Çocuğumun adını değiştirmek istiyorum

Muhtemelen koyduguna pisman oldu o ismi.
Kimse 2 yasinda bebekle dalga gecmez
Ayyy hiç öyle demeyin. Hatırlıyorum daha okula da gitmiyordum, babamın köyde bir kuzeni vardı. benden 10-15 yaş büyük, bana “sıpa” derdi tek o salak derdi ve nasıl sinir olurdum. Ki ismimle tek ortak noktası içinde “S” olması cahil insanlar her türlü kendilerince şaka(!) yapabiliyorlar

Nolacak kız sıpa Dan ben de oğluma diyorum

O kişi sana özel değil genelde o yaşa sıpa diyordur benim eltim de öyle sever kendi çocukları da dahil

İlkokula gitse anlayacagim da sırf etrafınızdakiler küçücük bebeği dalga konusu yapıyorlar diye ben olsam ismini degistirmezdim
Boşverin koymussaniz arkasında durun kimseyi bu kadar önemsemeyin
Dalga gecenin sacmalamasi

Nolacak kız sıpa Dan ben de oğluma diyorum
Ay işte o oğlan. Cinsel kimliğini tanımlamaya başlamış, prenses,güzellik vs benzetmeleri duymak isteyen kız çocuğuna, oğlan çocuğu gibi sıpa olmuyor işte yoksa ben de erkek çocuklarını sıpa, eşşek herif diye severim ama sevgi sözcüğü olarak söyler bitiririm, çocuk da anlar.

Bu kazık kadar herif (benim içim 18-20yaş herif sayılabilirdi o zamanlar) sırf şaka adı altında beni kızdırmak için söylerdi bunu. Söyleme diye bağırırdım falan yani, hatırlıyorum Ona rağmen asla adımla seslenmez böyle derdi

O kişi sana özel değil genelde o yaşa sıpa diyordur benim eltim de öyle sever kendi çocukları da dahil
Yok yok maalesef bana özel diyordu. He şu var beni severdi de ama işte bazı insanlar çocuk kızdığı zaman bundan zevk alıp devam ettiriyorlar. İşte kötü niyetli olmasalar da çocuk için bu incintici olabiliyor. En azından bende öyle olmuştu, ben erkek çocuğu muyum, erkeğe mi benziyorum falan diyordum

Son düzenleme:
İsim neymiş meraktan geldim.
Annesi koyduğuna pişman gibi geldi. Kimse 2 yaş çocukla dalga geçmez. Pişmanda olmuş olabilirsiniz koyduğunuz isimden erken davranıp değiştirin, çocuk alışır gider. Bir ara e-devletten mahkemesiz değiştirilebiliyordu. Ama bir kaç yıl önce sanırım. İsmi Dudu olan bir komşumuz Derya yaptı ordan biliyorum.

İsim, göz rengi, küpe izi, çocuklarıyla ilgili değişik takıntıları olan üyeler oluyor burada.
O türden bir rahatlıksizlik mi acaba sizinki? Okul çağında olup arkdaşları dalga geçse rahatsız olunur belki ama 2 yaşındaki çocuğun ismiyle kim dalga geçer bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…