Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mahkemeye kalırsa alacak 3000-5000 fix oturacak yerine. Allah'ın günü her şeye zam geliyor, o para ile okulu, giyimi, diğer masrafları biraz zor yapar. 7 yıl olmuş kendine hayat edinenemiş mi sağa sola sarıyor?
Şöyle, biz evlendikten 1 yıl sonra o da evlendi, hemen bir çocuk yaptı sonra ayrildi. Mis gibi bir mesleği vardı, işinden ayrıldı. Sonra her iki eski eşten nafaka talep etti çocuklar için, gönderilen nafakalar ile hayatını surdurebilecegini sandı herhalde. Ama evdeki hesabı çarşıya uymadı.
Bu arada eşimden olan çocuğuna kendi bakmıyor, çocuk kendi isteği ile annesi ile yaşıyor. Çünkü annesinin diğer eski eşinden olan kardeşini sevmiyor.
Anladığım kadarı ile evinin giderlerini karşılayamadigi için, çocukların ikisini de babalarina gönderip, annesinin yanına yerleşecekti ama o isteği de olamadı.

yuhh artık. Ay böyleleri birde instagramda facebookta ayyy canım yavrummm beni iyiki seçtin meleğimmm ayarında şeyler paylaşıp durmuyor mu sinir oluyorum halbuki evde yavrusuna 1 kepçe çorba yapmaktan aciz.

Gerçekten olan çocuklara oluyor.
Yazık hadi birincide dikiş tutmadı.
İkinciye hemen çocuk neden.
Evlatlara da sabır gerçekten.

Nafaka lütuf değil tabii ki de, fakat ev ve arabanın (ki evlilikten sonra edinilen malların yarısından zaten hakkını alıyor) verilmesi gayet lütuftur.
Ben eşimin anlaşmalı boşanmada ve sonrasında sözlü olarak sağladığı imkanları sayayımherhangi bir kusura dayalı değil)
ortak hisseli ev satılana dek miras malı kendi evinde oturma hakkı (ev satıldı, eski eş çıktı)
Bu eşime miras malı olan kullanım hakkı verdiği evdeki tüm eşyalar.
ortak hisseli evin kredisi yüzde 50 bölüşülmesi gerektiği takdirde kendi payını ödememesi (her ay ödeniyor)
kredisini kendi üzerine ihtiyaç kredisi olarak çektiği için boşanmanın üzerinden 2.5 yıl geçmesine rağmen hala devam eden araba. araba eski eşte, fakat ödemeyi biz yapıyoruz.
Evindeki sosyal platform ve internet ödemeleri.
2 yıl boyunca nafaka dışında çocuğun tatil, okul, giyim, berber, oyuncak, haftada kesintisiz 3 gün yeme içme masrafları.
Her cuma 17-pazar 17 kesintisiz çocuk bakımı, ekstra eski eşin en az haftada 1 gün iş, hastalık , vs bahanesiyle çocuğu bırakması.
Üzerine eski eşin ortak evin satışını gerçekleştirmemesi ve çocuğumun iyiliği diye eski eşin evini gasp ederken mahkeme izin verdiği günler dışında çocuğu göstermemesi, gerekirse okuldan etütten kaçırması baba görmesin diye ve buna istinaden açılan davalara, avukat harç masraflarına ödenen hesaplamaktan yorulduğumuz paralar.

Yukarıda saydıklarımın %70 i artık değişti. Kendisi artık sadece nafaka alıyor. "Verecek tabi" olarak bakmak da bir bakış açısı. Baba şöyle yapacak, şu söyle olacak diye işin teorisinde takılmak bence kolay ve eğlenceli. Fakat bu konuların hepsi kendi içinde çok spesifik konular. Sağlıklı bir ortamda büyümesi istenen çocuk için "2" sağlıklı ebeveyn gerekiyor, tek yetmiyor.

Son düzenleme:
yuhh artık. Ay böyleleri birde instagramda facebookta ayyy canım yavrummm beni iyiki seçtin meleğimmm ayarında şeyler paylaşıp durmuyor mu sinir oluyorum halbuki evde yavrusuna 1 kepçe çorba yapmaktan aciz.
Aynen dediğiniz gibi.

Eşimin eski eşi eflak ve boğdan'ı da istemişti, haberin olsun geri kalma.
Sizdekilerin derdi maddi olarak yıpratmakmış anlaşılan.. bende farkli bi formatı var esimin eski esi aklina geldikçe bana eşime dava açıyor..
Önce çocukla yıpratmaya çalıştı bakti çocuk bizimle kalmak isteyince çocuğun babası ile iletişimini kesti,şimdi de biz ayrılalım diye farklı yöntemler bulmaya başladı.

Gerçekten çocugun sağlıklı bir ortamda büyümesi için sağlıklı 2 ebeveyn e ihtiyacı var..

Cuma akşamdan servis oraya bırakıyor cumartesi öğleden sonra 5 gibi geliyor eve babası çoğunlukla
ben bu kafayı anlayabilirim, babası yurtdışında iş seyahatindeyken, çok önemli bir ameliyat geçiricem diyip bize gönderilen çocuğa 1 hafta aralıksız bakmış bir ikinci eş olarak. "Yavrum seni orada aç mı bıraktılar?" arardı bir de kendisi. Gerçi çok önemli ameliyatın liposuction olduğunu öğrenmemiz "cahiliye" dönemimize denk geliyor. Bu konudaki eş 6 ayda orta çağdan rönesans'a zıplamış, takdir ettim.

Ne diye dava açıyor sürekli nasıl bir hak iddia ederek? Valla burada yazılanları okudukça hayrete düşüyorum.

Ne diye dava açıyor sürekli nasıl bir hak iddia ederek? Valla burada yazılanları okudukça hayrete düşüyorum.
Dava açarak boşatabileceğini sanması da çok minnoş değil mi? Ne sanıyo acaba?

Nişanlılık doneminde bana "cirkin" olduğuma dair mesajlar atmıştı, kendisine beyin olmadiktan sonra güzelliğin pek bi anlami yok demistim.. kendi yazdıklarıni silmiş ben hakaret etmisim diye şikayet etmiş.. evlendiğimizi öğrendiğinde çocuğu kedi yavrusu gibi kapımıza bıraktı gitti,o ara çocukla iletişim kurarken esime birşey demek istediğinde kızına telefonu hoparlöre almasını istiyordu,sonra ordan esimi beni tahrik ederek sinirlendirmeye çalıştı,onları da ses kaydina alıyormuş kendi istediği gibi kesip onları da hakaret olarak sunmuş... tabi akıl edemediği kısım konuşmaları benim silmedigim..

Esime de nafaka arttırım davası acti,eşim zaten nafakayı arttiracakti,çocuğunu mağdur etmez asla ama ordaki amacı da dava açıldıktan sonra nafaka artınca karşı tarafın avulat masraflarini da biz karşılamak zorunda kalıyoruz..

Bu da yetmedi,eşimle boşanmasının üzerinden 7 yıl gecmis olmasina rağmen ziynet davası açtı. Boşanirken sözde almamış... ki çekişmeli süren bir davaları olmuş... üstelik sunduğu altın miktarı aşiret düğünlerinde anca o kadar olur..

Şimdi devam eden şikayet ve davalar bunlar,bunlar bitinde ne yapacak bilmiyorum...

Nasıl bir hırs bürünmüşse, diyor ki ben araştırdım baba vermese bile dede ve babaanne nafaka ödemek zorunda. Çalıştığım şirketin avukatına sordum, baba çalışamaz durumda ise, ve çocuk engelli ise ancak o zaman dede ve babanneden alınabilir dedi.

Dava açarak boşatabileceğini sanması da çok minnoş değil mi? Ne sanıyo acaba?
Amacı bizi yıpratmak, konu sahibi üyenin dediği gibi "eşşek gibi bakacaklari,benim çocuğum ilk çocuk o değerli sözleri,benim hizmet edecek olmam" daha buraya yazamayacagim kadar çok hakaret ve küfürleri oldu,kayinpederimi arayıp "onlara asla huzur vermicem" tehditleri oldu.. baktı bunlar ise yaramadı yeni yöntemler bulmaya çalışıyor iste

Allah şifa versin kendisine

Maddi-maneviydi. Ben nişanlıyken düğünüme 4 ay kala, müstakbel kayınpederimi arayıp "baba dul olmak çok zormuş, çocuk da çok üzgün, pişmanım o kadın olmasa biz yeniden aile olur, tekrar evleniriz" diye ağlayan bir insan kendisi. Aile ilişkilerine verdiği zararlar saymakla bitmez, biz de insanları elemiş olduk bu süreçte güzel de oldu bir açıdan. Bizde de devam eden davalar var, nişan günümüzde ve nikah günümüzde icra talebi gönderiyor mesela. Tatile gideceğimizi öğrenirse (çocuktan) sinir krizi geçiriyor, tatil hassas noktası. Biz sevgiliyken sürekli bizi araştırıp, "sen sevgilinle pirzola yiyorsun ben simit kemiriyorum" "sen o kadınla yiyeceksin paraları, benim evliyken sadece sigara masrafım vardı" "sevgilinle gezeceğine babalık yap" "miras malını bize tamamen ver yoksa o kadınla evlenemezsin" ve şu an daha yazamayacağım üsluplarla taciz mesajları vardı, eşim çocukla iletişim kesilmesin diye engellemek istemediği için sürekli uyarıyordu düzgün konuş diye. En son karşı taraf istediği tepkileri alamayınca ağır hakaretler etti hem bana hem eşime çocuğun önünde, eşim de gereken cevabı ve tepkiyi koydu.
Eski eş de eşim hayatımda ciddi bir var, tanıştıracağım çocuğumla der demez, çocuğu görüş günleri dışında alırsa "çocuk kaçırmayla" polise şikayet edeceğini söyleyerek çocuğu göstermeyi kesti, eşim etütte görmek istediğinde çocuğu oradan kaçırdı. Sorsan herkese ağlar, "babası çocuğu görmüyor" diye. Mahkeme/ pedagog raporu bile kendisini uyararak baba-çocuk ilişkisini yıpratmamasını söylediği halde çıkarttığı olaylar yüzünden babanın görüş günleri yüzde 50 azaltıldı.
Ben asla nefes alıp dinleneceğini düşünmüyorum, ama eşim de ben de akıllandık sayesinde. Kendi kendine delirip duruyor işte, çocuğa oluyor maalesef.. Arada çocuk varken uzak tutmaya çalışmak çok ciddi sınırlar gerektiriyor. Biz de yaşayarak öğrendik.

Bizimki 3 gün balayına giderken babaannesine bıraktık diye ortalığı ayağa kaldırdı.. düşünün daha balayına gitmeden bıraktı çocuğu.. çocuğun telefonu var normalde,ordan iletisim kuruyordu..bizim olmadığımızı öğrenince polisi aramış,kızından haber alamıyorum babasının yanında kendisi ile konuşmak istiyorum demiş..

Ben de bu mahkemeleri hangi asalaklar meşgul ediyor diyordum eşinizin eski eşiymiş biri hmm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…