çıldırdım galiba..lütfen acil yardım edin.

Yok canım kızı gezdirme derken benim kızımdan bahsediyor. Daha neler o kızı gezdircek de hala ben acaba mı dicem alenidir bu. Yazımdan kaynaklanan yanlış anlama olmuş. Annem de yakıştırcak ya sanki kızımı dışarı çıkarınca onunla konuşacak demek istedi galiba.

Havalar yeni yeni ısınıyor, ancak dışarı çıkılacak tabiki.
Hemen farklı şeyler düşünmek çok yersiz. Anneniz
biraz daha sakinleştirici bir rol üstlenmeli bence. Sizin
kendi kendinizi üzmenize sebep oluyor.

bütün yorumları tek tek okudum, kadını eve çağırma olayı bana şimdilik gerekli gelmiyor açıkçası..

ama bence sakinleşip eşinizle konuşmalısınız,tatlı tatlı..

sinirli konuşursanız tartışmanız çok normal, bence bu olayı tartışarak büyütmeyin derim

alın karşınıza sakince, onu suçlamadan kendi üzüntünüzü anlatın,rahatsızlığınızı anlatın sonuçta bu zamana kadar size herhangi bir güvensizlik yaşatmamış adam sizi anlayacaktır diye düşünüyorum

bir de okurken kaçırdıysam kusura bakmayın, kaç kere yada ne zamandır birlikte gidip geliyorlarmış??

yanlış anlama da sadece meraktan soruyorum annen eşini neden sevmez..genelde kız anneleri damat okumamış der ne bilim maddi durumu iyi değil der bu işin sonu olmaz der falan filan...sizinki mühendis olmuş siz de aynı meslektesiniz seviyosunuz güveniyosunuz denk gibi görünüyosunuz...sorun ne:KK17:

bazı arkadaşlarda yazmış bende tekrar söylim canım.

kendine güven hemen evham yapma,

kızla tanışmak için davet et,bakalım eşinin bu davete tepkisi ne olacak.

kız geldiğindede baktın ki hareketlerini beğenmedin, mutfakta biyerde kıza

ufak ufak laflar söyle ki bu durumdan hoşlanmadığını anlasın ve senin

saf olmadığını kolay lokma olmadığını anlasın.

ama kesinlikle elinde kanıt olmadan eşinle tartışmaya girme canım,

adamın yapacağı yoksa bile aklına sokarsın.Bol şans tatlım...

burda sana kim ne derse desin sen bir kere kafaya takmışsın bu meseleyi..

şuan için tek çözümünüz bayanın eşinizle işin dışında muhattap olmaması ...

eğer bunu başarabilirsen şayet ozaman feraha ereceksin.öbür türlü sürekli aklında bir acaba kalacak...

bu arada bir kadının birinden bir kere nem kaptımı bu işin sonu pek iç açıcı olmaz..

sunuda belirteyim ...kötü bir şey var ortada demiyorum..olabilirliği bence düşük bir ihtimal..eger bişey yapacak olsalar gözününüzün içine soka soka yapmazlar..

ama baştada dediğim gibi siz bu olayı kafanıza takmışsınız.inşallah herşey istediğiniz gibi olur

Okadar burayı okuyormuşsunuz ama burada hep böyle durumlarda önce biraz gözlem yapın adamın aklına karpuz kabuğu düşürmeyin deniliyor.Siz hiç böyle davranmamışsınız.

Geldim kızlar. Çok kalabalıktı burası. Desteğiniz için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.kızla gidip gelme demek tam bir çözüm değil bence. Sonuçta 10 saat birlikteler evle iş arası olan 2km mesafe var onda da birlikte olmayıverirler niyeti bozduktan sonra. Önce Allah kızlara akıl ve vicdan versin evli erkeklerden medet ummasınlar, erkekleri de ıslah etsin. Çünkü yapacak insan nerde olsa yapar.

Okadar burayı okuyormuşsunuz ama burada hep böyle durumlarda önce biraz gözlem yapın adamın aklına karpuz kabuğu düşürmeyin deniliyor.Siz hiç böyle davranmamışsınız.

Haklısın bu konuda yani uyuyanı uyandırma derler. Kıza bakmadıysa bi bakar alıcı gözüyle falan filan ama biz kadınlar o an içimizde olanı mutlak söylememiz lazım yoksa bu katlanarak adama daha yüklü fatura çıkartır en azından ben kendi adıma diyim o an söylemem lazım akşamı bekleyim de yemekten sonra çay içerken çıtlatayım diyecek kadar sabırlı değilim. Yaş ilerledikçe insan bu konuda biraz daha gelişiyor ama yine de sirkenin keskinliğine galip oluyorsun.

Bir anne kizinin yuvasinin bozulmasini istemez ozellikle de ortada cocuk varsa...

Yangina korukle gitmek gibi olacak ama Belki de olay cok daha farkli boyutta ve anneniz sadece ustunkoru sizi uyarma amacli soyluyor olayin ic yuzunu arastirin diye...

Ayrica pek cok arkadas yemege davetten bahsetmis de ne munasebet canim esimle tartistigim kadini evime alacagim cok sacma bence...

Benim konumda da abarttigim dusunuluyor yine soyluyorum abartmiyorum bizim gibi ciftler boyle kadinlar varoldugu surece hep risk altindadir...

Şu frekans mrekans diyenlere pek sinir oldum doğrusu.

Evli bir erkeğin karısından başkasıyla frekansı tutamaz efendim.

Bu ne gereksiz modernlik, ne saçma bir bakış açısı.

Benipek arkadaşım sen bakma "frekansı tutmuştur olabilir ", "annen doldururuyor seni" diyenlere bir an evvel olaya el koy, uzaklaştır o kadını kocanın etrafından.

Hiçbir anne, kızı durup dururken kocasıyla kötü olsun, evinde huzursuz olsun istemez; vardır bi bildiği yabana atma annenin söylediklerini.

Demiyorum ki kocan kötü niyetle yola çıktı; ama niyeti kadının davranışları doğrultusunda şekil değiştirmiş olabilir, ya da şu ana kadar olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.

Sen yılanın başını eziver küçükken, büyüyüp dert olmasın başına.

Annenizle veya başkasıyla bir ilgisi yok Siz şuan huzursuz eden bir durum yaşıyorsanız eşinizi suçlamadan, uzatmadan o bayan yokken nasıl işe gidiyorsa o şekilde gitmeye devam etmesini rica edin. Bir bayan olarak hassasiyetlerinizin farklı olduğunu, mesafesini koruyunca kendinizi daha iyi hissedeceğinizi anlatın eşinize...
Direk olayla ilgili mutsuzluğunuzu anlatın genelleştirmeden ve asla annenizi karıştırmadan bana kalırsa.....​

annenize yemin ettirin , bildigi duydugu birşey varmı diyee, nasıl olsa inkar edemez

annem ağzında bir şey tutamaz canım. olsa söylerdi farklı bir şey...az önce msn ye girdi bir şey yok gibi konuştu benim de içimden sıcak konuşmak gelmiyo ama o konuyu açmadan konuştum. zaten 5 dk falan kaldı çok kalamıyor pc başında

Benipek arkadaşım sen bakma "frekansı tutmuştur olabilir ", "annen doldururuyor seni" diyenlere bir an evvel olaya el koy, uzaklaştır o kadını kocanın etrafından.

Hiçbir anne, kızı durup dururken kocasıyla kötü olsun, evinde huzursuz olsun istemez; vardır bi bildiği yabana atma annenin söylediklerini.

Demiyorum ki kocan kötü niyetle yola çıktı; ama niyeti kadının davranışları doğrultusunda şekil değiştirmiş olabilir, ya da şu ana kadar olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.

iyide konu sahibinin annesi kocasını sevmiyormuş ki bu sekılde abartıp doldurması normal değil mi?

Annenizle veya başkasıyla bir ilgisi yok Siz şuan huzursuz eden bir durum yaşıyorsanız eşinizi suçlamadan, uzatmadan o bayan yokken nasıl işe gidiyorsa o şekilde gitmeye devam etmesini rica edin. Bir bayan olarak hassasiyetlerinizin farklı olduğunu, mesafesini koruyunca kendinizi daha iyi hissedeceğinizi anlatın eşinize...
Direk olayla ilgili mutsuzluğunuzu anlatın genelleştirmeden ve asla annenizi karıştırmadan bana kalırsa.....​

canım ya erkekler bazen çok inatçı olabiliyorlar. Söyledim aslında sabah tartışırken gidip gelme vs diye ama sonra düşündüm niyeti bozan insan 10 saat aynı dairede çalışıyorlar yaparsa yapar zaten. O da zaten direk sinirlenerek tepki verdi “o zaman sen de X şahısla konuşma “ dedi. X de benim iş yerimden biri. Farklı şeyler olduğunu söyledim ama kıskançlık krizleriyle suçladı beni. Hiç tarzım değil kendime hayret ediyorum ama hoşuma gitmiyor bu samimiyet.

iyide konu sahibinin annesi kocasını sevmiyormuş ki bu sekılde abartıp doldurması normal değil mi?

Sevmiyor ama sadece dediği gördüklerimi söylüyorum bir şey var demiyorum. Şuan yoktur ama bu yakınlıktan kıvılcım kopabilir diyorum diyor annem. Zaten iş yerinde görüşecekler sabahın köründe araba camında kikirdemenin ne anlamı var diyo. Kocan sabah arabasına bindi hala gülüyordu dedi artık ne konuştularsa. Ay bak yine kalp atışlarım hızlandı kızlarrrrrrr

Kızlar bu iç ses çok kötü bir şey gerçekten. Ne yapıp ne edip gerçek sesle inatlaştırmamak lazım.
Şeytana uydurur adamı bu iç ses. Neler diyor neler üstünde düşündükçe.

Bir de benim eşimin iş ortamı hep erkek. Bir tek sekreter bayan. Yani hiç böyle bir ortam olmadı şimdiye kadar. Komşularımız hep evli. Yani apartmanda bir sürü erkek var çıkış ve girişlerde 5dk oynuyo aralarında onlara takılsın ya da o kız neden diğerlerine takılmıyor. Ya kabul edemediğim geçen hafta tesadüfe bak kız merkeze inecekmiş akşam eşimi arıyor gideceksen götüreyim diye. Eşim de hiç tenezzül etmez böyle şeylere.ama şuan normal karşılıyor.

Takip ettiysen burada biri vardı konunun nasıl sonuçlandığını bilmiyorum birden kesildi. Fredy. Bilenler bilir..dünya o kadar kötüleşti ki kadınla arkadaş olup sonra kocasını ayartmıştı.

X