çift maaş ve eşimin ailesi

Çıft maaŞ olduĞun da Çogu kımsede yaŞanıyor bu emın olabılırsın canım. Demekkı ÇalıŞan gelın eve gıren ıkı maaŞ...ee napcaklar Çok gelır bu onlara.Çocugum tabı bana bakacak para gÖnderecek mecbur zıhnıyetınde zavallı ınsanlar. Halbukı o yedıklerı sadece ogullarının degıl senınde rızkın...helel olup olmadıgınıda dÜŞÜnmÜyorlar demekkı...

BoŞanma konusuna gelınce kocanı sevıyorsan nıye yuvanı dagıtasınkıı.zamanla o da bıkar bu durumdan bıraz sabret..

BoŞanma konusuna gelİnce kocanı sevİyorsan nİye yuvanı dagıtasınkİİ.zamanla o da bıkar bu durumdan bİraz sabret..

eşim bana karsı çok iyi. bir dediğimi iki etmez. ama bu evliliğin geleceği beni çok korkutuyor. ileride vericem ben aileme para derse naparım ben. işte bunları düşünerek hayattan zevk almıyorum. 27 yasındayım ama sanki 50 yasında gibi üzerimde yük var sanki. bu konuları eşime açınca kızıyor. vermicem tamam söz verdim ya diyor. ama olay vermemesinden öte bu durumu sırf ben istemiyorum diye vermiyor. onunda düşünüp içten vermemmesi gerekir. suratını asıyor. hayattan mutlu değil hAVALARI TAKINIYOR. BANANE BABASI DEVLETE 20 MİLYAR BORÇ YAPARKEN BANAMI SORDU. HASTALIK AYRIBİR KONU AMA KEYFİ BEN KİMSEYE PARA VEREMEM.veripta kıymet bilseler neyse. kıymet bilmiyolar aramazlar sormazlar beni birde para göndercem enayimiyim ben.

1ay sonra gidicez eşimin memlekete. ne diye gidicem bilmem. ya adamlar aramıyolar sormuyolar.eşimi ararlar onla konuşurlar. ben neyim orda.

eşim bana karsı çok iyi. Bir dediğimi iki etmez. Ama bu evliliğin geleceği beni çok korkutuyor. Ileride vericem ben aileme para derse naparım ben. Işte bunları düşünerek hayattan zevk almıyorum. 27 yasındayım ama sanki 50 yasında gibi üzerimde yük var sanki. Bu konuları eşime açınca kızıyor. Vermicem tamam söz verdim ya diyor. Ama olay vermemesinden öte bu durumu sırf ben istemiyorum diye vermiyor. Onunda düşünüp içten vermemmesi gerekir. Suratını asıyor. Hayattan mutlu değil havaları takınıyor. Banane babası devlete 20 milyar borç yaparken banamı sordu. Hastalık ayrıbir konu ama keyfi ben kimseye para veremem.veripta kıymet bilseler neyse. Kıymet bilmiyolar aramazlar sormazlar beni birde para göndercem enayimiyim ben.

yani büyükler çcuklarının acıgını eksiğini kapatacagına tam tersi..dediğin gibi hastalık olsa hepimiz insanız ama böyle başkasının borcunu sizin rızkınızla ödemesi tamamen düşüncesizlikten başka bişe degil.eşinizin başak ailesine destek çıkabilecek kardeşi varmıydı..

Aslında bu durum eŞının de hoŞuna gıtmıyordur canını sıkıyordur ama aılesı suan nasıl davranacagını bılmıyorda olabılır..zmana ıhtıyacınız var bıraz sabır..zor olacak ama sevıyorsun sabret canımm.can sıkıcı bır durum olmadıĞını kımse ıddıa edemez ama bosanma ve kocandan soguma fıkrınden uzaklaŞ.

gittiğinizde kaç gün kalıyorsunuz canım..

3 yıllık evliyiz. bir kez gittik eşimin memlewkete ondada 11 gün kaldık. ama ben öldüm. hergün temizlik yaptırdılar. evde bir kedi.ev kedisi olsa amenna.eşimni ailesi köyde oturuyolar. kei dışarda geziyo geliyo eve sofra bezinin üstünden geçiyo,yatağa çıkıyor. midem kaldırmıyo valla.

Aslında bu durum eŞİnİn de hoŞuna gİtmİyordur canını sıkıyordur ama aİlesİ suan nasıl davranacagını bİlmİyorda olabİlİr..zmana İhtİyacınız var bİraz sabır..zor olacak ama sevİyorsun sabret canımm.can sıkıcı bİr durum olmadıĞını kİmse İddİa edemez ama bosanma ve kocandan soguma fİkrİnden uzaklaŞ.

canım tamam hoşuna gitmiyor ama restini de tam çekmeli. babası gecen gün para istiyo. yok baba bendede diyo. diyemezmi ya benden para istemeyin diye.sert çıksa biraz olmazmı. onlarda yüz buluyor tabi.

ben eşimin ailesini silsin demiyorum ama biraz restini çekmeli. okadar rahatlarki. bu rahatlığı nerden buluyolar. eşim yok demekle geçiyo. aramayın bizi yok işte diyemiyor

Bu gıttıgınızde daha az kalsanız.1 hafta. 4 gÜn 4 gÜndÜr sızın ıÇın.sıkılıyor ınsan bı yerden sonra kendı evını yatagını ÖzlÜyor.eŞınle konuŞsan kabul edermı. Yanı Çok kalmanın mantıgı nedırkı sonucta evınıze dÖneceksınız.

ben eşimin ailesini silsin demiyorum ama biraz restini çekmeli. Okadar rahatlarki. Bu rahatlığı nerden buluyolar. Eşim yok demekle geçiyo. Aramayın bizi yok işte diyemiyor

öyle dese karsıdakini yani babasını kıracagını düşünüyordur. Bu gittiğinizde bakın eger vermezse ve bundan sonrada. Onun ne şekilde tepki verdiğinin önemi yok.önemli olan vermemesi..diyecegini demişsin artık bi süre sesini çıkarmaki oda iice bunalmasn.eger verirse tepkini daha degişik bi şekilde gösterirsin.içindekileri anlat al karşına kon uş..degişik yöntemler dene ama bunu belli aralıklarla yap...en sonda baktın aynen durum devam ediyorsa alır karsına düşündüklerini anlatırsın.

öyle dese karsıdakini yani babasını kıracagını düşünüyordur. Bu gittiğinizde bakın eger vermezse ve bundan sonrada. Onun ne şekilde tepki verdiğinin önemi yok.önemli olan vermemesi..diyecegini demişsin artık bi süre sesini çıkarmaki oda iice bunalmasn.eger verirse tepkini daha degişik bi şekilde gösterirsin.içindekileri anlat al karşına kon uş..degişik yöntemler dene ama bunu belli aralıklarla yap...en sonda baktın aynen durum devam ediyorsa alır karsına düşündüklerini anlatırsın.

susuyorum canım. eşime bu konu hakkaında çok fazla konuşmuyorum. içime atıyorum.buda beni mahvediyor.1hafatadan fazla kalmam yeterli.

eşim ailesini gördümü tuhaflaşıyor. diyorumki niye böylesin. şımarıyorum diyor. çocuk gibi. ben herzaman eşimin beni öncelikli tutmasını beklerim. para vermese bile ailesine kendimi öncelikli hissedemiyorum.

SENDE BURDA BıZE DÖK ıÇıNı ..opuyorumnanaktan...EN AZINDAN DEŞARJ OLURSUN..ANLATINCA RAHATLIYOR ıNSAN..KALMA TABı 1 HAFTA BıLE ÇOK DA NEYSE.ŞıMDıLıK 1 HAFTA SONRA 5 GÜN SONRA 3..ŞAKA ŞAKA..BU ARADA SıZDEN NE KDAR UZAKLAR.

eşim ailesini gördümü tuhaflaşıyor. diyorumki niye böylesin. şımarıyorum diyor. çocuk gibi. ben herzaman eşimin beni öncelikli tutmasını beklerim. para vermese bile ailesine kendimi öncelikli hissedemiyorum.

ÖYLEDE OMASI GEREKİYOR. HATTA AİLESİNİN BUNU GÖRMESİ GEREK..OGULLARININ SANA VERDİĞİ DEGERİ ONLARDA GÖRMELİ..O KONUDA HAKLISIN BUNU İSTEMEK EN DOGAL HAKKIN.BUNU GÜZEL Bİ ŞEKİLDE SÖYLE...a.s

ah canım seni çok iyi anlıyorum aynı dert bende de var....
benimkilerin şöylede bir durumu var altlarında son model arabaları var, dışarda yemeler içmeler. küçük kızı yurtdışına tatile göndermeler....ama sıkıntıları hiç bitmez!!eşimin sürekli "babamın sıkıntısı varmış" demesi beni çıldırtır her seferinde...dilimin ucuna gelir okkalı cümleler ama eşimin hatırına susarım. gerçi huyumu biliyorum fazla durmaz bu cümleler bende...kaç sefer para gönderdik unuttum gitti, tabi giden hiçbir zaman dönmedi...babası benim dügün altınlarımıda yemişti üstelik...
offf bak çok sinirlendim yine...yalnız benim bir kaç kere bu durumdan rahatsız olduğumu söylediğim olmuştu. az biraz yavaşlattım sanki bu maddi destek olayını, gerçi benden gizli gidiyormu orası muallakta ama rahatsızlığımı bilmesi iyi oldu sanki.
senin durumunu baştan sona okuyamadım ama eşinle uygun bir dilde konuş bence rahatsız olduğunu bilsin. Allah sana da bana da bizim durumumuzda olan herkese de yardım etsin canım gerçekten can sıkıcı bir durum...

ah canım seni çok iyi anlıyorum aynı dert bende de var....
benimkilerin şöylede bir durumu var altlarında son model arabaları var, dışarda yemeler içmeler. küçük kızı yurtdışına tatile göndermeler....ama sıkıntıları hiç bitmez!!eşimin sürekli "babamın sıkıntısı varmış" demesi beni çıldırtır her seferinde...dilimin ucuna gelir okkalı cümleler ama eşimin hatırına susarım. gerçi huyumu biliyorum fazla durmaz bu cümleler bende...kaç sefer para gönderdik unuttum gitti, tabi giden hiçbir zaman dönmedi...babası benim dügün altınlarımıda yemişti üstelik...
offf bak çok sinirlendim yine...yalnız benim bir kaç kere bu durumdan rahatsız olduğumu söylediğim olmuştu. az biraz yavaşlattım sanki bu maddi destek olayını, gerçi benden gizli gidiyormu orası muallakta ama rahatsızlığımı bilmesi iyi oldu sanki.
senin durumunu baştan sona okuyamadım ama eşinle uygun bir dilde konuş bence rahatsız olduğunu bilsin. Allah sana da bana da bizim durumumuzda olan herkese de yardım etsin canım gerçekten can sıkıcı bir durum...

inan katlanamıyorum ben. dayanamıcak gibiyim. alıp başımı gisdesim var.

ÖYLEDE OMASI GEREKİYOR. HATTA AİLESİNİN BUNU GÖRMESİ GEREK..OGULLARININ SANA VERDİĞİ DEGERİ ONLARDA GÖRMELİ..O KONUDA HAKLISIN BUNU İSTEMEK EN DOGAL HAKKIN.BUNU GÜZEL Bİ ŞEKİLDE SÖYLE...a.s

ben kendimi hiç değerli hissetmiyorum dedim eşime.farkında değilim dedi. dikkat et ozama dedim. tamam dedi. aminanmıyorum ben

kızlar ben okula gidiyorum. bu halde işe gitmek okadar zorki. siz yorumlarınızı yapın . gelince okurum. hepinize şimdiden tesekkürler. rahatladım biraz daha

X