Çıkarcı mıyım😶?

Ders konusunda çok çok haklısınız. Ama bu ayrı bir konu. Arabayı vermemesi sizin için daha iyi olmuş.
Bir daha ders için yazdığında artık zaman ayıramayacağınızı, ücretli derslerle ilgileneceğinizi açık açık söyleyin siz de.
Gerçekten iyi niyetinizi suistimal ediyorlar. Ben şahsen asla rahat edemezdim böyle. Param yoksa özel derste yok yapacak bir şey yok. Eğer çok yakın arkadaşımsa ve kendisi teklif ettiyse en azından ben evine götürürdüm. Ve ya yol ücretini verirdim. Beleşçi insanlardan hiç haz etmem.

Mrb arkadaşlar .. iletişimde olduğum kişi bu platformda okuyabilecegi için bazı şeyleri şifreli yazmak durumundayım ...kendimi kötü hissettim ..
.. iyi görüştüğüm muhabbetinin iyi olduğu yakın arkadaşlarımdan birinin kızına yaklaşık üç dort aydır özel ingilizce dersi vermekteyim .) başta ücreti net konuşmadık ben önemli olmadığını sonra konusabilecegimizi söyledim ... Böyle geldi gitti zaman ... Arkadaşımin hali vakti geliri bizden maddiyat olarak gayet iyi ( bizim de gayet iyi asla maddiyat beklemeden başladım ama bir iki üç dört bitmedi ) ... Asla para amacım olmadı birkaç kez gelip gittikten sonra(ben gidiyorum nedense sürekli evlerine ) çok borç içinde olduklarını maddiyat olarak maaşın on gün bile yetmediğini vs anlatmaya başladı .. (12-14 bin gelirleri var) hiçbir şey demedim zaten .. para konusu asla bir daha açılmadı .. gelip gttikce pasta börek yapar ikram ederim elimden başka bir şey gelmez şuan için dedi .. hiç önemli değil dedim ..
Aradan bayram geçti zaman geçti ... Bayramda tatile falan gidiyorlar sürekli zaten .. eşim ,annem içten içe söylenmeye başladı .. ayağına kadar gidiyorum kızı çok kulak vermediği halde üstüne gide gide notlarini yükselttim gide gele calistira calistira .. bir kez gttigimde kız arkadaşıyla buluşmaya çıktı ben ordayken bekleyebilir misin falan dedi o derece..
Bu arada babam vefat etti 1 ay önce .. mahvolmuş durumdayım .. cenazeye falan geldiler gittiler cenazede ders mevzusu açıldı ne zaman evine dönüyorsun dedi .. kalacağım memlekette biraz dedim gitti ...
3-4 gün sonra saat 1 gibi gece beni aradı arkadaş yarın sınavı var içinden çıkamadık ne olur bir iki saat cam açalım şu konuyu anlat dedi .. sok oldum .. mesajı görmüş bulundum .. cam açmadım ama uzun uzun yazarak anlattım ses kaydı falan yaptım 1-2 saat ..
Gerçekten o moralle bile sırf yardımcı olabilmek adına annem söylendi falan ama ..

Şöyle söyleyeyim 3-4 gün önce arabamız bozuldu arabasız kaldık .. asla kimseden tenezzül etmem normalde .. yakın hissettiğim için .. arkadaşı aradım arabanı bir kaç saatliğine alabilir miyiz diye .( Eşimle konuşmadan bir şey diyemem dedi ok dedim .. yarım saat sonra iki üç adet mesaj yazıp yazıp silmiş .. sonra ses kaydı atmış .. canım k. Bakma ama araba eşimin benim deil .. o vermek istemiyor yazmış .. sorun değil dedim .. içten içe sok oldum bahane bulsa haberim olmazdı direk olmaz dedi .. kendimi enayi gibi hissettim bir an için .. çıkarcı biriymisim gibi hissettim .. gerçekten abartıyor muyum böyle duisnmem normal mi sizce ??
Hayır abartmıyosunuz bu arkadaşlık değil sizi kullanıyor resmen

Şöyle bir durum var yazmayı unuttum arabayı kullanmak için değil .. kendisi kullanarak bir yere götürmesi için rica etmiştik .. kabul etmedi ..

Bir bahane bulun ya da direkt artık ders vermek istemediğinizi söyleyin, eşim müsade etmiyor diyin sizde madem.

Estağfirullah herkes insan değil
şöyle düşündüm şu ekonomik sıkıntıda bile bir arkadaşım arasa beni şuraya bırakırmısın dese hani beni kullanmadığını bilidğim bir yakınım bırkaırım ne var ki yani insanlık öldü mü mezarımıza mı götürceğiz malı mülkü
Siz ki çocuğuna ders veriyorsunuz
elinizi ayağınızı öpmeli özel ders ücretlerinden haberi yok sanırsam
Rüyasında görür .. ben vermeyince parayla başkasından mecbur aldıracak... o zaman anlar .. ben para almayacağım hiç zaten ... annemle.kavga ettim.bu yüzden.. annem.yapma etme dediyse de bana insan da lazım zor zamanımda o kişiden ücret almayacam dedim

Yerinizde olsam değil ders vermek yüzüne bile bakmam.
Araba bende vermek istemem kimseye,sevmiyorum,bu konu ile ilgili çocukken babamın yaşadığı sıkıntılar oldu,katıyım bu sebeple verseymiş diyemedim ama o sizden, müsait olup olmamanıza bakmaksızın ders vermenizi isteyebiliyor,karşılığında insan nezaketen araba vermese de kendi götürmeyi teklif eder.
Para konusunda da o kadar gidip geliyorsunuz yeri geliyor cocuk dışarı çıkıyor bekliyorsunuz vs emek+zaman harcıyorsunuz, arkadaşınız en azından kendini zorlayıp neyse bedeli vermeli,atıyorum 300 dür ederi,200 teklif edebilir ama bence böyle olmamalı.
Sizde ders için mesaj yazarsa canım kusura bakma eşim izin vermiyor birlikte vakit geçiremiyoruz diyin anlasın. Çok ayıp yaptıklari zira.

İnsan utanır ya. O kadar çocuğuna ders vermiş arkadaşın arabayla bir yere bıraksan ne olacak. Kocası izin vermiyormuş. Onun çocuğu da ders alıyor sonuçta. Sizinki de enayilik değil bence. İnsan çok yakın arkadaşlarına ücretsiz yardım edebilir. Ama vefa borcu duymayana da iyilik yapılmaz.

Sen o durumdayken arayıp ders mi anlattırdı gerçekten?
Ben buradan sinirlendim, sen bu arsız talep karşısında sakin kalıp bir de ses kaydıyla ders mi anlattın? Fazla yumuşak yüzlü, fazla sessiz ve verici birisin demek, karşıdaki de çıkarcı ve yüzsüz olunca tepene binmiş resmen.
Ben çoktan s.ktiri çekerdim ama sen resti çek, ders mers de verme bi daha, bu ne böyle.

Aşırı gurur var bu şekilde olduktan sonra para asla istemem o konuları açtığımda çok zor durumdayız vs diyorlar .. bırakmak istiyorum içimden gelmiyor artık .. bir iki kez olur sanmıştım zamanlı zamansız olmaya başladı
Yahu babanın cenazesinde olmuş, zamanlı zamansız durumu mu kalmış? Bu ne bencillik ne terbiyesizlik ne rezillik?! Araba mevzusu hiç önemli değil bence, bu insanlarla ilişkini ya sınırlandır ya da komple kes lütfen, seni hiçe sayıp çıkarları için kullanıyorlar resmen, köylü kurnazları.

selam.ben de ücretsiz ders veriyorum ama arkadaşınız gibi çocuklara değil.anne babası olmayan geliri olmayan çocuklara.size ücret ödemeli cüzi de olsa saat başına.kusura bakmayın ama kullanılıyorsunuz.2 ayda bir yardım istenir bir yarım saat bir saat yakın arkadaşsa ama sizi resmen bedava özel hoca yapmış pess

Şuan koparsam aaa araba vermedim kötü olduk diyecek herkese. .. o konuma da düşmek istemiyorum
Desin hiç takmayın kafaya, siz de aylardır ücretsiz ders veriyorum, babam öldüğünde bile acıma saygı duymadı ders istedi benden, ne kadar nankörmüş, dersiniz.

Arkadaşınız açık açık kullanıyor sizi. Madem parası yok, o zaman size küçük hediyeler alması yada elişi yapıyormuş size satmaya çalışmak yerine hediye edip, gönlünüzü alması lazımdı.

Ders vermeyi ve hatta görüşmeyi bu bile kesmeniz lazım bence.

Desin hiç takmayın kafaya, siz de aylardır ücretsiz ders veriyorum, babam öldüğünde bile acıma saygı duymadı ders istedi benden, ne kadar nankörmüş, dersiniz.

Arkadaşınız açık açık kullanıyor sizi. Madem parası yok, o zaman size küçük hediyeler alması yada elişi yapıyormuş size satmaya çalışmak yerine hediye edip, gönlünüzü alması lazımdı.

Ders vermeyi ve hatta görüşmeyi bu bile kesmeniz lazım bence.
apartmanımda tonla öğretmen var .yapışsam çocuğa ders verin diye bu olur mu?zamanlarından kendi ailelerinden çalıp niye ücretsiz devamlı ders versinler?en fazla hangi kitabı alayım diye sordum bunca yıl.konu sahibi o kadar naif ki hala kendini kötü insan sanıyor.yabancı insana 150 tl veriyorlarsa konu sahibine de saatlik 80 100 tl vermelilerdi.dostluk bu kadar olur en fazla

apartmanımda tonla öğretmen var .yapışsam çocuğa ders verin diye bu olur mu?zamanlarından kendi ailelerinden çalıp niye ücretsiz devamlı ders versinler?en fazla hangi kitabı alayım diye sordum bunca yıl.konu sahibi o kadar naif ki hala kendini kötü insan sanıyor.yabancı insana 150 tl veriyorlarsa konu sahibine de saatlik 80 100 tl vermelilerdi.dostluk bu kadar olur en fazla
Herkes sizin gibi düşünmüyor maalesef, amaan altı üstü 2 soru çözecek ne var yani, mantığıyla bakıyorlar. Ama bu insanlar bilgileriyle para kazanıyorlar, zaman ayırıyorlar, sabırla uğraşıyorlar Ve birine bir şey öğretmek gerçekten zor, ben yapamam mesela çabuk sinirlenirim.

Tanıdık market sahibinden gidip hiç para vermeden alışveriş yapmıyorsak, tanıdık öğretmendende ücretsiz ders istememeliyiz.

Konu sahibi kendisinin değil arkadaşının çıkarcı olduğunu anlayıp, tüm iletişimini kesmeli bence

Mrb arkadaşlar .. iletişimde olduğum kişi bu platformda okuyabilecegi için bazı şeyleri şifreli yazmak durumundayım ...kendimi kötü hissettim ..
.. iyi görüştüğüm muhabbetinin iyi olduğu yakın arkadaşlarımdan birinin kızına yaklaşık üç dort aydır özel ingilizce dersi vermekteyim .) başta ücreti net konuşmadık ben önemli olmadığını sonra konusabilecegimizi söyledim ... Böyle geldi gitti zaman ... Arkadaşımin hali vakti geliri bizden maddiyat olarak gayet iyi ( bizim de gayet iyi asla maddiyat beklemeden başladım ama bir iki üç dört bitmedi ) ... Asla para amacım olmadı birkaç kez gelip gittikten sonra(ben gidiyorum nedense sürekli evlerine ) çok borç içinde olduklarını maddiyat olarak maaşın on gün bile yetmediğini vs anlatmaya başladı .. (12-14 bin gelirleri var) hiçbir şey demedim zaten .. para konusu asla bir daha açılmadı .. gelip gttikce pasta börek yapar ikram ederim elimden başka bir şey gelmez şuan için dedi .. hiç önemli değil dedim ..
Aradan bayram geçti zaman geçti ... Bayramda tatile falan gidiyorlar sürekli zaten .. eşim ,annem içten içe söylenmeye başladı .. ayağına kadar gidiyorum kızı çok kulak vermediği halde üstüne gide gide notlarini yükselttim gide gele calistira calistira .. bir kez gttigimde kız arkadaşıyla buluşmaya çıktı ben ordayken bekleyebilir misin falan dedi o derece..
Bu arada babam vefat etti 1 ay önce .. mahvolmuş durumdayım .. cenazeye falan geldiler gittiler cenazede ders mevzusu açıldı ne zaman evine dönüyorsun dedi .. kalacağım memlekette biraz dedim gitti ...
3-4 gün sonra saat 1 gibi gece beni aradı arkadaş yarın sınavı var içinden çıkamadık ne olur bir iki saat cam açalım şu konuyu anlat dedi .. sok oldum .. mesajı görmüş bulundum .. cam açmadım ama uzun uzun yazarak anlattım ses kaydı falan yaptım 1-2 saat ..
Gerçekten o moralle bile sırf yardımcı olabilmek adına annem söylendi falan ama ..

Şöyle söyleyeyim 3-4 gün önce arabamız bozuldu arabasız kaldık .. asla kimseden tenezzül etmem normalde .. yakın hissettiğim için .. arkadaşı aradım arabanı bir kaç saatliğine alabilir miyiz diye .( Eşimle konuşmadan bir şey diyemem dedi ok dedim .. yarım saat sonra iki üç adet mesaj yazıp yazıp silmiş .. sonra ses kaydı atmış .. canım k. Bakma ama araba eşimin benim deil .. o vermek istemiyor yazmış .. sorun değil dedim .. içten içe sok oldum bahane bulsa haberim olmazdı direk olmaz dedi .. kendimi enayi gibi hissettim bir an için .. çıkarcı biriymisim gibi hissettim .. gerçekten abartıyor muyum böyle duisnmem normal mi sizce ??
Ya ben kendime şaf diyorum gerçekten safimdir bunu sizde düşünün saflık olabilir mi bildiğin kullanıyor böyle yuzsuzluk olurmu

X