çıldırdım galiba..lütfen acil yardım edin.

Bence biraz annenizin gazindasiniz, bende öyle biriyimdir, annem mavi gözlü birine kahverengi desede inanirim :KK70: Annem benim o yaaa :)

Esine bence acik acik söyle rahatsiz oldugunu, yani bilmiyorum ama bende istemezdim esimin bi kadinla ise gidip gelmesini...ayni sekilde esinizde istemezdi herhalde sizin bi erkekle gidip gelmenizi...bence durumu anlatin ve paylasin...haa baktinizki olmuyor ozaman sizde yapmaya baslayin ozaman birakir :KK70: :KK19:

o kızla tanış asıl senın ne hıssedeceğin önemli...

ben pek olumlu bakmıyorum bu işlere koskakoca mühendis olmuşsunuz benzin parasına kıyın herkes kendı arabasıyla gitsin.

Bir soz vardir. Gordugunun yarisina, duydugunun hicbirine inanma diye.

Anneniz biraz farkli yorumlamis olabilir hassasiyetinden dolayi.

Gecen gun bir erkek arkadasimla tel.de konustum. Beni o guldurdu ki, biri gorse farkli bir anlam katabilirdi. Oysa tipki kardesim gibi hissediyorum mesela.

İs arkadaslari beraber gidip gelebilirler, lutfen doldurusa gelip evliliginizi zedelemeyin.

Benim şahsi fikrim bunun büyütülecek bir durum olmadığı ama tedbiri de elden bırakmamak adına durumu takip edin, sonuçta insanoğlu çiğ süt emmiş diye bir laf da boşuna söylenmemiştir. Ve hatta bu durum ortaya çıkmadan arada alttan mesaj vererek konuşabilirsiniz bile-benim yapmışlığım vardır, bende işe yaradı.

o kızla tanış asıl senın ne hıssedeceğin önemli...

ben pek olumlu bakmıyorum bu işlere koskakoca mühendis olmuşsunuz benzin parasına kıyın herkes kendı arabasıyla gitsin.

Aynen katılıyorum sürekli beraber git gel şu anda yoksa bile ilerde yakınlaşma olabilir Sizde olayın üzerine böyle yaklaşırsanız ona doğru itersiniz eşinizi.Siz işyerinden bir erkekle gidip gelseniz eşinizin tepkisi ne olur.Annenizi kulak ardı etmeyin eskiler çok dikkatlidir kaçmaz gözlerinden hiçbirşey

aralarında birşey yoktur. ama sen kesin konuş eşinle...
ben arabayla beraber gitme gelme şeylerini pek sevmem. kimseyle gidip gelmeni istemiyorum... kimse ile ilgili değil by genel bir kuralımdır de eşine...
mesela ben işyerinden böyle her gün bir arkadasla gidip gelsem hoşuna gidermi diye sor.. hayır derse tamam.. benim için sorun olmazdı derse sende benim için sorun olur dşyşp konuyu kapat....
ne diyorsa desin artık kadına...eşim istemiyor mu, başka bahanelermi... kendi bilecegi iş...
ayrıca sakın o kadını kıskanmışssın yada sanki eşinle onun aralarında birşey varmış gibi bir şüpheyle falan konuya girme.. sadece genel olarak kimseyle başbaşa bir yere gidip gelmeni istemiyorum diyebilirsin...
annende biraz panik olmuş tabi doğal olarak....önlemini al diye söylüyor en başta sana...

Bu bir rüya mı? Rüyamda görsem ancak inanırım buraya böyle bir konu açtığıma…………. Ben ki evliliğini oturtmuş, burada hep olumlu yorumlar yapmaya çalışan ben bir konu açıyor burada………….
Çok üzgünüm kızlar 2 gündür çok üzgünüm… KK’dan çok mu etkileniyorum acaba diyorum kendi kendime.. Paranoya mı yapıyorum acaba?? Yardım edin lütfen..dünden beri eşimle tartışıyoruz. Şunu da ekleyeyim eşime sonsuz güvenirim kendimden şüphe ederim ondan etmem.. Bir kadınla baş başa mum ışığında yemek yiyor görsem iş arkadaşı derim.(en azından şimdiye kadar) Eşim bir kurumda mühendis olarak çalışıyor ben de başka bir kurumda mühendisim. Bunların iş yerine 32 yaşında bekar bir mühendis işe başladı bayan. Kızın erkek arkadaşı varmış ama ne zaman evlenecekler bilmiyoruz. Kızla aynı sitede oturuyoruz lojman olmasından dolayı ama ben de çalıştığım için kapıda bile karşılaşmadık. Bunlar aynı dairede çalışıyor. Tek bayan mühendis ve ailesiyle kalıyor lojmanda. 3 Tane daha erkek mühendis var ama şirketin aracını kullanıyor çoğu zaman hepsi. Benim eşim son zamanlarda bu kızla gidip geliyor. Buraya kadar normal tabi ben ondan önce çıktığım için evden annem söylüyor bunları bana. Diğer erkek olan mühendis kendi aracıyla gidiyor geç ya da erken çıktığı için. Diğer 2si işi gereği geç çıkma durumu yok şirketin arabasıyla geliyor. Kız kendi aracıyla. Eşim de bazen arabayla gidiyor ama son zamanlarda kızın arabasıyla geliyormuş eve.ben de iş ortamında erkek arkadaşlarla daha iyi anlaşırım yani bu konularda esneğim ama neden benim eşim diyorum. Sabah eşim şirketin arabasıyla gidecekmiş kız kapıda bekliyormuş annemin deyimiyle (eşimin deyimiyle o da gidecekken karşılaşmışlar) kız davet etmiş arabaya eşim şirketin arabasıyla gitcem demiş neyse binmiş gitmiş. Ama annem diyo ne gülücükler kahkahalar….diyorum neden bu tesadüfler diğer 3 mühendise olmuyor. Geçen hafta benim işim vardı fabrikada annem bizde bakıyor çocuğa kendi evine dönecekti. Annem de bizden epey uzakta oturur. Annem kızımı almış kendi evine gitmiş. Ben de işten çıkınca oraya gittim. O akşam 18:30da bu kız aramış eşimi eşim de 18:34 onu aramış. Dediğine göre biz uzak bir yerleşim yerinde oturuyoruz da kız o gün akşam merkeze gelecekmiş eşim de nasıl olsa sabah döneceğim arabayı götürmeyim diye kız gelirken onla gelecekmiş. O yüzden aramış bunu falan filan….bunun dışında eşim namazlı niyazlı biridir. Ramazan olmamasına rağmen oruç falan tutar. Konduramıyorum ben mi kafayı yedim acaba her gün buna benzer şeyler okumaktan. Sonuç olarak baya tartıştık.akıl verin lütfen…ne hissediyorsunuz? Ne yapmalıyım?

cok ilginc.. asil boylelerinden korkmamiz gerekdigini biliyorsunuz degilmi?( boylelerinden dedigim, her ikisi oluyor) annenisi gordugu icin arabaya binmeyi red etmis olabilir.. Nedemek kendi arabasi, is arabasi oldugu halde bir kadin bir erkeyin, bir erkekde bekadar bir kizin arabasina binmezsi.. bilmedim.. ben sahsen ters bakiyorum bayanlar...herzaman hic beklemedigimiz kisiler tarafindan aldatiliyor yada beklemedigimiz kisiler boyle seyler yapmiyormuydu? kizin erkek arkadasi oldugunu ve evleneceklerini kezin kocan anlatti degilmi?

neden tartisiyorsunuz? Bir kadınla baş başa mum ışığında yemek yemezsi bir evli adam icin normalmi? yada bekar bir kadinla gidip gelmezsi? is baska.. arkadaslik baskadir demisler:KK66:

madem kocaniz cok moderin ( modernlede hic alakasi yokya neyse) ozaman sizde is arkadasinizla bir bas baska mum esliginde yemeye gideceginizi.. ona takilip duracaginizi soyleyin bakalim ozamanda tartilisacak konuymuymus anlarsiniz..

Herkez kendi arabasiyla gelsin.. arabasi yoksa is arabasiyla gelsin.. oda yoksa dolmusa atlar gelir.. nedemek ya birde kapida kahkalar..gulucukler..

kocanisa hic guvenmeyin.. namaz kiliyor, oruc tuyor diye! bir kere bir programda telefoon baglantisinda bir kadin baglanmisdi hocaya.. hickira hickira agliyordu, yardim istiyordu meyer kocasi dini bir sitede bir kadina takiliyormus resmen.. bak bak.. birde dini bir site.. Bunu ben sanirim youtubedan izlemisdim.. yada internet tam hatirlamiyorum.. bulursam linki buraya eklerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sizinde bir SIKINTINIZIN olmasi ve buraya konu acmaniz cok cok kötü birsey degil.
Hepimiz insaniz, hepimizin derdi, SIKINTISI olabilir.
Konunuza gelecek olursam;
Olaya söyle bir bakarsam, annenizin gördügü, annenizin nasil anladigi, annenizin size nasil anlattigi, sizin olayi nasil anladiginiz safhalari var.
Yani direkt siz görseniz ve böyle hissetseniz tamam ama iste olay size gelene kadar baya yol sarfetmis.
Ama tabi sunuda söyleyeyim, ben kisilik olarak asla tedbiri elden birakmam.
Esinizin namazli niyazli oldugunu söylemissiniz ama "seytan ve nefis" isin icine girdimi herkes hata yapar.
Ben birde hayatta hep söyle bakarim, hani bir olay olurya kücük yada büyük, bu olay olmadan, RABBIMIN bize sinyaller gönderdigine, görmemiz icin vesileler yarattigina inanirim.
Onun icin bir olay oldugunda insanlar genellikle " ya nasil anlamamisiz o kadarda bellirtisi vardi" der.
Bence huzurunuzu bozmayin, esinizin üzerine cok gitmeyin ama esinize de " mesafeyi koy ben KILLANDIM" mesajini verin.

Son düzenleme:
Bir soz vardir. Gordugunun yarisina, duydugunun hicbirine inanma diye.

Anneniz biraz farkli yorumlamis olabilir hassasiyetinden dolayi.

Gecen gun bir erkek arkadasimla tel.de konustum. Beni o guldurdu ki, biri gorse farkli bir anlam katabilirdi. Oysa tipki kardesim gibi hissediyorum mesela.

İs arkadaslari beraber gidip gelebilirler, lutfen doldurusa gelip evliliginizi zedelemeyin.

katılıyorum size

bazen iş çıkışı işyerimde ki erkek arkadaşın arabasıyla eve gidiyorum bi kaç arkadaş oluyor kızlı erkekli bazen de sadece ikimiz gidiyoruz

ben kendimi bildikten sonra kimse bana ne yan gözle bakabilir ne de farklı imalarda bulunabilir

zaten farklı birşey görürsem binmem arabasına bu kadar yani

eşimde birşey demez evlenince evet bazı şeylere çeki düzen verilir ama bu kadar da değil

lütfen ortada hiç bir şey yok bunun için çıldırma noktasına gelinir mi

hele annenizin dedektif gibi sürekli eşinizi gözetlemesi yok kahkaha atıyorlardı gülüyorlardı demeleri sizin huzurunuzu bozmaktan başka bi işe yaramaz

ha eşinizin daha önce vukuatları varsa bilemem ama evliliğinizde daha önce böyle sorunlar yaşamadıysanız hiç takılmayın

Yahu anneniz o sizin ya neden dolduruşa getirsin ki
Demek var ters bişiler kadın sezmiş sizi uyarmış
Yoksa aksi halde kadın niye kızını huzursuz etmek istesin ki hele ki böyle konularda
anneler ört bas edici taraf olurlarken...

Eşinize kesin bir dille bir daha o bayanla gidip gelmemesini isteyin bu kadar basit
Diretip bu konuda tartışma çıkarırsa+ yok efenim bana güvenmiyorsun safsataları mırıldanırsa
Vardır bu işin içinde bit yemi

ben böyle şeylerden çok rahatsız olurum
iiş arkadaşı bayan öğrenci vs vs sıfatı ne olursa olsun iş dışındaki samimiyet beni deli eder.
annenizin söylemleri aklınızı karıştırmış olabilir
benim annemde böle bişey dese aklım kesin karışır
bir arkadaş demiş evine akşam yemeğine davet et
yemek esnasında eşinle olan muhabbetinden sen nasıl bir sonuç çıkaracağına karar verirsin
dediğiniz gibi neden diğerleri değilde eşiniz!!!
baktınız rahatsız edici şeyler var eşinizle konuşun bu tür görüşmelerin sizi rahatsız ettiğini söyleyin
bende buna benzer bir konuda bir rahatsızlığımı eşime söledim oda daha dikktli davranıyor
konuşmakta fayda var
şeytan bu ne zaman kime saracağı belli olmaz!

herkesi tenzih ederim ama çevremde gördüğüm kadarıyla namazında niyazında ve nafile oruç tutan mutaassıp insanlar genelde bayanlarla iç içe olmaktan hoşlanmazlar.Hatta evlerinde misafir ağırlarken kadın erkek ayrı odalarda otururlar.Anlattığınız özelliklerdeki bir erkek neden bir bayanla aynı arabada gelir ve gülücükler saçar anlamadım doğrusu..en iyisini siz bilirsiniz..bir süre gözlemleyin onu en iyi siz tanırsınız..

bencede tatlım hiç kasma kendini tabii elinde değildir ama bu onun aklında yoksa bile gelmesine imkan verir takip et aynı ortamda bulunmaya çalış erkekler bakışlarıyla ele verrler kendini böyle kadınlarda sen orda olsan bile erkeğine kur yapamaya çalışırlar bakışlarıyla felan üstüne gitme yksa onu o kadına itersin farkında olmadan ve her zaamn kendine güven bakımlı ol...

Bu bir rüya mı? Rüyamda görsem ancak inanırım buraya böyle bir konu açtığıma…………. Ben ki evliliğini oturtmuş, burada hep olumlu yorumlar yapmaya çalışan ben bir konu açıyor burada………….
Çok üzgünüm kızlar 2 gündür çok üzgünüm… KK’dan çok mu etkileniyorum acaba diyorum kendi kendime.. Paranoya mı yapıyorum acaba?? Yardım edin lütfen..dünden beri eşimle tartışıyoruz. Şunu da ekleyeyim eşime sonsuz güvenirim kendimden şüphe ederim ondan etmem.. Bir kadınla baş başa mum ışığında yemek yiyor görsem iş arkadaşı derim.(en azından şimdiye kadar) Eşim bir kurumda mühendis olarak çalışıyor ben de başka bir kurumda mühendisim. Bunların iş yerine 32 yaşında bekar bir mühendis işe başladı bayan. Kızın erkek arkadaşı varmış ama ne zaman evlenecekler bilmiyoruz. Kızla aynı sitede oturuyoruz lojman olmasından dolayı ama ben de çalıştığım için kapıda bile karşılaşmadık. Bunlar aynı dairede çalışıyor. Tek bayan mühendis ve ailesiyle kalıyor lojmanda. 3 Tane daha erkek mühendis var ama şirketin aracını kullanıyor çoğu zaman hepsi. Benim eşim son zamanlarda bu kızla gidip geliyor. Buraya kadar normal tabi ben ondan önce çıktığım için evden annem söylüyor bunları bana. Diğer erkek olan mühendis kendi aracıyla gidiyor geç ya da erken çıktığı için. Diğer 2si işi gereği geç çıkma durumu yok şirketin arabasıyla geliyor. Kız kendi aracıyla. Eşim de bazen arabayla gidiyor ama son zamanlarda kızın arabasıyla geliyormuş eve.ben de iş ortamında erkek arkadaşlarla daha iyi anlaşırım yani bu konularda esneğim ama neden benim eşim diyorum. Sabah eşim şirketin arabasıyla gidecekmiş kız kapıda bekliyormuş annemin deyimiyle (eşimin deyimiyle o da gidecekken karşılaşmışlar) kız davet etmiş arabaya eşim şirketin arabasıyla gitcem demiş neyse binmiş gitmiş. Ama annem diyo ne gülücükler kahkahalar….diyorum neden bu tesadüfler diğer 3 mühendise olmuyor. Geçen hafta benim işim vardı fabrikada annem bizde bakıyor çocuğa kendi evine dönecekti. Annem de bizden epey uzakta oturur. Annem kızımı almış kendi evine gitmiş. Ben de işten çıkınca oraya gittim. O akşam 18:30da bu kız aramış eşimi eşim de 18:34 onu aramış. Dediğine göre biz uzak bir yerleşim yerinde oturuyoruz da kız o gün akşam merkeze gelecekmiş eşim de nasıl olsa sabah döneceğim arabayı götürmeyim diye kız gelirken onla gelecekmiş. O yüzden aramış bunu falan filan….bunun dışında eşim namazlı niyazlı biridir. Ramazan olmamasına rağmen oruç falan tutar. Konduramıyorum ben mi kafayı yedim acaba her gün buna benzer şeyler okumaktan. Sonuç olarak baya tartıştık.akıl verin lütfen…ne hissediyorsunuz? Ne yapmalıyım?

anneniz çok gaza getiriyor sizi ve gereksiz yere beyninizi kurcalamasını sağlıyor..onlar aynı işyernde calısan 2 iş arkadaşı tek sorun sadece birlikte gelip gitmeleriyse bence büyütmeyin hatta annenizde cok karışmasın bu işlere...şu an eminim aklınızdan türlü şeyler geçiyordur çünkü bir kere kurt düştü içinize bence rahat olun gözlemleyin..belkide sizin düşündüğünüz gbi birşey değildir

tedbiri elden bırakmamak lazım evet ama adam yapıcağı varsa kızın arabasına binmez işyerinde tüm gün birlikte değiller mi onu nasıl engelliyceksin tartışarak çözmeye çalışma öyle bir durum yoksa dahi adamın aklına sokmamak lazım kızla tanışıp neler hissettiğini ve muhabbetlerini gözlemle derim

eşine dikkat et. ateşle barut yanyana olmas. tek başlarına arabayla gitmeleri hiç uygun değil. bir bayan arkadaşım, çok samimi olduğu bir arkadaşı ile yolculuk yaptı. yanlış anlaşılmasın bayanın öyle bir niyeti olmadı. iş arkadaşıydı ikiside. adam yolda bir süre sonra bayana, falanca kişilerin arasında ilişki vardı gibisinden birşey söylemiş. demek istediği bizim aramız da da olsunmuş. kaç gün konuşmadılar. adam gelip gidip özür diledi. bir daha asla onun arabasına binmem dedi.o gündür tek başına binmez.

erkek ve kadın kanki olamaz. bana inandırıcı gelmiyor. maddi durumunuz yerindedir. ikinizde mühendissiniz. eşiniz ne o bayana muhtaç nede o bayan eşinize. gidip gelmesinler birlikte sizinde içiniz rahatlasın. iş için gidilecekse amenna. ama işe birlikte gitmekde neyin nesi...

Canlar ya ağzınıza sağlık yorumlarınıza. Burası kalabalıktı yazamadım ancak okuyorum..ben hiç kıskanç değilimdir hem de hiç. Hayatım boyunca karşı cinsi kıskanmadım, belki de kıskanacak bir durumum olmadı bilmiyorum. Ama şimdi annemle yine konuştum çok samimiler diyor, diğerleriyle değil kocanla samimi diyor. Ayrıca araba kızın kendi arabası şirket arabası değil. Tek bayan olduğu için bu kendi aracıyla gidiyor. Ayrıca sabahtan beri birkaç kere konuştuk hep tartıştık aklımdan çıkmıyor. İçim rahat değil.

X