tapiyo nerdeyse oyke seviyo,oglumm diyo surekli,benim esimin kopyasi cocukda sanirim ondanda cok baglandi,surekli telden resimlerini acip seviyo oglum oglum yavrum diye akt kattan ben duyuorum sesini kadinin.

Ilk torunlar. Esim tek cocuk zaten.
Erkek torun oldu diye dunyalar onun oldu, kız olsaydi yuzume bakmazdi belki de.. resmen ona dogurmusum..

''Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!''
Bu ne demek???? Vallahi dava ederim sizi benim evlatlarımı alıp bir yere götüremezsiniz diye pas paparayı. Ne demek el kadar yavruyu alıp annesinden uzağa götürmek?
Vallahi bu kaynanalar torunları olunca anneyle yarışa giriyorlar. Çocuklar 2 yaşına gelene kadar sabredip sonra devletin kreşlerine verseniz?

''Daha bir de biz cocugu alip memlekete gotururuz siz calisiyorsunuz diyor..esim de olur diyor!''
Bu ne demek???? Vallahi dava ederim sizi benim evlatlarımı alıp bir yere götüremezsiniz diye pas paparayı. Ne demek el kadar yavruyu alıp annesinden uzağa götürmek?
Vallahi bu kaynanalar torunları olunca anneyle yarışa giriyorlar. Çocuklar 2 yaşına gelene kadar sabredip sonra devletin kreşlerine verseniz?
Yok 3_5 yasina gelince goturecekmus. Daha simdiden yerini yapiyor bana. Ben de ben cocklari birakmam dedim. O da iyide onlar iki kardes gizli sakli kacip gelecekler (11 saatlik yola)babaanne biz geldik diyerek dedi. Bogarim valla oyle cocugu dedim. Hiiii kizimmm oyle deme ,buyuk konusma sakin,lafini geri al dedio_O
Onlarin icinde olur o yaratilistan,elinden bisey gelmez dedi..
Bir de boyle ayar verdi bana

Yok 3_5 yasina gelince goturecekmus. Daha simdiden yerini yapiyor bana. Ben de ben cocklari birakmam dedim. O da iyide onlar iki kardes gizli sakli kacip gelecekler (11 saatlik yola)babaanne biz geldik diyerek dedi. Bogarim valla oyle cocugu dedim. Hiiii kizimmm oyle deme ,buyuk konusma sakin,lafini geri al dedio_O
Onlarin icinde olur o yaratilistan,elinden bisey gelmez dedi..
Bir de boyle ayar verdi bana
Senin çocukları kaçırmanın yolunu yapıyor diyeyim. Sen evde yokken alacak çocukları 1 hafta kalsınlar diye diye kendi başına büyütecek. Ölen oğlunun yerine koymuş senin oğlanları, psikolojisini bozana kadar odak noktası yapmış onları. ''Onların yaratılışında anneleriyle olmak var, içlerinde anneleri var merak etme'' dersin bir dahakine.
Hem senin annen yatırıp yedirince eşin kıyameti koparıyor, kv yatırıp yedirince çıt yok? Bunu hatırlata hatırlata azarlardım.

Iyi de işe dönünce nasıl bakacak kadın tek başına iki çocuğa

Zaten esmeri kayırıyor büyüyünce iyice kayırır

Ayrı ev ve bakıcı ayarla olmuyorsa eşin iki iş yapsın otur evde bak çocuklarına

Kimseye işini bırak demem ama Kv ye çocuk baktıracağına iki kat giysilerini sabah akşam yıkar değiştirir yine de kimseye muhtacım diye evinde oturup çocuğuma baktırmam

Biraz büyüyünce yiyeceği yemek izleyeceği tv giyeceği ayakkabı bile dert olacak

Kara dana derken sevdiğinden diyor. O kadarına da müdahale edince kadın inada bindirmiştir. Bence o kadar mühalale etmeye hakkınız yok. Siz annesiyseniz o da babannesi. Diğer konular da hakkınız var. Bebeğin sağlığı söz konusu olduğunda kurallarınızı koymalısınız.

X