Çocuk istemeyen koca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuşuyorum uzun zamandır, bu akşam patladım zaten artık...
Bu benim 2. onun ilk evliliği ve bu evliliği yapmayı istememin sebebi biraz da çocuk sahibi olmaktı böyle aşık olduğum, sevdiğim aklı başında bulduğum bi adamdan.
Çocuk harici bana her şeyi verdi, hakkını yiyemem mutluyum ama bir de çocuğum olsa...

Konuşuyorum uzun zamandır, bu akşam patladım zaten artık...
Bu benim 2. onun ilk evliliği ve bu evliliği yapmayı istememin sebebi biraz da çocuk sahibi olmaktı böyle aşık olduğum, sevdiğim aklı başında bulduğum bi

Yeğeniyle babalık duygusunu yaşadığını düşündüğünden belki de istemiyor.Ama sizin de elinizden annelik duygusu yaşama hakkınızı alıyor.

Bence eşinizle konuşun ve çift terapisi alın.Konuya dair derinlerde yatan bi sebep varsa çözersiniz.Baktınız böyle bi sebep yok bence oturup ilişkinize dair ciddi ciddi düşünmelisiniz.Çocuk fikri bir araba, elbise ya da ne bileyim bir eşya sahiplenme fikri çatışması gibi basit bişi değil.Geeçekten hayatı etkileyen büyük bir karar. İlerde çok pişman olabilirsiniz.Boşanın ,gidin başka birinden çocuk yapın falan demiyorum asla.Zaten dediğiniz.gibi çocuk olcağının da garantisi yok (hepimiz icin geçerli).Eşler de birbirine yetebilir ama bu karar çift taraflı olmalı.Ortak bi noktada buluşmalısınız. Çocuk sahibi olma ya da bundan vazgeçme olarak.Ama bir tarafjn diğer tarafı sindirmesiyle değil.Tek taraflı gerçekten çok bencilce.

Esiniz haksizlik yapıyor.Siz baski yapin pes edecektir.Ama yasindan kaynakli mi acaba gecti benden diye düşünüyor.Mesela cocuk askerlik cagina gelince adam 60Li yaslarda olacak bunu mu dusunuo ki?

Eski iş yerinde arkadasımın esi istemiyordu bınbır kavga gurultu bu sebepten hepimiz dedık yapma kavgayla suratla vs yaptı ama sımdı adam cocugu o kadar sevıyorkı cocuk sahıbı olunca ıyı ki olmus der mi acaba

Size kesinlikle katılıyorum. Elbette herkes illa ki anne bana olacak diye bir şey yok. Allah nasip etmezse, benim ya da onun olmazsa yapabilecek bir şey yok. Kısmet der otururuz. Ya da belki bi boynu büküğü sevindiririz, yuvamıza katarız.
Ama denemeden, böyle çocuk gibi kaçarak nereye kadar? Eğer evlenmeden bana tamam demeseydi asla ısrarcı olmazdım, saygı duyardım.
Ama dün öyle bugün böyle olmaz ki?
İlk sene ses etmedim ama artık 3 seneyi devirdik ve 2 senedir de çocuk istediğimi sürekli söylüyorum.

Esiniz haksizlik yapıyor.Siz baski yapin pes edecektir.Ama yasindan kaynakli mi acaba gecti benden diye düşünüyor.Mesela cocuk askerlik cagina gelince adam 60Li yaslarda olacak bunu mu dusunuo ki?
Kendi ailesinde de herkes geç anne baba olmuş bunu dert ettiğini sanmıyorum

Aynı senaryo benim arkadaşlarımın da başına geldi. Erkek olan şu an çocuğu eşinden daha çok seviyor. Keşke daha erken yapsaydık diyor. Eminim kucağına aldığında aynen böyle olacak zaten

İstemeyen bir adamı çocuga ikna ettınız diyelim bir sorun olunca sizin başınıza da kakabilir
Hiç kimseden bu konuda emin olmayın
Hiç kimseye kefil olunmaması gerektiğini hayat bana öğretti.
Başıma da kakabilir, beni terk de edebilir... insanoğlu beşer şaşar... belki Allah çocuk nasip etmez, belki nasip ettiğini doyamadan alır...
Ama ne okursa olsun yaşamasan bilemeyiz ki. O bana bir söz verdi ve şu an sözünü tutmuyor.

Corona varken olmaz evet ama üç senedir bir gıdım bile ilerlememiş. E sizin zorunuzla olacaksa da en başta çocuğa yazık olur. Çünkü çocuk çok zorlu bir macera istemeden zor.
Ben de bazen ikinci çocuğu düşünüyorum eşim asla olmaz diyor. Ama ilk çocukta bunu yapsaydı kendi yoluma bakardım.
Gerekirse bir avukattan anlaşma metni alın, ciddiyetinizi anlasın. Yani söz vermese size belki hak vermezdim ama çok yanlış. Kandırmış resmen.
Rest çekerdim ben olsam

eş ailenizde engelli bir çocuk var mı? Büyütmeyi ve çocuğun yaşadığı zorlukları görüp mü uzaklaştı acaba bu fikirden?

Siz çok haklısınız. Benim de niyetim yoktu ama eşim çok istediği için 2. Ye hamile kalmaya uğraştım. Toplu geldiler gerçi:)) Allah bize bağışlasın. En azından 1 tane çocuğunuzun olması gerektiği hususunda diretin. Çok ince biriyse yeyerince ilgilenemezsek diye mi düşünüyor acaba yaştan dolayı. Bizim yaşlar da o civar. Büyük merkezlerle görüşün yumurta havuzu oluşturun . İlerde belki lazım olur. Düşünülen kadar zor değil.

Evet o konu sahibi benim.Tam da bu konunun sahibini alıntı yapacaktım mesajınızı görünce burayı alıntıliyorum.36 yaşındaydım bizim bey yan çizmeye başlamıştı ,benim zaten var,çocuk olmak zorunda değil benim çocuğum ile aileyiz zaten vs.Bosanalim o halde dedim çok da ciddiydim.Ne kadar cinnet geçirdiysem o kadar yakın olduk çocuğa.Allahtan fazla da denemeden oldu,3.denemede yani.38 de doğurdum.Simdi oğlumuz 1.5 yaşında ölür onun için.Bakimiyla da çok yakından ilgili,alt değişme, yedirme, oynama vs.Cocukla hiç yorulmaz akşama kadar evde kosturur..madem bu kadar merakliydin niye yordun beni be adam.

Ben de sizin gibiydim çok hazırdım anneliğe.Benim annelik isteğimi anlamayan bir erkeğe beni seviyor diyemem,tavrinizi net koyun bence siz de..dönerse senindir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…