Çıkarcı mıyım😶?

Kardeşim siz niye böylesiniz ya🙄emeğinizin sömürülmesine izin vermeyin daha fazla berbat insanlar ya biraz utanma olsa onlar rahat etmeyip azda olsa birşey verir.babanız sizi kölelik yapın diye mi yetiştirdi?allah rahmet eylesin kendinizin kıymetini bilin boşver görüşme bu insanlarla kötü insanlar bunlar.

Aaa hayır sakın çocuk bize gelsin, demeyin, evinizde ders vermeyin. Ücretsiz dersi kaçırmamak için gönderir mutlaka hatta kendide gelir. Ders verdikten sonra birde arkadaşınızı pasta börekle ağırlamak zorunda kalırsınız. Zararınız ikiye katlanır

Sizin diyeceğiniz, artık boş zamanım yok ama çok istiyorsan ders ücretim şu ( piyasada ne kadarsa o kadarını söyleyin, indirim yapmayın), bu aralar durumumuz biraz sıkışık borcumuz var, eşim ücretsiz ders vermeme izin vermiyor artık, deyin. O zaten para vermeyi kabul etmeyeceği için ders olayı biter, para vermeyi kabul edersede canınıza minnet, emeğinizin karşılığını almış
En mantıklı yorumlardan biri .. evde olursa veririm diyordum .. ama dediklerinizde haklısınız galiba.. eşimle de konuştum net .. kimseye vermeyeceğim bir daha ücretsiz. .. kendi kuzenlerim var onlar bile istemiyor o muhabbetlere hiç girmiyorlar .. başka başka kişilerden ders aldirirlar mesela çocuklarına.. para muhabbeti olması arada kimse mahçup olmasın diye .. açıkçası maddi durumu benden dahi iyi olduğunu bilsem asla girmezdim bu muhabbete. İhtiyacım vat zor durumdayım.. çocuğuma üzülüyorum deyince başladı.. şöyle söyleyeyim.. sırf kendi üst başına mutfak masrafı hariç eşi 2000 bırakıyormuş her ay eline

Kardeşim siz niye böylesiniz ya🙄emeğinizin sömürülmesine izin vermeyin daha fazla berbat insanlar ya biraz utanma olsa onlar rahat etmeyip azda olsa birşey verir.babanız sizi kölelik yapın diye mi yetiştirdi?allah rahmet eylesin kendinizin kıymetini bilin boşver görüşme bu insanlarla kötü insanlar bunlar.
Bilmiyordum .. salaklığın anıma geldi .. gerçekten durumunu kötü biliyordum...

Size inanamıyorum, esimde arada özel derse gider ve kuruşu kuruşuna ücretini vakti gelince alır, özel ders vermek öyle kolay bir iş mi , suç sizin en başta ücreti konuşacaktınız, gerek yok falan tarzında konuşmuşsunuz ve bu arkadaşınız da sizden faydalanmış, açıkça emeğinizin karşılığını isteyin eğer vermezse bu vesile ile ilişkinizi kesin , kurtulmuş olursunuz en azından...
Kuruslari hiç hesaplayamadim hayatımda.. ama öyle olunması gerekiyormuş kötü oldum.resmen .. o muhabbetten sonra günde iki üç ke mesaj atan arayan kişi aramaz oldu

Hiçbir şey söylemeyin. Ama derse de gitmeyin . Sizi yine ders için çağırırsa “ Fiyatım şu bu ücret dışında da gelemem kusura bakma ben değil eşim istiyor “ deyin 😅
Kendi çalışmıyor şuan.. ev hanımı.. belki yoktur olmaz diye düşündüm hep ... neredeyse 2_3 bin nakit alıyormuş eşinden her ay düzenli bir şekilde.. ben yüz lira isterken utanıyorum eşimden yeri geliyor .. veremez değildi yani

Böyle insanlardan nefret ederim hemen bırakın bu insanları nankör insanlar.
Parayi geçtim zaten .. benim tek bir ricama kolayca hayır demesine şaşırdım... çok net kesin bir şekilde söyledi. İyilik yap çöpe at durumu oldu.. ders olsun aptalligima

Ücretsiz ders vermeniz hata hadi bi de üstüne neden fizik sorusunu da çözüyorsunuz? Ben olsam ben de arabamı vermezdim ama o da abartı olmuş, gidip bir kaza yapsanız onlar sorumlu tutulur. Sizin yerinizde olsam onun cocuguna ders vermeyi bırakırdım. Ne düşünürse de düşünsün, başkalarının ne düşündüğünü neden bu kadar önemsiyorsunuz? Başkaları bu kadar önemli olduğu için emeğinizi de sömürtüyorsunuz sanırım.

Sen çıkarcı değilsin. Onlar yüzsüz. Hem bedavaya çocuklarına ders verdiriyorlar, hem Bi kaç saat arabalarını vermeye koyamıyorlar, hem de en ayıbı en kötüsü bu yasını varken bile sizi kullanıyorlar. Yasınıza bile saygı duymamışlar. Bir daha asla muhattap olmayın. Yardım istediklerinde de arabaya ihtiyacım olduğunda arabasını düşünmeden veren Bi arkadaşım oldu, onun kızına ders veriyorum, o kişiyi kıramam diyin inadına.

valla genel görüşe aykırı araba konusunda da siz haklısınız siz çocuklarına ayağına kadar gidip ders verin size araç da verirler insan hatrına veya fizanda olsa bırakırlar bnm arkadaşım yapsa bn altta kalmamak için yaparım yani
direk kesin görüşmeyi
o saatlere ücretli çocuk aldım
eşim izin vermiyor diyin sizde
Enayi değilsiniz
Bilgi emektir siz bunun için senelerce dirseğinizi çürüttünüz
Ay evet eşim izin vermiyor diyin kesinlikle. O kadar sinir oldum ki kaçıncı yorumum. 😂😂 Hiç gelemiyorum haksızlığa. Konu sahibi de o kadar naif naif yazıyor ki üzerine su atıp uyandırasım geldi. 😂

Ay Bi de mesaj atmışsın nasılsın diye. Bunu asla hakaret olarak söylemiyorum, gerçekten senin iyiliğin için, lütfen Bi psikologla görüş. Kendini bu kadar ezdirmen, bu kadar değersizleştirmen, bu kadar fazla verici olman normal değil. Babanın cenazesinde bile kimseyi kırmayayım diye oturup ders anlatmışsın. Yemin ederim bana bunu teklif edenin azına s..... Kesinlikle Bi uzmana görüş, seni yönlendirsin. Kadın bedava ders vermiyorsun diye seninle ilişkisini kesmiş, sen hala vazgeçemiyosun.

Olaylar tam anlattığınız gibiyse karşı taraf bencil , çıkarcı ve yakanci . Böyle birinin arkadaşlığı olmasa da olur .
Her şeye tahammül ederdim ama taziye zamanı arayıp can açması demesi son nokta olurdu .
Yıllar önce bir velim gece 11 de soru sormuş çözemedik yardımcısı olur musunuz diye, evlere servisimiz yok diye kadını terslemiştim .
Yasınız kucuk sanırım zamanla insanlara sinir çizmeyi öğreneceksiniz . Bu da size ders olsun , emeğinizi asla bedavaya vermeyin .

Kendi çalışmıyor şuan.. ev hanımı.. belki yoktur olmaz diye düşündüm hep ... neredeyse 2_3 bin nakit alıyormuş eşinden her ay düzenli bir şekilde.. ben yüz lira isterken utanıyorum eşimden yeri geliyor .. veremez değildi yani
Ya sen iste paranı hatta fazla iste. Cenazene saygı duymamış acına saygı duymamış çıkarcı kişiler. Paranın üstüne yatmış bir de . Arkadaşlık yapılacak insanlar değil

Bıraktım zaten .. aramıyor sormuyor o olaydan sonra. Mesaj attım nasılsın gibilerinden görüldü bir şey yazmadi
Neden mesaj atıyorsunuz? Gerçekten soruyorum bunu, neden mesaj atma ihtiyacı duydunuz ki?
Sizin uzak durmanız gerekirken onlar uzak duruyor sizden. Artık kendinizi komple çekin kendi evinize de almayın çocuğu derse

Neden mesaj atıyorsunuz? Gerçekten soruyorum bunu, neden mesaj atma ihtiyacı duydunuz ki?
Sizin uzak durmanız gerekirken onlar uzak duruyor sizden. Artık kendinizi komple çekin kendi evinize de almayın çocuğu derse
Normalde kendi atardı sürekli.. kaç günlerdir sesi çıkmayınca merak ettim ben yazınca yazacak mı cevabını.. tahmin ettim böyle bir şey olacağını aramadın sen mesaj atmamistin ben kandan yazmadımi kna dedirtmemek için mesaj attım.. illa ki karşılaşacağız o zaman yüzüne söyleyebilmek için ben mesajımı attım hiçbir şey olmamış gibi.. arabayı vermedim kendi küstü bak demesin diye

Olaylar tam anlattığınız gibiyse karşı taraf bencil , çıkarcı ve yakanci . Böyle birinin arkadaşlığı olmasa da olur .
Her şeye tahammül ederdim ama taziye zamanı arayıp can açması demesi son nokta olurdu .
Yıllar önce bir velim gece 11 de soru sormuş çözemedik yardımcısı olur musunuz diye, evlere servisimiz yok diye kadını terslemiştim .
Yasınız kucuk sanırım zamanla insanlara sinir çizmeyi öğreneceksiniz . Bu da size ders olsun , emeğinizi asla bedavaya vermeyin .
Deneyim her yaşta oluyormuş demek ki .. 34 e gireceğim.. küçük sayılmam acı tatlı çok tecrübe yaşadım.. küçük bir yerde küçük bir çevrede yaşadığım için.. insan insana muhtaçtır muhabbetini kendi beynimde yaşadığım olması gerektiği için yaptım insanlığımı.. parayi geçtim zaten para beklememistim .. arabayı da geçtim şuan.. haftalardır mesaj atmadı normalde günde 5 kere yazan insan .. sanki ben bir şeyler istedim gibi mi oldu anlayamadım.. iyilik yap çöpe at.. karşılıksız kimseye zaman vermemek gerekiyor maalesef daha iyi öğrendim.. Bir daha arkadaş çocuğuna tövbe ettim ...ücretsiz asla

Ay evet eşim izin vermiyor diyin kesinlikle. O kadar sinir oldum ki kaçıncı yorumum. 😂😂 Hiç gelemiyorum haksızlığa. Konu sahibi de o kadar naif naif yazıyor ki üzerine su atıp uyandırasım geldi. 😂
Gerçekten birgaripinsansin yahu.. insan yeğenine, candan gördüğü birine karşılıksız yardım.edemez mıymış yahu ... isteyince edilmez ama senden sürekli beklenirmis bunu gördüm şu küçük yerde ..Bu arada üzerime şu açılmasından daha etkili oldu hiç tereddüt etmeden hayır demesi bildiğin tokat gjbj geldi 😼

Sen çıkarcı değilsin. Onlar yüzsüz. Hem bedavaya çocuklarına ders verdiriyorlar, hem Bi kaç saat arabalarını vermeye koyamıyorlar, hem de en ayıbı en kötüsü bu yasını varken bile sizi kullanıyorlar. Yasınıza bile saygı duymamışlar. Bir daha asla muhattap olmayın. Yardım istediklerinde de arabaya ihtiyacım olduğunda arabasını düşünmeden veren Bi arkadaşım oldu, onun kızına ders veriyorum, o kişiyi kıramam diyin inadına.
Arkadaş çocuğuna tövbe ettim .. şu saatten sonra.. emeğim somurulmeden vereceğim.bir dahakjne

X