Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

İstediğim için anne oldum. Ama şimdi deli gibi korkuyorum onları koruyamamaktan Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Yani endişelerin yersiz değil.

Benim sağlıklı beslenme ve sporu uzun yıllardır hayatının merkezine koyan bir arkadaşım var. O bile o kadar karın bölgesi için çalışmasına rağmen toparlanmadı. Tek çarenin estetik işlem olduğunu söylüyor. Uykusuzluk gibi yıpratan bazı kısımlar bebeğe babayla ortak bakılırsa sorun olmaz. Ama bu saydığım şeyler için babanın da faydası olmuyor.

Evet benim de hiç umrumda değil başıma gelenler, feda olsun memelerim ajdjdkkd. Sürekli bunlardan sızlanan annelerden de olmadım. (Sızlanabilirdim ve bu da çok doğaldı, o ayrı.) Ama kimse çocuk doğurmak vücuda faydalı demesin yahu. Yaşadığımı bilirim.

Neye kızdığınızı anlıyorum, sizin çocuğunuz 7 yaşında değil miydi? 7 yılda 10 kilo veremediyseniz buna emzirmeyi bahane etmeyin, kiloyla ilgili yorum yaptım diye hemen alınmışsınız. Halbuki başka bir konuda anneler perperişan diyenlere beğenmedim atıyordunuz.

Evlenmek ile aynı motivasyonbilemiyorum yani.iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta vs…Eğer şu nikah yeminine inanıyorsan, çocuk yapma fikrine de inanıyorsun.insan her türlü zorluğu yenerim zannediyor kendini çok güçlü hissediyor.tabi bunlar biraz aşkın efsunu insan zamanla anlıyor.

Yaşıtlarımin çocuğu ilkokula başlayınca bende bir istek uyandırdı. Ama gerçekten bir çocuğa yetebilmek çok zormuş. Ama herkes anne olmak zorunda değil. Olmak istemiyorsan kendini sıkma.belki değişir fikrin belki değişmez böyle gidr

Allahım inanılmaz doğru bir yorum.
Kesinlikle doğumun kadın vücuduna iyi geldiği falan yok. Tek bir yerim yok sanırım daha iyi olan. Avuç avuç saçlarım dökülüyor HALA. 19 ay oldu.

Kesinlikle, ben anne olduktan sonra hayatımda ilk defa kendimi seksi hissettim ama hemen değil 2 sene sürdü seksi hissedebilmem Doğumdan 1.5 ay sonra eski kilomdaydım. (Bu iyi bir şey değildi bu arada, sağlıklı değildim yani.) Biraz şansım döndü galiba ayak büyümesi falan da yaşamadım. Bütün bunlara rağmen ilk iki sene özellikle kamyon çarpmış gibiydim. Hatta daha bu akşam o zamanki fotoğraflarımı gördüm kendime acıyıp ağladım Üstüm başım, gözlerimdeki yorgunluk, saçlarım kısacık çünkü uğraşamıyordum. Gerçekten o adaptasyon süreci insanı o kadar yoruyor ki. Direkt görüntüye vuruyor zaten. Doğum yapmak hele başlı başına bedeni yoran bir şey. Bir de hâlâ devam eden ve hayat boyu edecek olan psikolojik yük var. Dediğiniz gibi stres sebebi direkt. Ben anne olmayı çok seviyorum içimdeki çocuk iyileşiyor sanki kızımla beraber ama asla dayatılmasını, peri masalı gibi anlatılmasını doğru bulmuyorum.

Kendimi görsel olarak salmış yada perişan görmüyorum. Kilo aldım derken obez de olmadım. Olduğum halimle seviyorum. Kızdığım nokta “ucube” kelimesiz size uymayan insanlara böyle sıfatlar kullanamazsınız.

Çocukları, arkadaşlarımın olsun,abimin, akrabalarımın hepsini bu kadar seviyorken kendimin bir çocuğu olsa nasıl muhteşem olur diye düşünüyordum daha evlenmeden. Düğünümüz oldu ne korunma ne bişey hemen olsun istedim. Ben ana olmak için doğmuşum. O anaçlık içimde sadece çocuklara karsı da değil çevremde sevdiklerime de öyle. 5 yılda yamulmadık yerim kalmadı ama değer her şeye değer.

Her gece yatarken ayrı senaryo kuruyorum. eve zorla girseler ne olur havalimanı yakınında oturuyorum bura kesin bombalanır filan bir sürü senaryo... savaş olan yerlerde doğan prematüreleri görünce o kaosun ortasında niye korunmamışlar diyorum. türlü türlü fikirler. Bir yandan milletimiz var olsun diyoruz bir yandan çoğalmak istemiyoruz. milliyetçi yanım bencilliğime kızıyor anne yanım onları koruyamazsam ki çaresizliğime tükürüyor. Sanırım dünya tam da böyle bir yer.

Neeey?!! Dünyada ölüm diye bir gerçek var ama her ölüm feci olacak diye kaide yok. Kafa kesilmesi olağan bir durum mu ki? Ne saçma bir cümle ya? Yanlış mı anlıyorum diye birkaç kere tekrar okudum. Belki de hala yanlış anlıyorumdur.

Çocuk çok mucizevi gerçekten. Ama hazır hissedince olmalı. Aksi halde yıpratıcı

Bilemeyiz
Firavun imtihan edilmedi
Bazen Allah kulundan vazgecer

Bu nasıl bir kafa bu nasıl bir zihniyet. Bu nasıl bir nefret ve kin. Şunu yazmaya insanın eli bile gitmez. Siz olumsuz düşünüyorsunuz diye her şey olumsuz olacak diye bir şey yok. Unutmayın ki sizi de bir ana doğurdu. Yaşadığınız ülkenin adı Anadolu. Ülke, Kurtuluş Savaşı'nda analarla birlikte omuz omuza kurtarıldı. Cumhuriyetin kurucusunu da bir ana doğurdu.
Her şeye rağmen,sizin kafadakilere rağmen anne olmak isteyen her iyi insan anne olsun. Güzel evlatları olsun. Sizin şu kafayla bu ülkeye ne faydaniz olacak??
Yaşasın Anadolu kadınları. Yaşasın insanlık.

Bi motivasyonum yoktu anne olurken. Hatta şu an bir gram uyku uyumamışken ve saatlerdir ayağımda sallarken şunu düşünüyorum hangi akılla ben anne oldum? Bence ben ne anaç bir insanım ne de annelik yapabilecek biri ama artık mecburen bir şekilde oluyor orası ayrı. Bazı insanlar anne olmamalı diyoruz ya işte tam olarak onlardan biride benim

Ona bir gelecek sunmayı maddi olarak bir şey kastediyorsanız, ben bunu kafaya takmıyorum ama benim de korkularım var.

Bu korkunc dünyaya çocuk getirilir mi nasıl motivasyonunuz var diyen güruha bir türlü anlam veremiyorum. Sanki kendilerini bir anne-baba dünyaya getirmedi. Hiç bebek çocuk olmadılar gökten zembille indiler. Sen dogurmazsan ben dogurmazsam neslimiz nasıl devam edecek? Gez toz nereye kadar? Kötülük dünyanın varoluşundan beri var yeni olan bişey değil. Ama tabi toplum düzeni ve güvenliği için caydırıcı cezalar/kanunlar/kurallar önemli. Birde tabi maddi-manevi bakabileceğin kadar çocuk yapmalı. Buna bende anlam veremiyorum. maddiyatı yeterli değil psikolojik olarak o çocuğa yetebilecek düzeyde değil habire habire doğuranlara Allah akıl fikir versin. Bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bir çağda bu tarz insanların korunma yöntemlerinden bir haber olmaları kendilerini hiçbir konuda geliştirmemis olması çok tuhaf. Bu arada iki erkek çocuk annesiyim. Rabbim merhametli akıl vicdan sahibi önce vatanıma milletime sonra tüm dünyaya hayırlı insanlar olarak büyütmeyi nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…