Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam anlamadım ama merak da ettim. İsimle tekrar anlatır misiniz
Yakınımızın kaynının ilk eşi başka adama kaçmış, kaynana arkasından epey ağlamış. Kaynı bir daha evlenmiş, o da çocuğu bırakıp başka adama kaçtı. Ama o kadın geri döndü, tekrar evlendi yakınımızın kaynı ile. Kaynana bu iki gelin için de canını verirdi. Ama yakınımız oğluna kaçtı geldi diye hiç sevmedi.

Valla kocaniz sizden bosanmakla iyi yapmis o kadin cocugunuza bakmak zorunda degil babasi bakmak zorunda babasi yokken niye gonderiyorsunuz.Ayrica ev jadinin oda yapmak zorunda da degil.Cocugu verirseniz temelli o evden sizi cikartirlar nafakada kesilir.

Ben anlamadım neden çocuk üvey annesine alışsın siz velayeti babasına mi bırakmak istiyorsunuz. Çocuğun velayetini babasına bırakırsanız evinde nafakayida unutun ve Lütfen kıskançlığınızı çocuk üzerinden göstermeyin çocuğun psikolojisine ediyorsunuz.

Kayınvalidem aradı eski eşimle konuşmuş biz o kadının torunumuzdan rahatsız olduğunu bilmiyorduk dedi eşi istemiyormuş kesinlikle bir daha getirme çocuğu dışarıda yada annende gör akşam kalmak istersende baba oğul babaannede kalın bana getirme çocuğu demiş kayınvalidem biraz kızmış istememe hakkı yok çocuğu diye ama eski eşim biraz sert konuşmuş annesine sana getiricem demiş kayınvalidem tamam bende kalın kalacağınız akşamlar o zaman demiş tamamen alacağını söyledi oğlumu dedim ben yatıştırdım almayacak ama sende vermeyi söylersen tamamen alırız orası başka dedi sinirle söyledim dedim tamam ama düşüncen buysa alalım çocuğu dedi ben bakarım torunuma dedi dedesiyle biz bakarız istemiyorsan çocuğu dedi biraz ağladım öyle diyince çocuğuna bak güzelce yollama oraya bizde görüşsünler dedi ben tekrar konuşurum ortalığı sakinleştiririm dedi
Cocuk odası konusu açılmış kayınvalidem uzun konuşmuş eski eşimle galiba şuan oturduğunuz ev torunumun evi odası orada var bunlara takılmayın çocuğunla güzel güzel konuş biz de yanındayız dedi yeni eşini daha seni tanıdığımız kadar tanımıyoruz sen hala benim gelinimsin dedi torunum gitmesin bizde görüşsünler dedi bilmiyorum çok kafam karıştı çok bilmiyorum ne olcak

Çocukla bugün naptınız? sabahtan akşama kadar burda yorumlara cevap vermişsiniz bir saat bile nefes almadan, verin babaanneye o daha iyi bakar...

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Yazdıklarinızdan şoke oldum. Siz çocuğunuzu nasil iyi bakilmayan bir yere yollamayi dusunursunuz bide evi nafakayi soruyorsunuz! Nasıl annesiniz siz ya? Ben olurda evladimi alir korkusuyla boşanamamis ne çilelere katlanmis biriyim siz cocugu baslarina atmaktan bahsediyorsunuz. Ben o cocuğa cok uzuldum yazik ki hayatta gercekten arkasinda olan kimsesi yok. Anne basindan sirf karsi tarafa eziyet olsun die atmak ister baba rahatsizsan yollama der. Yazik ki ne yazik... Siz çocuğunuza bakmak zorundasiniz hanimefendi. Bırakın artik eski eşi üvey anneyi, önce siz anne olun.

Çocukla bugün naptınız? sabahtan akşama kadar burda yorumlara cevap vermişsiniz bir saat bile nefes almadan, verin babaanneye o daha iyi bakar...
Ablam yeğenim annem bende kalıyorlar kuzeniyle vakit geçiriyor oğlum

Ben zaten çocuğum için tekrar evlenmedim babasının yaptığını yapmadım hemen birini bulup evlendi o ayrı konu çocuğum o eve gitmek istiyor bilgisayar var orda oynamayı da seviyor oyunlarını vs ben buna da karşıyım tablet bilgisayar veriyorlar çocuğun eline tüm gün kadın keyif çatıyor çocuğum tablette bilgisayarda ,eski eşim karısının çocukla ilgilenmediğini görmüyor ona göre iyi Kadın o çocuğumu kabul ediyor diyor ama gerçekleri görmüyor
Hanımefendi tamam sa çocukla ilgilenmesi gereken kişi eski eşiniz. Elalemin kadını niye sizin çocuğunuzla uğraşsın.

Yuhhh diyorum size!!!Cocuğunuzu harika bir intikam silahı olarak görmüşsünuz!Ama o sizin çocuğunuz..Yazdıklarınıza bir bakın o evdeki kadından bir farkiniz var mı ki? Bu kadar menfii nasıl yaklasirsiniz evladiniza? ..İnanamadim ,pes gerçekten pes!!!

Bir şey daha dicem. Her yakınınızın dediğini dikkate almayın. Anneme kalsa çocuğu ona vermemi istiyor. Hafta sonu orda görürüm veya hafta sonu alırım diye. Çalışıyorum diye. Ben ne münasebet dedim. O da kötü niyetinden demiyor. Eskiden öyle yapan çok olurmuş. Bir arkadasim bu yüzden hala annesine kırgın. Ben lafı geçtiğinde acaba olabilir mi bile diye aklımın kosesinden geçirmiyorum. Siz de size söylenen fikirleri umursamayin. Çocuğunuza ve kendinize odaklanın. Babası görür görmez onun problemi ve onun vicdani. Nerde ne zaman görecek kendi karar versin kendi talep etsin. Siz karışmayın çocuğa da yorum yapmayın.

Bir anne olarak hayretler içerisinde okudum yazdıklarınızı. Siz çocuğunuzu milletin huzurunu kaçırmak için kullanıyorsunuz. Çocuğa bakmak zorunda olan o kadın değil eşiniz. O yüzden lütfen sadece adam evdeyken gönderin çocuğunuzu.
Bir uzmandan yardım almalısınız. Hal ve hareketleriniz hiç sağlıklı değil.

Bütün yorumları okumadım. Ama hikayedeki çocuğa çok üzüldüm. Belli ki ne anne ne baba onu yeterince önemsememiş. Süreci aklı başında yönetelim dememişler.
Konu sahibi çocuğu yalnız yapmadım sadece ben bakmak zorunda değilim demişsiniz. Aşırı haklısınız bence. Bu durumda baştan babaya velayet vermelisiniz ya da ortak velayet olmalıydı. İki yıl boyunca siz bakmışsınız çocuğunuza ne hikmetse eski eş evlenince sadece ben bakmak zorunda değilim kafasına gelmişsiniz. Derdiniz eski eşin evlenmesi gibi görünüyor burdan. Lütfen çocuğunuzu silah olarak kullanmayın.
Babaya gelince, evli olsun bekar olsun farketmez kendi yaşadığı evde çocuğunun bir odası olması gerekirdi.
Görüşme konusunda; haftada 1 gün bile oldukça az iken yalnızca pazar günü izni var diye 1 pazar eşine 1 pazar çocuğuna ayırsın diyen arkadaşlara asla katılmıyorum. Yeni eşin kocasıyla vakit geçirmek istemesi/hakkı çocuğun babasıyla vakit geçirme hakkı/ihtiyacından önemli değil bana göre. Bu soruna çözüm bulması gereken kişiler yetişkinler. Baba işini mi değiştirir, haftaiçi akşamları mı çocuğuna vakit ayırır artık onu baba düşünmek zorunda. Konu sahibinin tavrından bağımsız değerlendirilmesi gereken bir durum bu. Çocuğun üstün yararı gözetilmeli.

Velayeti babanın aldığı durumda da çözüm hazır babaanneye verirsin oh kafa rahat. Konu sahibi anne iyi bir anne değil, travmasını çocuğuna yansıtıyor onu kullanıyor kesinlikle. Ama bana sorarsanız babada da iş yok. Ne demek babaanneye vermek. Babası da en az annesi kadar sorumlu o çocuktan. Bakın burda onlarca yüzlerce konuda kadınlar eşlerinden şikayet ediyorlar çocukla ilgilenmiyor diye. Herkes de doğal olarak hak veriyor o kadınlara. Konu sahibinin haksız ve çirkin tavırlarından dolayı burda erkeğin yanlışları gözden kaçmış bence. Annesi ve babası olan bir çocuk babaanne veya annneanneye neden verilsin. Her senaryoda çocuk istenmeyen oluyor bu hikayede. Çok üzüldüm çok.
Sadece hafta sonu babada değil. Hafta içi de servis bazı günlerde babanın evine bırakıyormuş. Cumartesi pazar ful baba evinde. Baba cumartesi çalışıyor yalnız tamamen cici anneyle birlikte. Hafta içi de adam geç geliyor yani 5 den sonra neredeyse uyku saatine kadar sadece kadınla birlikte. Sadece pazar ilgileniyor baba. Yeni eş tevekkeli değil delirmekte. Çocuğun anası var babası var ama elin kadını bakıyor. 😑

iki gün forumdan uzak kaldık neler olmuş burada vay vay bu nasıl bir konu :sinirli:
30 sayfadayım gözlerim kan topladı okumaktan trolsen allah cezanı versin konu sahibi.
devamke :silah:
Hanımlar 33 sayfada pestilim çıktı son sayfaya geçtim umarım bir şey kaçırmadım.
Konu sahibi oğlunuz kötü muamele gördüğü yere sürekli gitmek ister mi?kadına bok atayım derken kendini kafanız komple batmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X