Çocuk istemeyen koca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Coronanin ne zamana kadar süreceğini bilmiyoruz ki, onu bahane ediyor belli. Anne olma hakkınızı elinizden almamalı, neden bu kadar karşı çıkıyor nedenini biliyormusunuz? Bende 5 yıldır evliyim eşimde çocuğa cook uzakti. Tabi bende ayni durumdaydim kendimizi hazir hissetmiyorduk. Eşim yeni yeni istemeye başladı fikrini ne degistirdi bilmiyorum

Eşinizin çocukluğu nasıl geçti? Annesi babası nasıl insanlar?
Saygılı huzur dolu, düzgün insanlar...varlıklılarda. evlerinde asla ses yükselmez.
Varlıklı yazmamı lütfen ayıplamayın, hani bir şeylere sahip olmak için çabalamamış onu demek istedim. Ben mesela hep burs kazandım. Dersanelerden, üniversitede yurtdışına giderken felan... Hani çok çabaladı da acaba biz çocuğa yetebilir miyiz diye düşünmüyor bence. Çünkü ailesinde de var (elbette onlar güvendiğimden demiyorum), ikimizde mühendisisiz ve iyi yerlerde çalışıyoruz. Her ay nerdeyse 16-17 bin eve para giriyor.
Ailesi gerçekten saygılı, annesi babası çok sever birbirini. Öyle bir çocukluk travması olduğunu sanmıyorum.

eş ailenizde engelli bir çocuk var mı? Büyütmeyi ve çocuğun yaşadığı zorlukları görüp mü uzaklaştı acaba bu fikirden?

Siz çok haklısınız. Benim de niyetim yoktu ama eşim çok istediği için 2. Ye hamile kalmaya uğraştım. Toplu geldiler gerçi:)) Allah bize bağışlasın. En azından 1 tane çocuğunuzun olması gerektiği hususunda diretin. Çok ince biriyse yeyerince ilgilenemezsek diye mi düşünüyor acaba yaştan dolayı. Bizim yaşlar da o civar. Büyük merkezlerle görüşün yumurta havuzu oluşturun . İlerde belki lazım olur. Düşünülen kadar zor değil.
Ailede engelli yok.
yaştan dolayı dediğim gibi düşünmediğine eminim. Kafasında ne var bi anlasam keşke...

Ne olur ne olmaz yumurtalarinizi dondursaniz? İlerisi için
Başka bir üye de aynı şeyi söylemiş. Bilmiyorum
Evet o konu sahibi benim.Tam da bu konunun sahibini alıntı yapacaktım mesajınızı görünce burayı alıntıliyorum.36 yaşındaydım bizim bey yan çizmeye başlamıştı ,benim zaten var,çocuk olmak zorunda değil benim çocuğum ile aileyiz zaten vs.Bosanalim o halde dedim çok da ciddiydim.Ne kadar cinnet geçirdiysem o kadar yakın olduk çocuğa.Allahtan fazla da denemeden oldu,3.denemede yani.38 de doğurdum.Simdi oğlumuz 1.5 yaşında ölür onun için.Bakimiyla da çok yakından ilgili,alt değişme, yedirme, oynama vs.Cocukla hiç yorulmaz akşama kadar evde kosturur..madem bu kadar merakliydin niye yordun beni be adam.

Ben de sizin gibiydim çok hazırdım anneliğe.Benim annelik isteğimi anlamayan bir erkeğe beni seviyor diyemem,tavrinizi net koyun bence siz de..dönerse senindir😉
Ah oturup ağlayacağım bu yazdığınıza... Ne mutlu size...
Darısı başıma diyorum sadece... Dilerim ben de kendi yavrumun sağlıkla büyüdüğünü görebilirim.

bence o da gercekten asla istemeseydı su an coronayı bahane etmezdi cunku corona bitiyor azaldı ee bitince ne olacak baska bir bahane bulması gerekir, istemese gercekten net bir sekilde bahane bulmadan soylerdi. sonucta esisiniz surekli yalan dolanla kandıracak mı? demek ki onun da aklında bu dusunce var ama su an gercekten coronadan dolayı cekiniyor olabilir.

yasınız o kadar ileri diil benim de bir arkadasım var 86lı, 2 sene once evlendi hemen hamile kaldı, birinci cocugu dogdu simdi tekrar hamile, hop 35 yasında iki cocuklu bir anne olacak. o kadar bozmayın moralinizi, gercekten katı bir sekilde istemiyor olsa sizi kandırmazdı ki.

bence o da gercekten asla istemeseydı su an coronayı bahane etmezdi cunku corona bitiyor azaldı ee bitince ne olacak baska bir bahane bulması gerekir, istemese gercekten net bir sekilde bahane bulmadan soylerdi. sonucta esisiniz surekli yalan dolanla kandıracak mı? demek ki onun da aklında bu dusunce var ama su an gercekten coronadan dolayı cekiniyor olabilir.
Bir de o var... Kafasını kessen yalan söylemez, ama çocuk konusu hep ötelenir...
Bebek kokusunu öyle çok istiyorum ki.
Şimdiden tulumlar biberonlar aldım renk renk kız da olsa erkek de olsa...
Oyuncaklar aldım...
Yani beni böyle görüp ciddiye mi almıyor anlamıyorum ki

Başka bir üye de aynı şeyi söylemiş. Bilmiyorum

Ah oturup ağlayacağım bu yazdığınıza... Ne mutlu size...
Darısı başıma diyorum sadece... Dilerim ben de kendi yavrumun sağlıkla büyüdüğünü görebilirim.
İnşallah siz de bu sıkıntıları aşarak sağlıcakla anne olursunuz 🙏 6 ay süre vermiştim hazır olması için 6 ayı bekleyemedim o ayrı çünkü yaş faktörü kafa karıştırıcuydi,ailemizde herkes 20 li yaşlarda doğumlar yaptılar,ne olscagini kestirememek kötü.Bence siz de süre koyun,6 ay sonra korona belki kalmayacak 🙏 kendini hazırlaması için fırsat olsun bu.Duygu sömürüsü yapın biraz da sevginden şüphe duymaya başladım vs

26 yaşındayım çocuk istedikten 18 ay sonra ilaç ve iğne tedavisiyle hamile kalabildim. Korunmayı bıraktıktan hemen sonra hamile kalacağınızın garantisi yok malesef. Ve siz kadınların doğurganlığının azalmasından bahsetmişsiniz ama unutmayın ki erkeklerin de sperm karakteristikleri yaşla beraber düşüyor. Korona bahanesi olmuş ben çıkmadan önce hamile kaldım ne yapayım korona var diye aldırmalımıydım tedbirlerimi alıp gidiyorum kontrollerime saçma.

Gerçekten üzüntüden günlerdir içim içimi yiyor...
Ben 33 yaşındayım, eşim 42. Mutlu bir evliliğimiz var 3 senedir, ben çocuk istediğimi dile getirmezsem tabii ki.
Eşim bin kere ölçer tartar, bir kere hareket eder. Ama 42 yaşına gelmiş bir adam da 40 senedir ölçüp tartarsa, çocuk hasretiyle yanıp tutuşan eşini deli eder.
İlk görüşmeye başladığımızda çocuğa sıcak bakmadığını belirtmişti, 37 yaşındaydı o zaman. Ben de çocuk istiyorum o zaman devam etmeyelim dediğimde yalvarıp yakarıp ne olur devam edelim ben senle çocuğa da sıcak bakarım demişti.
Bunu demeseydi yemin ederim zorlamazdım, ısrar etmezdim. Ama ben ona en başında dedim... çocuk yoksa ben de yokum diye.
Evimiz arabamız her şeyimiz var, nerdeyse tüm dünyayı dolaştık 3 senede. Mutluyuz, seviyorum onu. Ama elim böğrümde yavrusuz kalakaldım.
Bir dünya kavga ettik yine bu akşam. Şimdiki bahanesi corona var hamile kalsan nasıl doktora gideceğiz. Sanki normalde istiyordu da şimdi corona olunca istemedi...
Ne incelik...
Ailemdeki kadınların hepsi 35inden sonra üreme organlarıyla ilgili sorun yaşadı. 2 senem var belkide. Doğal yolla hamile kalabilir miyim onu bile bilmiyorum, doktor sorun gözükmüyor diyor ama denemeden bilemeyiz ki...
Açık açık dedim bu akşam. Ya senin nazın bitene kadar ben çocuk sahibi olamayacak durumda olursam ne yapacaksın? Bu vicdan azabıyla yaşayabilir misin?
Susuyor...
O sustukça ben kendi kendimi yiyorum...
Beni seviyor biliyorum ama... Ben artık soğuyorum...
Arkadaşlarımın bebekleri oldukça koklamak için peşlerinden koşmaktan yoruldum... Ve çocuk ne zaman diyenlere çocuk hasretiyle yanıp tutuşurken bizim için daha erken şu an istemiyoruz demekten.
Kimsenin yapabileceği bir şey yok, sadece içimi dökmek istedim. Helal edin hakkınızı...

bize cok guzel anlatmissiniz. biz anliyorsak eminim eşin de anlayacaktir. mektup yaz ona. dök içini. o da sindirsin icine senin kelimelerini

bir de bugun karar verince bu ay hamile kalmayacaksiniz ki. once 3 ay folik asit kullanacaksiniz, diger vitaminlere baslayacaksiniz belki

Aslında net bir konu bu.
Deniyoruz deniyoruz, çocuğumuz olmuyor değil, söz verdi, sözünü tutmuyor konusu.
Sizi ikna etmek için çocuk yaparız dediğini düşünmüyorum ben. Zamanla o sözü verdirten heyecan, kaybetme korkusu gitti, yerine "ne güzel evliyiz işte" güveni geldi.
Hastalık konusunda haklı, şu sıra hamile kalmak akıl karı değil. Ancak salgın dizginlenirse ya da biterse tamam diyecek mi?
Yerinizde olsam masada karşıma alır konuşurum (koltukta konuşurken rahat bir ortam oluyor, masa ciddi konuları konuşmak için daha ideal). "Durum bu, bu, bu. Hadi şimdi salgını bahane ediyorsun, ileride de bahane bulursan, ki ileriden kastım en fazla 1 sene, ben o zaman boşanmak için avukat bulurum. Kabul ediyor musun?" derim.

Elbette çocuk isteğinizin kocanıza olan sevginize ağır bastığını düşünerek boşanmaktan bahsettim.
Siz sordunuz mu kendinize peki bu soruyu? Bir çocuğu bu adamdan ayrılmayı göze alacak kadar istiyor muyum diye?

Ilk cocugum evlendigimizden 4 sene sonra oldu eşim istemedi son sene bende sizin gibi gerildim boşanalım dedim zamani var zamanı var deyip durdu neyse bi şekilde ikna oldu 10 snr hamile kalabildim 33 yasinda ilk doğumumu yaptim harika bir baba oldu aradan yillar gecti 2. Çocuk icin bu sefer o beni ikna etmeye çalıştı 2.çocuğu olmayacak diye cok korktu bende bi şekilde ikna oldum denemelere basladik 1,5 sene olmadi dedik var bir evladımız allah bir tane uygun görmüş dedigimiz ay hamile kaldim 38 yasinda 2.doğumumu yaptim. Ilk çocuğumuzdan sonra keşke hemen olsaymis gec kalmisiz dedi. Demek istediğim az biraz daha bekle bence 5 6 ay kadar eğer istemiyorum derse net bi sekilde ona gore hayatını cizersin.

Kesinlikle haklısınız. Çünkü O kabul edip sizi ikna etmiş siz de kırmızı çizginizi söylemişsiniz.
Allah en kısa zamanda sağlıkla sıhhatle huzurla mutlulukla nasip etsin.

bize cok guzel anlatmissiniz. biz anliyorsak eminim eşin de anlayacaktir. mektup yaz ona. dök içini. o da sindirsin icine senin kelimelerini

bir de bugun karar verince bu ay hamile kalmayacaksiniz ki. once 3 ay folik asit kullanacaksiniz, diger vitaminlere baslayacaksiniz belki
Doktorla beraber konuşuyoruz zaten rutin kontrollerimde. Hepsini biliyor. Hani bilmeyen kara cahil bir adam olsa neyse diyeceğim. Bilip böyle davranması daha kırıcı.

Bence o fikre aliskin degil. Bazi erkekler hayir der ama olunca da yan cebime koy misali.
Mesela siz hamileyim deseniz şok olur.
Ama sonra sizden daha cok sahiplenir bu durumu. Guvensiz o konuda bana gore.

Ilk cocugum evlendigimizden 4 sene sonra oldu eşim istemedi son sene bende sizin gibi gerildim boşanalım dedim zamani var zamanı var deyip durdu neyse bi şekilde ikna oldu 10 snr hamile kalabildim 33 yasinda ilk doğumumu yaptim harika bir baba oldu aradan yillar gecti 2. Çocuk icin bu sefer o beni ikna etmeye çalıştı 2.çocuğu olmayacak diye cok korktu bende bi şekilde ikna oldum denemelere basladik 1,5 sene olmadi dedik var bir evladımız allah bir tane uygun görmüş dedigimiz ay hamile kaldim 38 yasinda 2.doğumumu yaptim. Ilk çocuğumuzdan sonra keşke hemen olsaymis gec kalmisiz dedi. Demek istediğim az biraz daha bekle bence 5 6 ay kadar eğer istemiyorum derse net bi sekilde ona gore hayatını cizersin.
Ona göre çizeyim çizmesine de yaş 35 e dayandı. Hayallerim uçtu gitti, bir daha birine güvenemem.
ilk kez bu gece kalbimin ondan sonsuz uzaklaştığını hissettim.
Böyle demek istemiyorum onu çok seviyorum ama onun yüzünden çocuğumuz olmazsa, yani geç kalırsak onu affetmeyeceğim.

Bence o fikre aliskin degil. Bazi erkekler hayir der ama olunca da yan cebime koy misali.
Mesela siz hamileyim deseniz şok olur.
Ama sonra sizden daha cok sahiplenir bu durumu. Guvensiz o konuda bana gore.
O korunurken de benim süpriz hamileyim demem mümkün olmadığı için gece 1:30 da salonda ağlarım sessiz sessiz... onun da sesini duyuyorum dört dönüyor yatakta uyuyamadı.
Ama kalkıp gelmez, gelirse kaza Rıza söz vermesi gerekir...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X