Çift terapisi

Ya bu ataerkil düsünce tarzina karsi öfkemi senden çikardim biraz, sorry.

Ve birseyi yapmak istemiyorsun diye, o seyin sorumlulugu sende degil demek ile ayni sey degil. Mesela bende ütüyü beceremem, sevmiyorum da. Ondan dolayi ütücü buldum ve kiyafetleri oraya birakiyorum. Yani esime "bana ne arkadas, sevmiyorum iste, ne halin varsa gör" demiyorum. Anlatabildim mi? Sirf birseyi sevmiyorsun diye, tamamen basindan savamasin. Mecburen biri o sorumlulugu almak zorunda ve hep daima ayni kisi olursa sikinti olur.

Hiçbirsey yapmayan çiftler biliyorum diyorsun da, o sadece evlerinde yatili hizmetçi olursa olabilir. Yani temizlikçi gelsede, halen yemek yapilmasi lazim. Sofra kaldirililmasi lazim, çamisir yikanip, kurutulmasi lazim. Ne bilim, birsey yere döküldügünde temizlenmesi lazim,..

Yani daima evin isleri olur ve bunu daima disardan biri yapamaz. Yani evde mecburen bir is bölümü olmali. Simdi tüm bu yazdiklarim konu sahibine itiliyor mesela. Ve bu haksizlik.

Evet ictigi suyun bardagini kaldirmiyor dedi konu sahibi, yardimci ile falan olacak is degil bence.

Bitane tanıdığım da yeni evlendi daha 1.5 aylikken bize gelmişti o dertlerini sıraladı bıraksam tencereden yer, bardak bile kaldırmaz, donunu kaldırmaz diyordu ilk baslar olmasına ragmen cok yakınmıştı, gercekten zor. Benim esim de ev isi yemek hersey yapar evlenmeden oncede boyleydi cevreme soyledigim de bu tanıdığım da dair. "ben istemem kadın kadınlığını bilcek erkek erkekliğini, ben ayak altında erkek istemem" derlerdi şimdi imrenerek bakıyorlar gerçekten eşin ev işinde yardımcı olmasi destek olması cok iyi, ani misafir gelcek ise ben hemen mutfaga girerim eşim ev işini yapar evi toplar süpürür.

Terapiye gidin belki bi işe yarar.

İşi bı yerden sonra cirkeflige vurmak gerekiyor. Bence yeterince cabalamiyosunuz. Bu adamı en iyi siz taniyosunuz. Benim sevgilim de sizin eşiniz gibiydi, hicbi ise elini surmezdi aklına gelmezdi çünkü, öyle yetismemis ki bı yer kirlendiginde tozunu almak, çöp dolduğunda boşaltmak gerekir diye öğrenmemis yani. 3 buçuk yıldır birlikteyiz, bu süre içinde güzellikle konuştum, soylendim, cinnet geçirdim, başında bekleyip dediğim işi yapana kadar rahat vermedim. Oyun mu oynuycak, oynatmadim, dizi mi izliycek, izletmedim. Açık açık da söyledim sen guzellikten anlamiyosan bu muameleyi hakediyosun bundan sonra böyle diye. Dışardan biri görse böyle kadın düşman başına der yani o derece. Sonunda 180 derece değişmemiş de olsa bı işi en geç 2. soyleyisimde yapar, gözüne battikca aklına geldikçe ortalığı toplar, çöpü çıkarır, "bundan sonra (atıyorum) lavaboya bulaşık koyma" dediysem ikinciye lavaboya bulaşık koymaz, koyarsa özür diler. Az emek vermedim, hakikaten disimle tirnagimla geldim bu seviyeye, ama değdi. Siz de bir iki uyarıp üçüncye oof napiym yapmiyo diye kenara çekilmeyin. Ciddi olduğunuzu görsün

Bilinçli ve akıllı bir kadınsın. Sen bu dümeni burdan da döndürürsün bence. Sabırlı ol. Sen de insansın bir şekilde üstlenmesi için yılmadan yollar dene tatlı tatlı. Ona da birşey diyemiyorum ne yazık ki kadına atfedilmiş saçma şeyler var toplum tarafından. Zeki ve akıllı bir adam eşini mutlu ederse kendi de mutlu olur evde de hep huZur olur. O sebeple üstüne düşeni yapacak ki mutlu olsun. Çabala uygun adımları at yapacak

Adam işine geldiği gibi yaşıyor hata sizde 4 sene alttan aldınız şimdi de çocuk olunca işler katlandı yeni fark ettiniz başta yapmayacaktınız

Isı biraz çirkefe baglasam beni kaale almamaya başlıyor en sinir olduğum konu bu. Ben sinirliyken biraz sesimi yükseltsem adam sagir ve dilsizi oynuyor. Hep böyle değildi zaman içinde buldu bu taktiği . Ama ciddi anlamda iş protestosu hiç yapmadım denemek lazım
Bende sabir ve tatlı dil kalmadı artık dan dan konuşuyorum. Hatam bu belki de. Yüreklendirme için teşekkürler bir de böyle deneyeyim

evlendikten sonra hiç bir erkek değişmez. değişirim vs diyen yalan söyler. yani düzeninizi buna göre kurun.

Evet ictigi suyun bardagini kaldirmiyor dedi konu sahibi, yardimci ile falan olacak is degil bence.
Evet terapi dusunmemin sebebi bu aslında. Bu sorun daha derinde yatıyor. Yardimciyla günü kurtarırız ancak. Yemeği yardımcı mi yapacak bulaşıkları o mu kaldıracak. Ben uykusuz gezerken yardımcı mi oğlanı biraz oyalayacak uyutmayi deneyecek gibi gibi...

İşte tavrinizi zamana yayabilmeniz lazım. Alın karşınıza ciddi ciddi konuşun, bu davranışlarına devam edersen ciddi sonuçları olacak diye. Baktiniz gene duymazliga veriyo o sizi duyana kadar bir hafta, bir ay ne kadar suruyosa konuşmayın. Gerekirse yatakları ayırın, kendi çamaşırlarınızı yikayin sadece, yemeğinizi kendinize kadar yapın gidip onunla oturmayın TV izlemeyin. İnsan aynı evin içinde sürekli gerginlik hissedince huzursuz olur. Yola gelicek illa ki. Gelmez de sanki tek başına yasiyomus gibi sizi umursamadan devam ederse zaten probleminiz anlattiginizdan daha ciddi demektir

Durumunuz kötüymüş. Keşke eşiniz de birşeylerin ucundan tutup destek olsa köstek olmak yerine. Sizde bırakın o yapmıyorsa sizde yapmayın, öylede içiniz rahat eder mi bilemem artık Allah yardımcınız olsun böyle insanlarla hayat sürmek çok zor

Çift terapisi alan biri olarak söylüyorum, terapinin ise yarayacagı tek bi durum vardır. O da her iki tarafın iliskisiyi kurtarmak, problemleri çözmek isteyip de bi türlü çözemediği durumdur. Sizinkinde siz muzdaripsiniz, ama kocanız halinden memnun, terapi desem güler diyosunuz üstelik. Sizde beyhude bi çaba olur

cift terapisinden ben hala sizin adiniza cok umutlu degilim,
siz kendiniz kisisel terapi almayi dusunmez misiniz?
sundan dolayi diyorum, benim ilk mesajima yazdiginiz cevapta,kendi ailenizde kadin erkek esitligi oldugunu, olmadiginda tepki verdiginizi, yine kendinizin gezip goren, egitimli bir kadin oldugunuzu yazdiniz.
Su davranisi kabul edecek profilde birisi degilsiniz, ben hala cok sasiriyorum, nasil siz kabul ettiniz.

Esinizin davranislarini anlamak daha kolay, ben de tembel bir insanimdir, hem de oyle biktirasiya yani, babannem az beddua etmemistir bir baskasi ustlenirse benim yapacagim isi bende yatarim kulagimin ustune kisaca, o yuzden esiniz evet haksizlik ediyor ama onun davranislarini bir mantiga oturtabiliyorum yine de.

Sizin ise oturtamiyorum. Neden bir kadin hem de elde edebilecekken esitligi talep etmesin, bunun icin baskici olmasin. Bakin kayinvalidenize laf ettiniz, ama siz de cocugunuzu oyle yetistireceksiniz, cunku cocuk ne goruyorsa onu normal kabul eder, rol model olarak su durumda babayi kendine secmesi kadar da dogal bir sey yok bana gore, cunku baba cool, cunku baba rahat, mutlu huzurlu. Anne stresli, yorgun, gergin...

Abartmasanız mi acaba...talep ettiğimi kaç kez yazdım.evliligin ilk zamanları çabalıyordu da ama sonra çocuk eğitir gibi eğitmeye sabrım kalmadı ve zaten çocuk da olmadığından rahat bir yaşantımız vardı. Temizliğe ayda bir kadın geliyordu bir şekilde yorulmadan idare ediyordum artik edemiyorum. Kâh tatlilikla kah sert çıkarak sorumluluk verdim ona ama bazı şeyleri insanın kendisi görmesi lazım bi noktadan sonra bunu bekledim. Ona da her fırsatta söylediğim gibi oğlumun önün gibi yetişmemesi için ne gerekiyorsa yapacağım zaten şu andaki çabam da bu yüzden

Valla iki seçenek var şu an önümde. Ya isyan bayrakları ciddi anlamda çekilecek (ki buna çok yakınım şu an) ya da tatlilikla bu işin artik böyle yürümeyeceğini anlatacağım. Çift terapisini teklif edeceğim. Yol her türlü terapiye çıkacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…