çift maaş ve eşimin ailesi

ben dırdır yaptımda ne oldu arkadaşım erkek milleti evlenince ailesine düşkün oluyor dügünde emanet takılarla evlendim herşey borçtu bide üstüne dügün paramı aldılar.6 ay aç kaldık ailem yardım etti onuda inkar ediyor.ama dırdırımla dügünde aldıkları altınların bir kısmını aldım kaynım evlenince ama kimse agbime takı takılmadı bişeyler alalım dedmedi imdiye kadar 8 sene konuşmadılar para lazım oldu düügn lcak agbi oldular bırak agbiyi babaları babalık yapmış da degil resmen anaları koca yapmış kendine ogullarıını adamı attı kadın ogullarımın parasını yiyor diye şimdi onlar kimin parasını yiyor diyorum eşime sanane benim param diyor .haklı yım fakat hep inkar hep yalan, hersöyledigini şimdi inkar ediyor eşim eskiden tek işçi maaşıyla mutluyduk yine azda olsa yardım ediyorduk ama göze görünmüyordu ama artık o eve herşeyine eşim bakar oldu benim paramıda almıyor ama neden gelecegimi onlara yediriyimki benim çocugum olmuyor hiç kimse düşünmüyor olmasa olmasın diyorlar ttabi sorun ogullarında ya bakalım artık avukat arayana kadar bekliyorum sevgi ve tek taraflı fedakarlıkla bu iş yürümez allaha havalet ettim hepsiie

ben dırdır yaptımda ne oldu arkadaşım erkek milleti evlenince ailesine düşkün oluyor dügünde emanet takılarla evlendim herşey borçtu bide üstüne dügün paramı aldılar.6 ay aç kaldık ailem yardım etti onuda inkar ediyor.ama dırdırımla dügünde aldıkları altınların bir kısmını aldım kaynım evlenince ama kimse agbime takı takılmadı bişeyler alalım dedmedi imdiye kadar 8 sene konuşmadılar para lazım oldu düügn lcak agbi oldular bırak agbiyi babaları babalık yapmış da degil resmen anaları koca yapmış kendine ogullarıını adamı attı kadın ogullarımın parasını yiyor diye şimdi onlar kimin parasını yiyor diyorum eşime sanane benim param diyor .haklı yım fakat hep inkar hep yalan, hersöyledigini şimdi inkar ediyor eşim eskiden tek işçi maaşıyla mutluyduk yine azda olsa yardım ediyorduk ama göze görünmüyordu ama artık o eve herşeyine eşim bakar oldu benim paramıda almıyor ama neden gelecegimi onlara yediriyimki benim çocugum olmuyor hiç kimse düşünmüyor olmasa olmasın diyorlar ttabi sorun ogullarında ya bakalım artık avukat arayana kadar bekliyorum sevgi ve tek taraflı fedakarlıkla bu iş yürümez allaha havalet ettim hepsiie
Yurumuyor arkadasım, bır basına olunca hıc bır beraberlık yurumuyor. Yapacagın sey cok acık ya mucadele etmeye devam edeceksın ya da yollarınızı ayıracaksın.

Bu soz soyleyene kolay bılıyorum, cunku duyan kısı cesaret edemıyor bazı seylerı yasamaya (kendımden bılıyorum)

Aslında sanırım 4/4luk evlılık yok. Ama yurutulebılen evlılık ve yurutulemeyen evlılık dıye 2 kavram var.

Evet, bebegınızın olmamasının kaynagı sız olsaydınız, bakıs acıları farklı olurdu. Fakat ogullarını elbette muhafaza etmek acısından onemsemeyecekler, e bır de tedavı olun derlerse para kalmayacak. En ıyısı (onlar ıcın) onemsememek.

ewet ben hep eşimi geri döndirdim her kavgada karı gibi annesine koştuevi terketti oda ondan cesaret alıp peşinde koşacagımı yıldıracagını düşünüyor sanırım.işine gelirse ben böyleyim senin ihtiyaçlarını eksik eidyormuyum ddiyor ama haksızlıga gelemiyorum en kötüsüde aramızda her konuşmamızı annesine anlatıyor olması ufak ufak yakalıyorsun inkar ediyor yalanlıyor ama ben eminim artık eşimde inkar etmemeye başladı evert anlatıyorum diye hangi erkek annesine karısını çekiştirirki aileside ayrılşalım diye dört gözle bekliyor kadının oglulları yanında olsuna evinnde mutlu onun yüzünden kavga etmişiz umrunda degil ona para gelsin eksigi görülsün o kadar hiçç evime gelmez ama evimin içindekiler benden daha iyi bilir oglu benle degil annesiyle dert ortagı eş gibi....napıcam bilmiyorum nereye kadar çekebilirimki en kötüsüde kararsız kalmak düşündükçe çıldırıyorum birde telefonlarını degiştirmiş ulaşamadım işyerindede yok dedirtiyo kaçıyor hesap vermek işine gelmiyor sevdigini biliyorum fakat annesinin dolmuşuna geliyor onlarla sıkı fıkı olduktan sonra benden uzaklaştı...ewet sabredenler ve sabredemeyenler diye bende ayırıyorum evliligi...tek bendemi bu sorunlar var yaaa.herkesin kocasımı aynı

kızlar ya neler çeiyoruz yemin ediyorum. baba evinde böyle değildik. biz evlenirken elin kahrını çekmek içinmi evlendik.çok zor çooooooooooook

kızlar bir hafta oldu hala bir avukat aramadı sizce normalmi acaba vermedide bilöfmü yapıyor anlayamadım...büyük laf ıdinlemeyip aileye karşı gelirsen böyle olur babam dügünde ayrıl dediginde babamı reddetmiştim ne salakmışım..

BUGÜN OKULDA ARKADASLAR KAYINVALDELERıNDEN BAHSEDıYOLAR. ŞÖYLE BÖYLE DıYE. BENDE DEDıM BENıMKı HEM LAFINI SÖYLER. HEMDE PARA ıSTER. SıZıN ÇEKTıĞıNıZ NEKı DEDıM. HEPSı SUSTU HAKLISIN DEDıLER.demekki sorun bende değilmiş

Kızlar Şımdı soruyorum.bır ayı geÇtı arayıp sormuyorum babalar gÜnÜ var aramalımıyım. Bırde arayıp gÖrÜŞmÜyoruz oraya gıttıĞmde napıcam ben. Akıl verın nolur bana

ara canım babalar gününde. sen üzerine düşeni yapki seni suçlayacak bir nokta bulamasınlar

bencede ara arkadaşım konu hakkında ilk defa yorum yazıyorum ama konuyu takip ediyordum, çok sinir bir durum fakat, böyle bir günde aramazsan ilerde bir gün sana karşı kullanacakları bir şey geçer ellerine ve sen daha fazla sinir olursun

bencede ara arkadaşım konu hakkında ilk defa yorum yazıyorum ama konuyu takip ediyordum, çok sinir bir durum fakat, böyle bir günde aramazsan ilerde bir gün sana karşı kullanacakları bir şey geçer ellerine ve sen daha fazla sinir olursun

haklısın canım. Ellerine koz gecer. Valla bende abartıyomuyum diye düşünüyodum ama demekki sorun bende değilmiş. Peki gidersem nasıl davranmalıyım sence

mesafeli davran canım, saygı gösteriyorsun diye sevgi göstermek zorunda değilsin, babalar gününüz kutlu olsun dersin geçersin, kimseye haketmediği güler yüzü vermek zorunda da değilsin. bu arada önceki yazdıklarını empati kurarak okudum da ben çoktan çileden çıkmıştım

mesafeli davran canım, saygı gösteriyorsun diye sevgi göstermek zorunda değilsin, babalar gününüz kutlu olsun dersin geçersin, kimseye haketmediği güler yüzü vermek zorunda da değilsin. bu arada önceki yazdıklarını empati kurarak okudum da ben çoktan çileden çıkmıştım

herkes öyle diyor iyi çekiyosun diye.ama artık bende dayanamıyorum inan

birde simdi gör arıcam babalar gününde sesini duyan cennetlik sonunda aradın falan dicekler. bende valla susmucam artık. derim siz de beni aramıyosunuz oğlunuzu aryosunuz.hep benmi arıcam.gör bak lafları. sinir olcam yine. tek suçumda para göndermemek

tahmin edebiliyorum canım, sen dayanmaya çalışarak en güzelini yapıyorsun, her zaman böyle sıkıntılı anların arkasından güzel şeylerin geleceğine inandım hep, hayatımda da yaşadım bunu... hiç bir sıkıntı sonsuza kadar sürmez, gerçi götürüleri çok oluyordur ama sonuçta yılmadım kazandım diyeceksin...

derlerse desinler, ben aramazsam aramıyorsunuz beni bende cennetlik olayım diye arayayım dedim dersin, oğlunuzdan alabiliyorum haberlerinizi sadece onu arıyorsunuz dersin

tahmin edebiliyorum canım, sen dayanmaya çalışarak en güzelini yapıyorsun, her zaman böyle sıkıntılı anların arkasından güzel şeylerin geleceğine inandım hep, hayatımda da yaşadım bunu... hiç bir sıkıntı sonsuza kadar sürmez, gerçi götürüleri çok oluyordur ama sonuçta yılmadım kazandım diyeceksin...

sağol canım ya moral oldu bana.gitmemize az kala ihtiyacım var teselliye.eşime dedim oraya gidince herkes bana arkasını dönecek dedim. ben varım kimse sana bişey yapamaz dedi. gitmeyelim dedi. ama ben gidelim diyorum.çünkü onlar gelirse vay halime. abi bebeğime bez al. mamasını al.yenge yemek yap.burda 2hafta kaldılar 1 gün yemek yaptı kayınvaldem diğerleri hiçbişey yapmadıda.ben çalışıyorum birde. okula gidiyorum geliyorum 6da birde yemek yapıyprum.evde 7 kişiyiz.yine aynı şeyleri çekmektense en güzeli gidip 1hafta gezip tozup geri gelmek.

derlerse desinler, ben aramazsam aramıyorsunuz beni bende cennetlik olayım diye arayayım dedim dersin, oğlunuzdan alabiliyorum haberlerinizi sadece onu arıyorsunuz dersin

süperrrrrrrrrrrrrrrrrr. susmanın bir faydası yok.bizimkilere sustukça tepene biniyolar

birde simdi gör arıcam babalar gününde sesini duyan cennetlik sonunda aradın falan dicekler. bende valla susmucam artık. derim siz de beni aramıyosunuz oğlunuzu aryosunuz.hep benmi arıcam.gör bak lafları. sinir olcam yine. tek suçumda para göndermemek

söyle canım hiç çekinme. benimde konumu belki hatırlıyosundur. benide hiç aramazlar benim yanımda eşimi aradıkları zamanda selam bile söylemezlerdi. ancak temmuzda yanımıza gelme planları yapılmaya başlanmıştı. ben yine aramadım ve tavrımı korudum. e bana böyle davarnırkende gelirse olmayacaktı. bir akşam yemekteyiz yine eşimi aradı kayınvalidem. işte ne yiyorsunuz falan. ay canım çekti demeler. işte eşime diyo gelince bir güleryüz göstersin yemek falan istemem. bende dedim evime hergelen misafiri ben güzel ağırlarım. eşimde bunu söyledi sonrada dediki eşim vereyim konuşun dedi. aldım telefonu, yine tavırlı konuşuyo işte aramıyosun falan dedi. dedim ki, eşimde benim ailemi aramaz sık sık ama ailem onu evlatları gibi gördüğü içi asla tavır yapmıyorlar ve sesini duymak istediğinde arıyolar. ben bu tavırlardan rahatsız oluyorum. size has bi durum değil ben böyleyim lütfen beni böyle kabul edin ailemide çok sık arayan biri değilim dedim. kızdı kapattı teli. eşimde duydu hiç bişey demedi. ertesi gün arayıp özürdiledi yaptıklarından dolayı. ahmet aramasa (eşim) kızmam senide evladım gibi görüp kızmamam gerekiyo aslında dedi. bilmiyorum gelicek diyemi yaptı bunu ama asla lafını esirgeme. düündüğünü söyle bilsinler.

Eşin yanında mı boşver gerisini, insan haksızlığa gelemiyor, yoksa eminim ki o yorgunluklara bile insan bir iki gün uflar, sonra geçer ama yiyici olunca insanın karşısındakiler çok zor olur bilirim, bekarken ailemin çevresi o şekildeydi, lazer ameliyat için ailemden para istemişlerdi daha neler neler, az mı sinir krizleri geçirdim evde sempatiksalakcinni git gez toz, eşinede tatlı dille beni evde tek bırakma dışarı çıkacaksan beraber çıkalım diye ikaz et, ağzımızın tadı kaçmasın de, yine isteyeceklerdir mutlaka onlara nasıl katlanılır bilmem, sadaka gözüyle bakmaya çalış. çok dillendirdiğindede eşinle aranıza sorunlar girer onlar yüzünden bozmayın aranızı

X