Çocuk sahibi olmayı istememek

Ben olmayınca bu güller çiçekler yok,

Kızıl dudaklar mis kokulu şaraplar yok,

Sabahlar, akşamlar, ay, güneş, yıldızlar yok

Ben varsam var dünya, ben yoksam yok

hayyam bilioysunuz cıhanla ortak noktası ıkısıde çocuk istermıyordu,hayyamın neden bizimki gibiydi,ama cıhan o hırs dolu kadının derdi başka idi,ama yınede hayyam sonsuz aşkla seviyordu cıhanı

dikkat dikkat hayyam aranıyor :)

günaydın,günaydın,istanbuldan günaydın,güneş uyanalı çokk oldu,sizler uyandınız bilmem,benım mesai başladı,

yorgun savaşcı hoşgelidn,loca buket herkse kocamn öpücükler

bu konu neden burda(bilmiyorum):) nereye taşıyalım sizce?fikrinizi alayım,yada yaşıyalım bırlikte,ama insan sorguluyor ister istemez,piskolojık açıdan,o yüzden buraya açtım sanırım..

yazdıklarınızı okudum,çocuk sahıbı olmak isteyen ve olan arkadaşlar lütfen çocuk sahıbı olmayı istemememızı tercıh olarak algıkayıp daha saygılı eleştırler yazarsak çok daha olumlu duygu alışverişinde bulunuruz,burda tercıh etmeyen hiç kimse ne çocukları sizden daha az sevıyor,neden kötü kalplı..

lütfen forum susmamsın,sık sık yazışalım,

yaşasın azınlık..

endülüs :KK3:aile evlilik çocuklar kısmına yada ilişkiler duygular hayatın içinden kısmına taşınabilir CADIARZUdaha uygun gibi

Haklısın. Ama bence insanın annesinden böyle bi laf duyması yinede içini acıtır ya! Şahsen ben kırılganım ve bu tarz yorumlara hiç gelemem. Şayet sen hiç takmıyorsan Helal olsun kız sana:)))) Bendensin:))))
Sanki herkes çocuk sahibi olmak zorunda, sanki dünyada bunca coçuk mutlu ve sanki nüfus o kadar azki!!! aman herkes anne -baba oluversin!!!!!
Herkes diyorki çoooook pişman olacaksın. İlerde yalnız kalacaksın. Ne malum evladımın benden önce ölmeyeceği veya vefasız çıkıp beni terk edip gitmeyeceği???????Ben öölene kadar başımdamı bekleyecek Bunu istemekte zaten saçma olur, ona haksızlık olur. Yapyalnız mı kaldım giderim ayaklarımla yaşlılar için olan barınma evlerine , ağrısız başım olur. Zaten dünyaya yalnız gelmiyor muyuz? ölürkende hepimiz yalnızız.
Çoğu anne kendini düşünüyo zaten. Aman yaşlılığımda bana baksın bi evladım olsun. Bu doğru bi mantık mı? Sonuç: Değmez kardeşim o kadar sıkıntı çekip , bu işe yaramaz dünyaya evlat yetiştirmeye değğğğmezzzzz Aksini iddia eden beri gelsinnnnnnnnn

duygularımıza tercüman oldun kaydirigubbakcemile5hepsine katılıyorum ve imzamı atıyorum LOCA :lepi:

kızlar siz gerçek misiniz? Lütfen yanlış anlamayın. Bu yaşıma kadar benimle bu konuda aynı düşünen bir Allahın kuluna bile rastlamadım. Şimdi Burda benimle aynı düşündüğünüzü görünce, herhalde sanal ortam ve bunlar benle kafa buluyo. Benimle aynı noktadan bakıyormuş gibi davranıyorlar diyor beynimin bir tarafı....

Endulus34 kız o ne şiir ya !!!! Çok doğru demiş şair!

Ölümlü dünya zaten 3 gün, bu sayılı günleride hayırlı evlat yetiştirme kaygısıyla yiyip tüketecek halim yokkkk Sonu belli olmayan yollara çıkamam,Ben zaten detaylar içinde kaybolan , hassas bir insanım dolayısıyla çocuk yetiştirme gibi bir denklemin içine giremem! Haksız mıyım????
Üremek marifet mi???Kedilerde köpeklerde doğurgan ona bakarsan Üremek istememek kusurmu?

zelihakoçyiğit gerçeğiz tabi :lepi:a.saslında biz azınlıkta değiliz ama çoğu insan bunu dile getirmekte çekiniyor biliyormusun çünkü alacağı tepkiden korkuyo yada hakkında olumsuz bişey düşünülmesini istemiyo

kızlar siz gerçek misiniz? Lütfen yanlış anlamayın. Bu yaşıma kadar benimle bu konuda aynı düşünen bir Allahın kuluna bile rastlamadım. Şimdi Burda benimle aynı düşündüğünüzü görünce, herhalde sanal ortam ve bunlar benle kafa buluyo. Benimle aynı noktadan bakıyormuş gibi davranıyorlar diyor beynimin bir tarafı....

Endulus34 kız o ne şiir ya !!!! Çok doğru demiş şair!

Ölümlü dünya zaten 3 gün, bu sayılı günleride hayırlı evlat yetiştirme kaygısıyla yiyip tüketecek halim yokkkk Sonu belli olmayan yollara çıkamam,Ben zaten detaylar içinde kaybolan , hassas bir insanım dolayısıyla çocuk yetiştirme gibi bir denklemin içine giremem! Haksız mıyım????
Üremek marifet mi???Kedilerde köpeklerde doğurgan ona bakarsan Üremek istememek kusurmu?

Hay ağzına sağlık,ben de aynı şeyleri düşünüyordum çünkü etrafımda bir tane bile benim kafamda insan yok hepsi aynı ve bana uzaydan inmişim gibi bakıyorlar..Ne mutlu burada yalnız olmadığımı anladım ve düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha teyidledim.vereliniortak

zelihakoçyiğit gerçeğiz tabi :lepi:a.saslında biz azınlıkta değiliz ama çoğu insan bunu dile getirmekte çekiniyor biliyormusun çünkü alacağı tepkiden korkuyo yada hakkında olumsuz bişey düşünülmesini istemiyo

Kesinlikle haklısın,çoğu insan bizim gibi düşünse de korkuyor söylemeye ya beni kısır zannederlerse korkusu var saçma bir şekilde..Ya zannetseler ne olacak evet der geçerim ben hayatımda mutlu olduktan sonra,ömrümün hiç bir evresinde aldırmadım insanların laflarına a.s

Lilium ve Loca;
çoook doğru tespitler yapmışsınız. Kesinlikle bu toplum baskısı ve aile, eş , dost baskısı olmasa bu kadar çocuk etrafta sefil olmazdı.
Biraz önce balkondaydım ve etrafı izliyordum. Apartmanın önünde çöp konteynırının orda iki ufak çocuk inanın 4-5 yaşlarında bilemedin 6 yaşlarında çocuklar ,çöpü karıştırıyorlar satmak için pet şişe falan arıyorlar hatta yiyecek bişey buluncada ağızlarına götürüyorlar arkadan anneleri oda sırtında bir bebesiyle bağırıyo onlara, hadi acele edin diye. Lanet olsun Eğer bunlar anne ise ben taş olmak istiyorum. Bu olanlar işte Türkiyenin başkentinden bi sahne!!!!!!!!!!Bide başbakan çıkıyo 3 çocuk diyo bunlarda yapıyo işte

ha diyeceksiniz ki bu örnekteki anne fakir o yüzden böyle çocukları perişan. Ama inanın maddi açıdan iyi olan ama acımasız annelerde çooook. Dün Otobüsteyim. çocuk ağladıkça anası olacak mendebur ağzına ağzına yapıştırıyo sus dedim sana diye bağırıyo. Çocuk o yaşta herkesin içinde canavarca aşağılanıyo annesi tarafından. O yaştaki bi çocuk bunu hakedecek ne yapmış olabilirki anlamıyorum????Etrafımdaki kötü anne modellerini saymakla bitiremem zaten...

kızlar siz gerçek misiniz? Lütfen yanlış anlamayın. Bu yaşıma kadar benimle bu konuda aynı düşünen bir Allahın kuluna bile rastlamadım.

Gerçeğiz gerçek :çimdirme smili:
Detaycı, mükemmeliyetçi arkadaşlar çoğunlukta sanırım yazacaktım ki, cümle kendini açıkladı zaten kaydirigubbakcemile3 Geniş, ya da her şey herkesin (ben farklı düşünüyorsam nasıl herkes oluyorsa- onların deyimiyle herkes işte :nazar:) yaptığı gibi olmalı diye düşünenlerden çıkacak değildi ya bizle aynı şeyleri düşünenler kaydirigubbakcemile3

Zaten her şeyi ince eleyip sık dokuma takıntım, her bir adımı atarken kimseye zarar vermemem, kimsenin hakkına saygısızlık etmemem lazım gibi düşünceler varken, dünyaya bir birey getirip, onun adaletsiz, aptal bir şey olmayacağından ne zaman emin olabilirim ki akannehir ömür boyu ya sapıtırsa, ya bir hayvana zulüm ederse, ya bir yalancıdan yana olursa, ya da dalaverecinin kendi olursa :1shok: :bbo:

Alın bendende o kadar... :) Bende sizdenim...

aramıza hoş geldin, ben daha yeni buldum bu topiği, ah kafam ah, neyse geç olsun güç olmasın zemuszemus

vereliniortak

Hay ağzına sağlık,ben de aynı şeyleri düşünüyordum çünkü etrafımda bir tane bile benim kafamda insan yok hepsi aynı ve bana uzaydan inmişim gibi bakıyorlar..Ne mutlu burada yalnız olmadığımı anladım ve düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha teyidledim.vereliniortak

Kesinlikle haklısın,çoğu insan bizim gibi düşünse de korkuyor söylemeye ya beni kısır zannederlerse korkusu var saçma bir şekilde..Ya zannetseler ne olacak evet der geçerim ben hayatımda mutlu olduktan sonra,ömrümün hiç bir evresinde aldırmadım insanların laflarına a.s

Hani bizlere söylenenler neyse de diyorum bazen, çocuk sahibi olmayı çok istediği halde eşi ya da kendinde olan kısırlık nedeniyle çocuk sahibi olmayan tanıdığım kişilere de "ee çocuk ne zaman?" diye sormuyor mu boş boğazlarakannehir

eğer bu dünyaya getirdiysen değil vurmak , kötü tek bir söz söyleme hakkınada sahip değilsin. Zevk alarak çocuk yapmasını bildiğin gibi, zevkten 4 köşe olarakta bakmasını bileceksin o kadar....

eğer bu dünyaya getirdiysen değil vurmak , kötü tek bir söz söyleme hakkınada sahip değilsin. Zevk alarak çocuk yapmasını bildiğin gibi, zevkten 4 köşe olarakta bakmasını bileceksin o kadar....

Gerçekten sizin Ankara gibi bir yerde bunlara şahit olmanız çok acı..Ben de gördüklerimi hep yaşadığım semte bağlıyordum..Başbakana bakarsak zaten halimiz duman...:eek:klava:

Benim karşı komşum 2 çocuk sahibi biri zihinsel engelli..Kız sürekli çığlık atıyor,bundan rahatsız olmuyorum fakat kız her çığlık attıkça annesinin acımasızca ona dayak atmasına dayanamıyorum..Ama bilmiyorum işte neler yaşıyor kadın,bilmeden yargılamak işstemiyorum ama çokta kızıyorum..Eşi yeni vefat etti,eşi de az da olsa zihinsel engelliydi..Şimdi kim bunlara çocuk yapın demiş nasıl kıymışlar bu 2 günahsıza anlamıyorum,almıyor kafam..Ve bu örnekleri gördükçe daha da korkuyorum bu meselelerden..Allah korusun ileride bir çocuğum olur da ben de kendime hakim olamayıp ona vurursam ben bir ömür kendi kendimi yerim,asla affetmem..Düşününce bile delieiyorum..Zaten geçmişi problemli bir insanım,yok bana çooook uzak bu işler... a.s

Hani bizlere söylenenler neyse de diyorum bazen, çocuk sahibi olmayı çok istediği halde eşi ya da kendinde olan kısırlık nedeniyle çocuk sahibi olmayan tanıdığım kişilere de "ee çocuk ne zaman?" diye sormuyor mu boş boğazlarakannehir

Ya onları Allah ıslah etsin zaten,dinimizde bile yeri yok bunun,asla kimseyi kırmayacaksın..Hele ki böyle bir konuda yazık günah ne hale sokuyor karşısındakini düşünmüyor ki cahil!!!Bütün işleri dizi izlesinler dedikodu yapsınlar,başka da bir vasıfları yok o tip insanların...

güzel şeyler yazmışsınız gerçekten her zaman derim allah isteyenlere,bakabileceklere ve sorumluluk sahibi insanlara nasip etsin diye o yüzden hep dua ederim kendimede allahım istemeden çocuk verme diye bi gün istem dışı kalırsam bileme ama kürtaj olmakta istemem allah kimseyi kürtaj olmak zorunda bırakmasın diyorum.:Saruboceq:

günaydın,günaydın,istanbuldan günaydın,güneş uyanalı çokk oldu,sizler uyandınız bilmem,benım mesai başladı,

yorgun savaşcı hoşgelidn,loca buket herkse kocamn öpücükler

bu konu neden burda(bilmiyorum):) nereye taşıyalım sizce?fikrinizi alayım,yada yaşıyalım bırlikte,ama insan sorguluyor ister istemez,piskolojık açıdan,o yüzden buraya açtım sanırım..

Yazdıklarınızı okudum,çocuk sahıbı olmak isteyen ve olan arkadaşlar lütfen çocuk sahıbı olmayı istemememızı tercıh olarak algıkayıp daha saygılı eleştırler yazarsak çok daha olumlu duygu alışverişinde bulunuruz,burda tercıh etmeyen hiç kimse ne çocukları sizden daha az sevıyor,neden kötü kalplı..

Lütfen forum susmamsın,sık sık yazışalım,

yaşasın azınlık..
evet canım ya
yazışalım
yalnız değilim çok mutluyum aranızda sizleri seviyorum
ama araya girip yorum yapan anneler
neden buradalar anlamadım bu konu çocuk sahibi olmak istemeyenlerin alanı
mahalle baskısı kuruluyor
zaten dış dünyada var ne olur burada bizi bırakın birbirimizle lütfennnnn

LOCA Allahım hepimizi korusun öyle bir kabustan..Şu hayatta en korktuğum şey 1. eşimi kaybetmek 2. cisi ise bu kürtaj olayı..Bu yüzden korunma konusunda neredeyse paranoyağım..

buket_akay gerçekten hiç anlamıyorum ben de karşı çıktığım başlıklara girip yazarım ama anlamak için sorular sorarım sadece..Gerçekten bari burada bulmayın bizi...

herkesin yorumlarını okudum. Aklımda kalanlar hakkkında bende yorum yapacak olursam, ilk aklıma gelen
"çocuk doğur, ölünce arkanda bi iz bırakmış olursun" ya böyle bi şey varmı? Ben ölmüşüm toprağın altına girmişim, bedenim çürüyo, benim için bu dünya bitmiş. Yüce allaha bu dünyada yaşadıklarımın hesabını verme günüm gelmiş çatmış, yusuf yusufum!!!!!! Kardeşim ne faydası var geride bıraktığım çocuğun? Haksızmıyım ya? Geç bu saçmalığı. Bi diğer husus "işte evladın olsun, yaşlanınca sana bakar" varmı böyle bişey? çevrene bak bi çocukların%80-90 nı vefasız. Hayırsız evlat. Sen ne kadar iyi yetiştirmek için çabalasan da nankör, sorumsuz vede bencil evlatlar oluveriyorlar. Onu büyütmek için sen nelere katlanıyosun ve sonuç sıfır. Elde var yine sıfır. Yaşlanınca senin yüzüne bile bakmıyo. Etrafta böyle örnekler çooooook. Yokmu???????aman vallahi ben çocuk sahibi olma gibi bir sorumluluğu asla üstlenemem.
Onun canı yansa ben ölürüm. Bu dünyada mutsuz bi dakikası olsa ben kahrolurum. Başına ne gelse kendimi sorumlu hissederim. Kendimi infilak ederim. Ben şahsen bu dünyada olduğum için çooook mutsuzum. Yaşamaya adapte olmaya çalışıyorum. Allahın verdiği günü sadece doldurmaya çalışıyorum. Bu dünyaya katlanmaya çalışıyorum. Işte öylesine yaşıyorum. Açıkcası bu dünyayyı yaşamaya değer bulmuyorum . Zaten benim yetiştirdiğim çocukta psikopat olur. Aman ben anne olmayayım. Eksik kalsın...

tebrikler ben yazdım sandım

Evli bayanlar peki size haddim olmadan bi soru sorcam! Eşleriniz bu konuda ne düşünüyo? Ne biliyim Türkiyede erkekleri biliyosunuz işte çoğunluk böyle bişeyi asla kabul etmez. Siz acaba evlenmeden önce açık açık fikrinizi bu konuda söylediniz mi? eğer söylediyseniz ve eşiniz olacak kişi size hak verdiyse ve evlenmekten vazgeçmediyse vallahi çoook şanslıymıysınız. gerçek aşkı bulmuşşsunuz demektir.

zeliha koçyiğit ben aslında fikrimi belirttim çocuklara düşkün olmadığımı bende baktım ona ondada öyle bi ışık yok zaten anneside demişti pek çocuk sevmez diye onayladım işte evliliği:lepi:

X