cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Evlât ayrılmaz torun hiç ayrılmaz. Anne siz iseniz sizin sözünüz geçecek. Ama en kısa sürede taşınıp herkez kendi yağında kavrulmaya başlamalı. Yoksa herşey çoook batar.

Bence abartıyorsunuz. Kadinda müdahale etmenize gıcık olmuş inatlaşıyor. Ben oğlumu maymun yavrusu diyerek seviyorum. Yada başka biri .kara kuçu. Eşşek diye seviyor. Bir gören aynı babası diğer gören aynı annesi diyor. Çalışıp çalışmama ile ilgili karar sizin. Ama kv ile oturup bir sakin sakin konuşun. Alttan alın. Anne ben lohusa idim sende bana pek anlayışlı davranmadın. Çok inatlaştık. Gel bitirelim inadı eskisi gibi olalım el ele buyutelim torunları nı. Benim ak dediğime lütfen inadına kara deme. De. Gerçi kadının yaptığı çok bişey de yok gibi geldi bana. Sadece odaya girip aaa sarımi ağlıyor demesi kızdırir dı beni.

bak canım kolay degil ama bu bir dönem gececekmiş iki yıl devamlı oturanlar napsın, sen simdi gergin olma mesela bana da bazen ters gelir kaynanamın dedikleri he derim kırmam tartışmam gene kendi bildiğimi yaparım sen cok grrilmişsin buda herkese yansıyor belli gulumse kokla evlatlarının mis kokusunu kim nasıl severse sevsin o cocuklar sana kosucak hep, dusseler anne diye agla acak, anne Kucağı diye bişey var evlatlarının isimleriyle seslen sen hep bu gunler gecicek, butun bab anneler bi sapıtıyo torunları olunca

sana çok dürüstçe bişey söyliyim mi?sen haksızsın ve bence fazlsaıyla alınganlık ediyorsun.bırak çocuğu nasıl sevmek istiyorsa sevsin.evet sen evlatlarını ayıramazsın çünkü annesin ama onu birini daha fazla seviyor diye suçlayamazsn.eşini de o büyüttü bunu untma.kendin söylüyorsun herşey önüme hazır geliyor diye bu kadın yarın öbür gün senin 2 tane yavruna bakacak yapma Allah aşkına.bu kadar nankör olma bence ayrı eve çıksan o çocukları hangi bakıcıya güvenip emanet edeceksin?bunları düşün ve sık dişini .kaldı ki anlattıklarına bakarsak bence sen kadının her hareketinden gıcıklanıyorsun çocukları sevmelerine bile karışıyorsun o da haklı olarak devam ediyor.biraz relax ol işleri oluruna bırak o kadın da çocuk büyüttü ve senin çocuklarına zarar vermeyecek bir insan bunu sakın unutma

Alinganliksa ins duzelirim. Ama evlat ayrimina karsiyim. Bu benimki, biri oyle tatli ki, kim aglio sari mi deyip sirtini dönüp gitmeler, esmer olan aglayinca nie aglatiyorsun demeler.. keske bana oyle gelse bu durum...
Kara_sari demesine o kdr içerlemiyorum artik. Lohusayken fena takilmistim bu duruma. Esmer olani vefat eden kaynima benzettigini dusunup deli olurdum.(15gunlukken) Neyse ki esime benzedigini soyleyince duruldum.okdr takmiyorum dert sahibi olmuyorum.

Bana hoş gelmiyor kara taşaklim, danam danam danamm diye cocuk sevmesi.. kulturel farklilik sanirim. Ama ben onun ogluna dana,keloglan,okuz vs diyor muyum ki? Belki bende oyle sevmek istiyorum esimi?
O yuzden bazi fikrinize katilmiyorum. Onun da saygi duymasi lazim.

Evet cocuga bakiyorlar,hakkini yiyemem. Ama benim hatrim icin de bakmiyorlar.zaten yillardir bugunu bekliyorlardi. Bir de daha once de dedigim gibi bize ev aldirtmayip kendilerine ev aldirttilar kaşla goz arasinda( arsa alalim yatirim amacli dediler,senesinde ustune 3katli ev yapmaya kalktilar_guya tek katli olcakti)maddi imkansizlik da beni zorluyor,elim kolum bagli. Dolayisiyla onlar denize karsi sifir evde otursun diye biz onlarin evinde kaliyoruz.kendi evimizi almamiza musade etmediler, bize ev yapiverin oglum dendi. Dolayisiyla param varken onlarin evin borcunu oduyorum, onlarin evinde kaliyorum ve dirdirini cekiyorum.

Bu durum elbet gecici, illaki benim de hatalarim vardir ama bunu guzelce soylemek de vardir degil mi? Ben tatli bi sekilde şakayla karisik, yari ciddi yada sert olarak diyebiliyorsam onun da derdini soylemesi gerek. Inadina yaparim,ederim,sen karisma oglum,sana mi sorcam oglum demek de niye???
Usutur komsuya gitmeyin anne dedigimden ben uyurken yine kendi bildigini okumak niye??
Onun yuzunden biz esimle tartisiyoruz ama, o da arada kaliyor. Ve halen orta yolunu bulamadik. Isim konusunu dert etmiyorum o kdr,desin. Ama 2 aylik cocugun adini bilmiyor daha, kara_sari iste bilmiyorum adini diyor. Bazen işine gelince de cok guzel soyluyor. Hatta esim de duydu,annem domuzluguna demiyor adlarini dedi!
Ben simdi ne diyeyim,kardeslerine bilmiyorum adlarini diyor.vefat eden kaynimin adı konsaydi unutur muydu acaba??

ben bi art niyet göremedim dediklerinde o kadar takmayın zor ama sabırlı olmaya çalışın aldırmayın dediklerini biliyorum ne deseler batabiliyo en güzeli pek takmamak

Sen beni dusunnn bir dee :KK53:
Evi ayir. Esin cok istiyorsa anasinda kalsin. Kadin resmen esmer olani kendi dogurmus gibi davraniyor.
Sen o cocuklarin anasisin. Eslerde anama laf deme derler ama analari da laf gecirtemezler.
Bende kayinvalidem ile oturdum. Tek ogulu var zamaninda acidim. Sinra girdum ki psikopatlarmis. 2 yil olacak bir bagirdim cagirdim ikisini de evden skktr ile kovdum. Elimde ne varsa saga sola firlattim. Mahkemelik olduk. Sonra evimden gitti. Sukurler olsun ki esimle ilk flort yillarimiza donduk. Artik evde bir gram kavga sesi cikmiyor.

bak canım kolay degil ama bu bir dönem gececekmiş iki yıl devamlı oturanlar napsın, sen simdi gergin olma mesela bana da bazen ters gelir kaynanamın dedikleri he derim kırmam tartışmam gene kendi bildiğimi yaparım sen cok grrilmişsin buda herkese yansıyor belli gulumse kokla evlatlarının mis kokusunu kim nasıl severse sevsin o cocuklar sana kosucak hep, dusseler anne diye agla acak, anne Kucağı diye bişey var evlatlarının isimleriyle seslen sen hep bu gunler gecicek, butun bab anneler bi sapıtıyo torunları olunca
Aynen bizimki de sapitti. Cocuklar kuvozden cikip ewe geldi bir haller oldu.. isimlerini soyluyorum tabiki. Kp bile biliyor ama kv de tik yok! Bilmiyorum adlarini diyor. 2 ay oldular!

Evet gececek de ne zaman? Peki orta yolu yok mu? Esim anneme kizdi cocugu yatirarak yedirdi diye, kendi annesini en az 1o defa uyardi anne cocugu yatirarak yedirme diye. Hatta anne sen cok cahilsin birde inatlasiyorsin, birsey bildigin de yok bizi iyi buyutmussun valla dedi!!! Kadin hala orali degil,hala bildigini yapiyor..

Keske ben de he diyebilsem artik. Ayni ewde herseyden nem kapiyoruz. O bunu dedi,sen bunu yaotin,o bu maksatla dememistir.

Misal, gecen 2.5 saaat uyudum esim isten gelene kadar. Kv de iyi uyudun bakiyorum da dedi. Niyeki cocuk da 2 saat uyuyo dedim gulumsedim. Esim geldi eve yemek yiyordu. Mezig de bugun iyi uyudu oglum dedi icerden seslenerek.
Ben de, ben uyudugumu soyledim zaten gec kaldin dedim.
(Benim anladigim, bana dedi yetmedi esime dedi. Bak o uyuyo ben uyumuyorum oglum, cocuga da bakarsiniz artik madem uyudu uykusunu aldi..)
Esime tekrar demesindeki amac ne peki,bana zaten dedi. Ver cocugu git,sana niye uyudun diyen mi var?
Ufff yapmiyim diyorum beynim durmuyor artik...

Son düzenleme:
Ay kara dese nolcak dana dese nolcak .
Sen hatayi beraber yasayarak yapmissin.

Eger suan ayrilamiyorsan katlanicaksin tum olanlara ...
Bu cozum olmuyor.ayni seyleri yasadim ve ayni sozleri duydum.
Kesinlikle buna katlatmak zorunda degil.

Evi ayir. Esin cok istiyorsa anasinda kalsin. Kadin resmen esmer olani kendi dogurmus gibi davraniyor.
Sen o cocuklarin anasisin. Eslerde anama laf deme derler ama analari da laf gecirtemezler.
Bende kayinvalidem ile oturdum. Tek ogulu var zamaninda acidim. Sinra girdum ki psikopatlarmis. 2 yil olacak bir bagirdim cagirdim ikisini de evden skktr ile kovdum. Elimde ne varsa saga sola firlattim. Mahkemelik olduk. Sonra evimden gitti. Sukurler olsun ki esimle ilk flort yillarimiza donduk. Artik evde bir gram kavga sesi cikmiyor.
Cok sukur bari. Yok o reddeye getiremem.ipler iyice kopar. Bizim kv cok inat. Tek cocuk. Basta esim cok uzulyr, kanadi kirik kuş gibi.. o haline de acırım..
Allahimmm iyi gecinmek basimiza olsun..

ben bi art niyet göremedim dediklerinde o kadar takmayın zor ama sabırlı olmaya çalışın aldırmayın dediklerini biliyorum ne deseler batabiliyo en güzeli pek takmamak
Ya gercekten mi? Inan iyi niyetle dusunmeyi ben de cok isterim. Ama artik elimde degil,kafam baska turlu calisiyor.
Dusun ki arkadaslarim bana cok iyi niyetlisin,bikere de gercek anlamda bak olaya derlerdi.. kaldi ki ben bu durumdayim..

sevgili konu sahibi hata en basta beraber yasanmakta. bu noktadan sonra el kol baglaniyor; ayri eve cikmadan da bu konunun degismesi mumkun olmayacak.

ya sabir, cekin surekli.

diger yandan sizin anneniz boyle davransa - sevse - sahiplense rahatsiz etmezdi sizi. hepimiz boyleyiz, kendi annelerimizin hatalari bile bize dogru gorunur. caninizi sikmayin; kara desin ne olur? cocuk kararmayacak ya o oyle dedikce; dana desin ne olacak? bazi kulturlerde sevgi gostergesi bunlar. kotu niyetle soz soyledigini sanmayin. tabii ki uzucu bircok sey ama kotu niyet yok en azindan, buna sukur. eger sut vermiyorsaniz ise donmeniz sagliginiz ve huzurunuz acisindan daha iyi olabilir. olaya sadece maddi olarak bakmayin.

Ben size katılmadım. Annesinin de 2 çocugu ayırmasını sorun yapardı. Ama annesi farklı olarak kızı kızıyor diye yapmamaya çalışırdı en azından. Burada KV inata bindirmiş işi.

Aynı evde oturmaktan ziyade sorun cocukların bakımı için KV ye muhtaç olmaları bence.
Konu sahibinin izinleri bitince bu çocuklara kim bakacak? KV nin zaten bakımından rahatsız nasıl olacak? Eşi de demekki tek maaşla evi geçindirecek durumda değil.

Cok sukur bari. Yok o reddeye getiremem.ipler iyice kopar. Bizim kv cok inat. Tek cocuk. Basta esim cok uzulyr, kanadi kirik kuş gibi.. o haline de acırım..
Allahimmm iyi gecinmek basimiza olsun..
Benim kayinvalidem gibi inat manyak psikopat terbiyesiz ahlaksiz ve yalanci iftiraci siddet gosteren ve oglunu fistekleyen paranoyak sizofren egolu kompleksli cahil insan ayrimi yapan insanlari hakir goren yaratik dunyada ender gorulur.
Cook sabrettim ve bende o raddeye gelmez derdim ama geldi. İyi ki de geldi.nefes aliyorum.nefesss..

Evi ayir. Kocanda yanina gelir. Ayrica ise basladiginda iki cocuga nasil bakacak kv'en? Sari olan kakali beziyle oturur, kara olan padisah tahtinda.
Sen cilgin misin. Kadin kendi dogurmus gibi davraniyor. Cocuk seciyor. Senin annelik haklarinin tumunu yok saymis.
Biz buna patalojisi bozuk ana ogul iliskisi diyoruz. Kadinin aklida gidiktir kesin.

Benim kayinvalidem gibi inat manyak psikopat terbiyesiz ahlaksiz ve yalanci iftiraci siddet gosteren ve oglunu fistekleyen paranoyak sizofren egolu kompleksli cahil insan ayrimi yapan insanlari hakir goren yaratik dunyada ender gorulur.
Cook sabrettim ve bende o raddeye gelmez derdim ama geldi. İyi ki de geldi.nefes aliyorum.nefesss..
Aman amann dilini isirr da nazar degdirme kendine :)

Son düzenleme:
Ya gercekten mi? Inan iyi niyetle dusunmeyi ben de cok isterim. Ama artik elimde degil,kafam baska turlu calisiyor.
Dusun ki arkadaslarim bana cok iyi niyetlisin,bikere de gercek anlamda bak olaya derlerdi.. kaldi ki ben bu durumdayim..
kimse için üzülmeye değmiyo benim kuzenim var kv nin dediklerini taka taka sedef olmuş şimd çok pişman taktığına olan bize oluyo aldırmıyo demişsiniz sizde takmayın önemsiz şeyleri

Ayrı eve çıkmadan biraz zor tahammül edersin. Ben de kayınvalidemle oturdum 3 sene ve benzer durumlar yaşadım. Ayrı eve çıkınca anladım ki bizimkisi hep bir arada olmaktan kaynaklı.

1 haftadır bende mesela kayınvalidem Gül gibi geçinip gidiyoruz. Biliyorum ki evine gidecek hep aynı evde olmayacağız. Onun için rahatım.

Evi ayir. Kocanda yanina gelir. Ayrica ise basladiginda iki cocuga nasil bakacak kv'en? Sari olan kakali beziyle oturur, kara olan padisah tahtinda.
Sen cilgin misin. Kadin kendi dogurmus gibi davraniyor. Cocuk seciyor. Senin annelik haklarinin tumunu yok saymis.
Biz buna patalojisi bozuk ana ogul iliskisi diyoruz. Kadinin aklida gidiktir kesin.
Yok o kadar da degil yaw naptin. Onu da temizliyor tabi. Ama hastaneye giderken kucaginda hep o oluyor, genelde dizine onu aliyor,genelde kucaginda o oluyor, ona dana diyor hep. Onu sahiplenmis. Seninki_ benimki agliyor diyor.
Simdiki konusmalari , cocuklarim cok tatli diyor.(eskiden biri cok tatli derdi)
Sariyi da cok seviyor ama esmer olan bir baska sanki...
Esime dedim sacmalama dedi. Komsuya bile esmer olani goturmus. Ne tesaduff. Neyse iyi dusunelim, cunku o agliyordu dedi.

Aman amann dilini isirr :)
Dilimi isirmiyorum :) cahilde degilim ama esimi cok seviyorum diye katlandim sonra baktim ki herif de anasinin eteklerinde ee dedim yetee lenn silkindim actim agzimi yumdum gozumu.
Benim esimin cocugu olmuyor. 2. Esiyim ilk evlilignin bitmesinin %60 sebebi kv'dir. Benimkide sebeb olmak istedi ama benim farkliyim hakkimi hukukumu yedirtmem.
İlk esinden de cocuk yok bende de. Kapi gibi testlerimiz var. Adamda sorun diyor.
Hala daha ablamin cocugunu ben dogurmusum uzerine kisirmisim. Oglunda sorun yokmus :KK70:

X