Çocuk sahibi olmayı istememek

ben malesef istanbulda değilim izmitteyim evet aynı şehirde otursaydık iyi olurdu görüşürdük.boshayallersmile

Geldim arkadaşlarım yerimseniben Başka bir konuda gıyabımda sayfalarca atıp tutmuşlar, ben de girip :nazar: yaptım sadece , uygunsuz içerikten benim de geçici süreliğine ipim çekildi. :1ninca:

Neyse, nerede kalmıştık ?alkisalkisalkis

geldim arkadaşlarım yerimseniben başka bir konuda gıyabımda sayfalarca atıp tutmuşlar, ben de girip :nazar: Yaptım sadece , uygunsuz içerikten benim de geçici süreliğine ipim çekildi. :1ninca:

Neyse, nerede kalmıştık ?alkisalkisalkis

sevindim neden uğraşmışlar ki neyse geçmiş olsun ben buluşalım mı dedim cevap çıkmadı

Geçenlerde, kalabalık bir ortamda yanıma bir kadın oturdu. Kadın da hamile, ''Üniversite öğrencisi misin?'' diye başlayan bir sürü meraklı sorunun ardından on birinci çocuğuna hamile olduğunu anlatmaya başladığında mideme bulantı geldi resmen. Kendimden üç -beş yaş büyük hemcinsimin kadınlıktan çıkmış haline içten içten üzüldüm. Çocuğumun olmadığını söyleyerek kendisinin yeteri kadar doğurduğunu bana bir şey bırakmadığını esprili bir dille söylediğimde ''Sen de kadın mısın be! Yaşım elverse bir on bir tane daha doğururum'' cevabını verdi. Vanlı kadının mantığına göre kadınlık doğurmak demekti.

Son düzenleme:
Geçenlerde, kalabalık bir ortamda yanıma bir kadın oturdu. Kadın da hamile, ''Üniversite öğrencisi misin?'' diye başlayan bir sürü meraklı sorunun ardından on birinci çocuğuna hamile olduğunu anlatmaya başladığında mideme bulantı geldi resmen. Kendimden üç -beş yaş büyük hemcinsimin kadınlıktan çıkmış haline içten içten üzüldüm. Çocuğumun olmadığını söyleyerek kendisinin yeteri kadar doğurduğunu bana bir şey bırakmadığını esprili bir dille söylediğimde ''Sen de kadın mısın be! Yaşım elverse bir on bir tane daha doğururum'' cevabını verdi. Vanlı kadınını mantığına göre kadınlık doğurmak demekti.

11 çocuk akannehir

doğurmuş da nolmuş hepsinin geleceğini garanti altına alabilmiş mi?

hepsine iyi koşullar sağlayabilmiş mi?

kadınlık doğurmak mıymış :mymeka: çocuk yapmak marifet değil önemli olan bakmak

arkadaşlar belki haklısınız düşüncelerizde ama şuanki düşünceleriniz ve psikolojnizden böyle düşünüyorda olabilirsiniz yarın düşüncelerinizden vazgeçmiyeceğinizi kim bilebilir her yaşta insan aynı düşünceye sahip olmaz sorumluluk sahibi olmak öok zor bunu bende biliyorum ve şuan çocuğum yok ve olmasını istiyorum ve ALLAHımızda çoğalın demiş ben yapmazsam sen yapmazsan başkası yapmazsa nasıl olacak ynede bakabileceğimiz kadar çocuk gerekli yoksa allahın emirlerine uymamış oluruz herkez çocuk yapmazsa olmaz şuan böyledüşünüyorsunuz ama sonrada siz isterseniz allah vermezse ne olur ozamanda çok üzülürsünüz büyük söylemeyin her dönemde insan farklı düşüncelere sahip olabilir gerçekten sizi anlamadımı sanmayın anlıyorum bende bakabilirmiyimacaba diyorum ama yinede bir tane olsun istiyorum onu sevmek başka yetiştirmek başka güzel olur benim varlığım o herkezin düşüncesine saygım var lütfen beni yanlış anlamayın

11 çocuk akannehir

doğurmuş da nolmuş hepsinin geleceğini garanti altına alabilmiş mi?

hepsine iyi koşullar sağlayabilmiş mi?

kadınlık doğurmak mıymış :mymeka: çocuk yapmak marifet değil önemli olan bakmak

haklısın bende o kadarçocuk yapanlara karşıyım 1 en fazla iki oda çocuğum kardeşsiz olmasın diye kardeşte çok önemli ben kardeşlerimden memnunum çünkü iyiki varlar

arkadaşlar belki haklısınız düşüncelerizde ama şuanki düşünceleriniz ve psikolojnizden böyle düşünüyorda olabilirsiniz yarın düşüncelerinizden vazgeçmiyeceğinizi kim bilebilir her yaşta insan aynı düşünceye sahip olmaz sorumluluk sahibi olmak öok zor bunu bende biliyorum ve şuan çocuğum yok ve olmasını istiyorum ve ALLAHımızda çoğalın demiş ben yapmazsam sen yapmazsan başkası yapmazsa nasıl olacak ynede bakabileceğimiz kadar çocuk gerekli yoksa allahın emirlerine uymamış oluruz herkez çocuk yapmazsa olmaz şuan böyledüşünüyorsunuz ama sonrada siz isterseniz allah vermezse ne olur ozamanda çok üzülürsünüz büyük söylemeyin her dönemde insan farklı düşüncelere sahip olabilir gerçekten sizi anlamadımı sanmayın anlıyorum bende bakabilirmiyimacaba diyorum ama yinede bir tane olsun istiyorum onu sevmek başka yetiştirmek başka güzel olur benim varlığım o herkezin düşüncesine saygım var lütfen beni yanlış anlamayın

ayell bizde sneı anlıyoruz,ama ALLAHI sokma araya,ALLAH içinse önce herkes farzlarını yapsın,tabıki fikirler değişir,ama dediğim gibi dini sokma,iş oraya gelirse,ilk sayfaları oku,

evet haklıyız biz düşüncelerimiz değişirmi değişmezmi kişiye göre değişir,bazılarımızın kid değişmiyor kaç yaşına gelmiş bazılarımız değişmiyor ama biz HİÇ Bİ ZAMAN BÜYÜK KONUŞMUYORUZ.büyük konuştuğumuzu nerden çıkardınız biz biliyoruz ki büyük konuşursak başımıza gelecek o yüzden konuşmuyoruz.a.sayrıca dünyadaki tüm insanlarda bizim gibi düşünmez düşünmek zorundada değil biz kimseyi zorlamıyoruz çocuk yapmayın diye.böyle birşey mümkün değil zaten bu bizim bi TERCİHİMİZ.

dinde çocuk yapın demiyor, kadere inanın diyor.
kaderde çocuk istememek olabilir.:)

canım beı hakikaten başları göğe eriyor adeta,kasılmaktan,gerilmekten ikiye ayrılacaklar:))bizler onlara saygı duyuyoruz.ama onlar bize asla,çok haklısn,ama ınan bana olayın birde dini boyutunu bilselerdi hiç öle kasılmazlardı,namaz kılmak herkesin tercihi,ben saygı duyuyorum kılmayana,ama bir komşu çocuk yapmamak için evlnemediğimi öğrenınce bana bir ağır laflar sölediki,4 çocuk yapmışta,artık gerisini sen düşün,benım üstüme gelince bende ona dedimki,hımm birde ben hacıyım,başörtülüyümya,namaz kılıyorum,hemen başlıyolar,efendimiz çocuk doğurun falan demiş diye,neyse bende onlara diyorumki,efendimiz daha bir çok şey yapın demiş,neden önce farzları yapmıyosunuzda,sünneti söylüyosunuz,bana diyoki uykusuz kaldım,sabahlara kadar başlarında bekldim,marifet gibi,peki dedim,ALLAH için kalkıpda sabah namzı kıldınmı?kadın şok oldu,cevap veremdı,artık kimseyle konuşmuyorum bu konuları,

bu konuda hakısın ama herkezde aynı değildir insan elinden geleni yapar farzınıda sünnetinide çocuk işi başka allah isterse verir istemezse vermez 10 yıllık evliyim ve bana hala vermedi ama umudumu kesmiyorum diğer arkadaşında dediği gibi kader verir yada vermez

ayell bizde sneı anlıyoruz,ama ALLAHI sokma araya,ALLAH içinse önce herkes farzlarını yapsın,tabıki fikirler değişir,ama dediğim gibi dini sokma,iş oraya gelirse,ilk sayfaları oku,

banada komşumun biri aynı senede evlendiğimiz komşu üç tane çocuk yaptı ve evllinde hiçte mutlu değil erkek olsun diye üçledi çocukları ben tedaviye gidip geliyorum kapıda oturuyorlardı bende iki dakka yanlarına oturdum o iki dakkada beni çok üzdü onun ilk sene çocuğu olmasaymış yıkılırmış o zaman ben 10 senedir ölim ama ben ona inat değil hala kendim olmasını istediğim için istiyorum inş 1 tane bebişim olur

X