Çocuk sahibi olmayı istememek

Nedenlerini de söyledi mi? Sordun mu ya da?Azcık detaylı anlatsalar çok daha faydalı olurlar bence çocugu halde böyle deme yürekliliğini gösterebilenler.

limoncuğum bu ir örnek,valla ben iyiki doğurdum dıyen anlık,dönüyo başlıyorlar biliyosun,aman çocuk ömür törpüsü,ömrümü yedi bunlar,sırtımda kambur,bunlar büyüdü birde torun,annem göğüs kanseri oldu geçit,diyoki,sizin yüzünüzden oldum,bende diyorum,5 paran yokken kocan bırakıp gitmiş,tembelken neden 4 tane yaptın,aydiii giriyoruz birbirimize,off yaa çok örnek var hayatım,

ablamda öle benım,2 çocuk,kız bırı baba deyınce boynu büküyor,bu yüzden annem ve ablamdan nefret ediyorum..

kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın

benim eşimde kesinlikle çocuk sahibi olmak istemeyenlerden ,çocuğun sorumluluğuyla uğraşamazmış

ben istiyor muyum ? evet istiyorum ama çocuğum olmasa dünyanın bir anlamı olmaz ,çocuksuz yaşanmaz derecesinde değil

düşünüyorum çoğu zaman dünyanın bu derece düzeninin bozulduğu ,insanların insanlıktan çıktığı bir dünyaya çocuk getirmek ne kadar mantıklı? eşime hak vermiyor da değilim

iyi bir anne baba olamamak ,çocuğumu iyi yetiştirememek düşüncesi korkutuyor beni

bir de çocuk yapın da sevelim diyenlere deli oluyorum :umursamaz: çocuk başkası sevsin diye dünyaya getirilcek bişey sanki laelaelaelaelae

işin açıkçası olsa çok mutlu olurum ama olmasa da dünyam kararmaz

benim eşimde kesinlikle çocuk sahibi olmak istemeyenlerden ,çocuğun sorumluluğuyla uğraşamazmış

ben istiyor muyum ? evet istiyorum ama çocuğum olmasa dünyanın bir anlamı olmaz ,çocuksuz yaşanmaz derecesinde değil

düşünüyorum çoğu zaman dünyanın bu derece düzeninin bozulduğu ,insanların insanlıktan çıktığı bir dünyaya çocuk getirmek ne kadar mantıklı? eşime hak vermiyor da değilim

iyi bir anne baba olamamak ,çocuğumu iyi yetiştirememek düşüncesi korkutuyor beni

bir de çocuk yapın da sevelim diyenlere deli oluyorum :umursamaz: çocuk başkası sevsin diye dünyaya getirilcek bişey sanki laelaelaelaelae

işin açıkçası olsa çok mutlu olurum ama olmasa da dünyam kararmaz

işte buu,canım dengeli duruşun için sana kocaman alkış,eşi istemeyıpte illa yapan kadınlar var ve sonra erkek o çocuğa babalık yapmıyor,

eşinede kocaman alkış,ya çok merak ettim eşini,hiç öle bir erkek tanımadım:)

işte buu,canım dengeli duruşun için sana kocaman alkış,eşi istemeyıpte illa yapan kadınlar var ve sonra erkek o çocuğa babalık yapmıyor,

eşinede kocaman alkış,ya çok merak ettim eşini,hiç öle bir erkek tanımadım:)

istemeyen bir adamı zorla baba yapamam, sonra her bir sorunda bak işte çocuk istedin gör sonucunu lafını duymak istemem

baba olarak düşünemiyorum zaten eşimi

madem çocuk yapmıcaktınız diye evlendiniz diye soruyolar bize

diyorum insanlar sadece çocuk için mi evlenir ? cevap evet akannehir

biz birbirimizi çok sevdiğimiz için evlendik ,hadi evlenelim de çocuk yapalım diye değil

bende böyle düşünüyorum.. gayet normal yani kim ne derse desin,toplum nasıl bakarsa baksın.. ne kayınvalidelerin ne annelerin ne en yakın arkadaşlarınızın gazına gelmeyin sakın.. anne olmak etrafta görüp akşam evimizde rahat uyku uyuduğumuz bebeğin sadece sevme kısmıyla ilgilenilecek bi olgu değil..

kesinlikle kaydirigubbakcemile5

şu yoğun ısrarlardan çok sıkılıyorum :umursamaz: anneler ,kayınvalideler ,komşular, dostlar ,akrabalar ,arkadaşlar ....akannehir

sanki benim çocuğuma siz bakçaksınız ,insanlar 2 dk kucaklarına alıp sevcekler diye bizden bebek bekliyolar

istemeyen bir adamı zorla baba yapamam, sonra her bir sorunda bak işte çocuk istedin gör sonucunu lafını duymak istemem

biz birbirimizi çok sevdiğimiz için evlendik ,hadi evlenelim de çocuk yapalım diye değil

canım peki eşin erkek olarak şu sorulara ne cevap veriyor,yanı annesi falan varsa soruyosa ne diyor,

benim sık karşılaştığım durum da:
" e hadi evlenin artık, yaşınız geçiyor!"
ben: "neyi geçiyor, nereyi geçiyor???é

"e çocuk için canım..."
ben"biz çocuk istemiyoruz ki!"

"ha o zaman hiç evlenmeyin zaten!"

ben : kafamçokkarıştı peki sen dedin ya öyle yaparım(bazen iç. bazen dış ses olarak)

çocuk için evlenmeyi hiç mantıklı bulmuyorum. iki insan başka bir hedef olmadan, sadece birbirleri olarak bir evi- hayatı paylaşmayı göze alamıyorsa, çocuk büyüyüp de onlardan bağımsız olduğunda yine aynı eve sığamaz ve de çoğunlukla yolları ayrılır diyorum. etrafımda örneklerini bizzat gördüm. :nazar:

benim sık karşılaştığım durum da:
" e hadi evlenin artık, yaşınız geçiyor!"
ben: "neyi geçiyor, nereyi geçiyor???é

"e çocuk için canım..."
ben"biz çocuk istemiyoruz ki!"

"ha o zaman hiç evlenmeyin zaten!"

ben : kafamçokkarıştı peki sen dedin ya öyle yaparım(bazen iç. bazen dış ses olarak)

çocuk için evlenmeyi hiç mantıklı bulmuyorum. iki insan başka bir hedef olmadan, sadece birbirleri olarak bir evi- hayatı paylaşmayı göze alamıyorsa, çocuk büyüyüp de onlardan bağımsız olduğunda yine aynı eve sığamaz ve de çoğunlukla yolları ayrılır diyorum. etrafımda örneklerini bizzat gördüm. :nazar:

bunu çok kişiden duyuyorum bende insanlar sadece sevişmek ve çocuk yapmak için evlenir diyolar

ya böyle bişey var mı ?

çocuğum olsun ya da olmasın ben eşimle aynı hayatı ,aynı evi paylaşmak için evlendim

biz de mi anormallik var insanlarda mı anlayamıyorum

annesi dahi olsa tersler bu konuda ısrar edildiğinde ,artık eşime bu konuda üsteleyemiyorlar bu yüzden pek

ya bende sana bunu dicektım,çok pis boz bak daha diyolarmı,

aslında aşka ihanet buluyorum,çocuk için evlenmyı ben,insan gerçekten birbirini sevdiği için evlenmelı,

bıryle tanıştım sohbet ediyoruz dün,neden evlenmedın dıyor çocuk sahıbı olmak istemedığım için diyorum,yanı o nıyetle tanıştık,kafadan sordu söledım,sohbet ettik,ilgili olduğunu belli etti,aradan bir zamn sonra benım 30 dan sonra baba olmaya nıyetım yok,bir an önce evlenmek istiyorum falan diye düşüncelerini söyluyor,yanı lafımı ciddye bıle almadı:))kendi çaldı,oynadı:))

herkese günaydınnnn,konu yanlış yerde diyosunuz,bir karara varalım,nereye taşıyacağımıza,ve taşıyalım arkadaşlar,ve tartışmayada gerek yok,başedemeyız,ve kırıcı oluyoruz,hayatımızda yeterınce tartışıyoruz,karşıt görüşlerle,zaten yeterınce ağır laf işitip,ağır laf söylıyoruz,şurda bızbızeyız,boşverin,aman gelmesınler,zaten ben forumu açarken,istemeyen varmı diye açmıştım,valla dün arakadaşım aradı,2 çocuğu var,kocası evlenmeden 4 çocuk diyordu,şimdi diyomuşki,ne diye yaptık,bilsem yapmazdım:)maddi durum falan iyi yanı,ama sesleri bile rahatını bozuyomuş:)

o adam da tam cahilmiş.
çocuk sorumluluğunun ne demek olduğunu bilmemek şu devirde hem de...
yani bile bile yaparsın da, yaptıktan sonra bilmiyordum demek manasız.

arkadaşlar böyle soru soranları tersleryin bi güzel içten konuştuğunuz şeyleri de söyleyin kalmasın içinizde ben öyle yapıyorum artık kimse bişey demiyor diyemiyor

bunu çok kişiden duyuyorum bende insanlar sadece sevişmek ve çocuk yapmak için evlenir diyolar

ya böyle bişey var mı ?

çocuğum olsun ya da olmasın ben eşimle aynı hayatı ,aynı evi paylaşmak için evlendim

biz de mi anormallik var insanlarda mı anlayamıyorum

bizi biz yapanın o çoğunluk dediğimiz insanlarla aynı şekilde düşün(e)mememiz olduğunu düşündüğüm için, allah fikrimizi, aklımızı yolundan çıkarmasın diyorum yerimseniben

Tüylerimi diken diken bir sözleri de: "Benim oğlum/kızım bana yeter, ne yaparsa yapsın!" bu lafın çok daha ağırlarını duydum ama şu anda yazmıyorum.

Nasıl bir evlilik, sevgi, bu şekilde konuşan bir anne/baba çocuğuna ne verebilir ki :sm_confused:

ya bende sana bunu dicektım,çok pis boz bak daha diyolarmı,

aslında aşka ihanet buluyorum,çocuk için evlenmyı ben,insan gerçekten birbirini sevdiği için evlenmelı,
bıryle tanıştım sohbet ediyoruz dün,neden evlenmedın dıyor çocuk sahıbı olmak istemedığım için diyorum,yanı o nıyetle tanıştık,kafadan sordu söledım,sohbet ettik,ilgili olduğunu belli etti,aradan bir zamn sonra benım 30 dan sonra baba olmaya nıyetım yok,bir an önce evlenmek istiyorum falan diye düşüncelerini söyluyor,yanı lafımı ciddye bıle almadı:))kendi çaldı,oynadı:))

çevremde yaşı benden büyük ve çocuk diye yanıp tutuşan ama bir ilişkisi olmayan kız arkadaşların resmen damızlık olarak erkeklere baktıklarını görmek ve çocuk yapacaksa neredeyse hiç düşünmeden evlenmeyi düşünen, hatta evlenen ve çocuk daha yaşına girmeden doğal olarak boşanan ve ardından da oh çocuğum oldu ya, ömür boyu sevgilim var benim (çocuk için) demiyorlar mı akannehir

yorgun savaşçı aynenn yaaa çocuk neymiş ömür boyu sevgilisiymiş töbe töbe

daima çocukların tarafinda kalmayi seçmektir. yani ana baba olmayi istememektir.
ÇOK BEĞENDİM EKŞİ SÖZLÜKTEN ALINTI

X