Çocuk sahibi olmayı istememek

Yok canım bi tane olsun diyor ama olmazsa da olmaz diyor...
Çok şükür buna da. İllaki olacak demez...
Görümcem diretiyordu çocuk diye, ona da ağzının payını verdik, nefret ederim kendisinden...

ha haaa süpermiş yaaa,

Tabi tabi her iki tarafın istemesi, hazır olması önemli.

Çünkü istemeden sevmeden hiç çekilecek birşey değil çocuk. İşte o sevgi bütün kahrı çektiriyor, insan görmezden geliyor..

Arkadaşınız yanıp tutuşuyordur ama kocası da istemiyorsa ne bileyim üstelemesin... Yada ikna eder belki... Soy soyad meselesinden girerse kocası ikna olur belki :))

Aşk sevgi paraya değişilirmi yaaa,aman Allah korusun
İnsan çocuk bile yapcaksa sevdiği adamdan istiyor,Ama Allah herkese geçinebileceği kadar maddi imkan versin,burda anlatmayım da bugün hamile ve maddiyatı az olan birinin zor durumuna şahit oldum.Kendimi çok kötü hissettim,bazen yaptığım şımarıklıkları düşündüm,kızdım kendime çok

Bir kere çocuk olursa herşeyini çocuğa göre ayarlamak zorunda kalıyor insan...
Bütün gün ağlamayan çocuk bütün gece ağlar...
Gece uyku, gündüz huzur kalmaz...
Çekilecek şey değil, özellikle ben gibi uyku düşkünü biri için...

Kızlar böyle bir yazı buldum, çok süper bişi,uzun demeyin okuyun bak hihoyyyt

.

Son düzenleme:

Haha ben de bişey anlatayım,ben buzdolabına ne koysam yıkar kurular koyarım,salatamı yapılcak domates ,marul hepsi hazırdır,al doğra yani
Annemle ablam bendeydi birgün,içerden seslendim anneee salata malzemesi yıkanmış boşuna yıkamayın diye,bi gittim annem ablama fısır fısır diyoki,çoluk yok çocuk yok herşeyi yıkamış bak görüyomusun diye,gülüşüyolardı

Hayırlısı olsun güzelim,inşallah hayırlısı olur

Ama öyle yıkayıp koyduğunda onlar kütür kütür taze oluyormuş, yeşil yapraklılar dışında ben de böyle duymuştum. :)

İnşallah canım ya hayırlısı olur, gönlüme göre birini bulurum, hoş bulmasam da dert değil yaa hehe

Bu arada ben bu bebek smaylilerini pek sevdim sempatiksalakcinni

:ecrin_bebek::ecrin_bebek::enbuyukkk:

Ben de bu yazıyı arıyordum,3-4 yıl önce okumuştum yaaa

Güncel tutalım o zaman :hulya: :dance:

Ama her çocuk bu kadar yaramaz olmaz..

Umarım-tatlicadiarzu-

Birde çocuk yapmadan önce yapıcağınız 70 şey diye birşey buldum ama o İngilizce'ydi Türkçe'sini bulamadım..

Orda da kısaca demiş ki gidin gezin tozun, yurt dışı seyahatlar edin, birbirinize doyun, sörf yapın, rafting yapın yani herşeyin tdnı alın ondna sonra çocuk yapın :)

Neyse muhabbet güzeldi, ben çıkıyorum hepinize iyi geceler tatlı rüyalar, hepinizi seviyorum

Son düzenleme:
öncelikle, yukarıki mesajda da yer alan 8 maddelik yazı çok hoşuma gitti. teşekkürler!
:roflol:

:1hug: kaydirigubbakcemile3

Ben de asla çocuk bakacak kadar sabırlı değilim...
Yani birine bağımlı yaşayamam, kendimi kısıtlatamam...
Herşeyimi çocuğa göre ayarlayamam...

kaydirigubbakcemile5

vereliniortak

:roflol::roflol::roflol:

aamiiiin:Saruboceq: ama neredeydi hatırlamıyorum, çocuk yapmaya kadın karar verir ve yapar diye yazıyordu. tabii ki eşlerine kabulu imkansız kazık atan erkekler bu hesaba katılmamıştır. anca genel olarak bakınca, bir kadın kafaya koyduğunda eşini çocuk yapmaya kolayca ikna edebiliyor. neden? çünkü büyük orada sorumluluk kadında oluyor. bir kere kadının bedeninde can buluyor. erkeklerde bazı nabız yoklayıcı sorularla test etmek lazım belki de, ve de şöyle bir şey var; biraz ağır kanlı erkekler kendilerinde de o enerjiyi göremediklerinden, ya da evhamlı tipler bknz. biz sempatiksalakcinni çocuk fikrinden uzak olabiliyor. birkaç ipucu belki işine yarar brsnz'e. yerimseniben

Yok canım bi tane olsun diyor ama olmazsa da olmaz diyor...
Çok şükür buna da. İllaki olacak demez...
Görümcem diretiyordu çocuk diye, ona da ağzının payını verdik, nefret ederim kendisinden...

alkisalkisalkis

:Saruboceq: a.s

Ooohhhh bbeee neselendi burasi. cok sevindim sahi bu e´bebeklerde cok sekermis :)

Maddeler o kadar tanidik geldiki bana, okuyunca bana soldan soldan geldiler:
Ablamin bir cocugunu büyüttüm, bir haftalikken bebegi elimize verdiler ( yani annem ve bana ), ablam madiyatsizliktan gitti calismaya. Gercekten hicde kolay degildi, oysaki annemle iki kisiydik bakan. Tuvalete bile gitmeye vakit bulamiyorduk. O zamanlar derdim: anne 2. ünv. okurum ama cocuk bakmak ne zormus diye.
Tabiki cok tatliydi, asikdim ona zaten, o dönem yemin ediyorum gözüm erkek arkadas bile görmüyorduki oysa ben cok severdim gezmeyi tozmayi evin disina bile cikmiyordum yegenim var diye, resmen asiktim yegenime, bana bakip güldümü erirdim resmen, dünyayi unuturdum.
Sonra 3 yasina geldi ve krese gitmesi lazimdi, iste o gün benim ölüm günüm oldu. Hayatimin en kötü günlerinden biriydi.
Ama sadece benim icin degil, kücük yegenim icinde öyleydi, ayni o türk filimlerindeki gibi kopardilar bizi sanki, rüya bitmis kabusa dönmüsdü benim icin hayat.
Simdi 18 yasinda, annesine ne yazikki yapmaz ama bana geldimi boynumu koklar, sarilir, sarmalar, öpücüklere bogar hala eski sevgimiz bitmedi.
Ama istemiyorum öyle olsun, ben teyze kalmak istiyorum ve hep diyorum bak o senin annen, bende teyzenim diye, neden beni sen dogurmadin diyor?
Laf aramizda gencken o yegenimi kacirip baska ülkelere gitmeyi bile düsünmüstüm, iyikide yapmamisim ama ilk önce annesini sevsin sonra beni istiyorum, yinede zor, o ilk beni ve annemin kokusunu aldi kolay kolayda birakmayacak biliyorum. kaydirigubbakcemile

Gutenmorgen, daha kalkmadinizmi tembeller? Tabi cocukda yok, ooohhh yan gel yatmi yapiyorsunuz?:lepi:

Gutenmorgen, daha kalkmadinizmi tembeller? Tabi cocukda yok, ooohhh yan gel yatmi yapiyorsunuz?:lepi:

Ya hiç sorma az kalsın uyuyakalıyordum,işe geç kalcaktım
tembelsek bizde artık herkeşşşler tembeldir,sabah 6 larda kalkıp yollara düşüyorum,hi hi hiiiii,beynim dönüyor valla

ben de bazen ablamın çocuğuna bakıyorum,ayrılırken 3 ay görüşmeyelim tatlım tamammı diyorum,tamam teyzeee diyor
çok tatlılar evet ama ben bir gün baksam ertesi gün hastalıktan geberiyorum,migrenim tutuyor valla,migren migren çocuksuz kadın ettin beni zemuszemus

Heeee öğlene kadar dosyaların, kağıtlaırn içinde yatıyorum ben. Böyle hışır hışır pek hoş oluyor hele dosyanın tellerine bir tarafıma batmıyor mu oyyyş :tomato:

Bu arada herkese iyi günleeerrr diliyorum..

Kızlar hepimiz farklı şehirlerde hatta ülkelerdeyiz aslında toplaşsak ne güzle olurdu diiğğmii hihoyyyt

az değilmişsin olivia:roflol:

gute nacht oliviaaa, he bi yan gelip yatsak aah ahh, gerçi her gün uyuma şansı olursa insan ondan zevk alamaz belki di mi? di miii? :gitme:

yok yaa işe geliyoruz:)gunaydın,gece kaynamış buralar,ben yok küstüm

:1hug:

üstüne bastın ayağını kaldır elismiren, benim yeğenimle birlikte geçirdiğim ortalama 3 saat garanti migren başlatıyor:gitme: 1-1,5 saati hasarsız atlatabiliyorum, tabii ters tarafından kalkmadıysa küçük cadı

aah ah, telli dosyalar ellerde hayır bırakmaz, klasörler üst baş, hele yün hırkalarım hep klasörlerin metal yerleri takıldığı için ilmek çıkar, n'apayım sakarım :kedi:

kızlar nasılsınız iyi akşamlar

haftayı bitirmenin bezginlikle karışık huzuru zemuszemus sen nasılsın umutolsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…