çıldırdım galiba..lütfen acil yardım edin.

arkadaşım gözle görmediğin birşey için sabahtan beri kendini yiyip bitirdin yapma lütfen

mesaj gelse birşey olsa anlarım ama bu kadarcık olaydı bu tepkin çok abartı

annen eşini sevmediği için belki kendini doğrulamak istiyor yoksa bi insan niye habire msnden telden ama çok gülüyorlardı kahkaha atıyorlardı desin

lütfen dediğim gibi eşin bu zamana kadar yanlış bi şey yapmadıysa bunaltma adamı

sakince konuş mesafe koysun arasına

insanlar robot değiller ki gülmesin kahkaha atmasın

bende sırf erkeklerle çalışıyorum hiç mi gülmeye kahkaha atmaya hakkım yok

eşin sınırını bildikten sonra kimze zorla birşey yaptıramaz

madem için rahat değil şimdilik sakin ol konuyu kapatmış gibi yap tetikte ol

bak bakalım eşinin davranışlarına

eşin sana değer vermese telefonda düzgün konuşmadın diye kapattırıp tekrar arar mı

Annemi dinleyince anneme hak veriyorum. Yani aşırı samimiyete anlam veremiyorum. Annem diyo ki geçen hafta merkeze geleceği 6 ya yaklaşırken belli oldu. Merkez dediğim annemler biz uzakta oturuyoruz. Annem diyo ne samimiyet ki kıza ne ara söyledi bize geleceğini. Söylediyse ne gerek var söylemesine. Her haltını ona mı söylüyor ne araaaa…bir sürü erkek var onlarla neden paylaşmıyor da bize geleceğini kısacık arada kıza söylemiş ki kız ben o tarafa gitcem götüreyim demiş. Annem de haklı değil mi sizce yaaa

bundan sonrası için diyorum. olayı deşmeyin bi süre. sonra bi gün izin alın eve erken gelin. kendiniz gözlemleyin. hem kızı görmüş olursunuz.

bundan sonra bir müddet birlikte gelmez bence. neyse bu akşam annem bakacak zatenyarın söylerim size ne halt olduğunu. ama dedim o gün seni araması ne kadar anlamsız senin araban yok mu ona mı kalmış seni götürmek diye. diyo birşey olsa silmem mi ben o aramayı demek ki görmende sakınca bulmuyorum. yani zaten yeni oluşan bir samimiyet 10 gündür. erkekler gerçekten salak ya başka bişey demiyorum.

oof çok üzüldüm şimdi yapma bu kdar arkadaşlar doğru sylüyo eşinin aklına sokcaksın belki de hiç yokken bence hemen kendine gel bi silkelen şöyle aklında kapatamazsın belki konuyu ama en azından sürekli gündemde tutma gerçi eminim açığa kavuşturmadan için rahat etmicek ama...

bak canımmmm erkekler saftır kadınlar çok uyanıktır kurnazdır.nie kadın kuyruk sallamassa erkek gelmez demişler.eşine güven eyvelalh ama sakın o karşıdakine güvenme.dikkat et yalnız bırakma onları.

Doğru söylüyorsun benim de iş ortamımda çoğunluk erkek ve sürekli çalıştığım kişi erkek. Eğer bayan olsaydı bu kadar uzun zaman birlikte çalışamazdık pürüz çıkardı kesin. Ve ben de çok samimiyim onunla bayan arkadaşım anlatmadıklarımı anlatırım. Ama aynı yerde otursaydık özellikle bunu davet etmezdim arabama karısını çocuğunu bildiğim halde yani olacak şey değil…kaç tane erkek var binada onları çağırmıo senin eşini çağıyor diyelim.ya da giriş çıkışlarda nedense hep benim eşime tesadüf geliyor. Kendi eşini bir düşünsene aynı durumda.yoksa elbet iş ortamı yetişkin insanlarız. Ama hayatımda ilk kez bir dişi beni bu kadar rahatsız ediyor.

Benim derdim bu zaten canım. Şimdi kadınlar çok tehlikeli erkekler masum kalıyor.

Annenden duydukların ve eşini kaybetme korkusu özgüvenini sarsmış canım. Korktuğun için de öfkeli, üzgün ve endişelisin.

Kendine gel lütfen. 1.cisi :Aynanın önüne geç ve kendinin ne kadar güzel, sağlıklı ve bu gezegen de senden bir tane olduğunu hatırla. Sen eşsiz bir kadınsın çünkü senden başka ya da sana benzer hiç kimsecikler yok. 2.cisi Eşin de eşsiz bir kadın olduğunu gördüğü için seni sevmiş ve seninle evlenmiş. 3.cüsü Eşinle güzel bir ilişki geçmişin, anıların v.s. var. 4.cüsü eşinle kurmuş olduğun bir yuvan ve düzenin var. 5.cisi eşine 7/24 saat ulaşabilen tek kadınsın bu gezegende. 6.cısı ortak bir çocuğunuz var !
Gördün mü, diğer kadına kıyasla 6 - 0 sen öndesin. Aklını kullan, duygularını değil! Birazcık aklı olan hiç bir erkek, daha dün tanımış olduğu bir kadın için düzenini bozmaaaaaaaz. Bunu böyle bilesin. Her insan gün içerisinde sosyal flörtler yaşayabilir. Ama bilinçli ama bilinçsiz. Bunlar zararsız ve aynı zamanda uzmanlara göre sağlıklı flörtlerdir. Genelde gülüşme ve sohbet sınırlarında kalırlar. Biz kadınlarda gün içerisinde erkek cinsinden herhangi birileriyle bu tarz iletişimlerde bulunmuyor muyuz sanki? Eşin gibi düzgün bir hayatı olan bir koca, bir anda karısını aldatma moduna kolayca geçemez. Sen eşinle tartışarak, eşinin belki aklında bile olmayan bir düşünceye aklına getirerek hata yapmışsın. Bir daha şüphelerini duygusal tepkilerle eşine belli etme. Erkekler bu tarz davranışları sevmezler ve anlamazlar onların gözünde sonunda sen suçlu, hatalı , ezik ve cahil duruma düşersin. Eşine tavır yaptıkça, surat asıp bu konuda tartıştıkça diğer kadını onun gözünde çekici kılarsın. Bir daha lütfen böyle bir açık verme. Aklını kullan, duygularını değil.
Şimdi güzelce sakinleş bakalım. Seni rahatlatan, neşelendiren, sana kendini güzel hissettiren ne varsa onları yap. Akşam eşin geldiğinde neşeli davran ve kendisinden şüphelenmiş olmanın saçma bir davranış olduğunu, ona hak verdiğini ama kıskandığına göre demekki kendisini hala aşkla sevdiğini anladığını söyle ve konuyu şakaya vur. Sonra ona özel ilgi göster sonraki günlerde gayet neşeli ve bakımlı ol. Eşinle olan ilişkini tarafsızca gözden geçir ve onunla hafta sonu tatillerine çık, birlikte yapmak isteyipte ertelediklerinizi gerçekleştir. Ama lütfen doğal ol, eskisine göre biracık daha ilgili ol ama aşırı ilgiye boğma. Adamı hepten şımartma :). Bir daha da konuyu açma!
Kendine psikolojik terapi uygula. Aldatılmaya önceden kendini psikolojik anlamda hazırla. Bunu biz kadınlar yapmalıyız bence. Kendine şunları sor. Düşün, hisset, gözünde canlandır. Şayet aldatıldığımı öğrenirsen (Allah göstermesin) nasıl davranırsam, benim açımdan daha az zararlı olur diye. Çeşitli senaryolar çizip düşündükçe, daha az üzülür duruma geliyor insan, daha akıllı ve mantıklı planlar yapıyorsun. Hepimizin başına gelebilir. Önceden kendini tanımanın faydası olur.Kadını güçlü kılar.
Şimdilik bu kadar canım, çıkmam lazım. Nacizane önerilerim dilerim işine yarar. SAKİNLEŞ lütfen ve unutma : Hiçbir varlık senin kendinden başka asla (çocuğun hariç) daha değerli olamaz!

Çok güzel yazmışsın canım..bazı noktalara değineceğim.6-0 önde olmak bizim mantalitemize göre doğru ama şu sitede görüyoruz 10-0 galibiyet bile tek hiçe sayılıyor. Bence asıl evliliğin bitmesinden korkmaktan öte çocuk için birbirine katlanma durumlarının oluşması. Bu çok çok kötü bir durum. Düşünmek hayal etmek bile istemiyorum. Gönül başkasında beden evde. En büyük korkum bu. Yoksa bitişler canı bir kere yakar babalar gibi düşersin ama en nihayetinde kalkarsın. tartışma konusunda ben zaten normal konuşma taraftarıyım o beni azmettiriyor sinirleniyor hemen kendine yediremediğinden dolayıymış. ya doğru ya da bu konuda yarasından dolayı böyle bir reaksiyon veriyor. bak şimdi daha da derin düşündüm.

peki canım ben bu acaba duygusundan nasıl kurtulacağım. bedensel birliktelik fiyolojiktir ama duygu su gibidir akarsa geri gelmez. gün boyu onunla.. nasıl içime şelaleyi akıtacam bennnnnnn. bin kere yemin etse de içim rahatlamıyor. yine acaba acaba acaba diyorum.

hemen hemen buna benzer bişey bende yaşamıştım hatta ve hatta kız yanımda eşime sen çok hızlı yürüyosun iş çıkışı sana yetişemiyorum demişti tabi benim ağzım açık kalmıştı ama gelgelelim bunu eşime söylediğimde adım kıskanç oldu (( şimdi sallamıyorum şunu bilir şunu söylerim EĞER GİDECEKSE ZATEN HİÇ SENİN OLMAMIŞTIR ! GİDENİN ARKASINDAN EL SALARIM ammaa velakin erkek evine bağlıysa afroditte gelse yolundan çeviremez !

yalnız bu olay tek bir işime gelen bir şey gün boyu iştahım kapalıydı. hiç bir şey yiyemedim.

Allahım aklıma mukayyet ol.

Sosyal flörtmüş; işte bu mantık(sızlık) bu hale getiriyor olayları.

Konuyu açan, günlerdir yaşadığı huzursuzluk yüzünden burada yazılacak bir yorumla rahatlayabilmeyi uman arkadaş da işte bu kafadakiler yüzünden bu sıkıntıları yaşıyor.

Sosyal flört sağlıklıymış; elin adamıyla sabahtan akşama kadar gülüşüp fingirdeşecek, egonu tatmin edeceksin; ne o? sosyal flört ediyoruz, sağlık kazanıyoruz.

Adamın karısı da kudursun sinirden , kıskançlıktan kimin umurunda? Ağzını açınca da medeniyetsiz olsun, çağ dışı olsun, asosyal olsun.

yalnız bu olay tek bir işime gelen bir şey gün boyu iştahım kapalıydı. hiç bir şey yiyemedim.

kesinlikle saçmalıyorsunuz sen kendini ye o kadın denilen mahlukta kendine iyi baksın evlilerle gülsün ohhhh mis kendine gel bence biran önce hatta ben eşimle ilgilenen kızları gördükten sonra 2 fazla kuaföre gittim kendime daha iyi baktım eşimlede o kızı konuşmadım çünkü konuştukça erkeğin gözünde büyüyor o kız erkek diyor sonra acaba öyle mi???? o kız benimle ilgileniyor mu ??? sakın bu hatayı yapma ben yaptım çünkü eşime o kız sana asılıyor dedim ve işin rengi değişti (( şimdi evimizde adı dahi anılmıyor !!!

Kocam işyerine kız arkadaşıyla şirket arabası dahi olsa gidemez efendim. 40 km ötede otursak dahi gidemez. Hergün dolmuşa talim etmesi gerekse bile gidemez.

Bir kere yapmıştı bunu, kuzu kuzu da geldi söyledi bana, bastım cingarı, son oldu. Ben katlanamam arkadaş, aynı arabayla git, gel, gülüşmeler filan. Beni bozar bunlar.

yeminle söz vermekle eşinize eskisi gibi güvenemezsiniz. bunu ona da söyleyin ''o bayanla arandaki mesafeyi koru. kötü ve art bir niyetin olmadığını bilsem de dünya hali, nefse bu konularda fırsat oluşturacak zeminler vermemek lazım. sana güvensem de şeytana ve nefsine güvenemem. bu yüzden gidiş gelişlerde ya da aynı ortamda olduğunuz zamanlarda mesafeni koruduğuna ve koruyacağına inanmak istiyorum. şimdilik bunun sözünü ver bana. zamanla davranışlarındaki samimiyeti gördükçe eskisi gibi güveneceğim sana...''vs sözlerle ona yol gösterin. bu şekilde kendisi de aştığı sınırı fark eder ve sizin içinizdeki kuşkular zamanla azalır...

bir nokta daha...anneniz belki iyi niyetinden gördüğü şeyleri yorumladığı haliyle size anlatıyor ama burda açık ki hata yapıyor. çünkü su-i zan yapıyor. onların yanında olup gözüyle görmediği ve kulaklarıyla duymadığı halde ''böyle yapmış şöyle yapmış'' demesi zandan ibarettir ve zan da haramdır. çünkü net olmayan şeylerle sizin zihninizi bulandırıp evliliğinize de zarar veriyor. bu konuda annenize de tavrınızı belli edin. evliliğinizle ilgili olaylarda kendi anneniz de olsa kimseyi karıştırmamaya dikkat edin. etrafımızdakiler ne kadar bizim iyiliğimizi isteseler de yine aynı sebepten hatalar yapabilirler. koruma içgüdüsü olayları objektif görmeyi engelleyebiliyor. bu yüzden annenizin bu konudaki düşüncelerini sormayın. ille de anlatmak isterse ''biz konuyu hallettik'' deyip kapatın ve uzatmayın.

sinek küçüktür ama miğde bulandırır derler. bekar bir bayanın evli bir erkekle iş çıkışı beraber gidip gelmesini
bende istemem ve benim kitabımda yazmaz. hel gülüşme kikirdemeler hiç hoş değil.
aralarında hiçbirşey olmasa bile etraftan gören ne düşünür, neler der.
eşin işe kendi gidip gelsin o kızla gidip gelmesi gerekmez.
ben kuzenimi bile eşi aman yalnış anlamasın diye gece aramam gerektiği halde aramayıp mesaj attım.
sonra eşime arattırdım, kimsenin huzurunu bozaya gerek yok.
şu an arkadaşça başlayan şey ilerde nasıl bir şekil alır bilinmez.
eşine bu konuyu dile getirip uzatma ama bu durumdan rahatsız olduğunu beraber gidip gelmelerini istemediğini söyle.
ama takipte ol gizliden.

insanın evlenmeden önce karşı cinsten samimi arkadaşları olabilir. evlenildi diye bu arkadaşlıkları bitirmek doğru değil tabii. ama yinede eskiye oranla bir mesafe oluşur arada. ne bileyim başbaşa değilde eşlerle birlikte görüşülür. ama evlendikten sonra daha önce tanımadığın bir karşı cinsle samimi arkadaşlığı doğru bulmuyorum. çoğu kişiyi çok medeni gördüm bu konuda ve bazılarıda kocanın aklına böyle şeyler sokma demiş, ama ben açıkca eşime söylerdim bir daha o kadınla işyeri haricinde görüşmeni istemiyorum diye.

dikkatli okursanız ben erkekle kadın arkadaş olamaz demedim. birebir arkadaş olamaz dedim. arkadaş ortamında, iş ortamında tabiki arkadaş olunabilir benim de eşimin de var. ama ikimiz de asla ve asla bir karşı cinsle başbaşa takılmayız. BEN ŞAHSEN eşimi başka bir kadınla başbaşa konuşup, gülüşürken görmek istemem. isteyene de mani olmam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…