Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu basit konunun geldiği hale bak. Ben artık dayanamıyorum ya. Adam yeni eve bir tane ikea divan-koltuk alacak. Çocuk geldiğinde orada kalacak. Ödevi vs için gerekirse özel ders alacak. Yemek kınusuda bir sürü ev yemeği yapan yer var, çocuk için ev yemeği söylesinler.

Kaynana istediği ile görüşsün ne olacak sanki. Buna takılmakta ne bileyim aşırı gereksiz. Yaşlı kadın yani naparsa yapsın.

Musakka da hiç karışmasın bunlara hayatına baksın.
problem çözmek için problem çözmeye istekli olmak lazım. Sen inanıyor musun ki musakkak çocuğuma dışardan yemek yediriyorlar bağırsakları hepp kabız oldu diye kv'ye söylenmeyecek veya inanıyor musun ki kv yeni gelinle görüşse onu da sevse ben onların ilk geliniydim o kadının bir çocuğu bile yok diye ağlamayacak. Ne yapsalar bi kulp takacak. Burda patolojik bir durum var ama kv'de de biraz horoz dövüştürür gibi gelin dövüştürmeyi seviyor. Eski gelinini heryere çağırıp yenisini çağırmamak da çok yakışık kalmamış taş olsa çatlardı. bu kadın ben 1. kadınım hem de çocukluyum o 2. kadın diyor başka bişey demiyor. Bu durumu bozacak tek şey yeni gelinin bir hatta iki çocuk doğurması onun dışında ne denirse densin kabul etmeyecek. Eski koca da hem anasına hem oğluna düşkün çünkü bunu da bi güzel kullanıyor kendisi.

Çok seviliyor o yüzden 300 sayfadır başıma attılar başıma atıp rahat mı etsinler diyorsun çocuğun için. Baba da gelmesin bu eve dışarda görüşelim diyor. Ama çok seviyorsunuz.
Kaynana kaynana diye yere göğe sığdıramadığı o koca karı bebekken fıttırı fıttırı gezmelerden ayrılıp bakmamış çocuğa, kendi anası varoşundan kurtulmak için fırsat olarak görmüş gelmiş, ama nasıl seviyolar.

Ben ne okudum aman tanrımmm, essek gibi bakacaksınız ne demek yahu? Kadin mecbur mu? Empati yapsanız biraz ne iyi olurdu, resmen kadin huzursuz olsun diye bu hareketler

Ben eski eşimin hakkını yemem şiddet hakaret hiç yapmadı o konuda ama pislik olduğu tek konu rutini bozmak oldu olam evladımıza oldu boynu bükük kaldı
Her rutin dediğinde bi shot atsaydık keşke. Muso senden çok iyi drinking game olur. Rutin 1 shot eşşek gibi 2 shot köfte bamm 3 shot. Atamayan elenir

Aslında baba sorumluluğunu biliyor, boşandıktan sonraki tüm aşamalarda da üzerine düşeni fazlasıyla yapmış. Böyle bir adamın eşi çocuğu istemiyorum dediğinde ortalığı yıkması gerekirdi. Ancak konu sahibi nasıl bezdirdiyse insanları adam bile eşi çocuğu bu evde istemiyorum dediğinde anlayış göstermek durumunda kalmış.

Aslında kadın tamamen istemiyor değil. Babası evde değilken istemiyor. Bu bile yeni bir durum. Musakkak huzursuzluk çıkarmadan önce kadın ses çıkarmıyordu. Ama yok köfte yapmadı, yok çocuğuma oda açmadı gibi saçma sapan şeylerden huzursuzluk çıkınca kadın da böyle bir tavır aldı.

musakkak musakkak hayallerini yıkmak istemem ama sen kv yi seviyorsun ama yeni gelin sevmiyor, zaten sende dedin ‘ kızın kendi ailesi ile de soğuk arası ’ kız sevmiyor insan ilişkilerini.

Kv’ ni de çağ dışı buluyordur. Zaten ne dese çatır çatır laf söylüyor. Tipik z kuşağı.

O yüzden beni seviyorlar diye sevinme, yeni gelin kendini sevdirmek istemiyor.

problem çözmek için problem çözmeye istekli olmak lazım. Sen inanıyor musun ki musakkak çocuğuma dışardan yemek yediriyorlar bağırsakları hepp kabız oldu diye kv'ye söylenmeyecek veya inanıyor musun ki kv yeni gelinle görüşse onu da sevse ben onların ilk geliniydim o kadının bir çocuğu bile yok diye ağlamayacak. Burda patolojik bir durum var ama kv'de de biraz horoz dövüştürür gibi gelin dövüştürmeyi seviyor. Eski gelinini heryere çağırıp yenisini çağırmamak da çok yakışık kalmamış taş olsa çatlardı. bu kadın ben 1. kadınım hem de çocukluyum o 2. kadın diyor başka bişey demiyor. Bu durumu bozacak tek şey yeni gelinin bir hatta iki çocuk doğurması onun dışında ne denirse densin kabul etmeyecek. Eski koca da hem anasına hem oğluna düşkün çünkü bunu da bi güzel kullanıyor kendisi.

Bence üç tarafta suçlu ya. Gülüp eğlendim ama insanın sabrı kalmıyormuş.

Yeni gelin kısır gününe, akraba oturmasına gitse ne olur gitmese ne olur. Kim gönülden istekli olarak böyle bir güne gider. Bir insan bunu kıskanır mı? Gidip orada akrabaların dedikodusunu dinleyecek, çay içecek. Sanki baleye, sinemaya gitmişler yeni gelin gidememiş. Şiştim anacım şiştim.

Sen 10 yıl evli kal, ama oturup kahve içemeyecek hale gel ya. İnsan sevgilisinden ayrılıyor, aynı ortamda gerekirse oturup kahve içiyor yemek yiyoe konuşuyor sohbet ediyor.

İbret aldım ya.

musakkak musakkak hayallerini yıkmak istemem ama sen kv yi seviyorsun ama yeni gelin sevmiyor, zaten sende dedin ‘ kızın kendi ailesi ile de soğuk’ kız sevmiyor insan ilişkilerini.

Kv’ ni de çağ dışı buluyordur. Zaten ne dese çatır çatır laf söylüyor. Tipik z kuşağı.

O yüzden beni seviyorlar diye sevinme, yeni gelin kendini sevdirmek istemiyor.
Sevdirip napcak ya ihtiyar mı eğleyecek? Muso gitsin altın günlerine , beraber kısır yesinler, ağlayan kek bulaşıklı poğaçayı kemirsinler.

problem çözmek için problem çözmeye istekli olmak lazım. Sen inanıyor musun ki musakkak çocuğuma dışardan yemek yediriyorlar bağırsakları hepp kabız oldu diye kv'ye söylenmeyecek veya inanıyor musun ki kv yeni gelinle görüşse onu da sevse ben onların ilk geliniydim o kadının bir çocuğu bile yok diye ağlamayacak. Ne yapsalar bi kulp takacak. Burda patolojik bir durum var ama kv'de de biraz horoz dövüştürür gibi gelin dövüştürmeyi seviyor. Eski gelinini heryere çağırıp yenisini çağırmamak da çok yakışık kalmamış taş olsa çatlardı. bu kadın ben 1. kadınım hem de çocukluyum o 2. kadın diyor başka bişey demiyor. Bu durumu bozacak tek şey yeni gelinin bir hatta iki çocuk doğurması onun dışında ne denirse densin kabul etmeyecek. Eski koca da hem anasına hem oğluna düşkün çünkü bunu da bi güzel kullanıyor kendisi.
Öyle değil , musakkanın oğlu ilk ve dedenin ismini taşıyan tek torunmuş ve çok kıymetliymiş.İkinci çocuğun olsa bubkadar sevmeyiz demişler.Yani başka çocuk olsa bu kadar kıymetlş olmayacak.Siz takip edememişsiniz ben hemen eksiği tamamlayayım

Öyle değil , musakkanın oğlu ilk ve dedenin ismini taşıyan tek torunmuş ve çok kıymetliymiş.İkinci çocuğun olsa bubkadar sevmeyiz demişler.Yani başka çocuk olsa bu kadar kıymetlş olmayacak.Siz takip edememişsiniz ben hemen eksiği tamamlayayım
ay doğru onun da kulpu hazırdı di mi

Öyle değil , musakkanın oğlu ilk ve dedenin ismini taşıyan tek torunmuş be çok kıymetliymiş.İkinci çocuğun olsa bubkadar sevmeyiz demişler.Yani başka çocuk olsa bu kadar kıymetlş olmayacak.Siz takip edememişsiniz ben hemen eksiği tamamlayayım

İşte o insanlar biliyorlar musakkak'ın nasıl biri olduğunu. İyice zıvanadan çıkmasın diye böyle şeyler söylüyorlar. Yoksa o da torun bu da torun. İkisini de sevecekler tabii ki. Hatta küçük olan tabii ki bir süre daha fazla sevilecek.

Okudum dün yorumlarınızı eşim öyle çok zengin değil öyle durumu iyi ama acun değil işini söylemek istemiyorum dedim size çocuğu koleje yolluyor masraflarını karşılıyor ama bir çocuğu daha olsa gönderemez yeni çocuğunu onu çocuğun annesi ödemek zorunda kalır demiştim çok zengin değil biz boşandıktan sonra 1+1 kiraya çıktı evlenince kadın ben evimi seviyorum burda yaşayalım demiş eşim öyle geçmiş o eve kadın 1+1 kirada oturmak istememiş para konusunda evet esirgemedi bizden ne varsa cebinde çocuğuna verir benide mağdur etmez ama rızkımızı başkasına yedirsin istemiyorum balayında kadını yurtdışına götürdü mesela o ay ekstra bir masraf cıkmustı evde yaptıramadı sırf kadına harcadı bir tane arabası var bir de bu oturduğumuz ev vardı babasının üstüne biz evlenmeden almışlar babası kredi çekmiş babası ödemiş biz evlenince kiraya çıkmayın ev var boş geçin orası sizin dedi işte biz geçtik sağolsunlar şimdide benim gibi görüyorlar hep otur diyorlar o kadın çok zenginmi bilmiyorum evi yeni ev değil site içi değil normal bir ev kadın içini yaptırmış istediği gibi sadece düz bir bina site değil ben kadının mesleği tam bilmiyorum eşim kadın hakkında çok özel detay vermedi üstün körü anlattı bu ev konusunu benim amacım çocuğumun rıskı azalsın istemiyorum

Okudum dün yorumlarınızı eşim öyle çok zengin değil öyle durumu iyi ama acun değil işini söylemek istemiyorum dedim size çocuğu koleje yolluyor masraflarını karşılıyor ama bir çocuğu daha olsa gönderemez yeni çocuğunu onu çocuğun annesi ödemek zorunda kalır demiştim çok zengin değil biz boşandıktan sonra 1+1 kiraya çıktı evlenince kadın ben evimi seviyorum burda yaşayalım demiş eşim öyle geçmiş o eve kadın 1+1 kirada oturmak istememiş para konusunda evet esirgemedi bizden ne varsa cebinde çocuğuna verir benide mağdur etmez ama rızkımızı başkasına yedirsin istemiyorum balayında kadını yurtdışına götürdü mesela o ay ekstra bir masraf cıkmustı evde yaptıramadı sırf kadına harcadı bir tane arabası var bir de bu oturduğumuz ev vardı babasının üstüne biz evlenmeden almışlar babası kredi çekmiş babası ödemiş biz evlenince kiraya çıkmayın ev var boş geçin orası sizin dedi işte biz geçtik sağolsunlar şimdide benim gibi görüyorlar hep otur diyorlar o kadın çok zenginmi bilmiyorum evi yeni ev değil site içi değil normal bir ev kadın içini yaptırmış istediği gibi sadece düz bir bina site değil ben kadının mesleği tam bilmiyorum eşim kadın hakkında çok özel detay vermedi üstün körü anlattı bu ev konusunu benim amacım çocuğumun rıskı azalsın istemiyorum
Sana kötü bir haberim var.

Ya canım bak. Sizin bu kavgalarınız çok basit şeyler. Hayat çok kısa ve acı. Niye kendinizi böyle şeylerle yıpratıyorsunuz?

Söyle kocana ikeadan yataklı divan alsın çocuk için. Hem koltuk hem yatak, çekmeceleri var. Çocuk gelince yatsın burada.

Çocuğunuzun "rızkı" siz çalışmadığınız sürece sizin kontrolünüzde olan bir konu değil. Adam evlenmiş, tabii ki eşini balayına götürecek. Yarın çocukları olunca tabii ki sizin çocuğunuza olan kaynaklar azalacak. İkinci, üçüncü çocuğu yapan her ailenin başına gelen şeyler bunlar. Çocuğunuzun standardı düşmesin istiyorsanız siz de girin bir işe.

Ama doğacak çocukta eski eşinin çocuğu..o çocuğun da o rizikda payı var nasıl olacak.kadinin kordonlarini mi bağlatacaksınız!

Son düzenleme:
Kaynana kaynana diye yere göğe sığdıramadığı o koca karı bebekken fıttırı fıttırı gezmelerden ayrılıp bakmamış çocuğa, kendi anası varoşundan kurtulmak için fırsat olarak görmüş gelmiş, ama nasıl seviyolar.
Evet onlarda var anane teyzeler ver çocuğu tek başına mı yaptın diyor babane aman başıma kalmasın diye ağzımızın tadı bozulmasın modunda. Ama çocuk çok seviliyormuş.

Kadın yeni eşi olduğu için Rızklarını birbirlerine harcamaları çok normal.Birbirlerine harcadıkları parayı rızkımızı başkasına yedirmek olarak görüyorsun.Onlar evli ve rızkları beraber.Size ait değil.çocuğu da dahil bu rızka.Çocuğunuza düşen harcama payının artmasını istiyorsanız çalışmanız gerekir.Adamınki elbette bölünecek yeni bir evi ve ailesi var çocuğu da olacak bir gün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X