Cimri kocayla hayat geçer mi

Kadın böyle herifleri çekmesin diye okuyun çalışın diyoruz. Elin öküzünün kahrını cekecekseniz çalışmayın evde oturun o zaman. Öyle şey olur mu ya? Adamı bosayin aileniz karşı çıkıyorsa onları da silin. Elalemden mi çekiniyorsunuz alın tayininizi uzak küçük bir şehre sıfırdan hayat kurun? Bir anneden daha güçlü bir varlık olamaz. Bir çocuğun da böyle saçma sapan bir babaya da ihtiyaci yok. Sizi ezen adam çocuğunuza şahane baba mi olacak? Para biriktirip en kısa zamanda def edin hayatınızdan. Yeniden doğmuş gibi olacaksınız. İnsanın değersiz hissettiği bir evden daha kötüsü olamaz. Gerekirse önce psikolojik destek alın olayları daha iyi analiz için. Kesin karar verince ailenize söyleyin. Onlar sizi tereddütlü gördükleri için destek çıkmıyorlar. Kız ailelerinde var bu aman yüz vermeyeyim de yuvası bozulmasin. Net karar verince ne de olsa kabul ederler, kabul etmezlerse de alakanızı kesin. Ne elalem derdiymiş ki kendi evlatlarından üstün. Saçmalık !!
O kadar haklısınız ki zaten kızıma da çok iyi bir baba diyemiyorum canı isterse gelir sever morali bozuk değilse öper ilgilenir ama canı sıkkınsa sevmez konuşmaz oyun oynamaz bsey almaz zaten çok kıyafeti var ya zaten çok oyuncağı var ya der hep kızım ağlasın bağırır sus diye bağırma azarlama diyince bana kızar sanki sen hiç kızmıyor musun der yere bsey döksün kızar bağırır duvara çizik atsın ikimize de kızar ona niye çizdin bana niye cizdirdin diye yani evde ikimiz de diken ustundeyiz aman bir yere birsey dökülmesin aman cizilmesin aman kızım aglamasin aman babamız sinirlenmesin o sadece yesin içsin yatsın

Nasıl da çirkefleşmiş talepleriniz oldukça. Eşiniz tam bir zorba. Sizi bankamatik gibi görüyor, itiraz edince de hemen ev arkadaşı gibi takılmayı teklif ediyor, ne güzel dünya ya. Kadın elindekini avcundakini ortaya koysun, sen o parayla arabayı al benim de kadına elletme, kadın ses çıkarmaya başlayınca da o zaman hesaplarımız ayrı olsun de. Tamam o halde, madem hesaplar ayrılacak satsın arabayı yarı parasını versin size, bankadaki paranın da yarısını versin size. Üstüne eklesin kendine araba alsın.
Asla vermez bankadaki paraları flan düğün takılarim 6 senelik birikim hepsi onda vermem diyor zaten yandı bitti gitti derim yine vermem diyor arabayı satar mı asla satmaz gözünden bile sakınır arabasını elinde olsa getirip evin içinde bir odaya koyar

O kadar haklısınız ki zaten kızıma da çok iyi bir baba diyemiyorum canı isterse gelir sever morali bozuk değilse öper ilgilenir ama canı sıkkınsa sevmez konuşmaz oyun oynamaz bsey almaz zaten çok kıyafeti var ya zaten çok oyuncağı var ya der hep kızım ağlasın bağırır sus diye bağırma azarlama diyince bana kızar sanki sen hiç kızmıyor musun der yere bsey döksün kızar bağırır duvara çizik atsın ikimize de kızar ona niye çizdin bana niye cizdirdin diye yani evde ikimiz de diken ustundeyiz aman bir yere birsey dökülmesin aman cizilmesin aman kızım aglamasin aman babamız sinirlenmesin o sadece yesin içsin yatsın

Adam evi nazi kampına çevirmiş. Kızınız büyürse ona da hayatı zindan edecek biliyorsunuz değil mi?
Asla vermez bankadaki paraları flan düğün takılarim 6 senelik birikim hepsi onda vermem diyor zaten yandı bitti gitti derim yine vermem diyor arabayı satar mı asla satmaz gözünden bile sakınır arabasını elinde olsa getirip evin içinde bir odaya koyar
Bir avukata danışsanız daha sağlıklı bilgiler alırsınız, siz de çok sinmişsiniz arkadaşım, hemen ne dese kabullenip oturuyorsunuz, biraz tırnaklarınızı çıkarmanın vakti gelmedi mi ?

Meslektaşız sizinle. Eminim okulu bitirmek, atanmak için çok çabaladınız. Sırf emeklerinizin hatrı için bunu yapmayın kendinize. Bunca yıl manipülasyona ugramissiniz kendinizi dinleyemiyor karar veremiyorsunuz anliyorum ama inanın sürekli azarlayan, memnuniyetsiz biriyle yaşamaktan büyük işkence yok. Öğrencileriniz, iş arkadaşlarınız size hocam diyor saygı duyuyor, evde eşiniz sizi küçümsüyor. Bu çok çok yaralayıcı. Kizinizla birbirinize yetersiniz inanın.

Bir arkadaş daha demiş, zaten siz bu adamın musluğunu kapatınca kendisi boşanmak isteyecek. Siz daha önce hareket edip bir avukata danışın gizlice. Haklarınızı öğrenin. Düğün takıları falan size ait, arabanın da yarısı size ait, paşa beyimiz hala mecelle devrindeyiz sanıyor sanırım. Hadi ordan.

Aklımı yiyorum böyle konularda.
Okumuş , atanmış öğretmensin ve kendine reva gördüğün hayata bak.
Böyle bir pısırığı adam etmişsin zorla. Yerinde olsam arabaya şerh koydurup, bunu iyi bir avukata veririm. Alırım tüm paramı. Bunun gibi biriyle olacağıma kuru ekmek yerim daha iyi.
Bende hayretle okuyorum.Benim büyük büyük ninem (biraz argo ama diyeyim)b.kumun üstüne b.k yok dermiş.Ona mi çektim nedir asla kendimi ezdiremem kimseye

Bende hayretle okuyorum.Benim büyük büyük ninem (biraz argo ama diyeyim)b.kumun üstüne b.k yok dermiş.Ona mi çektim nedir asla kendimi ezdiremem kimseye
Daha anlatsam neler var biz aynı köylüyüz ailelerimizin evi yakın yazın memlekete gidince annemleri görmeye zor giderim ben güç bela izin isteye isteye hergun evlerine gitsem hemen sen çok gezmeye başladın der esimin ailesi zaten herkes beş karış surat evde kimsenin birbiriyle iletişimi yok kayınvalidem bi değişik hiç durmadan orada çeyizim flan var alt üst oturuyoruz oradaki evime girer esyalarimi kurcalar ev benim gibi değil de kendi evi gibi davranır istediği gibi girip çıkar annemgile 2 3 gün gitsem hepsi 5 karış surat yapar ne var da gidip duruyor diye şuan mesela aileme 70 80 km uzaktayım esimin ailesi köyde değil diye ben de gidemiyorum eşim benim ailemde kalmak istemiyor öyle olunca beni de götürmüyor benim ailemle de anlaşamaz zaten onlar bize gelmesin biz onlara gitmeyelim der onu ima eder yani ailem de iyi esin gitme diyorsa gitme o ne derse onu yap e telefonda zaten konuşuyor sürekli der durur kavga çıkarma basit şeylerden der ben de aslında o kadar çok doluyum ki psikologa da gidiyorum zaten

Daha anlatsam neler var biz aynı köylüyüz ailelerimizin evi yakın yazın memlekete gidince annemleri görmeye zor giderim ben güç bela izin isteye isteye hergun evlerine gitsem hemen sen çok gezmeye başladın der esimin ailesi zaten herkes beş karış surat evde kimsenin birbiriyle iletişimi yok kayınvalidem bi değişik hiç durmadan orada çeyizim flan var alt üst oturuyoruz oradaki evime girer esyalarimi kurcalar ev benim gibi değil de kendi evi gibi davranır istediği gibi girip çıkar annemgile 2 3 gün gitsem hepsi 5 karış surat yapar ne var da gidip duruyor diye şuan mesela aileme 70 80 km uzaktayım esimin ailesi köyde değil diye ben de gidemiyorum eşim benim ailemde kalmak istemiyor öyle olunca beni de götürmüyor benim ailemle de anlaşamaz zaten onlar bize gelmesin biz onlara gitmeyelim der onu ima eder yani ailem de iyi esin gitme diyorsa gitme o ne derse onu yap e telefonda zaten konuşuyor sürekli der durur kavga çıkarma basit şeylerden der ben de aslında o kadar çok doluyum ki psikologa da gidiyorum zaten
Aileniz beş para etmez..Ah annecim ellerinden opeyim .Ne garip insanlar

Sizin adınıza çok üzüldüm böyle bir eş ile hayat sürdürmek çok zor olmalı gerçekten iyi dayanıyorsunuz. Ama sorun cimrilik drğil anladıgım kadarı ile size değer vermiyor, eşi gibi görmüyor da sanki ev arkadaşı gibi görüyor. Çocuk düşe kalkar büyüyecek bunun için size vurması çok yanlış. Kk nın popüler cevabı "bence boşan" dır. Ama ben boşanın demiyeceğim. Ortada bir çocuk var ve çok küçük bemce adam gibi karşınıza alıp konuşmayı deneyin derdi ne sizden belkentisi nedir sizin beklentileriniz neler bu evlilikği kırtarmak için iki tarafda neleri değiştirmeli ayrıntılıca konuşulmalı. Hee eger onada yanaşmıyor ise kimseden birşey beklemeyin kendi ayaklarınızın üzerinde durun derim.
Adam kadına şiddet uyguluyormuş. Ne diyelim boşan demekten başka? Ye dayağını otur mu?
Koluna vurmuş, bu kadardan bir şey olmaz. Sağını solunu morartsın, birkaç da kemiğin kırılsın öyle boşan mı diyelim? :olamaz:
Konu sahibi BOŞANmanızı tavsiye ediyorum. Bu adamla ömür geçmez, evet. İşiniz var, maaşınız var. Kendinize de çocuğunuza da bakarsınız Allah'ın izniyle.

Mesela bütün parasını elinize saysa sorun kalmayacak mı?
Cidden mi?
Kızım olsa, okutup yetiştirsem ve çocuğu bahane ederek böyle birine katlansa kahrımdan ölürüm.
Ömür bir tane hemşire ömür bir tane. Mutlu, huzurlu olmak en azından dimdik durup cümle aleme meydan okumak varken neden bu eziyeti reva görüyorsunuz kendinize.
İnsan bütün adımlarını hayatta yalnız kalacakmış/ kalmış gibi sağlam atmalı. Aileniz arkanızda olsa ne olmasa ne. İhtiyacınız olan arkanızda biri olması değil, özsaygı.

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Bu evlilik değil ki , aynı evde ayrı bir hayat yaşamak çok saçma, ayrılmak daha sağlıklı olur..

Kesinlikle öyleymiş bende kendime o kadar kızıyorum ki neden hep kavga çıkmasın ailem üzülmesin o ne der diye sustum olay nerelere geldi nisanliyken elalem ne der el içine çıktık dediler ayrilmadim sustum evlendim çocuk yoktu ailem üzülmesin ele laf olmasın diye sustuk şimdi bir kızım var şimdi de kızım var diye susuyorum ama bana bu güne kadar birisi sen neler yasiyosun elinde paranla demedi hep sus sabret oldu bizim de bir ev alcak birikimimiz var eşim hepsini bankaya kasaya koydu ama bana yarısını ver desem asla vermez en azından elimdekine sahip çıkıyorum artık
Boşanmaya karar verirseniz önce bir avukata gidin habersiz. Para kaçırmasına fırsat vermeyin. Ne demek vermiyorum.

İstediğiniz psikoloğa gidin size ekonomik, fiziksel, psikolojik şiddet yapan biriyle evli kaldığınız sürece hiç bir şey değişmez

Ezik olmayın nolur, çalışan garanti maaşlı memursunuz sanki köyde okumamış 6 çocuklu kadınmış gibi davranmayı kesin

Boşanın gitsin , ailenize ihtiyacınız yok.

Aileniz de yeterki boşanmayın diye suyuna mi git diyorlar
Sizin onlara gitmemenizi bile umursamayan aileye de sırtınızı dönün.
Ben anneme sırf bu sebebten gitmesem annem o kocayı yerin dibine sokar.

Paranız var ama harcayamiyorsunuz bu çok acı bir durum.
Adam size herturlu şiddeti uygulamis.
Kimsenin kocası dört dörtlük değil de sizinki koca bir sıfır.
Aileniz arkanızda olmadigi için adım atamiyorsunuz belki ama aileniz de maalesef olmamış.

Bu evlilik değil ki , aynı evde ayrı bir hayat yaşamak çok saçma, ayrılmak daha sağlıklı olur..
Evet aynı evdeyiz ama herseyimiz ayrı eve bisey alınırsa fişini getirir yarısını ister hemen ben alınca fişe bakar pahalı bsey aldıysam onun parasını vermez mesela biraz önce 2 kilo portakal aldım ben 8 liraya aldım kilosunu o 5.50 liraya alıyormuş hep neden pahalı aldın ben senin pahalı harcamalarına para vermek zorunda mıyım diyor bütün marketleri gezip en ucuzunu almaliymisim verme para flan istemez dedim 2 liranın bile lafıni eder

Aileniz de yeterki boşanmayın diye suyuna mi git diyorlar
Sizin onlara gitmemenizi bile umursamayan aileye de sırtınızı dönün.
Ben anneme sırf bu sebebten gitmesem annem o kocayı yerin dibine sokar.
Evet suyuna git gerekirse gelme diyorlar her konuda öyle o ne derse yap aman yemeklerini yap hemen gelince aman gömlekleri utusuz kalmasın o ne yaparsa yapsın onun ailesi bsey demez yada benimkiler ona bsey demez ama herkes bana der sen alttan al birbirinizi idare edin aman görmezden gel araba vermiyor mu isteme almıyor mu bosver ev mi almıyor aman almasın ev araba diyip durma yanlış anlaşılmasın derdim ev değil ama birsuru birikimimiz var ev alalım araba alalım diye yaptık birikimi evimizi alıp içine eşya alalım diye ama şimdi sene başında ben bosanalim demiştim ya ondan ev almıyor çünkü şuan altinlar kasada onu alamayacagimi sanıyor ama ev alırsak yarısı benim olcak ya bu yüzden almıyor işte

X