Cimri kocayla hayat geçer mi

Kesin kararlıyım bu sefer avukat işlemlerini de halledeceğim bugün en bütün hakkım olanı da almak için uğraşacağım benim için en büyük adım zincirlerimi kırıp o evden ayrilmakti
Şimdi çocuğu kıymete bindi çocuğumu nasıl evden kaçırırsın diye tehdit msjlari flan hepsi de duruyor zaten

Sakın mesajla mahkeme de delil olarak kullanabileceği bir şey yazmayın. Çocuğu kaçırmadığınızı 2-3 günlüğüne ailenizi ziyarete geldiğinizi ve eve dönünce yasal işlemleri başlatacağınızı belirtin. Hatta gelişim çağındaki çocuğunuza aldığınız meyvenin parasının hesabını vermekten yorulduğunuzu, para harcamamak için evladına kıyafet ve oyuncak almadığını da yazın.

Konu cimrilikten ziyade .Eşinizin size yaptığı psikolojik baskı ve bencilliği .Bencil çünkü evliliğinizde maalesef sizi baskılıyor .Mesleğiniz var belli bir eğitim almış bir kadınsınız .Ancak evliliğe fazlasıyla kendinizi vermiş olmanıza rağmen ,karşı taraf kendini düşünüyor sözüm ona çocuğunuzu düşünüyor .Sizi arka plana atıyor .Bence ayaklarınız sağlam basmıyor .Ne ailenizden ne de bencil kocanızdan medet ummayın .Düzelmesinide pek beklemeyin .Bencillik kişilik özelliğidir değişmez .Eşinizin cimriliğinden ziyade bu kötü huyuna odaklanın .Maddi anlamda da senin paran benim param girdimi araya o evlilikten hayır gelmez .Yaşayan sizsiniz hani bir laf var ya ,Ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu diyardan gideceksiniz .

Bir öğretmenin bunları yaşaması çok acı. Umarım gerçek değildir. Ama velev ki gerçek ne ailenize ne eşinize ihtiyacınız var

E siz çalışmıyor musunuz, ailenizi karıştırmayın bence. Kimse çocuğu boşansın istemiyor ama adam hem cimri, hem sevgisiz , böyle ömür geçer mi.

arabaya sizden daha çok değer veriyor. sizi de sadece para kapısı olarak görüyor. ailenizi de Allah bildiği gibi yapsın, ne diyeyim.

etrafınızda size destek olacak birileri yoksa, buraya yazın biz destek olalım. benim boşanma sürecimde bdv illallah etmişti, bende aileden dolayı özgüvensizlik yaşıyordum, kardeşim ve arkadaşlarım destek oldu, şu an 3 sene oldu ve keşke daha önce boşansaymışım diyorum.

Ya okudukça çıldırıyorum, arkadaşım kul hakkı var duymuşsundur, kendi kul hakkını da kimseye yedirmemek boynunun borcu. Sen kendi kul hakkını yediriyorsun bu adama, bak bunu iyi düşün.

Halamın eski eşi böyleydi, 12 sene parasını yedi, halam işyerinde sıkıntı yaşadı, maaşı gittiği an boşadı. Para için sizinle bu adam.

Eşek olunca semer vuran çok olur. Bu zamana kadar sustuğunuz için, bu davranışları kendinize ve çocuğunuza reva gördüğünüz için bunlar oluyor. Siz tavrınızı gösterseydiniz bence hiç evlenmenmezdi bile sizinle. Biraz kendinize saygı duymayı, insan olarak değer vermeyi öğrenin. Kendinize saygı duymadığınız sürece, eşinizin size saygı duyması imkansız. Sizi böyle edebildiği surece , eşiniz neden değişsin ki? Siz değişin tavrınızı koyun.

Kendinize bu hayati mi layık görüyorsunuz
Ya çocuğunuza yazık degilmi
İşiniz var gücünüz var aileniz de zamanla kabullenecek
Güçlü olun yoksa ruh sağlığınızdan sonra fiziksel olarakta sağlığınızı kaybettiğinizde başınızı çok vurursunuz. Cocugunuza güçlü bir anne lazım vurun tekmeyi gitsin adi

Tapuya gidip konut üzerine aile konutu şerhi koydurabilirsiniz, tapu kimin üzerine olursa olsun, zaten evlilikte edinilen mallar ortak , tapunun kimde olduğu önemli değil.

Bu adam çok pisleşecek kapasitede, iyi bir kadın avukat bulun (kadınlar kadınları daha iyi savunuyor bence )

Bu kararlı tavrınızı da devam ettirin lütfen.

Okurken fena oldum. Nerden başlasam bilemiyorum.
Şurdan başlayım
Babanıza neden yemek yapmıyor diye söyleniyor. Siz de çalışıyorsunuz. Yemek ikinizin sorumluluğu.
Ne demek çocuğunuza sadece Siz masraf yapıyorsunuz. Olur mu öyle şey.
Yemeği bile sizden beklediğine göre çocuk bakımı , temizlik hepten sizdedir. Aman aman blr de şiddet var.
Pinti adama katlanamam ben . Ama bu adam sadece pinti değil
Psikolojik, Fiziksel, ekonomik şiddete maruz kalıyorsunuz .
Aileniz tutucu bir çevrede sanırım. Dul kalmak diye kavram var kafalarında. Elalem ne der diye düşünüyor. Çocuk falan değil dertleri. Emin olun.
Çocuğun var falan diyorlar ya.
Çocuk için çok çok daha iyi olur ayrılmanız.

Yani yıllardır burda pek çok konu okudum pek çok vasıfsız koca gördüm de böylesini görmedim.
Sizin eşiniz insan değil cidden değil.
Baya kötü bir insan ahlaksız terbiyesiz biri.
Hayat arkadaşına reva gördüğü laflara bak.
Siz ona bir hayat bir çocuk vermişsiniz adam ne ucuz hesapların peşine düşmüş.
Bu cimrilik değil sadece saf kötü kalpli biri eşiniz .
Ben özelde çalışan bir öğretmenim emin olun sizden çok daha az para kazanıyorum yine de boşandım hayattan korkmayın.

Ogretmensiniz, isiniz gucunuz var, bosanmak icin aileden izin istiyorsunuz? Kimseye muhtac olmadan kizinizla yasayabilecekken niye bu eziyeti cekiyorsunuz anlamadim. Aciz profil cizmeye calismissiniz da isiniz gucunuz var yahu. Koca yetiskin kadinsiniz, insan yetistiriyorsunuz, ama bosanmak icin aileden izin bekliyorsunuz.

Ailen karnını doyurmuyor ki.
Esin sana ve yavruya bakmıyor.
İşin var gücün var. Çekilecek dert değil cidden .

Buraya yazdım yine bir defasında 1 ay kadar önce içimi rahatlatmak için destek görmek için eşim telefonumu kurcalamis Google geçmişine flan bakmış nasıl bulduysa buraya girmiş yazdığım msjlari okumuş sen nasıl benim hakkımda yazı yazarsın diye o zman da bur sürü laf söylemişti öyle olunca buraya da girip uzun süre bir şey yazamadım

telefonunda sifre yok mu nasil yani

parmak izi falan da mi yok

Aynen katılıyorum

Siz ogretmen kendi ayaklari ustunde duran bi kadinsiniz. Arabayi smdi almayin parayi hesabiniza yatirmayin altin alin koyun kenara ona soylemeyin. Acin davayi mali da kaciramaz boylelikle. Neyi var neyi yoksa yarisi sizin. Kiziniza da nafaka verecek. Ailenize bagimli degilsiniz. Onlar icin omrunuzu guzel.kizini heba etmeyin. Ne kadar etken kurtulursaniz o kadar cabuk yolunuza bakarsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…