çıldırdım galiba..lütfen acil yardım edin.

kızdan hoşlanmadıysan sana harektleri tavırları basit geldiyse eşini ondan uzak tut tek tavsiyem bu olabilir.asla ama asla bir kadınla erkek fazla samimiyet kurmamalı :KK20:sonu iyi olmuyor ben en acı şekilde tecrübe ettim seni de uyarıyorum canım çünkü kadınlar genelde hislerinde yanılmıyorlar:KK31:

Olay bu galiba. Kıza karşı inanılmaz antipatim var. Görmedim ama ismini duymam bile yetiyor o an gerilmem için. Yani inşallah dediğin gibi değildir. Yani hislerim kız normal değil diyor ama inşallah yanılırım.

Kızlar hadi Hürrem olabilmek için marifetlerimizi dökelim ortaya. Bakalım neler çıkacak? Yaptığımız doğru bildiğimiz yanlışlar/eksikler.. kadınlar kafa kafaya verince neler çıkar neler…

bnece ayakkabılığın orda oyalanması kızın onu beklemeyip çekip gitmesi için gibi geldi bana. baksanıza nerdeyse servisi bile kaçıracakmış...
eşiniz o kızın aracına binmediği takdirde kız bozulacak . ve ister istemez mesafe olacak..

Son düzenleme:
bnece ayakkabılığın orda oyalanması kızın onu beklemeyip çekip gitmesi için gibi geldi bana. baksanıza nerdeyse servisi bile kaçıracakmış...
eşiniz o kızın aracına binmediği takdirde kız bozulacak . ve ister istemez mesafe olacak..

O kadar ayrıntı düşündüğünü sanmıyorum canım. Keşke düşünse, düşünebilse tüm erkekler……..
Arabasına binmezse kız bozulacak ben rahatlayacağım kısmen ama ne kadar takip edebilirim ki ya da nasıl içim rahatlar tamam diye. Hala bulmuş değilim. Kısmen eşime güvenerek rahatladım biraz.

Kızlar hadi Hürrem olabilmek için marifetlerimizi dökelim ortaya. Bakalım neler çıkacak? Yaptığımız doğru bildiğimiz yanlışlar/eksikler.. kadınlar kafa kafaya verince neler çıkar neler…

ben hiç birşey yapmıyorum.. ama yollarını biliyorum ve pekte uygulamıyorum..... :KK52: :KK52:
yatakta vahşi, ortamda sakin, kucakta nazlı, odada işveli, veeeee kesilikle ve kesinlikle çok sabırlı
birde eşiyle çok güzel muhabbet edermiş, canım cicimli falan .. arayada hemen kendi firiklerini, planlarını bi an sıkıştırırmış..
kanuniye yazdıgı mektupta detayını görebilirsiniz

ben hiç birşey yapmıyorum.. ama yollarını biliyorum ve pekte uygulamıyorum..... :KK52: :KK52:
yatakta vahşi, ortamda sakin, kucakta nazlı, odada işveli, veeeee kesilikle ve kesinlikle çok sabırlı
birde eşiyle çok güzel muhabbet edermiş, canım cicimli falan .. arayada hemen kendi firiklerini, planlarını bi an sıkıştırırmış..
kanuniye yazdıgı mektupta detayını görebilirsiniz

Doğru koskoca imparatorlukta söz sahibi olduysa kesin mahkum olmuş erkek buna. Ama biz de makine değiliz kendimizi erkeğe programlayacak gibi. En azından hayat tarzı haline getirebileceğimiz şeyler olmalı. Bir kere kesin feminen kadınlardan hoşlanıyorlar. Yumuşak konuşmak lazım argo vs en azından benim eşim sevmiyor.ama akşam öyle bir gidiyorum ki eve zaten gün boyu üstümde o kıyafetler merdivenlerde başlayasım gelio üstümdekileri çıkarmaya. Eşofman tarzı şeyler giyorum hoş o da takım elbiseyle dolaşmıyor evde.

Olay bu galiba. Kıza karşı inanılmaz antipatim var. Görmedim ama ismini duymam bile yetiyor o an gerilmem için. Yani inşallah dediğin gibi değildir. Yani hislerim kız normal değil diyor ama inşallah yanılırım.

böyle düşünüyorsan eşini kızdan uzak tut atynı arabayla işe gidip gelmesinler eşine o kızla arasına mesafe koymasını söyle.bunları kavgayla yapma iyilikle söyle.eşinde art niyet yoksa o kıza karşı mutlaka seni ciddiye alacaktır seni ciddiye almıyorsa asıl o zaman tedirgin ol:26:

Bizlerin kurduğu hayatlar aile hayatı.. Hürrem'in yaşantısıyla, bu zamanlar kıyaslanamaz.

Hayat içerisinde şeffafsan, ince kötü planların yoksa, eşin iyi bir insansa eşine karşı sen iyiysen, kendini biliyorsan, aşk varsa,saygı saygı gibiyse, Allah korkusu varsa, cinsel yaşamın evliliğin gereği gibi ilerliyorsa,dışarıdan gelen müdahalelere karşı eşinle bir omuz olabiliyorsan Hürrem olmaya gerek yok.

böyle düşünüyorsan eşini kızdan uzak tut aynı arabayla işe gidip gelmesinler eşine o kızla arasına mesafe koymasını söyle.bunları kavgayla yapma iyilikle söyle.eşinde art niyet yoksa o kıza karşı mutlaka seni ciddiye alacaktır eşin seni ciddiye almıyorsa asıl o zaman tedirgin ol:26:

Bizlerin kurduğu hayatlar aile hayatı.. Hürrem'in yaşantısıyla, bu zamanlar kıyaslanamaz.

Hayat içerisinde şeffafsan, ince kötü planların yoksa, eşin iyi bir insansa eşine karşı sen iyiysen, kendini biliyorsan, aşk varsa,saygı saygı gibiyse, Allah korkusu varsa, cinsel yaşamın evliliğin gereği gibi ilerliyorsa,dışarıdan gelen müdahalelere karşı eşinle bir omuz olabiliyorsan Hürrem olmaya gerek yok.

Hürrem bir örnektir bir temsildir. O çağda hürrem vardı öncesinde de tarihe damga vuran bir sürü kadın var. Çağ eskide kaldı ama kadın erkek ilişkileri özünde aynı. Kuram ve kavram değişiklikleri olabilir ama teoride aynı aslında. Elbette o çağda uygulananlar bu çağda olmaz en nihayetinde..belki de cümleler yanlış seçildi o an aklıma hürrem geldiği için onu örnekledim. Yani başka bir deyişle herşey eskidiği gibi evlilikler de yaşlanıyor. Hiç kimse artık kocasını görünce kalbi çıkacak gibi olmuyor sanırım. Elini tutunca eli terlemiyor sanırım. Zaman zaman evliliklere reset atmak lazım ama kötü bir olayı unutmak adına değil. Tazelemek ve de canlandırmak adına. Bunu kastetmiştim. Ben tek bir örnek vereyim. Normal bir günde eşimin iş yerine bir mektup yazdım ve kargo etmiştim onu sevdiğimi çok mutlu olduğumu falan yazmıştım. Bunun gibi şeyler. Aşkın ateşini korumak gibi.

Çoğu arkadaşım annenin seni doldurmaya çalıştığını yazmış ama ben katılmıyorum.Nasılki evlenmeden önce anne sözü dinleyelim o hep doğru söyler diyorsak,evlendikten sonra da annelerin söylediklerini önemsemeliyiz diye düşünüyorum.İnsanın en çok iyiliğini düşünen kişi annesidir,muhakkak bir şeyler sezmiştir.
Ayrıca evli erkekler hareketlerinde biraz daha dikkatli olmalılar diye düşünüyorum,en azından eşlerinin kulaklarına böyle şeyler gelebiliyor.
Bence kızla tanışma onu önemsiyormuşsun gibi düşünülür,zaten negatif enerji almışsın nasıl sevecen davranabilirsinki tanıştığınız zaman?Eşinle konuş ve kendi arabasıyla gitmesini istediğini,etraftan olumsuz şeyler duyduğunu söyle.Umarım en kısa zamanda sorun çözülür.

bence boşa şüpheleniyorsunuz... annenizin gördükleriyle olsaydııı....

kendı gözünüzle görmedikten sonra bence kafaya bıle takmayın onlar iş arkadası ilerisi olamaz

ama yok illa deşecem olayı diyorsanız takıpte bulunun eşinize bile belli etmeyin gerekırse eşiniiizin arabasına gizli kamra koyun ...

asla onaylamıyorum ama içinizin rahtat etmesı ıcın başka carenız yok

Hürrem bir örnektir bir temsildir. O çağda hürrem vardı öncesinde de tarihe damga vuran bir sürü kadın var. Çağ eskide kaldı ama kadın erkek ilişkileri özünde aynı. Kuram ve kavram değişiklikleri olabilir ama teoride aynı aslında. Elbette o çağda uygulananlar bu çağda olmaz en nihayetinde..belki de cümleler yanlış seçildi o an aklıma hürrem geldiği için onu örnekledim. Yani başka bir deyişle herşey eskidiği gibi evlilikler de yaşlanıyor. Hiç kimse artık kocasını görünce kalbi çıkacak gibi olmuyor sanırım. Elini tutunca eli terlemiyor sanırım. Zaman zaman evliliklere reset atmak lazım ama kötü bir olayı unutmak adına değil. Tazelemek ve de canlandırmak adına. Bunu kastetmiştim. Ben tek bir örnek vereyim. Normal bir günde eşimin iş yerine bir mektup yazdım ve kargo etmiştim onu sevdiğimi çok mutlu olduğumu falan yazmıştım. Bunun gibi şeyler. Aşkın ateşini korumak gibi.

Kastinizi anlıyorum, son zamanlarda dile dolaşan Hürrem konusunu anlamıyorum, temsil misal bile olsa dahi idrakım almıyor.

Hürrem bir temsil olamaz. Kadın erkek ilişkilerinde kıssas alınacak çok daha özel hayatlar var.Burada yazmaya luzum yok, çok ayrıntılıda deyinmek istemiyorum.
Ahlak ve edep çerçevesindeki hayatlarda ve yukarıdaki saydığım düzende hala o kalp çarpıntıları sürüyor bunu biliyorum..

Aşkın ateşini korumanız-korumaya çalışmanız çok güzel. Daim olsun.

Son düzenleme:
ortamına göre ayak uydurmak
evde dıaşrda yatakta toplum içinde olması gerekeni yapmak
bu erkeğe uyum sağlamak olarak algılanabilir ama aslında değil
erkeğe saygı duymak aynı zmanda bizede saygı duymasını sağlamak
yeri gelince çocuk ruhlu, vahşi, hırçın
suskun, çok konuşan heyecanlı vs vs.
bu kadını erkeğin gözünde FARKLI kılar
2 senelik evliyim ama bu konuda ki tecrübem bu yazdıklarım
gerçekten işe yarıyor
gözü senden başkasını görmüyor

özünde samimiyet, sevgi ve içtenlik olmayan, manüplasyon ve savunma amaçlı hiçbir taktik işe yaramaz. bu yüzden birinin yaptığı şeyi diğeri yaptığında da aynı sonuç alınmaz. çünkü burda genel geçer doğrular yoktur. içinde herkese göre farklı durumların oluştuğu dinamik yapılar vardır.

en güzeli ve doğrusu, samimiyet ve sevgiyle yaklaşmaktır eşinize. hiçbir taktiğe de bu bağlamda gerek yoktur. tabi arada ilişkiye heyecan katmak için yenilikler, farklılıklar yapmak lazım. yalnız bunu da kendi ilişkinize göre uyarlamalısınız. bir başkasını heyecanlandıran durum, bir taktik, sizin eşiniz tarafından hoş karşılanmayabilir. kendinize uygun durumları bu yüzden siz karar verip yapmalınız yine...

wallaha benim esim biraz SIKAR elalemin arabasina binmek (kadin) bogarim onu.belki annen dogru soyluyor veya gaz veriyor sen daha iyi bilirsin

Günaydın güzeller

Evde iyice kapandı konunun üstü. Her şey normale döndü. Ben yine de adı geçen şahısa karşı antipati duysam da sanırım eşime haksızlık ediyorum. Yalnız buradan çıkan bir sonuç var ve ilk kez düşündürdü beni bu. Dünyada hiç bir şey olmaz değildir, bir gün karşındakine ne kadar güvenirsen güven başına gelebilir. Ben konu başında da belirttim eşimi bir kadınla mum ışığında görsem aklıma gelmezdi, ama ilk kez yüzleştim olabilir mi diye? Derine inince de evet yani nefis bu diyorsun. O yüzden biz kadınlar daha yönetici olmak durumundayız galiba ilişkilerde.

wallaha benim esim biraz SIKAR elalemin arabasina binmek (kadin) bogarim onu.belki annen dogru soyluyor veya gaz veriyor sen daha iyi bilirsin

iki taraf da yerini bildikten sonra sorun olmaz diye düşünüyorum. ama konumlarını idrak edişleri önemli zaten.

Günaydın güzeller

Evde iyice kapandı konunun üstü. Her şey normale döndü. Ben yine de adı geçen şahısa karşı antipati duysam da sanırım eşime haksızlık ediyorum. Yalnız buradan çıkan bir sonuç var ve ilk kez düşündürdü beni bu. Dünyada hiç bir şey olmaz değildir, bir gün karşındakine ne kadar güvenirsen güven başına gelebilir. Ben konu başında da belirttim eşimi bir kadınla mum ışığında görsem aklıma gelmezdi, ama ilk kez yüzleştim olabilir mi diye? Derine inince de evet yani nefis bu diyorsun. O yüzden biz kadınlar daha yönetici olmak durumundayız galiba ilişkilerde.

Hadi bakalım. :)

Sağlıklı, mutlu günler, yıllar diliyorum.

X