ÇEYİZLERİMİ KARDEŞİME VERMEK İSTEMİYORUM.

Bence hepsini çöpe atın kendiniz de kullanmayın. Nereye kaldıracağınızı ben nasıl söyleyeyim evinizi mi biliyorum işinizi mi biliyorum. Getirin benim eve koyalım mı diyeyim.

Böyle kendi malına sahip çıkmak için akıl danışan biriyseniz zaten bugün vermeseniz de yarın başkası gelir alır. Şimdiden verin kurtulun
üzdü :KK43: ama haksızsınız evet akıl danışabilirim neden olmasın. baş edemiyorsam sorarım bundan da utanmam...

Çeyiz niyetiyle aldınız diye, illa evlenip kullanmak durumunda değilsiniz; belki ayrı eve çıkacaksınız ve lazım olacak, belki paraya sıkıştığınız bir anda ikinci elden satacaksınız elinize iki üç kuruş geçecek. Annenizin, sizin özel eşyalarınıza hayrat muamelesi yapması, sizin isteğinizin olmadığını bildiği halde alması ve üzerine bir de sizi kıskançlıkla itham etmesi büyük pişkinlik ve sınır bilmezlik. Gönlünüzden geçerse zaten hediye yaparsınız tatlılıkla ama kendince manipüle etmeye çalışarak üç beş parça havlunun peşinde evladına böyle duygusal şiddet uygulayan bir annenin şu konumda karşınızda haklı olma ihtimali yok.
yok ben kötü evlat olduğum için herşeyi hakediyorum....

üzdü :KK43: ama haksızsınız evet akıl danışabilirim neden olmasın. baş edemiyorsam sorarım bundan da utanmam...

Hayır demek narsistlere sökmez, utandırırlar manipüle ederler. Onlara onların yaptığını yapacaksın

Bas yalanı üzülmene değmez.

Kv ye hediye yapmaya çok merakliysa gidip alsın anneniz sormadan etmeden hırsız gibi alıp koymuş ne ayıp şey.
İnsan gibi konuşsa sorsa belki verirsiniz ama böyle yapılınca ben çöpe atarım ama yine de kimseye vermezdim valla.
Bi arkadaşınız falan varsa güvenliğiniz koli yapın eşyaları yavaş yavaş götürün bence evde durmasın.
Taksi tutup tek seferde tasirsiniz.

Madem bu kadar çeyiz meraklısı neden çalıştığı halde almamış?yarın birgün evlenecek olsan bu pahalılıkta nasıl alacaksin onca şeyi?annen cidden anlamsız davranmış verdiği şeyleri sen evlenirken alabilecek mi? Ben olsam sembolik bir iki şey hediye eder gerisini vermezdim nedeninide söylerdim

haklısınız havluyu aldığınızıda söyleyin kızın için benim hakkıma giriyorsun benden çalıp kardeşime veremezsin deyin. valla ben sinir oldum burdan sizi düşünemiyorum

yok ben kötü evlat olduğum için herşeyi hakediyorum....

İşlevsel olmayan ailelerde (Bu tanımı araştırmanızı öneririm), genellikle ailenin bir günah keçisi olur ve bu kişi de aslında aile içindeki en sağlıklı davranışları sergileyen, alanını korumak isteyen kişidir. Kendi alanını korumak için çatışmaya girer ve bunun sonucunda da diğer aile bireyleri tarafından (Onların tutumları sağlıksız olduğu için) çeşitli yakıştırmalarla (Mesela size bu olayda kıskanç denilmiş ama alakası yok) suçlanır ve sürekli suçlu ilan edilir. Bunun farkında olarak kendinizi ailenize karşı mental korumada tutmanızı öneririm. Onları, ne yaptıklarının bilincinde olmayan insanlar olarak kabul edin, dediklerini umursamayın-mesafeli kalın (Eğer hiçbir şekilde iletişim sağlayamıyorsanız) ve kendi alanınızı sinirinizi yıpratmadan koruyun.

İşlevsel olmayan ailelerde (Bu tanımı araştırmanızı öneririm), genellikle ailenin bir günah keçisi olur ve bu kişi de aslında aile içindeki en sağlıklı davranışları sergileyen, alanını korumak isteyen kişidir. Kendi alanını korumak için çatışmaya girer ve bunun sonucunda da diğer aile bireyleri tarafından (Onların tutumları sağlıksız olduğu için) çeşitli yakıştırmalarla (Mesela size bu olayda kıskanç denilmiş ama alakası yok) suçlanır ve sürekli suçlu ilan edilir. Bunun farkında olarak kendinizi ailenize karşı mental korumada tutmanızı öneririm. Onları, ne yaptıklarının bilincinde olmayan insanlar olarak kabul edin, dediklerini umursamayın-mesafeli kalın (Eğer hiçbir şekilde iletişim sağlayamıyorsanız) ve kendi alanınızı sinirinizi yıpratmadan koruyun.

Bu tanım beni işaret ediyor

Kardeşiniz ömür boyu evli kalacak diye bir garanti yok, onlar sizin emeğiniz,sizin hakkınız resmen saçmalıyor annenizle kardeşiniz. Evlenmeseniz ne olacak ayrı eve çıkar kullanırsınız.

arkadaşlar merhaba. Direk konuya giriyorum. ben 33 yaşındayım kardeşimde 30 yaşında ben bekarım ve hayatımda biri yok. kardeşim 1 aylık nişanlı. o memur ben işçiyim. annem benim çeyizimdeki havluları tabak çanak vs ne varsa işte kardeşimle paylaştırmak. istiyormuş. ben kendi aldığım hiçbir şeyi vermek istemiyorum. bunun en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum açıkçası ve kardeşimin çeyiz namına çöp aldığı yok. şehir dışında çalışıyor zaten. ben anneme asla vermem dediğim halde dün kaynanaya benim özenle seçip aldığım (ben bunları alırken kardeşim bana kıçıyla gülüyordu) havlulardan 1 tanesini koymuş. çektim aldım haberi yok geri aldığımdan. bir sürü havlumda ortada yok tam bilmiyordum sayısını. annemle de 2 gündür kavgalıyız. konuşmuyorduk dün görünce şok oldum. çektim aldım yerine koydum. ben kıskançmışım nasıl ablaymışım. bir sürü hakaret etti. anlayacağınız zaten yıllardır ilişkim yok annemle. Şimdi de böyle.

sizce ben haksız mıyım? bu çeyizleri ne yapsam nereye kaldırsam? bi akıl verin nolur. bir sürü para oldu şimdi bunlar ben asgari ücretle almışım herkes kendi alsın diyorum sen anne olarak sen al diyorum. sizce?
Çok haklısın, zamanda para verip aldığın şeylere kardeşinin şimdi bedavadan konma hakkı yok. Kardeşinle konuş bu konuyu. Asla vermeyeceğini net şekilde belirt. Zorla mı alacaklar. Ablalık enayilik demek mi? Kendin gönlünden geçer kardeşin için yaparsın o ayrı. Ama kendi zevkine göre severek aldığın çeyizlere dokunamaz.

Madem bu kadar çeyiz meraklısı neden çalıştığı halde almamış?yarın birgün evlenecek olsan bu pahalılıkta nasıl alacaksin onca şeyi?annen cidden anlamsız davranmış verdiği şeyleri sen evlenirken alabilecek mi? Ben olsam sembolik bir iki şey hediye eder gerisini vermezdim nedeninide söylerdim
annemde işte artık alamayacağını pahalı olduğunu biliyor ve görüyor ya evdekiler hazır var kendinden de çıkmadı para. hediye götürmede olmaz. küçük de kendisine bişe almamış.. almış koymuş benim aldıklarımı

haklısınız havluyu aldığınızıda söyleyin kızın için benim hakkıma giriyorsun benden çalıp kardeşime veremezsin deyin. valla ben sinir oldum burdan sizi düşünemiyorum
çıldırdım ya büyük kavga çıkacak yine zate ince tel ipliği ile bağlı bir ilişkimiz var kavgalar çok büyük oluyor.

bu anlttıklarınız tam olarak ben. sürekli çatışma içerisindeyim ve hp kötüleniyorum. umursamamak gibi bir özelliğim yok ama kendi alanımı korumaya çalışıyorum ama tak ettiği yerler çokkk

Kardeşiniz ömür boyu evli kalacak diye bir garanti yok, onlar sizin emeğiniz,sizin hakkınız resmen saçmalıyor annenizle kardeşiniz. Evlenmeseniz ne olacak ayrı eve çıkar kullanırsınız.
inşallah en büyük temennim ve istediğim o hep atanırım diye de erteledim evlilik hiç öncelik olmadı benim için ama onlar benim sevdiğim kuzularım gibi ya :KK43:

X