Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Koşulsuz sevgiyi tatmak belki en yaygın motivasyondur.Çokta haklılar çocuk evin neşesi oluyor bazı anne babalara yaşama amacı bile veriyor. Hayat. Ama böyle bir dünyaya bir çocuk doğurmayı istememek yanlış değil bence.

Aman iyi ki cocugu olmamis bunun

kadın vücudu için doğum yapmak çok faydalı benim motivasyonlarımdan en önemlisi buydu galiba.
nasil bir fayda bilmiyorum. cogu kisi anne olduktan sonra hastalik sahibi oluyor. annemin benden sonra dişleri düşmüş mesela annenin kalsiyumunu bebek aldi diye dişini kaybeden cok kadin var.
arkadasimin cocuk ilkokula baslayacak hala dogumdan sonra gecmeyen bir bel agrisi var. uykusuzluk zaten cogu anneyi cokertiyor. dogurmadan once manken gibi kadınların ne kadar kilo verse de anne gobegi kaliyor,belleri kalinlasiyor. ortalama kilolu kadınların kendine bakmayanlarin neredeyse hepsi dogumdan sonra fazla kilolu oluyorlar (siz oyle olmamis olabilirsiniz ama herhangi bir mahalle arasi ilkokul donus saatinde orada bulunun.annelerin tamamina yakini fazla kilolu. halalariniza teyzelerinize - genetik olarak sansliysaniz esinizin dostunuzun halasina teyzesine bakin. cocuktan sonra kilosunu veremeyen kadin da cok-. ayrica bir anda kilo alip verince kadinin vücudu çatlıyor, ablamin ayak numarasi 1 cocukla 1 numara büyüdü 39 giyiyor, kuzenimin 2 cocukla 2 numara büyümüş 40 giyiyor dogumdan sonra vitamin mineral takviyesi kullanmayan kadınların (hatta bazen kullananlarin bile) öbek obek saclari dökülüyor...
ben bugune kadar dogurunca daha dinc olan bir tane kadin görmedim. bence bir bebek (en azindan ilk yillarda) anneye en az 3-5 yas ekliyor. bazi insanlar inkar edebilir ama doguran ve dogurmayan hemen belli oluyor. fiziksel olarak zaten bir anda 3 kiloluk bir çocuğa hamile kalip on yirmi kilo alip (ki benim sulalemin kadinlari zayiftir bebekle beraber 30a yakin kilo alirlar) bir de o bebegi cikarmanin insanin güzelliğine bir katkisi zaten olmaz. saglik olarak katki desen cocukla beraber hastalik sahibi olan da cok insan var. kaldi ki cocuk stres seviyesini endiseyi maksimuma getiren bir organizma ve tum hastaliklarin basi strestir.
sizin hesabi anlayamadim ben

Doktorlar der ki bebek çıkana kadar annenin vücudundaki bir parazittir. Öyle beslenir emer ki besinleri. Bebeğin anne üzerinde kök hücresiyle iyileştirici yönü var mı araştırılıyor ama zararları zaten ortada.

Ev hanımına,çocuğa,birde askeri personele gıcıklığı var adamlar göreve gidince sevişmeden nasıl durabiliyormuşuz öyle söyleyim.
Birinde ben ekleyeyim +kocam günde 3 4 kez ilişkiye girmek istiyor bıktım artık diye konu açan kadınlara çok gıçık olup aynı zamanda çok kıskanıyor

Hiçbir zaman çocuğum olmasın düşüncem olmadı. Devrin kötülüklerine bakarak da böyle bir hissiyata hiçbir zaman kapılmadım. Aksine 36 yaşındayım ve evlatlarım olsun istiyorum. İyi insanlar böyle kötü bir dünyaya evlatlar getirmezse o zaman bütün dünyayı kötüler kaplar. Her devrin kendine göre çok zor şartları vardı. Salgınlar, hastalıklar, savaşlar her zaman vardı. Ama nesil devam etti. Nesil devam etmeli de.
Dünya çok kötü çocuk yapmayın düşüncesi pompalanıyor. Hatta çocuk sayısı 2 yi geçenler neredeyse bazıları tarafından taşlanıyor. Bu sistematik olarak yapılıyor. Amac yeni dünya düzeni için az insan oluşturmak.
Rabbim insaaalah bana ve isteyen tüm iyi insanlara sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eder. Bizler de temiz nesiller yetiştirip kötülüğün önüne geçeriz.

ben de sizin gibi dusunuyorum. hala cevremde cocuk cocuk diye olup bitenler var. ki yurtdisinda yasiyorum, esim yabanci ve duzgun bir ortamda yasiyoruz. buna ragmen asla cocuk istemiyorum. sanirim asla empati yapamayacagim.
Ya siz istemiyormussunuz ama ben sizin yerinizde olsam yapardım mesela.Benim de motivasyonun,bahsettiğiniz şeyler olurdu:)

Ya öyle bir yerde olunur tabi çocuk sahibiÇok güzel bir yer hayal ettim ben...

Sen iyice çığrığından çıktın ha nekadar iğrenç konusuyorsun nasil söyleyebiliyorsun bunu ya senin basina da gelme oranı yüksek biliyorsun dimi ? Bir ton adamla yatıp kalkıyorsun farklı kişilerden gelen döl üzerine döl olayı beni ekstra tahrik ediyor bir günde birkaç kişi ile yatmayı seviyorum diyen bir zihniyet kalkmış milletin anneliğini üremesini eleştiriyor sende de sapkınlık var keşke buradan emniyete bildirebilme şansımız olsaydı .. senin annen de bu yaptıklarını bilse eminim kahrolur kadın sen zaten mümkünse üreme

ben de sizin gibi dusunuyorum. hala cevremde cocuk cocuk diye olup bitenler var. ki yurtdisinda yasiyorum, esim yabanci ve duzgun bir ortamda yasiyoruz. buna ragmen asla cocuk istemiyorum. sanirim asla empati yapamayacagim.
Ben bu tarz soruları çok komik buluyorum. Çocuk sahibi olmak istemiyorsaniz olmayın. Nasıl benim anne olma isteğim kimseyi ilgilendirmiyorsa, sizin kararınız da bizi ilgilendirmez... Kendince haklı bir nedeni var ki çocuk sahibi olmuş / olmamış insanlar?

Motivasyonumu yazmak icin girmistim ama siz fikir falan merak etmemissiniz aslinda, siz bayağı bayağı cocuk sahibi olanlari gerizekali yerine koydugunuzu duyurmak istemissiniz.

Hiçkimse spor yapmıyor ve herkes obur ilk sebep bu saydıklarına, yoksa anne göbeği diye bir şey yok bence ikiz falan doğurmadıysan düzgün yiyip sppr yaparsan gidiyor, saç dökülmesi bir süre sonra duruyor yenileri çıkıyor, takviye de kullansınlar, eş de yardımcıysa ölüp bitmelik bir durum olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…