Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sırf öç almak için çocuğunuzu harcıyorsunuz. Benim yeğenim var böyle zulüm gördüğü eve bir daha göndermem siz nasıl annesiniz ?

Adam ev vermiş nafaka vermiş çocuğunuzu sırf intikam alsın diye üvey annenin eline bırakıyorsunuz

Bir de eşek gibi bakacak diyorsunuz çocuğunuza kötü davranıyor çocuğunuzu düşünün de alın bir an önce o evden

Adamın sanki çocuk göresi yok gibi , ne dersin? Baba bunu yapıyorsa elin kadınından ne bekliyorsun? Derdin çocuk değil, sen kocayı kaptırmışsın ondan yanıyorsun.
Göresi varsa bile konu sahibinin yaptıklarıyla adamın karısını arayıp kızmasına evde huzur mu kalır? Adamda ki hevesi de bitirir bu.
Çocuğu ne kendisi seviyor nede babanın sevmesine izin veriyor. Sadece kullanıyor

Konu sahibi, yazdıklarını sana zahmet sesli ve sakince oku.kendini hirslarini fessatlığini farkedersın umarım.yoksa o konfor alanından olursun. Çünkü senin endişen ve seni frenleyecek tek şey bu. Evladını kullanma lütfen,anneliginden şüphe ediyorum.böyle kadınlar anne olmasın Allah'ım ne olursun

Olan cocugunuza oluyor anlamıyor musunuz? Nasıl tamamen o kadınin da bulunduğu eve verirsiniz? Kadın istemiyor çocuğunuza iyi davranmaz zaten. Bakmak zorunda da degil eşiniz çocuğunuzdan sorumlu.

Çocuğunuzu kullanarak eski eşinizle uğraşmak istiyosunuz. Yapmayın çocuğunuzu gerçekten seviyorsanız yapmayın. Şu çocukları kullanmayın eşlerinize karşı. Kıskançlıktan kadının başına atıyorsun çocuğunu itiraf bile edemiyorsun ama yazdığın her satırda o kadar belli ki. Adam yeni bir hayat kurmuş . Kadının görevi değil senin çocuğuna bakmak. Bide nasıl çocuğunu tamamen bırakmayı düşünebiliyorsun. Yarın sen kudurup adama nafaka üzerinden de saldırırsın...!

Çocuk kimin umurunda ki, koca gitmiş kocaaa Bi tane çocuk yaptı diye kendini birinde ömürlük sanmanın acı sonuçları, gitmiş evlenmiş işte adam, çocuk işe yaramadı işte, çocuğu salsın artık bi.

Çocuğu kullanarak kadına adama eziyet çektirmeye evliliklerini çıkmaza sokmaya çalışıyorsunuz sizi iyiniyetli görmedim. Yaptığınız şey bir anneye yakışmayan bir şey eşek gibi bakacaksın ne demek?

O kadın senin çocuğunun annesi değil eşek gibi bakması gerekmiyor. Eşek gibi bakması gereken çocuğun öz babasıdır.

Köfte konusunda kendi öz çocuğumuz da evde yemek varken köfte istese ona aynı cevabı veririz. Sırf eşinin yeni karısı diye çocuğun kulu kölesi olması gerekmiyor.

ay allahımmmmmm kimseye böyle anne vermesın inşallh. O senın cocugun cocugun eşyaymış gibi bahsedıyosunuz cocuktan. Veriyimde tamamen görsünler falan . Bak şimdi kocan yine iyi insanmıskı her şeyi sana bırakmıs gitmiş nafakanı da vermıs. Gerisi senı il gi len dir mez. O kadın senın cocuguna bakmak zorunda degıl. Bakıcısıda değil. Ay ne desem boş ya allah evlat sevgısı versın inşallah

Evet evet malesf öyle. Konu sahibi kocanın ellerinden kayıp gitmesini halen sindirememiş. Nasıl uğraşsam da hayatına müdahil olsam diye çırpınıp duruyor. Eee yapabileceği tek şey de çocuğu kullanarak kadını yıldırmak belki koca geri döner.
Yazık cidden..

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda

Evet 2 kişi cocuğu yaptınız ve 2 kişi de bakmak zorunda, görüş günlerinde alacak babası bakacak, hatta istiyorsa görüş günü haricinde de baba ve çocuk buluşacak kalacak. Cocuk ben babamla kalmak istiyorum diyince de kalacak. Baba cocuğun ihtiyaçlarını karşılayacak. Bunlar olağan şeyler olması gerekenler.

Ama bunlar olmadan baba evde yokken üvey annenin başına atmak sırf üvey annenin huzurunu kaçırmak için kendi evladını başına atmak çocuğa kötü davrandığı halde eşşek gibi bakacak demek yanlış. Kötü niyetinizi belli etmişsiniz.

Evet çocuğunuzu sevmiyorsunuz intikam aracı olarak görüyorsunuz, ben yeğenimi göndermem öyle kötü muamele edilen yere siz anne olarak nasıl gönderiyorsunuz ? Bi düşünün hırsınızı kenara bırakıp, o kötü muameleler çocuğa hep travma bırakacak çocuğunu seven anne bunu çocuğuna yaşatmaz

Çocuğunuza yazık istenmediği bir eve yollamak hiç hoş değil . Babasını istiyorsa babasının olduğu vakitler görüşsünler. Eşşek gibi bakma tabiri de bana çok cirkin geldi. Bakacağım varsa bile bakmam bu lafdan sonra. Onlar da evli bir çift onların da çocuğu olması doğal . Hem adam evi size vermiş çocuğun asıl evi sizin yanınız sizinle birlikte yaşadığı ev . Odası da sizinle birlikte olan evde olur. Kadın eski eşinizle evlendi diye çocuğunuza bakmak zorunda değil. Bu sorumluluk eşinize ait . Çocuğunuzu onlara karşı ceza olarak mı gönderiyorsunuz. Sizin anne olarak evladınızı korumak onunla mutlu yaşamak varken neden çocuğu böyle istenmeyen durumlara sokuyorsunuz. Sevilecegi varsa da sizin bu tavırlarınız yüzünden sevilmeyecek o çocuk .

Tamamini okumadim ama cocugum oraya alissin diyr basta sık sık gonderdim deyince beni bir gülme aldı

ben sizin yerinizde olsam birakin sık gondermeyi hic gondermemeyi tercih ederdim
Çocuğu ben yapmadım tek başıma bana atıp hayatlarını yaşamalarını istemiyorum

Önce o kayınbabanın evinden çık, bunu demeye yüzün olsun, daha kendi hayatın bile eski koca ve ailesi tarafından finanse ediliyorken bıdı bıdı etmeye hakkın yok, altından minderini çekiverirlerse görürsün.

Çocuğu ayak bağı olarak görmeniz bu cümleden belli işte. Başkalarının hayatlarını mahvetmeden kendinize hayat kurun. Sinirden elim ayağım titriyor düşüncelere bak ya.

evde yemek varken kendi çocuğuma köfte yapmam ,
söyleyeceklerim bu kadar
Benim oz be oz annem kardesimi de beni de 'evde herkese ayri ayri yemek pismez, evde ne varsa onu yiyeceksiniz' diye diye buyuttu. Ki ben cok yemek secerim. Yemezsem ac kaliyordum gayet de, surekli benim yiyecegim yemegin pesinden kosmadi annem.

Eski eşim çalışıyor kadın evlenince işi bırakmış ayrıca o evde hakkı yokmu odası olması gerekmiyormu çocuğumun o evdede,çocuğumu istemiyor sa evlenmeseydi çocuklu adamla evlendi

Eger konu gercekse sizin butun derdiniz adamin tekrar evlenmis olmasi dimi? Cocuk sadece bahane?

Pardon gercekten merak ettigim icin soruyorum, bosandiginiz anda sizinle kisisel hicbir bagi kalmamis bekar bir adamin bekar bir kadin ile evliligi icin soz hakkiniz oldugunu size ne dusundurdu? Adim adim evlerindeki huzurlarini bozmak icin cocugu masa olarak kullaniyorsunuz. Tebrikler, yilin annesi (!) odulunu aldiniz.

Sahi siz neden bosanmistiniz?

İlk defa bir konuda üvey anneyi haklı buldum

Allah o kadına sabırlar versin

Eski eşinin de galiba verilmiş sadakası varmış

Kurtulmuş senden

Senin çocuğuna el alem yemek hazırlamak ödev yaptırmak zorunda mı
O kadar iyi anne isen git kendin hazırla çocuğun yemeğini ödevini kendin yaptır
Babasıyla evlendi diye o kadın senin çocuğunun bakıcısı mı oldu

Inada bindirmis gibisiniz. Eski esiniz evde degilse,kadin hicde bakmak zorunda degil. Cocugunuzun babasi evde dursunda baksin cocuguna.
Cok cirkin uslubunuz var.
Birde cocugunuz aglayip uzgun oldugu halde ne diye yollayip duruyorsunuz ?
Babasi ile vakit gecirmeli evet ama Adamin vaktini ayirmasi gerek. Hic oyle bir cabasi yok.
Yazdiginiz herseyde haksizsiniz.
Evde yemek varken,onu yemem kofte yap dese benim cocugum. Olani yersin baska yemek yapmam derim ( ki diyorum da)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…