co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

Zamanla lazer lekeleri silikleşiyorsa geçecektir. bende orta seviyede yapıldı uygulamam 4-5 dk. sürdü 6-7 gün içinde tamamen geçti ben şimdi sadece güneş losyonu kullanıyorum solante acnes spf 50 markalı onuda dışarıya çıkmadan önce hava güneşliyken akşam kullanmıyorum güneş yokken. lazer sonrası bende de 2-3 yerde noktasal kanamalar oldu ama geçti ben 4 gün evden çıkmadım sadece eve dönerken mecburen çıktım dışarı. Sivilce izleri geçmedi aynen duruyorlar ama zaten ilk lazerde geçmez çukurlar dedi doktor benim alnımda iz yok o bölgeye yapılmadı çok sorun ediyorum bu izleri bu zahmetli sürece katlandığıma deyse bari yani en az %60 düzelmeli görünüşüm konusunda takıntılı birisiyim.

Bir de doktorunuz size bu komplikasyondan söz etmedi mi nadirende olsa haftalarca düzelmeyecek lazer lekeleri oluşabilir demedi mi bundan bahsetmeliydi benim doktorum en fazla 10 gün sürer dedi doktorlar geçcek diyorsa geçer herhalde demek ki böyle vakalarlar karşılaşmışlar ama anlayamadığım bu olasılıktan neden bahsetmedilerki ender de olsa haftalarca sürecek lazer lekesi olabiliyor demelilerdi sizlerde bu riske kendiniz atmazdını zaten yüzünüz güzelmiş.

bugün dr ile görüştüm bende ve sinirim yeniden bozuldu.size verdiğim kreme devam edelim iyileşme süreci 3 ayı bulabilir diyor.olmazsa ek tedavi uygularız diyor yılbaşından sonraki hafta gideceğim yüzüme söylesin birde bakalım ek tedavi yapalım diye tepkim nasıl oluyor bir görsün.deneme tahtasıyım ben sanki.ve şu yüzüm bir düzelsin şikayet etmedik yer bırakmayacağım

Sevgili arkadaşım bende aynı dertten müzdaribim..Burun ameliyatı yaptırdım iki kere oldu..Bence olmadı..
Yüzümdede çukurlarım var,izlerim için fraksiyonel lazer 3.seans yaptırdım inan lekelerim yoktu,sivilce izi derken birde damgalı lekeli oldu..Bakanlar artık lekeme bakıyorlar..İlk önce hafiflemiş gibi görünüyor,şişlikten daha sonra inmeye başlayınca hiçbir değişiklik olmadığını gördüm..Sende bu lekelere çare bulursan banada söyle..Çünkü ben bir daha o doktora gitmedim..(iyiki beş kere yaptırmadım)..Bilemiyorum atışı bilmiyorlar,kac derece atacagınımı ayarlayamıyorlar??teknoloji doğrumu bizimi kandıyorlar??anlam veremedim..

Geçen yıl forumda lazer yaptıran birçok kişi arasında hiç lazer lekesi kaldı şikayeti yok hepsi zamanla düzelmiş. co2 lazer bazı ciltlerde farklı reaksiyon veriyor galiba koyu tenli insanlarda bu uygulama riskli diye okumuştum ten rengi ve cilt inceliği ile alakalı da olabilir bende 2. seansı yaptırıcam ocakta ama endişeleniyorum yani ilk seansta sorun olmadı o seansta lazer lekeleri sorun olursa diye ama yaptırıcam çünkü 1 seansla bir sonuç alınmaz yani yaptırmazsam eğer ilk seansa boşuna masraf yapıp zahmet çekmiş olucam. her geçen gün lekelerin silikleşmesi iyiye işaret.

aynı kaderi paylaşıyoruz eet dermaroller hiç bir işe yaramıyor üstelik dahda artırdı çukurlarımı bende bu izlerle yaşamak istemiyorum son derce mutsuzum ama frksiyonellede sonuç alana rastlamdım çukurlar geçmedigi gibi bide lazer yanıkları izleriyle büsbütün kötü hale geliyor tüy artışları yaşayanlar var teknoljinin bu noktada durmasına anlam veremiyorum hala bu çukurların çaresinin bulunamadıgını düşnüyorum şuanki bütün sistemlerde para tuzzagı gibi çektigin acıda cabası benim hiç umudum yok izelim exodermle yüzünü zımbaralatmasına ragmen izleri hala durduguna göre ben ömür boyu taşıcam bu lanet izleri

Son düzenleme:

Sevgili kimmel87, bende randevu almaya gittgimde bana co2 yapma konusunda biraz tereddutte kaldilar. Uzman doktorla beni gorusturup onun onay vermesini istediler. Bunun tek nedeni ise ten rengimdi. Cok esmer veya koyu tenli degilim ama bana aciklama yaparken asyadan gelen koyu tenli insanlarda bu lazer isleminden sonra lekelenme olmasi idi. Genellikle anlasma bile imzalatiyorlarmis eger lekelenme olursa sorumlu degiliz diye. Ama ben oyle bisey yapmadim. Bugun ucuncu gun, hala kirmizi ve sis. Sisi inince cukurluklar ne olcude olcak bilmiyorum.

Doktor bana da anlaşma imzalattı fakat yüzüme lazer yaptıktan sonra yüzüm yanıklar ve kızarıklık içindeyken imza attım çok kurnazca ilk başta bana olacak riskleri okutmatı belki cayarım diye lazer lekesi kalmadı ama kalabilenler de oluyormuş demekki 3 seans sonrası yüzümde düzelme görmezsem çok mutsuz olurum sivilce izleri ile yaşamak istemiyorum bu şekilde kendimi beğenmiyorum keşke bu izleri yok edebilecek etkili bir sistem bulunsa yani neredeyse tüm kusurlar estetik ile hallediliyor ama sivilce izleri için etkili bir şey yok belkide böyle insanlar azınlık olduğu için tıp birşeyler üretmiyordur yani belirgin derecede kaç kişinin yüzünde iz var ki binde 1 dir. neredeyse her insanın sivilceleri geçince iz bırakmıyor.

çukurlar hemen geçmiyormuş en az 3 seansla en fazlada 4 seans 4 seanstan fazla uygulama yapılması anlamsızmış bendede hala duruyor izler yani çukurlar makyajlada kapatılmıyor gene lekeleri kapatmak kolay sivilce lekeleri çukurlar kadar çirkin görünmüyor koyu tenli insanlarda kamufle olabilir. anlamıyorum nasıl kaldı bu izler hiç oynamadımda bunlar hep genetik miras yüzünden manken gibi bir ailenin çocuğu olsaydım doğal olarak cildimde bu sorunlar olmazdı mesela genetik miras çok önemli cilt konusunda.

Genetik olma ihtimali evet var, cilt yapisi ile ilgili bisey ama benimki sivilceden ote buyuk aknelerdi onlarda once iltihalpi olarak baslardi ve sonra morarak kaybolurdu bu kaybolma esnasinda cildin o bolgesini iceri cokerterek kuruturdu. O cokme yada cukurluklar artik cildin genetigini bozuyor, yani yeni deri gelse dahi orasi hep biraz cukurluk kaliyor. Simdi denedigimiz bu seyler sadece bir nebze iyi gozukmesini sagliyor. Baska yapilcak bisey yok. Malesef makyaj hic birsey ortmuyor. Ozellikle fondoten surunce daha cok cukurluk gozukuyor gibi oluyor. O yuzden sadece pudra kullaniyorum ben. Ogretmenim, ozellikle birinci siniflara derse giriyorsam mutlaka sizin yuzunuze ne oldu diye soruyor ogrenciler. Artik guluyorum ama icten ice de neden ben diye de sormuyor degilim. Ama bu lazer islemlerinden sonra ciltde yapilanma bir yil daha suruyormus o yuzden umidimizi yitirmeyelim. Simdi yuzum sis diye evdekiler iyi gozuktugunu soyluyor. Asil sislikler ve kizarikliklar gidince belli olucak. Harcadigim paralar cektigim eziyetleri dusununce insanin ici aciyor Sen hic faydasi olmadi diyebilir misin?

İlk seansı 15 gün önce yaptırdım 2. seansı ocak 7-8 inde yaptırcam 3. seanstan sonra bir değişme olup olmadığı konusunda birşey diyebilirim hemen değişme olmuyormuş şu an tüm izler duruyuor bende çok iz yok 2 tanesi geniş diğerleri derin değil 3. seanstan sonra değişme olmazsa doktora yalancılığından dolayı utanıyor musun diye sorucam çünkü az da olsa düzelme yaşadı hastalarım dedi.

fondotenle makyajla çok daha fazla belli oldugu konusuna katılıyorum. ermeni hastahanesine giden arkadaş ben o hastanedeki doktorları merak ediyorum memnunmusun

Seanslar arasi biraz daha zaman olmasi gerekiyor diye biliyorum. Kendini hazir hissediyor musun? Suan yuzum kipkirmizi oldugu icin ikincisini almak icin en az 6 hafta beklemenin faydali olcagina inaniyorum. Neticede cilt ciddi bir islemden geciyor ve hirpalaniyor. Kisiden kiseye etki cok farkli oluyor. Yorumlarda pek cok sey okuyunca, kac atis yapiliyor, kac kere taraniyor, veya guclu mu degil mi gibi hemen gidip bende sordum nasil karar vercekler diye. Ama dedigim gibi burda saglik soz konusu olunca cok cesur degiller o yuzden sadece sabit bir ayar kullandiklarini soyledi ve derin yerlerin uzerinden iki kere gecicegini belirtti. Butun yuzumu taramasi yarim saat surdu. Sonuclari bildircem kizariklik gidince saniyorum net birsey soylenebilir. Burda sonuclari soylemek bence diger insanlar icin yol gosterici olucaktir. Bosu bosuna kimse parasini sokaga atmasin. Dermaroller hakkinda da ara ara yorumlar oluyor. O yuzden birsey belirtmek istiyorum dermaroller adi altinda pek cok urun var ama hepsi ayni degil. Asil patent sahibi alman bir firma. O yuzden taklit olanlardan uzak durmak lazim. Onun bana faydasi oldu fakat cok gecici, yalanci bir etki oldu. Zaten bir sure sonra o yaptigi etkiyide yapmaz oldu.

Neyse umarim 2.seanstan sonra daha iyi bir sonuc alirsin. Burda hep ilk seanstan bisey bekleme dediler bana.

doktor seans süresi aralığında ortalama 1 ay olmalı dedi bende buna göre 2. seans için randevu alıcam ocakta. benim uygulamam en fazla 5 dk. sürdü bir bölgeye tekrar atış yapılmadı lazer lekeleri en geç 7 gün de geçti sende mi fraksiyonel co2 lazer yaptırdın? yoksa başka türlü bir lazer mi 5 dk. atış yaptı çukurlara bitti işlem sivilce izleri geçmedi geçmezse eğer çok mutsuz olucam çünkü sivilce izleri konusunda hiçbir alternatif tedavi kalmıyor en gelişmiş teknoloji buymuş daha önce isotrexin ve eritretin jel kullandım 2 kat sürdüm hiç işe yaramadı en az 1 ay kullandım. kırmızlıkar zamanla geçiyor merak etmeyin bende ilk başta çok kötü hissettim herkes bana bakıyordu nolmuş yüzüne gibilerinden tuhaf bir şekilde lazerden sonra eve dönerken ama sonra geçiyor umarım tüm sivilce izleri olanlar en azından yüzde 6o oranla düzelme sağlar tedaviden bu iyi bir düzelme çok fazla ve derin izleri olmayan kişiler için.

Evet bende fraksiyonel co2 yaptirdim. En son ve en iyisi bu diyorlar ama bir defa yaptirip birakmamak lazim. Benim butun yuzum yapildi ve derin olan yerlerin uzerinden iki kez gecildi. Yarim saat surdu belki yarim saatten biraz fazla. Onun hemen akabinde baska bir lazer makinesinin altinda ya da daha dogrusu isiginda 20 dakika bekledim. Senin isleminin 5 dk surmesinin sebebi sadece bir kac derin yer olmasi olabilir. Birde belki ilkinde cilt nasil reaksiyon vercek diye de hafif yapmis olabilirler mi? Benim yuzum halen kirmizi ama suan icin iyi gozukuyor. Kizarikliklar giderde cukurlar geri gelirse bilemiyorum. Ikinciyi ancak paskalya tatilinde yaptirabilirim yani nisanda. Is yerinden bir hafta izin almak istemiyorum. Ise gidilecek gibi degil yuzum. Daha once cool touch diye baska bir lazer denedim hatta 10 sefere kadar devam ettim fakat cok ama cok az faydasi oldu. Co2 ye karar vermeden once amerikada ulusal bir arastirma sitesinde co2 ile arastirmalarin sonuclarini okuyunca ikna oldum. Istersen sana da yollayabilirim.

Canim azalarak soluyor pembelikler ama hala var aradgim cok tecrubeli bi doktor kendine 1.5 ay zaman ver dedi bugun 32. Gunum biraz daha iyiyim moralmen ama yine de korkyrum kalici lekelenmekten sen nasilsin soluyor mu danstgin birileri var mi

sevindim ya inş. çarçabuk kurtuluruz.bana bugün şöyle geldi cildimin yenilenen kısımları porselen beyazlığında bu yüzden de duran lekeler daha koyu geliyo göze.bilemiyorum psikolojik olarak mı böyle görüyorum ama.dr ile hsonu irtibat kurdum.kızdım açıkçası iyileşmesi 3 ayı da bulabilir dedi.en başında böyle detaylı atlatsaydı yaptırmazdım ben.deli miyim 3 5 tane çil ve gözenek için bu tarz bi işlem yaptırmazdım.sivilcenin s si yok bende çünkü.birde geçmezse ek tedavi uygularız dedi.iyice delirdim.verdiğim kremle tedavi sürecini bekleyelim dedi.7 ocakta gideceğim bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…