Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Bu dediginiz aslinda kismen dogru. 52 ile hamile kaldim yaklasik 65kg ile doguma girdim. Cocugum 2 yasina gelene kadar da 58-59kg arasindaydim ki 4kg bebekti zaten. Ama ben hep yedim. Ozellikle sut yapar diye herseyi yedim. Aksamlari keyfime yedim. Sonra bu yaz kafaya koydum saat 17den sonra yemek yemeyip saglikli beslenerek 54kg dustum. Ama kahretsin yemek yemeyi de seviyorum, aklima gelip duruyor...

Ben ve çevremdeki kadınların çoğu çocuktan önce zayıfken hamilelikten sonra kilo aldık ve kolay kolay veremedik. Vücudumuz çatladı, emzirdiğimiz dönemde diş kayıpları yaşadık vs. Bunları 28 yıllık ömrümde değil de hamile kalıp doğurduktan sonraki 3-4 sene içinde yaşadım. Tabii ki bunların sebebi çocuk. Benden kaynaklı olsaydı daha önce de yaşardım zaten.

Çatlağa yapacak bir şey yok genetik bir durum çocuk olmadan da oluşabilir, ben diş kaybeden kimse görmedim çevremde açıkçası kendim de yaşamadım tabii ki emzirirken bir çok vitamin mineral kaybediyoruz orası doğru fakat kilo konusunda katılmıyorum zaten bu konuyaydı yorumum en çok, çocuk olunca ne değişiyor ki yersen alırsın yemezsen verirsin kalori açığı çocuk var ya da yok bakmıyor.

Ben doğum değil de emzirme kilosunu veremedim açıkçası.
O geceleri gelem mide kazınması, canımın bir şeyleri aşırı aşırı çekmesini anlatamam. İştahım da o gün bugündür açık kaldı. Yok son on kilomu veremiyorum yani.
Tabii çatlak ve sezaryen nedeniyle alt göbekteki tuhaf bıngılım direkt doğumdan oldu da.
Beni yıprattı sağolsun oğlum

Ülkenin böyle olmasinin sebebi yanlış kişilerin çocuk sahibi olması.biz doğru iyi dürüst çocuklar yetiştirelim ki ülkemiz de değişsin.insanlik var olduğundan beri dünyada hep kötülükler vardı bunun için çocuk yapmamak bana mantıklı gelmiyor.kendimden bı parca olsun ve onu buyuteyim istiyordum.imkanlarim el verdi iki tane çocuğum var.cok şükür iyiki varlar keşke daha önce yapsaymisim diyorum.

Bu forumda yapılan ucube anne betimlemesine katılmıyorum, gözünün feri sönmüş, saçları tel tel olmuş, yok çatlamış, yok göbeği sarkmış, efendim gözlerinin altı mosmor olmuş, enerjisi sönmüş hayatı bitmiş.. Evlenir evlenmez kilo almaya ve bakımsızlaşmaya başlıyor çoğu çift, hamilelik ve doğum zor süreçler doğru fakat vücudu kendi başına perişan eden süreçler değil, çocuk bahane oluyor bazılarına üzgünüm.

Çatlak bende çocuktan önce yoktu. Kilodan dolayı değil, hamilelikte karnım çok büyüdüğü ve gerildiği için çatladım. Yani sebep çocuk. Ve 28 yaşına kadar gayet sıkıntısız bir diş yapım vardı. Tek çürüğüm olmuştu o zamana kadar, onun da tedavisini yaptırmıştım zaten. Ama üç dişim sadece emzirme döneminde çürüdü, kırıldı. Kilo konusuna “kolay kolay veremedik” deme sebebim seninkiyle aynı. İlla ki o kilolar veriliyor, er ya da geç. Yeter ki paşa gönlümüz istesin. Emzirme döneminde gitmese de sonradan gidiyor. Hele de çalışan kadınsak. Ama diğerlerine katılamayacağım. Keşke o kadar pembe bir annelik yaşasaydım ama maalesef beni yıktı geçti.

fakat kilo konusunda katılmıyorum zaten bu konuyaydı yorumum en çok, çocuk olunca ne değişiyor ki yersen alırsın yemezsen verirsin kalori açığı çocuk var ya da yok bakmıyor.
Bu kilo konusuna da bekarlar takık. Sanırım bekarlar için ortamlar açık ya dış görünüş önemli bir konu olmaya tam gaz devam ediyor. Evlenince ilişkileri başlatmakta küçük bir payı olsa da dış görünüşün kesinlikle yürütmekteki tek parametre olmadığı anlaşılıyor. Sizin çocuğunuz var mı? Ha benim iki tane var. 55 kiloyla ilkine hamile kaldım hala da öyleyim. Amma velakin bu konuda annelerin üstüne gelinmesine karşıyım. Kim ne yaşıyor bilmeden herkesin sallaması doğru değil.

Benim sezaryen dikiş izim en iyi merhemleri kullanmama rağmen hala koyu ve şiş. Onun bir adı varmış, doktor söylemişti. Bir de bu var bak. Suçlu yine mi benim şimdi? Durduk yere kestik sanki. kikelomo

İlişki yürütmekle ilgisi nedir ki kilolu olmak güzel bir şey mi evli ya da bekar, çocuğum var evet. Ben sadece bu forumda annelerden perişan, yıkık, özbakımını ihmal eden, vücudu pert olmuş, psikolojisi bozulmuş, ruh gibi gezen, kendinden vazgeçmiş tipler olarak bahsedilmesine tepkiliyim, doğum yapmak yaşadığımız her şeyin bahanesi değil.

Benim sezaryen dikiş izim en iyi merhemleri kullanmama rağmen hala koyu ve şiş. Onun bir adı varmış, doktor söylemişti. Bir de bu var bak. Suçlu yine mi benim şimdi? Durduk yere kestik sanki. kikelomo
Söylediklerimi boşuna çarpıtıyorsun Margaret, genelde bana cevap verirken yapıyorsun bunu. Cevap vermeyeceğim bu yazdığına çünkü benim dediklerimle alakası yok.

Anneler tabii ki öyle değiller ama öyle dönemler yaşayabilirler (isteyerek veya istemeyerek) ve buna kimse karışamaz. Kimsenin hayatı dış görünüş tekelinde ilerlemiyor.

Bu sefer dozunu arttırdı. Kalıcı atsalar da kurtulsak pislikten.
Son olaydaki kızcağızın annesine “kafası kesilen kızın annesi” gibi cümleler kurdu, pislik
Duygusuz vicdansız insandan başka ne beklenir kiböyle bir facia olmuş söyledigi sözlere bak yazık.. Korkmuyorda yaşadigi yaşam şekli böyle bir vahşete açık kapı bırakıyor her zaman.

Söylediklerimi boşuna çarpıtıyorsun Margaret, genelde bana cevap verirken yapıyorsun bunu. Cevap vermeyeceğim bu yazdığına çünkü benim dediklerimle alakası yok.
Kasıtlı bir şey yapmadığıma yemin edebilirim ama ispatlayamam. Doğum yapmak kadın vücuduna faydalı kısmı savunulduğu için ben de diyorum ki bunlar mı fayda? Bana faydadan çok zararı oldu bebelerimin ama olsun yine de iyi ki varlar. Mesela emzirme sonrası göğsün sönmüş balona dönmesine asla takılmam ben. Daha önce bu forumda da söyledim defalarca. Ha emzirmişim 30 yaşında sönmüş, ha emzirmemişim 45 yaşında. Bu bedenin en sonunda gideceği yer belli, çok da kasmaya lüzum yok. Çok mutsuz olursam estetik operasyonlar var. Olur yani bir şekilde.

benim dikiş de bi garip hala. Diş eti problemleri de doğum sonrası ortaya çıkan kronik rahatsızlık doktor söyledi (bende var) saçlar hiç eskisi gibi olmadı. Sinirden yoluyor muyum acaba arada Psikolojik olarak beden olarak her türlü yıprandık. Kaygısız kaygısız uyku reis gibi uyuyamıyoruz (ismini yazmayacağım herkes bilir kim)
Sarkmalar genişlemeler çatlamalar hepsi doğru haftanın 7 günü spor yapıyorum eskisinden zayıfım ama eskisi gibi değil karnım plankte hala kendini aşağı bırakıyor memelerim öldü zaten.
Anneyi deli gibi yıprattığını kimse inkar etmesin. Ama “bi gülüşü var” Allah sağlık versin dünyadaki her şeyden çok seviyorum. Bütün güzellikleri onun için istiyorum. Canımın parçası

öncelikle İnsanların vücutları hakkında yorum hakkımız yok, kilolu olmak “güzel” mi değil mi o kişinin sorunu.
İsteyen insan kilolu olmayı tercih edebilir. Bu onu ucube yapmaz. Sizin böyle güzel değil, kendini salmak, yok efendim ucube demeniz yakışıksız olan.
Sizinle aynı hassasiyetlere sahip olmayan bir grup insandan bahsederken “ucube” diyemezsiniz. Sizden farklı annelik yapan kadınlara da bu tip betimlemeler kullanamazsınız.
Çirkin olan kilo değil de bu şekilde body shaming yapmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…