Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Senin düşüncene göre, yer yüzünde bir yaşam biçimine sahip tüm insanları tanımadığımız sürece yorum yapamayız o zaman. Pardon da neden forumdayız o zaman? Sen neden burdasın insanlarla kavga etmek için mi yoksa düşüncelerini dayatmak için mi? Tabii ki hepimizin insanlarla, olaylarla, fenotiplerle ilgili fikirleri ve yargıları var. Beni ilgilendirip ilgilendirmediği başka bir konu. Sonuçta sosyal kıyaslama denen bir şey var, insanın kendini toplumda nereye koyduğunun temelini oluşturur açıp okuyabilirsin. Sen burda beni ilgilendirmez desen de kendini kıyaslıyorsun herkesle, insanın yaratılışı bu.
Hepimiz içinde bulunduğumuz çevrede çeşitli insan türleri ve hayatları gözlemliyoruz bunlar da bizim yaşam deneyimlerimiz. Hayata ve olaylara bakış açımızı da bunlar oluşturuyor. Burda bir tartışma olmayacaksa diğer türlüsü zaten dayatmadır. İnsanı deneyim ve düşüncelerinden ayrıştıramazsın o zaman burda olmanın bir anlamı kalmaz. Bunlar da benim fikirlerim, burda da paylaşmak için varım. Beni desteklemen ya da yermen de benim fikirlerimi değiştirmez. Çok şükür kendi gözlem yeteneğim var, teşekkürler.

Keşke annen baban korunsaymuş Ferhans.
Her şeye rağmen mutlu, yaşam amacı olan insanlar var onlardab bazıları çocuk doğurmaya devam edecek.
Sen git yalnızlıktan, mutsuzluktan bir köşede otur ağla.
Ayrıca son yaşananlardan etkinlendiğini falan sanmıyorum. Ne fanteziler çıkar senin kafanda birine böyle korkunç olaylardan.

Ay laflara bak ya. Demek bi evlenemesen nerelere düşecekmişsin. Yakistirdigin şeylere bak bekarlara. Dikkat et kocan kaçmasın o zaman, yoksa vay haline ne diyeyim
ben bunları bekarlara yakıştırdığımı nerde söyledim? bunu dediğim yeri bul ben senden özür dileyim, eğer bulamazsan da sen benden özür dileyeceksin bu kadar kötü niyetli olduğun için.

Yaşama amacı da beni hayata bağlasın diye başkasını getirmek.acizlik tamamen.

Burcu insanlar cocuksuz mutsuzsa ve cocuk istiyorlarsa gidip cocuk yaparlar kedi almazlar. Cocuk isteyipte tibbi nedenlerden dolayi olmayanlar uzuluyorlar tamam da cocuk sahibi olabilecek insan niye kendini kandirsin?
Koca istiyorsa evlenir, evli olmayan herkesi yalniz ve kafayi yemis mi saniyorsunuz?
Cok mu zor bi koca bulup cocuk yapmak? Bir tek sen mi bulabildin, senin buldugun kocayi bahsettigin isinde gucunde kadinlarin hic biri bulamadi da agliyorlar mi saniyorsun? Cok kotu yorum

Herkeste sevgi, sahiplenme, kendini birine adama güdüsü olsa dünya bu kadar b.tan bir yer olur muydu sence? Bir sürü çocuğu olan kişiler bile kendini onlara adamıyor ki.ne olaylar oluyor.

Yaşama amacı da beni hayata bağlasın diye başkasını getirmek.acizlik tamamen.
Yaşama amacı çocuk doğurmak yazmadım ki.
Okuduğunu da mı anlamıyorsun?
Amaç bile olsa seninki gibi bir hayatın olmasından iyidir yav.
Sen otur kendi derdine yan.
Mutsuzluğuna, sevgisizliğine çare bul.
Çocuk ya da başka bir şey mutlu olan, olmaya çalışan insanlara bu kadar öfkelenmen, asıl acizlik bu. Herkes senin kadar mutsuz olmadığı için deliriyorsun resmen.

Vallaha kedi annesiyim,işkolik değilim,evliyim ve çocuğum yok üzülmeyin ama bize. Biz gayet mutluyuz. Yoksa bizde yaşıtlarımızın çocuk çocukla telaşlarını, streslerini görünce onlara üzülüyoruz zira ama bu kadar saldırgan bir dille ifade etmeye gerek yok bence

Herkeste sevgi, sahiplenme, kendini birine adama güdüsü olsa dünya bu kadar b.tan bir yer olur muydu sence? Bir sürü çocuğu olan kişiler bile kendini onlara adamıyor ki.ne olaylar oluyor.
Güzel bir yorum bence, beni düşünmeye itti. Ben bunu sadece çocuk doğurma anlamında söylemedim. Tekrar dediğim gibi, her insanın anlamlı sosyal ilişkilere ihtiyacı var bence. İnsanı insan yapan bu.

Güzel bir yorum bence, beni düşünmeye itti. Ben bunu sadece çocuk doğurma anlamında söylemedim. Tekrar dediğim gibi, her insanın anlamlı sosyal ilişkilere ihtiyacı var bence. İnsanı insan yapan bu.
Hâlâ anlamlı sosyal ilişki diyor,

Üç yıldır evdeyim, sosyal hayatım sıfır, evde durmaktan delircem yazan biri için fazla iddialı değil mi bu yazdıklarınız?

İnsanların özel hayatı, hayvanlara besledikleri sevgi, işlerine duydukları tutku sizi niye bu denli rahatsız edip, tuhaf, komik, hırs dolu yorum yapmaya itiyor?

Bunun üzerine gidin bence, altında yatan sebebi bulun, huzura erin. Çünkü bu davranışlarınız buz gibi 'huzursuz insan' davranışı, üzüldüm size.

Bari milletin doğurmasına karışmayın ya istemiyorsan yapma sorguluyorsan da istiyorsundur bir zahmet rahatından ödün ver yap bahane arama. Dünyada milyarlarca insan var ve öyle de olmaya devam edecek bu kadar insanın olduğu yerde de herzaman kaoslar yaşandı, yaşanacak

yahu sanane benim yorumumdan? Ne düşüneceğimizi size mi sorucaz? Sen kimsin ki? Herkes burdaki 3-5 kişinin dikte yorumlarını mı kabul edicek? Sen fikir paylaşmak için mi burdasın sana yorumu uymayan insanlarla kavga etmek için mi? Ayrıca herkesin hayatı her an dört dörtlük ilerliyor da ben mi başka dünyadayım acaba? Oturup hırslanıp eski konu araştıracak kadar patolojik vaka olup bi de millete psikolojik analiz yapman komik.

Dedi 'kendini işine gücüne adamış insanlar bana hastalıklı geliyor' diyen tatlı üye :)

Dedi 'kendini işine gücüne adamış insanlar bana hastalıklı geliyor' diyen tatlı üye :)
Evet, 12 yıldır kurumsaldayım. Ailesini senede 1 kere görüp iş dışında başka hayatı olmayan, ameliyatlı haliyle çalışan, cenazede iş yapan, ölmüş çalışanın ailesine işle ilgili sorular soran insanlar tanıdım. Gayet de hastalıklılar. Çünkü hayatlarında düzgün ilişkiler yok. Bu benim yorumum, senin de varsa paylaş yoksa güle güle.

İnsanda biraz utanma duygusu olur.
Saçma sapan iğrenç şeyler yazıp herkesten nefret sözü duyunca zevkleniyorsun resmen.
Sevilmediğin için, sevgi nedir bilmediğin için gelip her yerde nefret saçıyorsun.
Nereye gitsen içindeki çirkinliği boca ediyorsun.
Yetti artık gerçekten ya.

Ben bekarım yaşım da neredeyse 29 ve hiçbir zaman çocuk istemedim hatta bu konuyu düşünmek bile beni acayip korkutuyor. Evlenmememin en büyük nedenlerinden biri de çocuk, eğer evlenirsem çocuğum olmak zorundaymış ya da partnerim kesinlikle çocuk istermiş gibi geliyor.

Bu konudaki her mesajı da ilgiyle okudum ve hemen hemen herkesin haklı olduğunu görüyorum tarafsız yönden bakınca. Ve çok ilginç ama kaç gündür takip ettiğim bu konudaki yazılanlar sayesinde korkum biraz azaldı. Hala çocuğum olsun istemiyorum ama normalde bu fikri düşünürken bile duyduğum korku baya azaldı.

Benim gibi çocuk fikrinden korkan insanlar için gayet güzel bir konu olmuş sadece bir iki üyenin konuyu sabote etmesi hoş olmadı onun dışında gayet verimli bir konu. Ayrıca konu sahibine ve motivasyonlarını güzelce açıklayan tüm üyelere teşekkür ediyorum.

Ondandır 1 kızım var yeterli bence memleketin düzeleceği yok 3 çocuklu olanlar boşan ma ile ilgili tehlikede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…