Çocuk sahibi olmayı istememek

Polemiğe girecek değilim,
Mesajınızı tekrar okumanızı tavsiye ederim.
''Bir kadın neden çocuk doğurur,biri bana anlatsın,kendini garantiye almak için mi?''yazmışsınız.
Bende size çocuğun sizin söylediğiniz sebepten doğrulmadığını anlattım.
Kendimden bişey bulacağım son yazı sizinki olurdu herhalde.:KK1:

bide çocukluktan beri hayali evlenip çocuk sahibi olmak isteyen insanların düşüncesini çok merak ediyorum varsa içimizde açıklasınalr lütfen ? hayatta kendini geliştirmek kendine bir şeyler katmak varken neden evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder bi insan ? kendini garantiye alma isteğimi?ben yapamam çalışamam evleneyim kocam bana baksın bir de çocuk yapayım garantim olsun mudur olay nedir yani ?
yazdıgım cümle tam olarak bu yani diyorum ki ÇOCUKLUKTAN BERİ HAYALİ ile başlamış cümlem anladınız mı şimdi ? bunlar varsa içimizde açıklasınlar dedim.yoksa mantıklı şekilde düşünüp çocuk sahibi olanlara bir atıf yok.ama türk toplumu olarak okuduğumuzu anlamakta güçlük yaşıyoruz..

Arkadaşlar sadece bir yazı paylaştım
benim gibi düşünen arkadaşlarımla yazışmak istiyorum
saygısızlık yapmadım
yazara sorabilirsiniz
ben cevap vermem polemiğe asla girmem
sadece aynı konuda hemfikir olduğum arkadaşlarımı okumaya çalışıyorum
teşekkür ederim

bide çocukluktan beri hayali evlenip çocuk sahibi olmak isteyen insanların düşüncesini çok merak ediyorum varsa içimizde açıklasınalr lütfen ? hayatta kendini geliştirmek kendine bir şeyler katmak varken neden evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder bi insan ? kendini garantiye alma isteğimi?ben yapamam çalışamam evleneyim kocam bana baksın bir de çocuk yapayım garantim olsun mudur olay nedir yani ?
yazdıgım cümle tam olarak bu yani diyorum ki ÇOCUKLUKTAN BERİ HAYALİ ile başlamış cümlem anladınız mı şimdi ? bunlar varsa içimizde açıklasınlar dedim.yoksa mantıklı şekilde düşünüp çocuk sahibi olanlara bir atıf yok.ama türk toplumu olarak okuduğumuzu anlamakta güçlük yaşıyoruz..

Çok çok uç insanları örnek veriyorsunuz....

Çocukluktan beri annelik hayali içinde olan kimseler derken nasıl bir tip hayal ediyorsunuz anlamadım ? Kendini geliştirmek derken ?? Elinde iğne oyası,bütün gün günlere giden ,evde temizlik ,bulaşık vs ,aynı monoton yaşam içinde devam eden bir insan mı ? Okumamış,ilkokul terk,dünyadan bihaberi olmayan kariyeri vs olmayan insanlar mı nedir ?? Kariyer sahibi tüm insanlar çocuksuz mu ??

Ben çocukluktan beri bu hayali olan biriydim...Kendime bir şeyler katmak için elimden geleni yaptım.Zaten 34 yaşında evlenip çocuk sahibi oldum...Sandığınız gibi kaygım olsa o kadar beklemezdim.... Anne olmayı isteme nedenim yeterli donanımıma sahip olduğumu düşündüğüm için ve bu ülkenin doğru dürüst insanlara ihtiyacı olduğunu düşündüğüm,çocuk yetiştirme konusunda kendime güvendiğim ve okuyan araştıran bir insan olduğum içindi...Eşimin maddi durumuna ihtiyacım yoktu bekarken de...Çünkü zaten paramı kazanabileceğim bir altın bileziğim var....

Ve dahası kendimde annelik hissini çok kuvvetli bir şekilde hissettiğim için...

Şimdilik aklıma gelenler....

Son düzenleyen: Moderatör:
Narmikcigim, canim benim burada kendini savunmana gerek yok.
Kadinlarin 90 % anne olmak ister ve bu onun en büyük hakkidir, niye olmasin?
Ülkemizin, ekonomimizin sizler gibi kadinlara ihtiyaclari var. Neden burada bizimle sohbet etme merakiniz var anlamadim bir türlü.

Tabiki sizler öyle mutlu bizlerde böyle mutluyuz, sidik yarisina girmeye gerek yok degilmi?

Ülkemizin, ekonomimizin sizler gibi kadinlara ihtiyaclari var. Neden burada bizimle sohbet etme merakiniz var anlamadim bir türlü.

Tabiki sizler öyle mutlu bizlerde böyle mutluyuz, sidik yarisina girmeye gerek yok degilmi?

Kendimi savunmadım...

Çocukluktan beri annelik isteği olan biri cevap versin sorusuna cevap verdim...Okuduğunuzu anlıyorsunuz değil mi ?

Burada neden çocuk sahibi olmak istemediğinizi yazarken çocuk sahibi olanlara karşı incitici kelimeler kullanıyorsunuz ,neden ?

Hangi anne-çocuk topiklerinde çocuk istemeyenlere karşı ters fikirler var ? Yok hiç..Olsaydı siz de gider tepkinizi gösterirdiniz....

Sidik yarıştırmak ?? Bir diş hekimine hiç yakışmayan bir üslup ? :KK53:

Ben sizin bu konu dışındaki bazı yorumlarınızı kendime yakın bulduğum için beğenmişliğim de olmuştur...

Ama bu konuda kendinizi bir türlü frenleyemiyorsunuz...Üst üste incitici kelimeler kullanmaktan çekinmiyorsunuz....Hep bir küçümseme,aşağılama dürtüsü içindesiniz....

Bin kez söylesek,yazsak de değişen bir şey olmuyor tabi...Niyetimiz size çocuk sevgisi,annelik isteği aşılamak değil..Hala anlayamadınız.....

Kendinizi ne kadar güzel yetiştirmişsiniz....

Tebrikler.......................

e anlaşmıştık hani?
cevap vermeyecektik, öyle yazılar, yorumlar yokmuş gibi yapacaktık?
dayanamadın sanırım:KK1:

Olivia'cım, neden sidik yarıştıralım ki?

Eğitimini tamamlamak, başka ülkeler görmek, sürekli sosyal aktivitelerde bulunmak, yaşlandığında bir başkasına yük olmamakla beraber kendi arkadaşlarıyla eğlenme düşüncesinde olmakla çocuk istememenin; çocukluktan beri çocuk hayaliyle yanıp tutuşanların(!) [çok merak ediyorum, bu çocukluğun kıstası nedir? zira çocukluk dediğimiz ergenlikten önceki çağdır ve 12 yaş altıdır. Kim 12 yaştan önce çocuk hayaliyle yanabilir ki?] , kendini garantiye almak isteyenlerin, sürekli evde oturan, bi halt olamayanın çocuk istemesiyle arasındaki bağı kuramadım. Nedir bu? Hangi mantıkta var bu? Ve bunun sidik yarıştırmayla alakası nedir uzaktan yakından?

Sizin gibi düşünenler eğitimini tamamlayıp yüksek yerlere gelmekle, tam tersi olan insanları alt sınıfa sokmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?
Her eğitimini tamamlayan, ideallerini yaşayan burjuva, eğitimini tamamla(ya)mayıp çocuk yapanlar da halk mı?

Gerek parkon olsun, gerek narmik (şu yazımla gerekse de ben) aslında sizin düşündüğünüz gibi olmadığını söylerken, ne sizin gibi size üstün gelmeye çalışır ne de sidik yarışında hissederler kendini. Ama siz ısrarla, bi üstün gelme çabasındasınız nedense.

Çocuk istememenize kimse bir şey diyemez elbet, kendi hür seçiminiz, bakış açınız, yaşamınız veyahut nasıl adlandırırsanız artık.
Kimse hiç bir şey ispatlamak zorunda da değil.
Ancak şu ''çok bildim'' havanız beni bile irite ediyor diyeceğim şimdi, yeni bir polemik oluşacak.
Polemiğe girmek istemediğimi altını çizerek belirteyim.
Sadece nacizane görüşüm.

Buradaki arkadaşlar çocuk istemediklerini söylerken kendilerini ve yaşadıkları hayatı yere göğe sığdıramıyorlardı ya;açıkcası bu yazıda kendilerini bulmalarını anlayamadım.
Burada canavar ve katlanılması zor çocuklardan çok onların ''tuhaf'' anneleri eleştirilmiş.

Samimi olarak soruyorum;sizler bu ''tuhaf'' annelerin ''tuhaf'' çocuklarını göre göre mi çocuk yapma istediğinden vazgeçtiniz ya da hiç sahip olmadınız yoksa mevcut rahatınızın ve özgürlüğünüzün zevale uğrayacağı düşüncesi miydi sizlere bu kararı verdiren?

Farketmez ki...Ha canavar çocuklar, ha mutsuz,zevksiz ya da tuhaf anneler...

Maksat eleştiri olsun...

arkadaşlar ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyosunuz ? yoksa anlamak istediğiniz gibi mi anlıyosunuz ? yoksa yaranız mı var gocunuyosunuz ? pişman mısınız nedir ?
ben orda bi genelleme yapmış mıyım ? tümü tüm anneler bütünü hepsi böyle gibi bi tabir var mı acaba ? benim laflarım ordaki o tabire uyan annelere siz öyle değilseniz hala neden laf yetiştiriyosunuz anlamadım ??

Evet,siz anlatamıyor ve anlayamıyorsunuz....... Yazdıklarımızdan yaramız olduğunu,pişmanlık gibi alakasız çıkarımlar yaptığınıza göre...............

arkadaşlar ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyosunuz ? yoksa anlamak istediğiniz gibi mi anlıyosunuz ? yoksa yaranız mı var gocunuyosunuz ? pişman mısınız nedir ?
ben orda bi genelleme yapmış mıyım ? tümü tüm anneler bütünü hepsi böyle gibi bi tabir var mı acaba ? benim laflarım ordaki o tabire uyan annelere siz öyle değilseniz hala neden laf yetiştiriyosunuz anlamadım ??

Neden bu kadar pervasızsın, sadece bunu anlamıyorum.
Niye pişman olalım ki ayrıca?

İnsanları yaftalamanızı anlayamıyoruz bi de, bu kadar basit.
Laf yetiştirmek değil bizim amacımız. Burası bi platform ve her konuda fikrimi beyan edebilirim/iz. Ama ne kadar konuşursan konuş, anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır demişler, doğru:)

Neden bu kadar pervasızsın, sadece bunu anlamıyorum.
Niye pişman olalım ki ayrıca?

İnsanları yaftalamanızı anlayamıyoruz bi de, bu kadar basit.
Laf yetiştirmek değil bizim amacımız. Burası bi platform ve her konuda fikrimi beyan edebilirim/iz. Ama ne kadar konuşursan konuş, anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır demişler, doğru:)

evet kesinlikle doğru çünkü siz anlamıyosunuz.ben genelleme yapmadım ama herkes üstüne alınıp benden alıntı yaparak yazmış madem paylaşım yapıyosunuz kafanıza göre yapın düşüncelerinizi anlatın benden alıntı yapıp bana cevap olarak yazmayın.

en az sizin yaptığınız çıkarımlar kadar doğru ve mantıklı

Çıkarımlar yapan ben değilim...:KK34:Çocuk sahibi olmak istemeyenlere karşı en ufak ters ve aşağılayıcı cümlem ,yakıştırmalarım olmamıştır.......

Sorunuza cevap istemiyorsanız neden soruyorsunuz ?

Çıkarımlar yapan ben değilim...:KK34:Çocuk sahibi olmak istemeyenlere karşı en ufak ters ve aşağılayıcı cümlem ,yakıştırmalarım olmamıştır.......

Sorunuza cevap istemiyorsanız neden soruyorsunuz ?

benimde yok benim sorum tek düşüncesi evlilik-çocuk kocaya kapak atmak kocam bana baksıncı olan kadınlaraydı umarım anlamışsındır sorum onlara yani.

işte sorun bu ya..kendinizi ve muhteşem entellektüel hayatınızı överken lütfen bizim çocuklu basit hayatımıza dil uzatmayın..

bunu yapmak zor olmasa gerek,sizler bilinçli insanlarsınız..biz çocuklu insanlar ilgi alanınız ya da laf vurma malzemeniz olmayalım artık.

evet kesinlikle doğru çünkü siz anlamıyosunuz.ben genelleme yapmadım ama herkes üstüne alınıp benden alıntı yaparak yazmış madem paylaşım yapıyosunuz kafanıza göre yapın düşüncelerinizi anlatın benden alıntı yapıp bana cevap olarak yazmayın.

sevgili yolakes, seninle anlamıyorum, anlatamıyorum polemiğini uzatacak cinsten değilim ben. Senin yazdığını alıntılayınca ne oluyor ki? Senin düşüncenin aksini belirtiyor. Sen neden bu kadar rahatsız oluyorsun? Farkındaysan saldırmıyoruz size, ya da bi fikri benimsetmeye çalışmıyoruz. Ama siz tutmuş, yok pişman mısınız, yok gocundunuz mu. Böyle mahalle diliyle tartışılmaz ki ama..

Çocukluktan beri hayali olan biri olarak cevap vermiştim............

X