çift maaş ve eşimin ailesi

sen gidecekmisin? sadece esinmi gidecek? ve para meselesini karara bagladiniz sanirim tatli bir sekilde umarim devam eder...

evet gidicem canım. ama istemiyorum. görüşmüyoruzki gideyim. ama eşim için gidicem.offfffffffffffff

gidicem ama hersey çok değişti. öyle hergün temizlik falan yapmam. bulaşığı yıkarım yeterli. ben ordayken hergün temizlik yapıldı. yapsın onlar.bende gezicemmmmm

gidicem ama hersey çok değişti. öyle hergün temizlik falan yapmam. bulaşığı yıkarım yeterli. ben ordayken hergün temizlik yapıldı. yapsın onlar.bende gezicemmmmm

ee temizlik için senimi bekliyorlar bunlar canım...misafirleri gelmeden yapsınlar..temizliğe basladıklarında biz ayak altında doanmayalım bi kaç yere ziyarete gidelim de pırr..aklinialirimsmile

ee temizlik için senimi bekliyorlar bunlar canım...misafirleri gelmeden yapsınlar..temizliğe basladıklarında biz ayak altında doanmayalım bi kaç yere ziyarete gidelim de pırr..aklinialirimsmile

valla canım ben orda 2 hafta kaldım. hergün temizlik yapıldı. banada yapmak düştü tabi.2 hafta her sabah 2-3 saat temizlikle uğrastım. hadi yaptık bitane kedi evin içinde köy evi dışarı çıkıyo geri giriyo çamurlu ayaklarla. batıyo.midem kalktı orda yemin ederim. ama bu gidişimde yapmıcam. dediğim gibi bulaşıkları yıkarım.sonra gezmeye.

ben inanın onların pisliğini herseyini gectim. yeterki para istemesinler. kızgınlığım gecen sene bu zamanlar eşimle aramı bozdular. evin huzuruunu mahvettiler.o günleri unutamıyorum.nerdeyse boşanacaktık biz eşimle onlar yüzünden

valla canım ben orda 2 hafta kaldım. hergün temizlik yapıldı. banada yapmak düştü tabi.2 hafta her sabah 2-3 saat temizlikle uğrastım. hadi yaptık bitane kedi evin içinde köy evi dışarı çıkıyo geri giriyo çamurlu ayaklarla. batıyo.midem kalktı orda yemin ederim. ama bu gidişimde yapmıcam. dediğim gibi bulaşıkları yıkarım.sonra gezmeye.

fazlasını yapma,sonuçta sen de tatildesin dinlenip stres atman gerekir.çok fazla da iyilik kumkuması olmaya gerek yok.nasıl olsa,kıymet bilinmeyecek.hem,diğer türlüsü daha makbul.

8 yıllık evliyim canım eşimin ailesinden çok çektim ilk evlendiğim yıllareşimin işleri çok iyiydi kayınpederim dükkandan ayrılmıyodu ortak gibi halbuki başkasının işyeri eşim yanında çalışıyor kayın peder hergün orada iş oluyor para geliyor eşim payını alınca kayınpederde eşimden para alıyor eşim asla ona hayır diyemez rahmatli annesinede diyemezdi her gün bizim evde kavga bir kenara bir kuruş koyamıyoruz kışlık evleri var kendilerinin yazlık evleri kiraydı onu eşim ödüyodu her ay ben anladım takip edipbenim eşimin yanına gitmemden yada onu aramamdan çok rahatsız oluyolardı kavga tartışma üzüntü depresyona girdim her gece kabus görüyordum hamile kalmıştım bbekte düştü 8 haftalıkken stresten eşim ne üzüldü ne sevindi herkez para derdinde oda şaşırmış ne yapıcağını bunlar yapışmış yakasınaa evliliğimin ilk yılları çok kötü geçti arkadaşlar boşanamadım bizimkiler kabul etmez hayatta ölsende kurtulsam dedim sabah akşam eşim beni itip kakıyordu onlarada birşey diyemeyince sinirini benden çıkarıyordu birde eşimi çok severek aldım evdeki tüm eşyaları kırıyordu para konusu açılınca sonra aylar sonra eşimin işi bozuldu arkadaşlar parasız kaldık bir insan buna sevinirmi ben sevinmiştim içimden sonra deliriyorum herhalde dedim kendi kendime ama eşim çok şeyi anladı işsiz kaldığında kimse aramadı yanlız kaldı mücadele etti şimdi iyiyiz çok şükür allahıma arkadaşlar çok zor büyükler büyük gibi davranmayınca allah kolaylık versin böyle sorunları olanlara ben yaşadım çok zor

cnm bende 8 yıllık evliyim şuan bizde boşanma aşamasındayız eşim evi 4 gündür terk etti..sebep çok konuluşup kavga çıkarmam.evlenirken kimse bize destek olmadı herşeyimizi kendimiz yaptık araba bile tutmaya gitmediler 3 erkek kardeşler sebebini bilmiyorum ama yyüzüm gülmüyor die dendi yıllarca benle konuşmadılar biz gittikçe kaçtılar odalarına ne bayram ne seyran.üstelik eşimden kaynaklı çocugumuzda olmuyor.eşimin işide çok ii eskiden işçiydi kuyumcu dükkan açtı para kazanmaya başladı kardeşi evlenecegi zaman aramaya başladılar kardeş oldular ve bizim kavgalar dahada çogaldı ailem kardeşim demeye başladı ve yıllarca kardeşleride iş begenip alışmadılar hep akrabaları ve eşim yardım etsin beklediler ama istemezler asla ima edip ortam yaratırlar ve borçda sayılmıyor.bana takılan takılarda emanetti dügün paramıda kaynım için onlara vermiştik oda ayrı mevzu.nitekim herkesin yaptıgı yanına kar kaldı birde üstüne eşim agbisine dükkan açtı güya ortak sermayesi yok sadece çalışıcak ortak olucak neyse o dükkan zararda.agbisini işten çıkardıgı için ailesine de bu bakıyor yani iki ev birden bakıyor.üstüne annesine lcd tv kurutma makinası,birde yatak ve baza almış hepsinide sonradan duyuyorum.nasıl insanlarsa kimsede alma oglum çocukgunuz olmuyor doktora gidin demiyor kıskanıyorum diye aileme bişey yapmamı istemiyorsun diye dırdır ediyorum diye gitti.bende beklemedeyim dava açıyormuş.inan bende dua ediyorum işleri ters tepsin bozulsun diye yüzünede söyledim....senin yazdıklarını duyunca acaba bende bunları duyacakmıyım diye kendimi avutuyorum ayrılmalımıyım halen bende kararsızımmmm offffffffff..sempatiksalakcinni

cnm bende 8 yıllık evliyim şuan bizde boşanma aşamasındayız eşim evi 4 gündür terk etti..sebep çok konuluşup kavga çıkarmam.evlenirken kimse bize destek olmadı herşeyimizi kendimiz yaptık araba bile tutmaya gitmediler 3 erkek kardeşler sebebini bilmiyorum ama yyüzüm gülmüyor die dendi yıllarca benle konuşmadılar biz gittikçe kaçtılar odalarına ne bayram ne seyran.üstelik eşimden kaynaklı çocugumuzda olmuyor.eşimin işide çok ii eskiden işçiydi kuyumcu dükkan açtı para kazanmaya başladı kardeşi evlenecegi zaman aramaya başladılar kardeş oldular ve bizim kavgalar dahada çogaldı ailem kardeşim demeye başladı ve yıllarca kardeşleride iş begenip alışmadılar hep akrabaları ve eşim yardım etsin beklediler ama istemezler asla ima edip ortam yaratırlar ve borçda sayılmıyor.bana takılan takılarda emanetti dügün paramıda kaynım için onlara vermiştik oda ayrı mevzu.nitekim herkesin yaptıgı yanına kar kaldı birde üstüne eşim agbisine dükkan açtı güya ortak sermayesi yok sadece çalışıcak ortak olucak neyse o dükkan zararda.agbisini işten çıkardıgı için ailesine de bu bakıyor yani iki ev birden bakıyor.üstüne annesine lcd tv kurutma makinası,birde yatak ve baza almış hepsinide sonradan duyuyorum.nasıl insanlarsa kimsede alma oglum çocukgunuz olmuyor doktora gidin demiyor kıskanıyorum diye aileme bişey yapmamı istemiyorsun diye dırdır ediyorum diye gitti.bende beklemedeyim dava açıyormuş.inan bende dua ediyorum işleri ters tepsin bozulsun diye yüzünede söyledim....senin yazdıklarını duyunca acaba bende bunları duyacakmıyım diye kendimi avutuyorum ayrılmalımıyım halen bende kararsızımmmm offffffffff..sempatiksalakcinni

tatlım bana mesaj yazmışsın ama sana cvp veremiyorum.özel mesajların kapalı..onu açıp bana tekrar yazarsan görüşürz...

arkadaşım bu maddi sorunlar evlilikte başka sorunlara benzemiyor ciddi boşanma sebebi aslında ben bu yüzden depresyona girmiştim eşinle bu konunun haricinde nasılsın eşinin karakterini beğeniyormusun bilmiyorum yani bu konu olmasa ayrılmazdım diyorsan ayrılma derim gün olur devran döner canım senin mutlu oplduğun günde gelir sabırlı ol emeksiz o0lmuyor ben evliliğime çok özveride bulundum san özelden çok şey yazmak isterdim ama özelin kapalı açarsan yaz özelden bana:1hug:

arkadaşlar merhaba benim derim daha başka .... BALIKESİR EDREMİTTE ÇOK ACİL SATILIK BİR DAİREMİZ VAR banka borcu ödemem gerekiyor. 2+1 daire jeotermalli mutfak banyosu sıfır ulaşım havaalanı hastaneler ve şehir merkezi beş dk ... lütfen duyuralım. 0 506 343 65 79

ay ne sinir şey ya senden para istiyorlar birde aldıkları borcuda sana ödetmeye çalışıyorlar adam gibi konuşup bitirin bu işi yoksa kurtuluşunuz yok

inanın okadar zor bir durumki.eşinizi seviyosunuz ama bu olayada katlanamıyosunuz. ben eşimden memnunum. suandada bir kez para gönderdik. diğerlerine eşim hep hayır dedi. benim asıl sorunum eşimin 6kardesin en büyüğü olması ve ardında evlenecek 3 kardesinin daha olması. bizden düğün için para isterlerse eşimde vermeye kalkarsa naparım. şimdiden kafama takıyorum.

ay kızlar kaynanalar söz sizde topiği vr.orda bir üye geliniyle ilgili yolarım falan filan demiş. ay çok ayıp ya

açtım sanırım bilmiyordum..eşimin huyu iyiydi önceden eski tanıdıgım adam degil ailesiyle daha sıkı fıkı olduktan sonra bana karşı doldurdular istemiyorlarmış beni daha çok şeyler var ben taviz verdikçe eşim daha beterini yaptı seviyorum ama çok yalanlarını yakaladım yeminler ettigini gördüm çok kararsızım en kötüsüze bu zaten...bekliyorum msjlarını

açtım sanırım bilmiyordum..eşimin huyu iyiydi önceden eski tanıdıgım adam degil ailesiyle daha sıkı fıkı olduktan sonra bana karşı doldurdular istemiyorlarmış beni daha çok şeyler var ben taviz verdikçe eşim daha beterini yaptı seviyorum ama çok yalanlarını yakaladım yeminler ettigini gördüm çok kararsızım en kötüsüze bu zaten...bekliyorum msjlarını

benimde bir erkek kardesim var ama ben kardesimin bizden çok eşine ve yuvasına bağlı olmasını isterim. tabiki ana baba ama erkek orta yolu bulacak.sırf anam babam demicek.üstelik biz o aileye gelmişiz. alıştırmak bizi aileye onlara düşer. su erkek aileleri yokmu. ne anlarlar evlatlarının yuvalarında huzursuzluk cıkarmayı.o evlilik mutsuz olunca anneler ne kadar mutlu olurlar anlamam.

ewet bende anlamıyoırum baştanda beni o kadar istiyorlar görünüyorlardı aldıktan sonra ben el gibi gördüm hep kendimi her gün oglunu iş yerinden arar dedikodu yaparlar.ve oglu onun yanında kalıyor şu an napıyım ben siz birden çıkıp evlendiniz beni ilgilendirmlamez oglum karar vermiş ben ne karışırım dedi ya.benim kocamla aramda bir sorun yok başkaları için kavga ediyoruz dedim ama kadın çok rahat öyle şeyler varki.ve kadın bu durumdan çokta mutlu para kasaları eve döndü artrık dah arahat etcekler agbisinin kardeşinin çalışmasına kaynanamında canına minnet bir hafta oldu haber yok ve arayan söyleyende yok merak etme kocanı yada sen napıyorsun tek başına evde diye.resmen mutlu oldular ama boşanmıycam sırf eziyet olsun.bende onları mutsuz etcem nasılmış görsünler

türk milletine has bişey mi bilmiyorum..ben cok karsılastım yada benim ailem de cok..
kızım/oglum bana buyuyunce bakacaksın değil mi ?
tarzı sorular cok soruyorlar bir beklenti içindeler cogu zaman..ama gunumuzde maddı sartlar bırak ailene yardım etmeyı kendini zor idare ediıyorsun..

:-) forum tam benlık olmus.

Bız evlenırken de tek kurus yardımları olmadı. Nıkahta takılan butun para borclara gıttı, 1 TL bıle almadım. Hatta benım takılarımdan da gıden oldu o borclara. Sonra esım babacıgı mutlu olsun dıye kendı hakkı bulunan ve bıze katkı saglar dıye satılan arsanın parasını babasına yedırdı. Aslında ısteyerek vermedı. Babası bın tl ver, bır bın tl daha ver dıye dıye bıtırdı parayı. Sonra yetmedı, kredı cektı. Ev alacagımız sıre ıse benım butun takılar uctu. Annemın taktıgı bılezık bıle. Kayınvalıdem bunu duyunca 'vermeseydın kızım' dedı. Dıyemedım kı, anne onca borc, bır basına nasıl ustesınden gelır. Az da olsa faydam olsun. Butun sıkıntıyı bız cekerken, adam keyıf yaptı. Zaman geldı 2 ay ne pazara cıktık, ne de baska bır alıs-verıs yaptık. Bır ıhtıyacımız olsa cekınerek soyluyordum esıme. Ama hakkını yemeyeyım, bır gun kayınvalıdem benden ve esımden habersız alıs-verıs yapmıs eve bırakmıstı. Cunku bılıyorlardı evde hıc bır sey olmadıgını.

Sımdı 4 bekar var evde. Benım bıle sımdıden kabusum oldu, bunlar evlenınce de bızden yardım beklerler dıye. Baslarında sorumsuz bır baba var. Maddı durumları cok ıyı olmamasına ragmen yazlık yaptıran, ıkı haftada bır oraya gıden (yol da masraflı nıhayetınde) calısan kızlarından para alan bır baba! Bır emeklı maası var, emeklılıgını de esım yaptırmıs.

Bakalım evlılık zamanaları gelınce nasıl olacak? Bana yapılmayanları esım onlara yapmaya kalkacak mı? Zavallım kendını onların babası sanıyor ama ben annelerı degılım. O nedenle boyle bır sey yapmaya kalkarsa ben dır dırın alasını yaparım.

Son düzenleme:
X