Çıkarcı mıyım😶?

Ben hiçbir şey demedim üstelik istemedim de bir şey bir daha .. bildigjn aranmıyor sorulmuyorum o olayın üzerine sanki ben onu somurmusum gibi konuma düştüm... yazık beynime .. başta utanmadan isteyecektim
Yine de işte paranı bencd
Hesabı çıkardım bu kadar tutuyor de
Zaten o kendince arkadaşlığını bitirmiş
Hem çocuğuna ders verdir hem de işine gelmeyince muhatap olma iyi daha neler

Gerçekten birgaripinsansin yahu.. insan yeğenine, candan gördüğü birine karşılıksız yardım.edemez mıymış yahu ... isteyince edilmez ama senden sürekli beklenirmis bunu gördüm şu küçük yerde ..Bu arada üzerime şu açılmasından daha etkili oldu hiç tereddüt etmeden hayır demesi bildiğin tokat gjbj geldi 😼
Yeğen? Kimle karıştırdın beni acaba. Ben yeğenine verme demedim ki.

valla genel görüşe aykırı araba konusunda da siz haklısınız siz çocuklarına ayağına kadar gidip ders verin size araç da verirler insan hatrına veya fizanda olsa bırakırlar bnm arkadaşım yapsa bn altta kalmamak için yaparım yani
direk kesin görüşmeyi
o saatlere ücretli çocuk aldım
eşim izin vermiyor diyin sizde
Enayi değilsiniz
Bilgi emektir siz bunun için senelerce dirseğinizi çürüttünüz
+11111111

Sizin yaptığınız iyilik maalesef görev haline gelmiş. Arkadaşınız çocuğunun özel dersini kekle, börekle bedavaya getirmiş resmen. Araba meselesi bence durumu iyice anlamanız için vesile olmuş. Değil arkadaşınıza, akrabanıza dahi ücretsiz özel ders vermeyin, emeğinizi çöpe atmayın. Zamanında benzer durumları yaşadım, tecrübe ile sabit. 😅

Benim çocuğuma ücretsiz ders veren biri olsa erinmeden istediği yere arabamla götürürüm.

Cenazenizin daha acısını yaşarken arayıp online ders talep etmesi yüzsüzlük.

Gecenin 1 inde mesaj atıp sizden soru çözmenizi istemesi çok çirkin bir davranış ama siz de o saatte soruları çözüp göndermeniz hiç mantıklı bir davranış değil. Bir kuralınız olmalı, mesela akşam 9 veya 10 dan sonra bu tarz mesaj ve aramalara cevap vermemelisiniz.

Siz samimi arkadaşım çocuğuna bir faydam dokunsun diye düşünüp bedava ders anlatırken sorun olmamış ancak 1 kere işiniz düştüğünde arkadaşlığını kesmiş, muhtemelen arabasını istediğiniz için tedirgin oldular ve bu durum tekrarlanır korkusuyla sizinle iletişimi kestiler. Demek ki karşınızda ki insanlar siz onların ihtiyaçlarına karşılık verdiğiniz için sizinle arkadaş olmuşlar.

Çıkarcı değilsiniz emin olun. Kerizlik yapıp da devam etmeyin tepkinizi koyun bence

Başınız sağolsun, babanızın mekanı cennet olsun , nur için de yatsin

Mrb arkadaşlar .. iletişimde olduğum kişi bu platformda okuyabilecegi için bazı şeyleri şifreli yazmak durumundayım ...kendimi kötü hissettim ..
.. iyi görüştüğüm muhabbetinin iyi olduğu yakın arkadaşlarımdan birinin kızına yaklaşık üç dort aydır özel ingilizce dersi vermekteyim .) başta ücreti net konuşmadık ben önemli olmadığını sonra konusabilecegimizi söyledim ... Böyle geldi gitti zaman ... Arkadaşımin hali vakti geliri bizden maddiyat olarak gayet iyi ( bizim de gayet iyi asla maddiyat beklemeden başladım ama bir iki üç dört bitmedi ) ... Asla para amacım olmadı birkaç kez gelip gittikten sonra(ben gidiyorum nedense sürekli evlerine ) çok borç içinde olduklarını maddiyat olarak maaşın on gün bile yetmediğini vs anlatmaya başladı .. (12-14 bin gelirleri var) hiçbir şey demedim zaten .. para konusu asla bir daha açılmadı .. gelip gttikce pasta börek yapar ikram ederim elimden başka bir şey gelmez şuan için dedi .. hiç önemli değil dedim ..
Aradan bayram geçti zaman geçti ... Bayramda tatile falan gidiyorlar sürekli zaten .. eşim ,annem içten içe söylenmeye başladı .. ayağına kadar gidiyorum kızı çok kulak vermediği halde üstüne gide gide notlarini yükselttim gide gele calistira calistira .. bir kez gttigimde kız arkadaşıyla buluşmaya çıktı ben ordayken bekleyebilir misin falan dedi o derece..
Bu arada babam vefat etti 1 ay önce .. mahvolmuş durumdayım .. cenazeye falan geldiler gittiler cenazede ders mevzusu açıldı ne zaman evine dönüyorsun dedi .. kalacağım memlekette biraz dedim gitti ...
3-4 gün sonra saat 1 gibi gece beni aradı arkadaş yarın sınavı var içinden çıkamadık ne olur bir iki saat cam açalım şu konuyu anlat dedi .. sok oldum .. mesajı görmüş bulundum .. cam açmadım ama uzun uzun yazarak anlattım ses kaydı falan yaptım 1-2 saat ..
Gerçekten o moralle bile sırf yardımcı olabilmek adına annem söylendi falan ama ..

Şöyle söyleyeyim 3-4 gün önce arabamız bozuldu arabasız kaldık .. asla kimseden tenezzül etmem normalde .. yakın hissettiğim için .. arkadaşı aradım arabanı bir kaç saatliğine alabilir miyiz diye .( Eşimle konuşmadan bir şey diyemem dedi ok dedim .. yarım saat sonra iki üç adet mesaj yazıp yazıp silmiş .. sonra ses kaydı atmış .. canım k. Bakma ama araba eşimin benim deil .. o vermek istemiyor yazmış .. sorun değil dedim .. içten içe sok oldum bahane bulsa haberim olmazdı direk olmaz dedi .. kendimi enayi gibi hissettim bir an için .. çıkarcı biriymisim gibi hissettim .. gerçekten abartıyor muyum böyle duisnmem normal mi sizce ??
Kullanıyorlar sizi.Derhal kaçın uzaklaşin o tiplerden.Bu zamana kadar ki derslerinde parasını isteyin dicem ama vermezler iyisi mi o şahısları hayatınızdan kibarca çıkarın

Emek hirslzgi yaptıkları, biz de öğrenci iken eşim için Kızılay'ın göbeğinde özel ders yeri tutmuştuk. Görme engelli öğrencimiz dahi vardı resmen sembolik bir ücret aldık sırf kendisini kötü hissetmesin diye. O özel ders başımiza iş açtı desem inanır msnz? Şimdi kime ders verirsek verelim eşime diyorum senin para konusmycgn kişiler olur asistanimla para konularını konuşun de o şekilde yapıyoruz. Kimseye de hakkımızı yedirmyrz siz de yedirmeyin böyleleri somürücu zihnytler.

Mrb arkadaşlar .. iletişimde olduğum kişi bu platformda okuyabilecegi için bazı şeyleri şifreli yazmak durumundayım ...kendimi kötü hissettim ..
.. iyi görüştüğüm muhabbetinin iyi olduğu yakın arkadaşlarımdan birinin kızına yaklaşık üç dort aydır özel ingilizce dersi vermekteyim .) başta ücreti net konuşmadık ben önemli olmadığını sonra konusabilecegimizi söyledim ... Böyle geldi gitti zaman ... Arkadaşımin hali vakti geliri bizden maddiyat olarak gayet iyi ( bizim de gayet iyi asla maddiyat beklemeden başladım ama bir iki üç dört bitmedi ) ... Asla para amacım olmadı birkaç kez gelip gittikten sonra(ben gidiyorum nedense sürekli evlerine ) çok borç içinde olduklarını maddiyat olarak maaşın on gün bile yetmediğini vs anlatmaya başladı .. (12-14 bin gelirleri var) hiçbir şey demedim zaten .. para konusu asla bir daha açılmadı .. gelip gttikce pasta börek yapar ikram ederim elimden başka bir şey gelmez şuan için dedi .. hiç önemli değil dedim ..
Aradan bayram geçti zaman geçti ... Bayramda tatile falan gidiyorlar sürekli zaten .. eşim ,annem içten içe söylenmeye başladı .. ayağına kadar gidiyorum kızı çok kulak vermediği halde üstüne gide gide notlarini yükselttim gide gele calistira calistira .. bir kez gttigimde kız arkadaşıyla buluşmaya çıktı ben ordayken bekleyebilir misin falan dedi o derece..
Bu arada babam vefat etti 1 ay önce .. mahvolmuş durumdayım .. cenazeye falan geldiler gittiler cenazede ders mevzusu açıldı ne zaman evine dönüyorsun dedi .. kalacağım memlekette biraz dedim gitti ...
3-4 gün sonra saat 1 gibi gece beni aradı arkadaş yarın sınavı var içinden çıkamadık ne olur bir iki saat cam açalım şu konuyu anlat dedi .. sok oldum .. mesajı görmüş bulundum .. cam açmadım ama uzun uzun yazarak anlattım ses kaydı falan yaptım 1-2 saat ..
Gerçekten o moralle bile sırf yardımcı olabilmek adına annem söylendi falan ama ..

Şöyle söyleyeyim 3-4 gün önce arabamız bozuldu arabasız kaldık .. asla kimseden tenezzül etmem normalde .. yakın hissettiğim için .. arkadaşı aradım arabanı bir kaç saatliğine alabilir miyiz diye .( Eşimle konuşmadan bir şey diyemem dedi ok dedim .. yarım saat sonra iki üç adet mesaj yazıp yazıp silmiş .. sonra ses kaydı atmış .. canım k. Bakma ama araba eşimin benim deil .. o vermek istemiyor yazmış .. sorun değil dedim .. içten içe sok oldum bahane bulsa haberim olmazdı direk olmaz dedi .. kendimi enayi gibi hissettim bir an için .. çıkarcı biriymisim gibi hissettim .. gerçekten abartıyor muyum böyle duisnmem normal mi sizce ??
Alma verme dengesi diye birşey var. Kibar bir dille ya geri çevirin ya da ücret mukabilinde geri dönüş isteyin.

sizde artık 'ben ders vermek istiyorum ama eşimin karısı olduğum için bana izin vermiyor ,kusura bakma olur mu cınım 'dersin.

Arkadaşım bence arkadaşlığı kes. Ama mesafe koyarken de yüzlerine bir bir anlat. Bize anlattığın gibi kendisine de söyle. Bilmesi gerekiyor

Mesafe koydum .. anladı zaten .. Bu arada son durum . Arkadaşlar maalesef tatile gittiler .. annem hasta yanına gidiyorum kötü durumda dedi giderken tatil demedi ... sosyal medyalara denizlerde turistik yerlerde fotolar atiyo . .. neredeyse 12 saatlik yola gittiler . Param yok ,kötü durumdayım diye bir sene ağzından bu lafları düşürmediği için tatil.diyemedi bence bana bu şekilde söyledi... saf gbi kullanılmış gbi hissediyorum kendimi başka bir şey degil

sizde artık 'ben ders vermek istiyorum ama eşimin karısı olduğum için bana izin vermiyor ,kusura bakma olur mu cınım 'dersin.
Okullar başlayınca tekrar isteyecek bir şekilde zaten ... o zaman söyleyeceğim.sinavlar bitti işi bitti eskisi gibi aramıyor sormuyor zaten .. Bu arada tatile gittiler ..

Çıkarcı değilsiniz emin olun. Kerizlik yapıp da devam etmeyin tepkinizi koyun bence

Başınız sağolsun, babanızın mekanı cennet olsun , nur için de yatsin
Keriz gibi hissediyorum kendimi şu aralar net .. arkadaşlar maaile tatile gittiler baya ücretlerin pahali olduğu bir ilçeye kaç saat uzaklıkta... tabiri bana tatil demedi hasta ziyaretine gideceğiz diyor .. Bir sene param yok diye dolaştığı için.. ben koyduğu fotolardan anlıyorum tatil olduğunu... her sene hemen hemen giderler tatile zaten .. daha yakın zamanda bir iflas gbi bir şey yaşamışlardı.. bana öyle dedi .. maddi olarak yıkıldık çok zor durumdayız vsvs.. diye suan soktayim

Mesafe koydum .. anladı zaten .. Bu arada son durum . Arkadaşlar maalesef tatile gittiler .. annem hasta yanına gidiyorum kötü durumda dedi giderken tatil demedi ... sosyal medyalara denizlerde turistik yerlerde fotolar atiyo . .. neredeyse 12 saatlik yola gittiler . Param yok ,kötü durumdayım diye bir sene ağzından bu lafları düşürmediği için tatil.diyemedi bence bana bu şekilde söyledi... saf gbi kullanılmış gbi hissediyorum kendimi başka bir şey degil
Öyle hissetmeniz normal çünkü zaten öyle olmuş.

Eger bunları yüzüne vuramayacak bir yapınız varsa ,ki normal herkes dobra olmak zorunda degil, iletişimi tamamen keseceksiniz.

Mesela niye haberiniz var hala, niye gideceğini size haber veriyor, siz niye sosyal medyadan onun tatil fotoğraflarına bakıyorsunuz gibi...

Öyle hissetmeniz normal çünkü zaten öyle olmuş.

Eger bunları yüzüne vuramayacak bir yapınız varsa ,ki normal herkes dobra olmak zorunda degil, iletişimi tamamen keseceksiniz.

Mesela niye haberiniz var hala, niye gideceğini size haber veriyor, siz niye sosyal medyadan onun tatil fotoğraflarına bakıyorsunuz gibi...
Haberim yoktu sosyal medyada gördüm karşıma çıktı pat diye .. giderken beni aramıştı.. para muhabbeti açtı yine kötü durumdayız vs diye .. (bu arada eşimin durumu iyi) ben zaten asla para istemedim .. hasta ziyareti .. mecburiyet için gidiyorum vs dedi .. kendi açıklama yapma ihtiyacı duydu nedense .. yol masraflarını da annem karşılayacak dedi hatta .. hiç oralı olmadım tmm hayırlı yolculuk vs vs .. dedim .. gideceği ilçe turistik bir yer zaten ... hatta gitmişken şuraya buraya gidersin ( daha knce gittiğim bir yer) dedim.. nerde gezeceğim.. gezmeye değil hasta ziyaretine gidiyorum dedi ...4_5 gün sonra .. ücretli girilen mekanlarda hatta fotolar paylasmis

Haberim yoktu sosyal medyada gördüm karşıma çıktı pat diye .. giderken beni aramıştı.. para muhabbeti açtı yine kötü durumdayız vs diye .. (bu arada eşimin durumu iyi) ben zaten asla para istemedim .. hasta ziyareti .. mecburiyet için gidiyorum vs dedi .. kendi açıklama yapma ihtiyacı duydu nedense .. yol masraflarını da annem karşılayacak dedi hatta .. hiç oralı olmadım tmm hayırlı yolculuk vs vs .. dedim .. gideceği ilçe turistik bir yer zaten ... hatta gitmişken şuraya buraya gidersin ( daha knce gittiğim bir yer) dedim.. nerde gezeceğim.. gezmeye değil hasta ziyaretine gidiyorum dedi ...4_5 gün sonra .. ücretli girilen mekanlarda hatta fotolar paylasmis

Resmen kullanıyor ya. Bence bu ders konusunu artık iptal edin. Para bile verse artık olmaz yani. Karşısındakinin aklı yok gibi davranıyor.

Böyle insanı aptal yerine koyduğunu sanıp kul hakkına gitmek en büyük aptallık üzülmeyin ama artık iletişimi de kesin hatta bunu belli edin sildiğinizi engellediğinizi bilsin azcık yüzü varsa zaten yaptığı hatadan utanır ama sanmıyorum olan olmuş emek vermişsiniz iyilik yaptım denize attım gbi düşünün o kişinin de bu terbiyesizliğini daha fazla sineye çekmeyin lğtfrb

Resmen kullanıyor ya. Bence bu ders konusunu artık iptal edin. Para bile verse artık olmaz yani. Karşısındakinin aklı yok gibi davranıyor.
Anneme anlattım.. çok kızdı ne safligim ne salaklığın kaldı.. eşim ve kv de anlattım böyle böyle diye onlar da çok sinirlendi ama annem kadar değil.. Bu şartlarda dediğiniz gibi parayla da vermem zaten.. saf yerine koydu beni söylesem oralara görme paralarını annem verdi der .. yine kötü durumdayım vs vs diyecek biliyorum az buçuk...hiçbir şey diyemiyorum ..

Böyle insanı aptal yerine koyduğunu sanıp kul hakkına gitmek en büyük aptallık üzülmeyin ama artık iletişimi de kesin hatta bunu belli edin sildiğinizi engellediğinizi bilsin azcık yüzü varsa zaten yaptığı hatadan utanır ama sanmıyorum olan olmuş emek vermişsiniz iyilik yaptım denize attım gbi düşünün o kişinin de bu terbiyesizliğini daha fazla sineye çekmeyin lğtfrb
Yapılan hiçbir iyiliği karşılıksız kalmadığına inanıyorum bu hayatta bana çok büyük ders oldu .. asla dusmezdim böyle durumlara ama beni bile tongaya getirdi resmen .. Bu arada ortak çevredeki kimseye anlatmadım durumu ...başkalarından muhabbet arasında duyuyorum vs .. hep bana hep bana biri dedi arkadaş.. zamanında bebek mevludune altın götürdük.. çocuğu sünnet yaptırdık hayirli olsuna bile gelmediler bırak altın getirmeyi vs dedi bir arkadaş... zamanında gittik koştuk o yapmadı dedi

X