Çocuk sahibi olmayı istememek

Umarım içinize sinen, sizi en mutlu edecek kararı alır ve o yolda ilerlersiniz ezine77. O görülen manzara, yani sorumsuzluk, kısmetiyle gelir mantıksızlığı sabrımı taşıran damlalar oluyor genelde ve sözümü sakınmadan tepki verirken buluyorum kendimi. Her şeye aklı eren, her yeniliği takip edenler, 2. el de olsa son model cep telefonlarıyla konuşanlar, e bizim durumumuz yok korunamadık, cahillik ettik vb... Hele ki böyle anne babaların çocuklarının ileride nasıl bir okul ortamı oluşturabileceğini düşünmek insanı zaten daha da korkutan bir tablo çiziyor.

haaa şimdi anladım.breastfeeding emzirmek mi?Allahım rezil oldum ya..nerdeyse bir yıldır evlilik çizelgesi diye duruyo o orda..zaten zor hazırlamıştım..inşallah çok kişi farketmemiştir..tam komedi ya..bi de 5 yıldır ..oha yani:))))

geçmiş olsun, bakın bu topik sayesinde fark etmiş oldunuz. kaydirigubbakcemile3

Kadının bir tanesi neden bu yaşa kadar çocuk yapmadığımı sordu. 'Ömür törpüsü' dedim. Acıyarak baktı ve 'çok şey kaybetmiş durumdasın' dedi. Sen ne kazandın üç tane doğurdun diye soracaktım amman kızım boşver dedim. Birey dünyaya getirip ona odaklanmak ruhumu hiç açmıyor doğrusu. Bu lafı kime söylesem 'amma da bencilsin' diyorlar ama böyle işte.

kadının bir tanesi neden bu yaşa kadar çocuk yapmadığımı sordu. 'ömür törpüsü' dedim. Acıyarak baktı ve 'çok şey kaybetmiş durumdasın' dedi. Sen ne kazandın üç tane doğurdun diye soracaktım amman kızım boşver dedim. Birey dünyaya getirip ona odaklanmak ruhumu hiç açmıyor doğrusu. Bu lafı kime söylesem 'amma da bencilsin' diyorlar ama böyle işte.

aynı şeyler iyaşıyorum anlatamıyorum

Umarım içinize sinen, sizi en mutlu edecek kararı alır ve o yolda ilerlersiniz ezine77. O görülen manzara, yani sorumsuzluk, kısmetiyle gelir mantıksızlığı sabrımı taşıran damlalar oluyor genelde ve sözümü sakınmadan tepki verirken buluyorum kendimi. Her şeye aklı eren, her yeniliği takip edenler, 2. el de olsa son model cep telefonlarıyla konuşanlar, e bizim durumumuz yok korunamadık, cahillik ettik vb... Hele ki böyle anne babaların çocuklarının ileride nasıl bir okul ortamı oluşturabileceğini düşünmek insanı zaten daha da korkutan bir tablo çiziyor.

geçmiş olsun, bakın bu topik sayesinde fark etmiş oldunuz. kaydirigubbakcemile3

sağol arkadaşım,alemde bu kadar gezdikten sonra kısmet buradaymış:))

kendinden emin olmayıp cocuk dogurmak isemeyenler bence aman olsun bi sekilde bakarıs diyenlerden daha mantıklı illa cocuk olcak diye birsey yokki hayata gelis amacı bumudur insanın cocuk yapıyım ilk once kendimizi yetistirmemiz topluma yararlı olmamız lazım oyle olmayıp cocuk yapanlarıda goruyoruz

Anne olmuş kadınlara bunları anlatmak mümkün değil Buket_akay. Nasılsa doğurmak erdemlik değil.

İyi akşamlar arkadaşlar,benden sonra yazılanları okudum hepinizin sözlerine katılıyorum...Maalesef bu sitede dahi öyle insanlar var ki bırak çocuk yapmayı sadece evlenmeyi bile ayrı bir övünç kaynağı olarak görüyorlar,evlenince ne oluyorsa anlamıyorum bir gururlanmalar filan..Hele bir de çocuk doğurunca aman Allahım ülkeyi kurtardı sanki bu resmen psikolojik bir rahatsızlık bence..

O insanları ve heba ettikleri çocukları üzülerek izlemekten başka çare yok sanırım..

Kadının bir tanesi neden bu yaşa kadar çocuk yapmadığımı sordu. 'Ömür törpüsü' dedim. Acıyarak baktı ve 'çok şey kaybetmiş durumdasın' dedi. Sen ne kazandın üç tane doğurdun diye soracaktım amman kızım boşver dedim. Birey dünyaya getirip ona odaklanmak ruhumu hiç açmıyor doğrusu. Bu lafı kime söylesem 'amma da bencilsin' diyorlar ama böyle işte.

keşke sende o soruyu sorsaydın millet çatır çatır koyuyo lafı sizde koyun aklinialirimsmile

keşke sende o soruyu sorsaydın millet çatır çatır koyuyo lafı sizde koyun aklinialirimsmile

Bence de ya, ben artık düşüncesiz patavatsızlara aynen cevap veriyorum. Her konuda ama her konuda :) Boşboğazlık etmesin, azcık laflarını ölçüp de konuşsun, ya da benden alsın cevabını, göreyim o şok olmuş surat ifadesini . sempatiksalakcinni

Cahil cembelek insanlarla lafı uzatmak sıkıcı olabiliyor bazen o yüzden sormanın gereksiz olduğunu düşündüm. İyi ki de sormamışım kadın selam vermeden yanımdan kalktı gitti.

Ben de kararsizim bu konuda.Cok fazla kafami kurcaliyor.Bakabilir miyim cocugum olsa yada hic olmasa bazen daha mi iyi diye dusunuyorum.Diger yandan etrafin baskisi ve habire sormalari cok rahatsiz ediyor

Ben de kararsizim bu konuda.Cok fazla kafami kurcaliyor.Bakabilir miyim cocugum olsa yada hic olmasa bazen daha mi iyi diye dusunuyorum.Diger yandan etrafin baskisi ve habire sormalari cok rahatsiz ediyor

önemli olan eşinin durumu,bırak toplumu,çocuğa tabiki bakabilirisn tatlım,istememe nedneın tam olarak ne bence buna karar ver,yaşında önemli tabi,etraf varya düğünde bayramda biliyosun,diğer zamnlarda hiçler,şimdi çocuk soranlar yarında aaa çocuğu şöle yapmış falan filan,lütfen millet ne der lafını bırakalım çocuk olayına göre değil her zaman,sırf bu yüzdn doğduğum büyüdüğüm toprakları terk ettim,küçükdü,annem bizi millet ne derle büyüttü,cinnet geçirirdim,annem hala öle,çok önemsiyor,milletın yanında çok anlayışlı iyi,millet gidince oooooo :)

konuyu saptırdığım için çok özür dilerim hepinizden
isteyerek olmadı kendimi tutamadım
çok üzgündüm tekrarı olmaz

Buketcim lütfen bir başlık açıp bizi oraya topla, böylece yalnızlık çeken ve bu konuda dertleşmek isteyip için dökme ihtiyacı duyan herkeze sesi olmuş olacaksın... Ben yanındayım, bol bol konuşuruz opuyorumnanaktan. Bu arada memleketteydim, uzun süredir yoktum, neler yaptınız, iyimisiniz? Endülüs, limonağacı herşey yolunda mı? İyimisiniz?

İyiyim erbek sağol :) Adetim gecikti de, pcos var demişti doktor. Bi taraftan bu konuyu, diğer taraftan pcos, infertilite, çocuk sahibi olmak isteyip olamayanları filan okuyorum. Bi tarafım çocuk falan istemiyo, öbür tarafım da pcos etkileri artar da istesem de hamile kalamazsam diye düşünüyorum . Kalamazsam da üzülmemek için çocuk isteme seviyemi belli bir düzeyin üstüne çıkarmamaya ve altına indirmemeye çalışıyorum.

buketcim lütfen bir başlık açıp bizi oraya topla, böylece yalnızlık çeken ve bu konuda dertleşmek isteyip için dökme ihtiyacı duyan herkeze sesi olmuş olacaksın... Ben yanındayım, bol bol konuşuruz opuyorumnanaktan. Bu arada memleketteydim, uzun süredir yoktum, neler yaptınız, iyimisiniz? Endülüs, limonağacı herşey yolunda mı? Iyimisiniz?

canım benim
ben konu açmak istemiyorum
öyle garip yorumlar var ki şaşırıyorum üzülüyorum
biz özelden yazalım bizim gibiler sevgiler

İyiyim erbek sağol :) Adetim gecikti de, pcos var demişti doktor. Bi taraftan bu konuyu, diğer taraftan pcos, infertilite, çocuk sahibi olmak isteyip olamayanları filan okuyorum. Bi tarafım çocuk falan istemiyo, öbür tarafım da pcos etkileri artar da istesem de hamile kalamazsam diye düşünüyorum . Kalamazsam da üzülmemek için çocuk isteme seviyemi belli bir düzeyin üstüne çıkarmamaya ve altına indirmemeye çalışıyorum.

Biliyormusun, en kötüsü de bu limoncum! Kafa karışıklığı..Belki de seninkisi tamamen psikolojik...Hani ufak tefek çocuk olamama korkuları yaşıyor da, bu korkuyu yenmek için "istemiyorumun" arkasına sığınıyor olmayasın? Sen ne yap et, sadece iyileşmeye bak ve çocuk sahibi olamama korkusunun çocuk sahibi olmasına izin verme derim nacizane a.s

Son düzenleme:
erberk hoşgelsın canım,çok şükür iyiyiz

limon lütfen ya olmazsa diye düşünme,unutma ALLAH dilerse herşey olur,ama bence buna karar ver ve o yönde yoğunlaş,biliyosun ne örnekler var,bizim komşunun 9 çocuğu var ama sadece bir tane hayatta,kadın 10 yıllık evli ama ALLAH en son verdi,hanı senın ıstemenle ilgili bir durum,

Benim de etrafım hep çocuğu olmayanlarla dolu, ama gözlemlediğim de hep bunu çok fazla dert etmlelei ve bu hem çok üzüyor hem de insanların bu konudaki tahammülsüzlükleri beni çok kızdırıyor... Sanki obsessive bir hale bürünüyorlar ve aslında bu onların çocuk sahibi olmalörını daha da çok engelliyor!! Benim gözlemelediğim. Bırak diyorum her taraf doğuran dolu, sen doğurmayarak çok özel bir şey yapıyorsun, ille çocuk istiyorsan da sevgiye şefkaye HASRET, elini uzatsan koşacak sana sımsıkı sarılacak bu sıcaklığa muhtaç onca çocuk varken, böyle bir çocuğu kurtarmak varken sen ille de kendi çocuğum diye didiniyorsun diyorum... Ama yine de bu takıntılarından vazgeçiremiyorum....

Yıllarca çocuğu olmayıp, çocuğum olsun diye kendini paralayan, niye olmuyor diye tüm psikolojisini bozan, ve tüm umudunu yitirdikten sonra evlat edinip,evlatlığı ile farkında olmadan rahatlayıp "doğuracam da doğuracam" psikolojisinden kurtulup çocuk sahibi olan kadınlar biliyorum....

Yıllarca çocuğu olmayıp, çocuğum olsun diye kendini paralayan, niye olmuyor diye tüm psikolojisini bozan, ve tüm umudunu yitirdikten sonra evlat edinip,evlatlığı ile farkında olmadan rahatlayıp "doğuracam da doğuracam" psikolojisinden kurtulup çocuk sahibi olan kadınlar biliyorum....

Günaydın arkadaşlar..
Yıllardır her yerde anlattığım fakat bir kez bile benim gibi düşünene rastlamadığım bir konu bu..O kadar yalnız bebek ve çocuk var ki..Nedir bu illa benim kanımı taşısın egosu??Bir de dini bahane ediyorlar harama girermiş,yuh artık!El kadar bebek seni annesi bilecek,dünyadan bir haber ne haramından bahsediyorsun sen??
Ayrıca diğer konuda gerçekten çok zor yani arada kalmak..Çocuk istemiyorsun ama ya değişirsem,ya ileride istersem diye sormadan da edemiyorsun kendine?İnsan değişiyor çünkü yıldan yıla bile fark ediyor..
Bizi ne mutlu edecekse,hayırlısı ne ise onu yaşatsın Allahım..

X