Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaptıklarınız, dedikleriniz çok cahilce kusura bakmayın. Kendinizi küçük duruma düşürüyor ve çocuğunuzu da egonuz için kullanıyorsunuz. O kadar konu okudum ama bu kadar sinirlenmemiştim. Çocugu kadına eziyet etmesi için tembihleyip gönderiyorsunuzdur. Yapmayın ya. Nefsinizi biraz terbiye edin lütfen.

Demek ki deveye diken insana 🫢 yarıyor bu dünyada . Bunu anlamış oldum
Kendine benzeyeni seviyor insan işte, kimde kendini daha çok buldu ise ona tutuluyor. 🥲 Ben bu adamın şimdiki eşinin yerinde olsam sabah akşam dua ederim bu kaynana beni sevmesin diye. Konu sahibi ile bir kalpte olmayı kaldıramam.🤣

Lisedeki rehberlik hocam geldi aklıma. İstanbul üniversitesi psikoloji mezunuydu. Kocası aldatmaya evliyken başladı sanırım o detayı vermedi ama bizle dertlesirdi. Alışveriş bağımlılığı olmuştu artık ondan yasadigi sorunlardan. Eşiyle ayrıldılar. Eşi başka kadınla evlendi. Zaten yüksek ihtimal o kadın için ayrıldılar. Mezun olunca ziyaretine gitmiştik. 3 çocuğu vardı. Büyük olan kızını babasına vermisti. Üçüne bakamam diye. Bir açıdan haklı tek başına sorumluluk almak zorunda değil. Ama çocuk açısından öyle kötü ki. Hem üvey anne ile yaşayacak, hem kardeşlerinden ayrı, hem yaşadığı şehirden ayrı başka şehre gidecek vs vs. Hala kızına acırım. O da biraz hırsla yapmıştı. İstese bakardı. Ha iki ha üç çocuk. Zaten çalışırken annesi bakıyordu çocuklarına. Annesiyle yakın oturuyordu. Mantık açısından mantiginiz doğru olabilir ama çocuk açısından çok yanlış. Yerinizde olsam o hissetmesin diye çok çaba gösterirdim.

Bütün yorumları okumadım. Ama hikayedeki çocuğa çok üzüldüm. Belli ki ne anne ne baba onu yeterince önemsememiş. Süreci aklı başında yönetelim dememişler.
Konu sahibi çocuğu yalnız yapmadım sadece ben bakmak zorunda değilim demişsiniz. Aşırı haklısınız bence. Bu durumda baştan babaya velayet vermelisiniz ya da ortak velayet olmalıydı. İki yıl boyunca siz bakmışsınız çocuğunuza ne hikmetse eski eş evlenince sadece ben bakmak zorunda değilim kafasına gelmişsiniz. Derdiniz eski eşin evlenmesi gibi görünüyor burdan. Lütfen çocuğunuzu silah olarak kullanmayın.
Babaya gelince, evli olsun bekar olsun farketmez kendi yaşadığı evde çocuğunun bir odası olması gerekirdi.
Görüşme konusunda; haftada 1 gün bile oldukça az iken yalnızca pazar günü izni var diye 1 pazar eşine 1 pazar çocuğuna ayırsın diyen arkadaşlara asla katılmıyorum. Yeni eşin kocasıyla vakit geçirmek istemesi/hakkı çocuğun babasıyla vakit geçirme hakkı/ihtiyacından önemli değil bana göre. Bu soruna çözüm bulması gereken kişiler yetişkinler. Baba işini mi değiştirir, haftaiçi akşamları mı çocuğuna vakit ayırır artık onu baba düşünmek zorunda. Konu sahibinin tavrından bağımsız değerlendirilmesi gereken bir durum bu. Çocuğun üstün yararı gözetilmeli.

Velayeti babanın aldığı durumda da çözüm hazır babaanneye verirsin oh kafa rahat. Konu sahibi anne iyi bir anne değil, travmasını çocuğuna yansıtıyor onu kullanıyor kesinlikle. Ama bana sorarsanız babada da iş yok. Ne demek babaanneye vermek. Babası da en az annesi kadar sorumlu o çocuktan. Bakın burda onlarca yüzlerce konuda kadınlar eşlerinden şikayet ediyorlar çocukla ilgilenmiyor diye. Herkes de doğal olarak hak veriyor o kadınlara. Konu sahibinin haksız ve çirkin tavırlarından dolayı burda erkeğin yanlışları gözden kaçmış bence. Annesi ve babası olan bir çocuk babaanne veya annneanneye neden verilsin. Her senaryoda çocuk istenmeyen oluyor bu hikayede. Çok üzüldüm çok.

Son düzenleme:
Ben bu konuyu açanın bu hikayedeki yeni evlenilen eş olduğunu düşünüyorum. Buraya yazılanlar çok saçma, aklım mantığım almıyor.

Ben çocuğum küçüktü çok istedim kardeşi olsun yaş farkı az olsun diye eski eşim 2. Çocuk istemedi çok üzüldüm o zamanlar korunmuyordukda başka yöntem oluyordu ama hamile olmadım şimdi çocuğuma kardeş yapmak istiyor üstelik yaş farkları çok fazla olacak oğlum kendini dışlanmış hissedecek belkide ,haklısınız pedagoga götürelim dicem eski eşime
Götürelim demeyin. Birincisi ters teper. İkincisi gereksiz.ben de oğlumu pedagoga götürüyorum. İlk görüşme ebeveyn olarak benle oldu. Sonra çocukla görüştü. Bu hafta anne baba ikimizi çağırdı mesela. Psikolog gerek görürse kendi cagiriyor zaten. Siz başlatın psikologa. Durumunuz yoksa İBB nin bu hizmetleri var. Bir de çalışıyor musunuz.
Gerek görürse psikolog anne babayı çağırır zaten.

Sizin yapmadığınız anneliği bir başkasından nasıl bekliyorsunuz. Siz tedavi görün. Çocugu da yurda verin. En kısa zamanda.

Bütün yorumları okumadım. Ama hikayedeki çocuğa çok üzüldüm. Belli ki ne anne ne baba onu yeterince önemsememiş. Süreci aklı başında yönetelim dememişler.
Konu sahibi çocuğu yalnız yapmadım sadece ben bakmak zorunda değilim demişsiniz. Aşırı haklısınız bence. Bu durumda baştan babaya velayet vermelisiniz ya da ortak velayet olmalıydı. İki yıl boyunca siz bakmışsınız çocuğunuza ne hikmetse eski eş evlenince sadece ben bakmak zorunda değilim kafasına gelmişsiniz. Derdiniz eski eşin evlenmesi gibi görünüyor burdan. Lütfen çocuğunuzu silah olarak kullanmayın.
Babaya gelince, evli olsun bekar olsun farketmez kendi yaşadığı evde çocuğunun bir odası olması gerekirdi.
Görüşme konusuna gelince haftada 1 gün bile oldukça az iken yalnızca pazar günü izni var diye 1 pazar eşine 1 pazar çocuğuna ayırsın diyen arkadaşlara asla katılmıyorum. Yeni eşin kocasıyla vakit geçirmek istemesi/hakkı çocuğun babasıyla vakit geçirme hakkı/ihtiyacından önemli değil bana göre. Bu soruna çözüm bulması gereken kişiler yetişkinler. Baba işini mi değiştirir, haftaiçi akşamları mı çocuğuna vakit ayırır artık onu baba düşünmek zorunda. Konu sahibinin tavrından bağımsız değerlendirilmesi gereken bir durum bu. Çocuğun üstün yararı gözetilmeli.

Velayeti babanın aldığı durumda da çözüm hazır babaanneye verirsin oh kafa rahat. Bakın bu hikayedeki anne iyi bir anne değil, travmasını çocuğuna yansıtıyor onu kullanıyor kesinlikle. Ama bana sorarsanız babada da iş yok. Ne demek babaanneye vermek. Babası da en az annesi kadar sorumlu o çocuktan. Bakın burda onlarca yüzlerce konuda kadınlar eşlerinden şikayet ediyorlar çocukla ilgilenmiyor diye. Herkes de doğal olarak hak veriyor o kadınlara. Konu sahibinin haksız ve çirkin tavırlarından dolayı burda erkeğin yanlışları gözden kaçmış bence. Annesi ve babası olan bir çocuk babaanne veya annneanneye neden verilsin. Her senaryoda çocuk istenmeyen oluyor bu hikayede. Çok üzüldüm çok.
Anne baba arasında heba olmasındansa babaanne veya anneannenin bakması daha iyi . Benim kaç tane öğrencim oldu öyle . Mis gibi sevgi dolu bir evde büyüdüler ve güzel liseleri kazanıp gittiler . Daha hiç mutsuz olan torun görmedim . Daha 1. Sınıfa giden çocuğun hayatı entrikalarla dolu. Annesinin elinde kullanacağı koz olmuş .

Foruma aylardır girmemişim. Ara sıra girerim ama aktif olmazdım. Bu konuyu görünce yorum yapmadan duramadım.

Oldu olacak kadın size temizliğe de gelsin, yemeğinizi de yapsın. Siz babası yeniden evlendi diye bayağı içerlemişsiniz belli. Alışsın diye yeni evlendikleri zaman sürekli yollamak neden? Bırakın baba-evlat ilişkisini onlar yürütsün böyle yaparak daha da uzaklaştıracaksınız.

Siz resmen kıskançlıktan ölüyorsunuz. Çocuğunuzu da sırf intikam almak için, huzursuz etmek için gönderip duruyorsunuz. Annesi varken kimse çocuğunuza annelik etmek zorunda değil. Babası evde yokken çocuğu oraya göndermekte ki amaç nedir ? Çocuk babasının evine babasıyla zaman geçirmek için gider ama siz kadını huzursuz edip eşiyle arası açılsın diye uğraşıyorsunuz. Bide kendi çıkarlarınız çocuğu alet etmişsiniz. Tamamen vermekten bahsediyorsunuz utanmadan. Tamamen vereyim de görsünler ne demek ya . 40 el yabancı kadına çocuğuma bakmadı diye hakaret ederken siz kendi öz evladınıza bakmak istemiyorsunuz. Akşam akşam sinirim zıpladı durduk yere.

Ben bu konuyu açanın bu hikayedeki yeni evlenilen eş olduğunu düşünüyorum. Buraya yazılanlar çok saçma, aklım mantığım almıyor.
Madem konuma inanmıyorsunuz özel mesaj atıp işe girme nafakan kesilmesin diye niye akıl veriyorsunuz sizi beni anladınız sanmıştım

Çalışmayı düşünüyorum zaten gelirim var benim durumum iyi

Servisle göndermeyin. Gelsin oğlunu istediği an alsın. Kendinizi ağırdan satın. Eğer kadını bırakıp size dönsün diye düşünceniz varsa bence bu şekilde yapın. Böyle kiskandiginizi çok belli ediyorsunuz. Siz oğlunuza ve kendinize odaklanın. Yarım gunluk iş bulun. Bir çocuk ne kadar babaci da olsa anne başkadır. 5 den sonra ona zaman ayirin. Bir araba alın. Hafta sonları gezin. Ufak tefek tatiller yapın. Çok hızlı büyüyecek. Onunla vakit geçirin. Öyle hem kendi içiniz isildir hem oğlunuz ışıldar. İsiltiniza belki eşiniz bile özenir. Artık sizden olmaz. Bekar olsaydı da olmazdı. Bitmiş artık o iş. Onemli olan iyi bir aile ilişkisi kurmak. Çocuğu yipratmamak. Çok küçük. Gezin tozun keyfinize bakin. Kurslara gidin. İs bulamazsanız dil kursuna falan yazılın..evlenmeseniz bile birileriyle flortlesin.

Anne baba arasında heba olmasındansa babaanne veya anneannenin bakması daha iyi . Benim kaç tane öğrencim oldu öyle . Mis gibi sevgi dolu bir evde büyüdüler ve güzel liseleri kazanıp gittiler . Daha hiç mutsuz olan torun görmedim . Daha 1. Sınıfa giden çocuğun hayatı entrikalarla dolu. Annesinin elinde kullanacağı koz olmuş .
Bu şekilde arada git gel yapmasından daha iyi olabilir belki ama ne anne ne baba onu istemiş, ikisi de kendini düşünmüş. İdeali çocukların ebeveyn yanında olması gibi geliyor.

Haset, çirkeflik ve kıskançlık akıyor üslubunuzdan. Ayrıca nasıl bir annesiniz, çocuğunuzu silah olarak kullanıyorsunuz. Ben eski kocanız yerinde olsam, çocuğumu alır sizi evimden de atardım. Pislik dediğiniz adamın evinde yaşayacak kadar da gurursuzsunuz. Durumunuz o kadar iyiyse kendi evinize çıkın, çocuk için nafaka versin adam. Amacınız da sadece yuva yıkmak, huzur kaçırmak.

Bir yakınımızın kaynının ilk karısı kaçmış başka adamla, kaynanası arkasından ağlamış. 😂 İkincisi de kaçmıştı, sonra geri geldi, kabul ettiler. Kaynanası yakınımız olan gelinini sevmez, oğluna kaçıp geldi diye. 🤣 Böyle sorunlu tipleri sevenin kendi de sorunlu oluyor.
Tam anlamadım ama merak da ettim. İsimle tekrar anlatır misiniz

Yurt mu 😱 yok artık
İnanın sinirim çok ana çok bozuldu. Bir anne bu tarz cümleler kullanır mı? Eşten ayrılınca insanın tek önceliği çocuğu olur. Böyle bir anne ve baba o çocuğu hak etmiyor. O yüzden yazdım yurda versinler. En üzüldüğüm şey de öyle kaliteli eşler var ki çocuğu olmayan, böyle insanlarda da heba oluyor güzelim çocuklar. Rabbimin de vardır bir bildiği 😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X