Çıkarcı mıyım😶?

Bir de siz kendinizi suçlu hissetmişsiniz çok üzüldüm gerçekten. Siz çıkarcı değil bilakis minnoş kalpli çok iyi birisiniz.
Cenazem varken bile bile bana soru atan kisi arkadaşım olamazdı artik. O mesajı cevapsız bırakır zamanı gelince de hayatımdan çıkartmak istediğimi yazar yoluma bakardım. Bu çıkarcılık değil ki. Kendi sınırlarınızı korumak.
Araba mevzusunda bir sey diyemeyeceğim bazı insanlar arabasını vermek istemez çünkü ona kırılana kadar cenaze zamanı ders anlatmanızı istemenize kirilmalıydınız sanki.
Kırılmadım şaşırdım açıkçası.. hiç beklemiyordum..paracı biri değilim.. yeğenine bile parayla ders verenler varmış o kadarına şaşırdım doğrusu.. bazen paradan önemli şeyler vardır diye para diye tutturamadım bu kişiye ama aylık gelirini net bilmiyordum.. durumlarının çok iyi olduğunu VS. Zamanla.ogrendim .. ve ortak çevreden .. yine parayı da geçtim.. her şeye rağmen ben bu konuda yardımcı oluyorsam o da olur diye dusundum

Desin hiç takmayın kafaya, siz de aylardır ücretsiz ders veriyorum, babam öldüğünde bile acıma saygı duymadı ders istedi benden, ne kadar nankörmüş, dersiniz.

Arkadaşınız açık açık kullanıyor sizi. Madem parası yok, o zaman size küçük hediyeler alması yada elişi yapıyormuş size satmaya çalışmak yerine hediye edip, gönlünüzü alması lazımdı.

Ders vermeyi ve hatta görüşmeyi bu bile kesmeniz lazım bence.
Ben de küçükken komşunun kızı ders çalıştırması birkaç kez .. istememesi rağmen hediyeler .. harcliklar annem altında kalmamıştı.. bubarada bursunu elini VS yapıyor evinde baya oldu bir şey beğendim yaklaşık 50 TL falandır.. onu ben yapmadım ark . Yaptı bana hediye etti dedi. . Halbuki bana ver VS demedim ..

Araba alıp vermeye karşıyım.

Onun disinda çok taviz vermişsiniz bence
Ben de öyle düşünüyordum eşim defalarca arkadaşlarına VS verdi .. günübirlik veya birkaç saatliğine.. kimi keyfi için istedi kimi kaç saatlik yola hastaneye gitti helali hoş olsun ihtiyacı içinn isteyene .. insan insana muhtaç.. umarım bir gün ihtiyacınız olmaz .. taksi VS.. olmadığı bulamadığım bir saatte (küçücük bir kasabada) ihtiyacım olduğu.. ve yaptığım iyiliğe karşılık bir saatliğine kendi kullanması şartıyla rica edip reddedildim

Sizin cikarciligınız nerede?Çıkarcı olan karşı taraf hem aylardır bedava özel ders alıyor hem de bir isteğinize karşılık gelmemiş.Umarim bundan sonra özel ders vermeyi kesersiniz.ZIRA ozaman enayi durumuna düşersiniz.
Bir daha kimseden yardım, ricada bulunmam zaten kolay kolay.. bedava özel dersleri verdim arabanı ver demiş gibi oldum resmen .. halbuki bir saatliğine falan kendi kullanması şartıyla rica etmiştim taksi VS.. asla bulamadığım küçük bir ilçede üstelik.. ders oldu bana enayiligime veriyorum..

Kendinizi enayi hissetmekte gec kalmissiniz saf misiniz nesiniz anlamadim. Eger olay anlattiginiz gibiyse siz kendinizi koruyum insanlardan. Normal bir insan bu sacmaliklara ok falan demez

Hala ders diyorsunuz. Bir jesap cikarin ders ve ucret hesabi mesaj yazin isteyin iban atin. Esim kiziyor ucret almadan çalistigima deyin. Madem o esine atmis topu. Parayi alin birdaha da gorusmeyin boyle insanlarla

Hiçbir şey söylemeyin. Ama derse de gitmeyin . Sizi yine ders için çağırırsa “ Fiyatım şu bu ücret dışında da gelemem kusura bakma ben değil eşim istiyor “ deyin 😅

Kırılmadım şaşırdım açıkçası.. hiç beklemiyordum..paracı biri değilim.. yeğenine bile parayla ders verenler varmış o kadarına şaşırdım doğrusu.. bazen paradan önemli şeyler vardır diye para diye tutturamadım bu kişiye ama aylık gelirini net bilmiyordum.. durumlarının çok iyi olduğunu VS. Zamanla.ogrendim .. ve ortak çevreden .. yine parayı da geçtim.. her şeye rağmen ben bu konuda yardımcı oluyorsam o da olur diye dusundum
Para için demedim o da hakkınız zaten de.
Bende öğretmenim ve cevremde ders anlatımını beğendiğim arkadaşlarım var. Yarın bir gün çocuğum olsa onların özel ders vermesini isterim ama bırakın ücretsiz talep etmeyi indirimi bile söylemeye çekinirim. Çünkü hakkıdır.
Benim demek istediğim sizin yas tutma sureciniz varken aciniza sahip duymayarak size soru atmasi. Oldukca berbat bir hareket.

Ben de küçükken komşunun kızı ders çalıştırması birkaç kez .. istememesi rağmen hediyeler .. harcliklar annem altında kalmamıştı.. bubarada bursunu elini VS yapıyor evinde baya oldu bir şey beğendim yaklaşık 50 TL falandır.. onu ben yapmadım ark . Yaptı bana hediye etti dedi. . Halbuki bana ver VS demedim ..
Düşünün 50 tl lik bir şeyi bile sizden esirgiyor, ama siz aylardır ücretsiz ders veriyorsunuz. Kesinlikle ücretsiz ders vermeyi bırakın.

Ben de öyle düşünüyorum..zaten işim gücüm sorumluluklarım var ben gelemeyeceğim sen gel benim evde ders işini çözelim diyeceğim.. hatta benim de ihtiyacım var demeyi düşünüyorum..
Aaa hayır sakın çocuk bize gelsin, demeyin, evinizde ders vermeyin. Ücretsiz dersi kaçırmamak için gönderir mutlaka hatta kendide gelir. Ders verdikten sonra birde arkadaşınızı pasta börekle ağırlamak zorunda kalırsınız. Zararınız ikiye katlanır

Sizin diyeceğiniz, artık boş zamanım yok ama çok istiyorsan ders ücretim şu ( piyasada ne kadarsa o kadarını söyleyin, indirim yapmayın), bu aralar durumumuz biraz sıkışık borcumuz var, eşim ücretsiz ders vermeme izin vermiyor artık, deyin. O zaten para vermeyi kabul etmeyeceği için ders olayı biter, para vermeyi kabul edersede canınıza minnet, emeğinizin karşılığını almış olursunuz.

Mrb arkadaşlar .. iletişimde olduğum kişi bu platformda okuyabilecegi için bazı şeyleri şifreli yazmak durumundayım ...kendimi kötü hissettim ..
.. iyi görüştüğüm muhabbetinin iyi olduğu yakın arkadaşlarımdan birinin kızına yaklaşık üç dort aydır özel ingilizce dersi vermekteyim .) başta ücreti net konuşmadık ben önemli olmadığını sonra konusabilecegimizi söyledim ... Böyle geldi gitti zaman ... Arkadaşımin hali vakti geliri bizden maddiyat olarak gayet iyi ( bizim de gayet iyi asla maddiyat beklemeden başladım ama bir iki üç dört bitmedi ) ... Asla para amacım olmadı birkaç kez gelip gittikten sonra(ben gidiyorum nedense sürekli evlerine ) çok borç içinde olduklarını maddiyat olarak maaşın on gün bile yetmediğini vs anlatmaya başladı .. (12-14 bin gelirleri var) hiçbir şey demedim zaten .. para konusu asla bir daha açılmadı .. gelip gttikce pasta börek yapar ikram ederim elimden başka bir şey gelmez şuan için dedi .. hiç önemli değil dedim ..
Aradan bayram geçti zaman geçti ... Bayramda tatile falan gidiyorlar sürekli zaten .. eşim ,annem içten içe söylenmeye başladı .. ayağına kadar gidiyorum kızı çok kulak vermediği halde üstüne gide gide notlarini yükselttim gide gele calistira calistira .. bir kez gttigimde kız arkadaşıyla buluşmaya çıktı ben ordayken bekleyebilir misin falan dedi o derece..
Bu arada babam vefat etti 1 ay önce .. mahvolmuş durumdayım .. cenazeye falan geldiler gittiler cenazede ders mevzusu açıldı ne zaman evine dönüyorsun dedi .. kalacağım memlekette biraz dedim gitti ...
3-4 gün sonra saat 1 gibi gece beni aradı arkadaş yarın sınavı var içinden çıkamadık ne olur bir iki saat cam açalım şu konuyu anlat dedi .. sok oldum .. mesajı görmüş bulundum .. cam açmadım ama uzun uzun yazarak anlattım ses kaydı falan yaptım 1-2 saat ..
Gerçekten o moralle bile sırf yardımcı olabilmek adına annem söylendi falan ama ..

Şöyle söyleyeyim 3-4 gün önce arabamız bozuldu arabasız kaldık .. asla kimseden tenezzül etmem normalde .. yakın hissettiğim için .. arkadaşı aradım arabanı bir kaç saatliğine alabilir miyiz diye .( Eşimle konuşmadan bir şey diyemem dedi ok dedim .. yarım saat sonra iki üç adet mesaj yazıp yazıp silmiş .. sonra ses kaydı atmış .. canım k. Bakma ama araba eşimin benim deil .. o vermek istemiyor yazmış .. sorun değil dedim .. içten içe sok oldum bahane bulsa haberim olmazdı direk olmaz dedi .. kendimi enayi gibi hissettim bir an için .. çıkarcı biriymisim gibi hissettim .. gerçekten abartıyor muyum böyle duisnmem normal mi sizce ??
Size inanamıyorum, esimde arada özel derse gider ve kuruşu kuruşuna ücretini vakti gelince alır, özel ders vermek öyle kolay bir iş mi , suç sizin en başta ücreti konuşacaktınız, gerek yok falan tarzında konuşmuşsunuz ve bu arkadaşınız da sizden faydalanmış, açıkça emeğinizin karşılığını isteyin eğer vermezse bu vesile ile ilişkinizi kesin , kurtulmuş olursunuz en azından...

Çok düşüncesiz ve hep bana hep bana diyen bir arkadaşınız var anlaşılan. Nasıl tahammül ediyorsunuz?
Acınıza bile saygı duymayıp, çocuğumun sınavı var illa anlat, ne zaman geleceksin gibi sorular soran insanlara fazla taviz veriyorsunuz. Üstelik sizin en ufak işinize hayır götüremeyiz demiş. Size kolayca hayır diyen insanlara, sizde HAYIR demeyi bilin

Düşünün 50 tl lik bir şeyi bile sizden esirgiyor, ama siz aylardır ücretsiz ders veriyorsunuz. Kesinlikle ücretsiz ders vermeyi bırakın.
Bıraktım zaten .. aramıyor sormuyor o olaydan sonra. Mesaj attım nasılsın gibilerinden görüldü bir şey yazmadi

Çok düşüncesiz ve hep bana hep bana diyen bir arkadaşınız var anlaşılan. Nasıl tahammül ediyorsunuz?
Acınıza bile saygı duymayıp, çocuğumun sınavı var illa anlat, ne zaman geleceksin gibi sorular soran insanlara fazla taviz veriyorsunuz. Üstelik sizin en ufak işinize hayır götüremeyiz demiş. Size kolayca hayır diyen insanlara, sizde HAYIR demeyi bilin
Hiç beklentim olmadı kolay kolay kimseden de olmaz .. gerçekten ihtiyacım olduğu bir anda istemiştim . Babamdan ,kayjnpederjmden bile istemedim ... bunu alışkanlık haline getirenler oluyor o yüzden hayır denmeli araba kknusu zaten .. Bir kez bile kabul etmedi ilgjnc

X