çift maaş ve eşimin ailesi

Eşin yanında mı boşver gerisini, insan haksızlığa gelemiyor, yoksa eminim ki o yorgunluklara bile insan bir iki gün uflar, sonra geçer ama yiyici olunca insanın karşısındakiler çok zor olur bilirim, bekarken ailemin çevresi o şekildeydi, lazer ameliyat için ailemden para istemişlerdi daha neler neler, az mı sinir krizleri geçirdim evde sempatiksalakcinni git gez toz, eşinede tatlı dille beni evde tek bırakma dışarı çıkacaksan beraber çıkalım diye ikaz et, ağzımızın tadı kaçmasın de, yine isteyeceklerdir mutlaka onlara nasıl katlanılır bilmem, sadaka gözüyle bakmaya çalış. çok dillendirdiğindede eşinle aranıza sorunlar girer onlar yüzünden bozmayın aranızı

canım biz bir kez gönderdik para. ama onlar isteyip duruyolar. sorun birde tüm aile dayı amca eş dost arayıp bize kızıyor.niye vermiyomuşuz.bu hale geliyor olay.zır cahiller.dayanamıyorum ben. kendime olan güvenimi yıktlar. onlar para istedikçe tamam eşim yok diyor ama huzursuzluk oluyor. eşim evin en büyüğü.ardında evlenmeyen 3 kardesi var. düğünleri bilmemneleri. eşimde gönderelim para derse bu evlilikten hayır gelmez. olay para boyutunu aşar.bana saygısızlık yapıldığını,eşimin beni sallamadığını düşünürüm.

söyle canım hiç çekinme. benimde konumu belki hatırlıyosundur. benide hiç aramazlar benim yanımda eşimi aradıkları zamanda selam bile söylemezlerdi. ancak temmuzda yanımıza gelme planları yapılmaya başlanmıştı. ben yine aramadım ve tavrımı korudum. e bana böyle davarnırkende gelirse olmayacaktı. bir akşam yemekteyiz yine eşimi aradı kayınvalidem. işte ne yiyorsunuz falan. ay canım çekti demeler. işte eşime diyo gelince bir güleryüz göstersin yemek falan istemem. bende dedim evime hergelen misafiri ben güzel ağırlarım. eşimde bunu söyledi sonrada dediki eşim vereyim konuşun dedi. aldım telefonu, yine tavırlı konuşuyo işte aramıyosun falan dedi. dedim ki, eşimde benim ailemi aramaz sık sık ama ailem onu evlatları gibi gördüğü içi asla tavır yapmıyorlar ve sesini duymak istediğinde arıyolar. ben bu tavırlardan rahatsız oluyorum. size has bi durum değil ben böyleyim lütfen beni böyle kabul edin ailemide çok sık arayan biri değilim dedim. kızdı kapattı teli. eşimde duydu hiç bişey demedi. ertesi gün arayıp özürdiledi yaptıklarından dolayı. ahmet aramasa (eşim) kızmam senide evladım gibi görüp kızmamam gerekiyo aslında dedi. bilmiyorum gelicek diyemi yaptı bunu ama asla lafını esirgeme. düündüğünü söyle bilsinler.

canım benimkilere bunu ben söledim aslında birkere sorun beni sallamıyolar.elim kesilmişti 7dikiş atıldı.1ay kullanamadım. kesildiğini duymalarına rağmen birkez bile aramadılar.2ay sonra aradılar bende söylendim. ben sizi ailem gibi gördüm sizin beni umursadığınız yok insan bir arar.el aradı beni. siz aramadınız çok kırıldım size hemde çok dedim. ah kızım vah kızım kontor yoktu işte bilmemne dedi. zaten onlar armıyoki çaldırıyolar biz arıyoruz.onlara kontor falan gitmiyo yani

ben para kazancam diye ev bark olcam diye anam ağlıyr.kazanıp onlara bakmak zorundamıyım.benim aileminde durumu iyi değil.haksızlık bu. onlar demekki beni para makinası olarak kullanmak için almışlar. şu zihniyet var. erkek evlat büyüttüm bana bakmak zorunda. peki gelin bakmakmı zorunda ne saçmalık

canım olaylarını biliyorum, bizimde akrabamız para makinası olarak görüyordu bizi o ve eşi, göz lazer ameliyatı sadece biri daha neler için istemediler ki, hepsindede bir bahaneleri vardı mutlaka, benim bahsettiğim kişi 40 küsür yaşında çalışmayan çevresi ona baksın diye bakan bir aile babası (!) haber programlarını seyreder bahaneler için fikir üretir isterdi, arada yaşlılar var diye babamda gönderirdi bile bile, annesi ölüm döşeğindeyken ablasına sen dulsun sana bakarlar annem ölünce bana bakmazlar diyen insan o kadarını söyliyim kişiliği hakkında fikir verir...

kardeşleri evlendiği zamanda kocanı karşına alıp iyi bir konuşman lazım ama nasıl olur bilmem şimdiden dua etmeye başla hayırlı bir nedenle para göndermek zorunda kalmayalım diye, bu gidişle düğün parasından önce senin doktor masraflarına gidecek maaşlarınız biraz toparla kendini, insana hastalıklar sıkıntılarla gelir, o zaman gelincede (umarım gerek kalmaz) duruma göre tavır alırsın, biz hangi şartlarda evlendiysek onlarda o şartlarda evlensin dersin, onlar evlatta sen ne oluyorsun diye konuşursun, seni ayırmalarını kaldıramıyorum ben dersin, dayanma sınırına geldiğindede bütün kartlarını oynarsın ama şimdiden geleceğe bu kadar üzülme iyice yıpratırsın kendini

ben hiç iyi değilim az önce çok kötü bir haber aldım. eşim şehir dışına gidiyo iş nedeniyle.ondan ayrı olmak beni mahvetcek. birde gittiği yer kayınvaldemlere 45 dakika.bizi soyup soğana çevirirler. napcam ben. eşime para konusunda güvenmiyorum. verirse bu evlilik biter

arkadasim kuzura bakmayin lütven ama acikcasi bu evlilik biter demenisi abartili buldum.
yani okadarda zor bi durumda birakmaz herhalde esiniz ne var ne yok verecek deyil, bence az bisi de vere bilir zaten dogru dürüst ailesinin yaninada gitmiyormus. bu yüzden evlilikmi bitermis

arkadasim kuzura bakmayin lütven ama acikcasi bu evlilik biter demenisi abartili buldum.
yani okadarda zor bi durumda birakmaz herhalde esiniz ne var ne yok verecek deyil, bence az bisi de vere bilir zaten dogru dürüst ailesinin yaninada gitmiyormus. bu yüzden evlilikmi bitermis

olay para verme değil. bana okadar yapılandan sonra ben enayi gibi onlara para falan gönderemem. buna rağmen eşim lafımı çiğnerse ozaman çok kötü olur. benimkiler bana iyi kayınvalde olsalardı göz görmezdi. ama beni istemediklerini söyleye söyleye ben onlara yardımmı etcem. birde ben eksiye giriyorum. benim gönderdiğim parayla adam araba alıyo. hoşmu.yada koyun kesiyo et yiyolar. ya borç ödemiyoki.ben ne zorlukla kazanıyom para. kimseyede veremem

kuzuzra bakma canim konunu basdan sonuna kaar okuyunca anladim seni , senin acindan bakinca cok,haklisin...cok tuhaf insanmislar ama yinede bosanma lafini bukadar kolay alma agizina canim allah göstermesin

Dun ılk kez kendı aıleme anlattım olayları bu para muhabbetlerını. Bılsınler ıstedım. Şok oldular. ÇÜnkÜ eŞımın aılesı dıŞardan mlek gıbı duruyor. DıŞı senı ıÇı benı yakar cınsınden

aynı durumu benım kuzenımde yasıyor.eşi de kendısı de memur..ve iyi maaş alıyorlar..fakat eşinin aılesı bırakmıyor ki.bunlar yenı evlıyken görümce gelip yerlerşti bunlara..bırde almıs kredı kartını abısınden gel keyfım gel ..cok uzun bır süre bunlarda kaldı 30 yasın üstünde.küçükte değil..neyse zar zor gitti..
6 senelik evlıler fakat ne ev sahıbı oldular ne bişey.arabaları vardı borcttan satmışlar..2 de cocuk var küçük..hatta kuzenım maaş kartı eşindeymiş..harclık verıyormus kuzenıme..
düğünde takılan altınları bıle emanet almıslarda düğünden sonra geri verdıler..kuzenım herseyı kendı yaptı...maalesef böyle insanlarda var..

aynı durumu benım kuzenımde yasıyor.eşi de kendısı de memur..ve iyi maaş alıyorlar..fakat eşinin aılesı bırakmıyor ki.bunlar yenı evlıyken görümce gelip yerlerşti bunlara..bırde almıs kredı kartını abısınden gel keyfım gel ..cok uzun bır süre bunlarda kaldı 30 yasın üstünde.küçükte değil..neyse zar zor gitti..
6 senelik evlıler fakat ne ev sahıbı oldular ne bişey.arabaları vardı borcttan satmışlar..2 de cocuk var küçük..hatta kuzenım maaş kartı eşindeymiş..harclık verıyormus kuzenıme..
Düğünde takılan altınları bıle emanet almıslarda düğünden sonra geri verdıler..kuzenım herseyı kendı yaptı...maalesef böyle insanlarda var..

aman allahım ne biçim insanlar bunlar. Evladının canını alcaklar para diyeeeeeeee.ayıp ayıp. Yoksa napalım yaaa

kızlar gecen gün görümcem aradı. yenge nezaman geliyosunuz falan diye. bende abine sor bilemem ben dedim. abinin iznine bağlı dedim. o da annemler çok özledi falan dedi.siz gelin madem özlediyseniz herseyi bizden beklemeyin dedim. sustu.ay sinir oldum. tamam öözlediler bekliyolar oğullarını anlarım tamam ama beni arayan soran yokki. ne vasıfla gidicem. 2aydır görüşmüyorum telefonla bile.gidip napıcam bilmem

bilmiyorum yorum yapmıyor canım. ama gecen sadece istemiyorum gitmek aranız sorunlu. seneye düzelirse gideriz dedi. ama bilemem. gitsem daha iyi. onlar geldimi daha sinirlerim bozuluyor. misafir olmak daha güzel

bilmiyorum yorum yapmıyor canım. ama gecen sadece istemiyorum gitmek aranız sorunlu. seneye düzelirse gideriz dedi. ama bilemem. gitsem daha iyi. onlar geldimi daha sinirlerim bozuluyor. misafir olmak daha güzel

ay onlar gelmesin sen git daha iyi.

canım sana bi şey diyimmi isteme şekilleri bile bu kadar bozuk olan kişilere kafama silah dayasalar zırnık vermem kaz'mı görüyolar sizi uyanıklar..Annemde olsa babamda olsa bu cüretle ne isterlerse istesinler kıpırdamam.bu ne be istemeninde bi adabı vardır..ayrıca ne isteyip duruyolar sizemi güvendiler borç yaptılar dua etsinler siz yük olmuyosunuz.ifrit olurum böyle adamlara.sopa istiyolar:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

evt ya bu ne biçim iş bende anlamadım bu aileler oğullarını para basıyo sanıyorlar buna benzer şeyler bizdede olmuştu her istediklerinde ağızlarının payını aldılar oturdular aşaya .vermeyin canım sizde borcumuz var deyin.

ya zaten borç içinde yüzüyoruz.dün akşam eşimle aldık kağıt kalem elimize napsak işin içinden nasıl çıksak diyoruz. hem araba hem ev mahvetti bizi. birde bu adamlarla uğrasıyorum.bul gönderfalan demek nekadar ayıp. yada kardesine olan altın borçlarını biz ödücekmişiz. eşim diyorki gitmeyelim aranız sorunlu bir olay falan olmasın diyor istemiyor. seneye allah kerim diyor ama ben senesi falan yok .değişmezlerse ortam dahada kötüleşecek. sabrım kalmadı çünkü

görümcem aradı yenge annemler özlemiş gelin bak bu yaz falan dedi. bende özlediyseniz sizde gelebilirsiniz. hep bizdenmi bekliyosunuz falan dedim. bizim gelmemiz zorki dedi. dicektim diyemedim aslında özleyuen adam arar beni diye. boşver dedim düğündeydik rahat konuşamadım.keşke deseydim keşkeeeeeeeeeeeeee

X