Cimri kocayla hayat geçer mi

Ailenin arkanda olmasına gerek yok. Çekeceksin dediler diye oturup ağlayıp vahlanacak mısın? Paran var maaşın var boşa iki üç ailene hediye alıp parayı gösterince onlar da affeder merak etme. Hayat senin bu asalak kamburun olmasın

Siz bu aileye rağmen iyi okumussunuz aslında büyük nimet elinizdeki ekonomik özgürlük.
Ama ailenizin yetiştirme tarzı yüzünden prangali fikirleriniz var.
Bu adamı daha fazla zengin etmeyin derim.
Bosanirsan mal ikiye bolunecek diye hesap yapan adamı daha fazla mal mülk sahibi etmeyin.
Bu adam paranın kölesi.
Bu kadar cimri insanların ben insan sevebilecegine inanmıyorum.

Öğretmensin ve böyle bir kocayı çekiyorsunuz.Aklınızı başınıza alın.Benim kocamda cimriydi,şiddet gördüm.Aklınıza gelecek ne varsa hepsini 2 sene içinde yaşadım ve 21 yaşındaydım.Sonunda boşanma davası açtım ilk günler çok zorlandım evet boşanmak sancılı bir süreç ama sonu bir o kadar da aydınlık.Günden güne iyi ki diyorum.şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum şuan sizin gibi mesleğim elimde olacaktı ve kocam bana bunları yaşatacaktı asla katlanamazdım.Size diyeceğim eğitim almışsınız,ekonomik gücünüz elinizde anlaşılan kocanızın size bir faydasıda yok.Neden hala o evdesiniz.çoçuğunuzu alın ve yeni bir hayat kurun emin olun pişman olmayacaksınız.Paranızı istediğiniz gibi harcayacaksınız.Kimseye hesap vermeyeceksiniz...Bundan daha güzel ne olabilir ki.Lütfen kendinizi böyle erkeklere harcatmayın.Hayat sadece erkeklerden ibaret değil.

Benim bir kız arkadaşım aynı bu dediğiniz kişi gibi ama o kendini bildiği için evlenmiyor.
Aynı okuldayken mecburen görüşmek zorunda kalıyordum ama şimdi okuldan ayrıldım hiç görüşmuyorum arada buluşalım diyor isim var diyorum hep.
Çünkü sokakta parkta oturacağız çay parası vermemek için.
Bu tarz insanlar adamı kanser eder.

Maaşınız için sizinle evli bu herif.
Ona yedireceginize boşanıp çocuğu kreşe verip 1 göz odada yaşamak daha iyi olmaz mı?
Aileniz istemiyor,elalemin görüşleri aklınızı karıştırıyor olabilir ama yaş ilerleyince bunlara katlanamazsınız,keşke gençlikte bıraksaydım dersiniz,dersiniz

Şu durumlara gerçekten üzülüyorum ben de konu acmistim esim kusuyor diye bunu bile boşanmak için neden görmeye başlamıştım ben de dogudayim bu arada bosansaydim ailemin haberi ancak duzenimi kurduktan sonra olurdu kardeş kuzen söylerdim ama aile sonraki asamaydi velhasili söylemek zorunda değilsiniz tek cocuk varmış işiniz de bu durumda daha kolay fiziksel şiddet var ekonomik şiddet gayet ağır bir şekilde var bakın konu açtığım zaman yaşadığımız kuslukte liste atmıştım ihtiyaç için içlerinden birini kucuk paket almış diye benden para mi sakiniyor diye daha da dellenmistim ki paraya ihtiyacım olup olmadığını da sorar
Siz bunlara neden nasıl dayaniyirsunuz hayatınızı yaşayın yapmayın ne olur

geçenki 1 2 ay evli kalmış 20 yaşında bunları yaşamış üyeyi linçleyenler acaba mesleği olan eğitimci olan çocuk yetiştiren onlara örnek olması gereken bu üyenin senelerce psikolojik fiziksel ekonomik şiddet görüp defalarca barışmasına hala da boşanmaya yanaşmamasına bakalım ne diyecekler?

yok artık bu nasıl bir evlilik?siz aman boşanmayın hayatınızı harcamaya devam edin olur mu?

Oh olsun size.
Herşey müstahak
Kusura bakmayın da dayak yiyorsunuz yinede Ayrilmiyosunuz
Ve birde öğretmensiniz cidden yazık...
Hiç üzülmedim sizin gibileri boşuna okuyor siz herşeyi hak ediyorsunuz
Ailenizde keza öyle
Hem ne buraya yazıyorsunuz siz zaten bu zamana kadar gerekeni yapmamışsınız ki boşuna yorulmayın .
Eziklenmeye devam...

Ohoooo bacım bu ne bitmiş bu evlilik. Her gün kendini sinir etmeye değer mi.

Sevmiyor zaten çıkarı olmasa kimseye selam vermez bana da öyle aramızda zaten sevgi kalmadığının bende farkındayım ama işte arada çocuk var diye kimse boşanma yoluna girmedi dedim ya ben birkaç defa düşündüm söyledim tehdit etti öldürürüm seni çocuğumdan beni ayirrisan dedi çocuğu bırak kendin çek git dedi bende sustum kaldım öyle

kaydedin bunları söylerken bir kaç kez.delil biriktirin hakkında.çocuğu zaten alamaz mahkeme size verir orada sallıyor.üstüne de nafaka alırsınız maaşınız olsa da çocuğa

Ailem malesef çok baskıcı dar görüşlü aile bende kıyamıyorum onlara uzulecekler varsın onlar uzulcene ben katlanayim dedim hep elalem ne der kafasindalar aman ele laf düşmesin aman başkası bizi konuşmasın bende onlar gibi yaşadım büyüdüm düşündüm hep biliyorum çok saçma geliyor herkese ama o dar görüşten gerçek yaşama çıkmam çok zor oldu gerçek hayatta da yaşadıklarım bunlar oldu işte

Ailem malesef çok baskıcı dar görüşlü aile bende kıyamıyorum onlara uzulecekler varsın onlar uzulcene ben katlanayim dedim hep elalem ne der kafasindalar aman ele laf düşmesin aman başkası bizi konuşmasın bende onlar gibi yaşadım büyüdüm düşündüm hep biliyorum çok saçma geliyor herkese ama o dar görüşten gerçek yaşama çıkmam çok zor oldu gerçek hayatta da yaşadıklarım bunlar oldu iste

çok üzücü.hiç bir kadın bunları yaşamamalı.size bir kişi arka çıksa gideceksiniz o evden ama çıkan yok anladığım kadarıyla.anne babanız gerçek anne baba olmamış üzgünüm .size destek olmalılardı çocuğunuza geçici süre bakmalılardı boşanma sürecinde destek vermelilerdi ama ne yapmışlar elalem ne der den başka?

Malesef öyle asla destek olmadılar hatta her şeyde beni suçladılar sen kadın olmayı mı bilmiyorsun neden yemek yapmıyorsun yuvanı yıkma iyiyse de kötüyse de çekip gideceksin yani şimdi bosancam desem ne yapmam gerekiyor onu bile bilmiyorum çalışıyorum kızımın bir düzeni var bakıcısı var eşim asla evden gitmez ben nerden hemen ev bulup eşya bulup kızıma bakıcı bulcam yani bunların hepsi de benim elimi kolumu bağladı e tabi senelerdir biriktirip eşime verdim herseyimi beş kuruş param da yok yani buraya yazmakta buldum çareyi anneme anlatıyorum bizi de üzdün yeter kız kardeşime anlatıyorum sen anlattıkça gözüme uyku girmiyor uyuyamıyorum iste haline üzülüyoruz madem niye çocuk yaptın

İnanır mısınız annemlerin hayvanları var onlar bizden daha kıymetli çocuğa gelin bakın e hayvanlar var ben ayrilcam diyorum hergun kavga ediyoruz hayvanlar var gelemeyiz ben ayrılsam çocuğumla kalsam yine aynı şeyi diyecekler yani ben tek başımayım ve tek başıma biseyler yapmaya çalışıyorum hayatta destek olan kimsem yok

sizin durumunuz zor .benzerlerini annem yaşadı meslektaşsınız da.ama o dik durup boşandı arkasından çok da konuşan oldu ayıplayan oldu ki 35 yıl öncesinden bahsediyorum.hiç pişman olmadı kurtuldu.siz de aynını yapabilirsiniz.ailenize ihtiyacınız yok anne çocuk ikiniz bir aile olursunuz.yolunuz açık olsun umarım kurtulursunuz bu adamdan bir an önce çünkü düzelmez

Adamın tek sorunu cimri olması değil bilmem farkında mısınız?
Adam geçimsiz,şiddet uyguluyor.Yani bunlar çok daha büyük sebepler bence ayrılmak için.
Üstelik işiniz var,paranız var,adamdan da çocuk için nafaka talep edin yaşayın gidin mis gibi.Neden hala çekiyorsunuz ki anlayamadım?

Ailenize anlatmışsınız durumu ama belliki pek boşanmanızı istemiyolar.Zaten sizi düşünüyo olsalar 1 dk daha müsade etmezlerdi evli kalmanıza.Allah aşkına ya kimseye muhtaç değilsiniz.Boşanın gitsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…