Çift terapisi

Tepki verse de değişen bir şey olmayacak. Adamın umurunda değil çünkü. Dışardan yemeyi seviyor, temizlik umurunda değil. Hayır yalnız yaşasa da yapmazdı bunları. Evinde hiç bir şey yapmayan yalnız yaşayan insanlar(kadın erkek) hatta evli olup hiç bir şey yapmayan çiftler tanıyorum.

Ki bence çocuk dışında kimse yapmak zorunda değil. Ben sevmediğim işleri yapmıyorum mesela. Yapmak zorunda değilim çünkü. İsterse beyim yapıyor, istemezse yaptırıyoruz.

Hayır başka biri hizmetçilik yapsın diye evlenilmiyor. Ama başka birine bir şeyleri zorla yaptırmak için de evlenilmiyor. İnsanları yapmak istemedikleri şeylere zorlayamazsın aryacım.

Kadını erkeği yok bunun. Her ne kadar erkek üstün zihniyete dayandırmaya çalışsan da benim üzerimden bunu yapamazsın, sanıyorum bu forumda bir çok kişi bu konuda ne düşündüğümü biliyordur sen de dahil. Kadın ya da erkek kimse istemediği şeyi yapmak zorunda değil ve yapmaya zorlanamaz. Bu kadar basit.

Ah be ah o arkadaşlarım varya ben onların gözlerinden öperim ben bekarken anlattıkları sorunlarını bir bir not aldım. Baştan nasıl götürürsen öyle gider demişlerdi ve gerçekten öyle oldu. Ben ev dizerken yün halıya kıyamayıp elimde yıkadım o gün eşim ne güzel evlenince de böyle yaparsın dedi şakayla karışık ah canım öyle mi dedim içimden. Bak bakalım bir daha bu el halıya değer mi. Evlendiğimde çalışmaya şehir değiştirdim diye ara verdim. 2 yıllık evliyim. Evi ben süpürmem belim ağrıyor yoruluyorum balkon yıkamam ayaklarım üşür hastalanırım. Yemeği ortak yapıyoruz o benden iyi yapar çünkü. Sadece asla yapmadığı ütü var onu da ilerde çocuk olsun bir güzel yaptıracağım ki aklı hayali duracak kendiyle gurur duyacak. 2 saat önce de baş parmağı batmış şişmişti oturdum ben tedavi ettim yıkadım ovdum kuruttum. Sonra da Çamaşırlar yıkandı verdim sepeti eline çıktı astı geldi uyudu. Ben çocuğum olursa evde bana bakacak eksiğimi koymayacak bir anneden fazlasını yapacağına inandığım bir adamla evlendim. Yoksa kimse ev içinde güle oynaya birşey yapamaz köle gibi hisseder. Herşey tadında dozunda güzel. Tek bir taraf omuza yükleniyorsa bu iş huzursuz eder istersen en sevdiğin olsun. Yanlış anlamayın bunları nispet yapmak için anlatmadım ki zaten bunların kat be kat fazlasını eniştelerim yapıyor benim eşim yine birşey yapmıyor sayılır onlara göre.. Olay şu sen çalışan bir kadınsın bu adamı bu kadar rahatlığa niye alıştırdın ? Eşim ben oturuyorum sen şunu yap demişti ilk evlendiğimiz ay. Hiç ses çıkarmadım oturdum bende bu bekliyor bekliyor en son sordu ne oldu diye bizim çaylar. Bende bilmem ben emir erin değilim git bak bakalım ne olmuş dedim. Özür diledi ben yapıp getireyim hemen dedi bende teşekkür ettin. Saygı çok önemli sen şunu ben bunu yapayım değil de o evin yaşam alanı olduğunun bilincinde olmak gerek. Ya ne demek içtiği bardağı kaldırmamak kimsin sen Peri padişahının oğlu mu ? Anasının evinde rahat olup karısına hergün yemek yapanı da gördü bu gözler. Hoş değil tavır çocuğu ile ilgilenmesini de büyütmeyin bir zahmet baksın oynasın babanızın evinden çeyiz olarak vermediler ya sabiyi.Çalışıp birde gelip evin yükünü çekenlere çok üzülüyorum

Valla(erkek olsam) benim de elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmayan, yemeğimi pişirip donumu yıkayan , çorabımı attığım yerden toplayan , çocuğun çilesini çekip bana sadece oynama kısmını bırakan bir eşim olsaydı, dünyanın en iyi , en eğlenceli, en sevecen , en kafa dengi eşi olurdum O yüzden girizgahta eşinizi değil kendinizi övseydiniz keşke.

Çocuk olunca benimki de emzirmek harici her şeyiyle ilgilenecekti güya. Bi doğdu oğlum ilk.3 ay kolikti zaten günde 17 18 saat uyanıktı hep ağlardı bi gözü korktu daha da yanaşmadı öz bakımı için:) bu dediklerini yaptırabileceksen helal olsun. Bizimkinin het şeye bir cevabi var. Sonuç olarak bir şeyi yapmak istemiyorsa ben ortadan çatlasam da yapmiyor

Bizimkinin de benzercevaplari oluyor beni benden alıyor. Kendini primat ilan etmişti en Son. Ben de üstün insan ırkıymışım. Isı gücü geyik adamın. Dediginiz gibi ilk zamanlar uğraşıyordum çocuk eğitir gibi. Yapıyordu da. Yalap sap yaptığı her ışe övgüler diziyordum ama anlıyordu tabii amacımı. Yavaş yavaş bıraktı her ne yapıyorsa. Ha bu arada bi tek ütü yapar o da ben hamileyken mecbur kalmıştı artik ilk 3 ay kanamalı gecirdigim için. Belki bi yerimi kirsam 3 5 ay yatsam.anca öyle başlar gene

Ahaha buna verecek bir cevabim yok durum aynen böyle. Ama ona sorsan çocukla ilgilendiği bir kaç dk da çok yoruluyor çok efor sarfediyor. Çocuk bakımını eşit ustlendigimizi düşünüyor:) çocukla yarim saat oynasa yarim gün uzanir yatar öldüm bittim diye

Önceden davranışlar sonrakilerin aydınlatıcısı olur. Seninki baştan belli etmiş sen evlilikle çocukla değişir diye düşünmüşsün. Ben mesela bu kadar özveriye rağmen ruh eşim diyemiyorum eşime. Söze değil icraate bakacaksın. Emzirmek dışında herşeyi yaparım dediğini değil yaptığını konuşmak gerekiyor. Ev yemek süpür kaldır temizle bunları yapan biri hadi diyelim çocuğa mı bakamadı ben evi ona bırakırım çocuğu da kendime yine hallolur herşey. Burda yine işte senin tavrın duruşun önemli çalışıyorsun bekarken bir şekilde oluyordu göze gelmiyordu diyorsun. Keşke çocuk olmadan da sana çok kolay gelen işleri bile bölüşseydin. Ütü dışında evin herşeyini yapan bir adam çocuğa bakmasa da bana İnan koymaz ben bakarım. Adam böyle alışmış tembelliğe sen çalış çocuğa bak Eve koştur bu rahatlığı bozmuyor tabi. Birde huyu da sanki biraz dik başlı erkekte böyle olması ne yazıkki sen gibi fedakar kadınların işini zorlaştırıyor. Herşeye bir cevabı varsa akıllı adamdır o zaman konuş anlasın seni. Sen ortadan çatlasan da birşeyi yapmıyor ne demek sana yazık değil mi ya sen kendine ne ara zaman ayıracaksın peki ?

Haha boşuna dememisler tembele iş buyurmuslar o da akıl vermiş diye yine de devam edin siz. Ben bazen sabırsız davranıp bırak o kadar mi beceriksizsin diye terlenesim gelse bile sabrediyorum. Inanın tekrar Allah korusun öyle bisey basınıza gelse her işi yapar. Benimde iş yaptırırken kullandığım motivasyon cümlesi o. "Ben zaten yapıyorum, ama dünyanı her hali var, yoruluyorum, ileride çocuk olacak belki yapamayacağım. Ha oldu hasta oldum, yatağa düştüm elinden her iş gelmesi lazim" diyorum. Tıpkı annelerimizin "yaparsın benim içi öğrenirsin kendin için" motivasyonu gibi biraz sabredin ve yapacağınız her ise bir şekilde müdahil edin. Yani ne bileyim salata yaparken sebze yıkasın, makineyi boşaltırken uzak raflara yetişemiyorum diyin çağırın. Zaman alır ama yapar

Her konuda anlayışlıdır zekidir saatlerce konuşabiliriz ama bu konuda tuhaf bir şekilde duyarsız. Içi sıkılıyormuş. Ben büyütuyormusum. Açık açık söylemese de kafasında her kadın bir şekilde yapıyor sen neden şikayet ediyorsun düşüncesi var eminim. Daha önce de yazdım evliliğin basında yalap sap da olsa yapıyordu bir çabasi vardı. Giderek o çaba yok oldu. Çocuktan sonra ev işi konusunda zorlanacağımi biliyordum i konuda degismeyeceginin farkındaydım ama en azından çocuğun sorumluluğunu benim kadar alır diye düşünüyordum. O da olmadı.

sizde ayrılmakla tehdit edin bakalim napacak o zaman

evliliğin ilk ayında aynı hareketleri sezince hiçbir şey yapmadım. ne kıyafetini yıkadım ne yemek ne bulaşık. ikinci günün sonunda hepsini bir günde öğreniverdi
çamaşır makinesinden anlamam diyen adam atıyor yıkıyor asıyor valla.

Ben ilk zamanlar hiç sert çıkmadım hatam burda belki de. Şimdi de tatlı dille alıştırma evresini geçtik ben çok yorgun oluyorum tahammülüm de çok az artik. O yüzden ya bi cinnet geçirmem lazım ya da terapi alalım diye düşünüyorum artik son care

benim eşim çok pistir. aşağılamak için söylemiyorum gerçekten pis. son raddeye kadar yapmaz. yani evin içinin çamur falan olması lazım temizlemesi gerektiğini fark etmesi için.
geçen hafta gebeliğin ilk zamanları diye yetişemez oldum her şeye minik bir söylenme krizine girdim. saydım şu an bunları bunları yapmamız lazım diye baktım ağlamaya başladı şok oldum neyse ki yaptı şimdi diyor ki
sen bna söyle ben ne zaman neyi temizleyeceğimi bilmiyorum
bir de şunu fark ettim eşim bir şeyi doğru düzgün beceremiyor mesela yaparken ama asla böyle değil şöyle yap diye akıl vermiyorum.
teşekkür edip geçiyorum.

Bunun yerine yardımcı almayı düşünseniz mesela haftada 2-3 gün gelse sizde eşinizde mutlu olursunuz. Zira bazı erkeklerin gerçekten elinden gelmiyor. E sizde çalışıyormuşsunuz zaten. Parayı işte kendiniz için harcayın yani bugünüze yatırım yapın.

Bana böyle eşler hep merhametsiz gelmiştir konu sahibi kusura bakmayın.
2 kişinin yaşadığı evden 2 kişilik iş yükü çıkar. 2 kişinin iş yükünü bir kişiye yıkmak da vicdansızlık bana göre. Ben olsam çocuğumla ilgilenir evin de hiçbirşeyine karışmazdım. Üzerine bir de cinnet geçirirdim. Haa yine mi yapmıyor o zaman sadece kendi yemeğimi ve çamasırlarımı hallederim. Kendisi de deneyimlesin bakalım hem ev işi hem iş hayatı nasıl yürüyormuş.

Bence terapi ile yarar , iyi hissetmiyorum deyin ısrarla , illa ki gelecek

Temizlikçi alsan da bu öyle birşey değil , insanoğlu sürekli yaşıyor tüketimle giyiyo çıkarıyor vs , e bi dw çocuk var , iş sürekli var demektir bu da , eşin elini eve atmayı öğrenmeli , yoksa olmaz ,sevginiz azalır , çünkü sana karşı merhametsiz konumunda şuanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…