ÇEYİZLERİMİ KARDEŞİME VERMEK İSTEMİYORUM.

Aman ya böyle olur mu insanın tüm hevesi kaçar gider valla. Bence sen altın dolar yap bacım kimseye de verme çok zaruri ihtiyaç değil ki zaten çalışıyor kardeşin kendi alsın.

Topla bir arkadaş varsa ver saklasın

annenizle başa çıkamazsınız net kavga etmedikçe o da işe yaramaz görünüyor sizden habersiz alıyor..şimdilik bir yere götüremez misiniz?
iş yerime toplayıp getirmeyi planlıyprum. bunu hem gizli yapmak istiyorum hemde gözü görerek yapmak istiyorum ona karar veremedim ama iş yerimde çok müsait değil eşyalar için ama çözüm arıyorum hiç uyumadım gece

kardeşler bazen elden daha uzak olabiliyor. Zamanında dalga geçmişler konu sahibi alıp biriktirirken. Mesela benim çeyizdi meyizdi asla gözüm yok hazırlığımda yok 5 yaş küçük kardeşim şimdiden hevesle almaya başladı ben onun emeğini ondan izinsiz asla alamam almamda. Bunun adı hırsızlıktır.

taşımakla uğraşma odan varsa odana veya dolabına kilit taktır

Aman ya böyle olur mu insanın tüm hevesi kaçar gider valla. Bence sen altın dolar yap bacım kimseye de verme çok zaruri ihtiyaç değil ki zaten çalışıyor kardeşin kendi alsın.
yok öyle bişe alamıyorum zaten beğendiğimi artık altın alıyorum ki artık maaş asgari ücret hiçbir şekilde yetmiyor...

Neden verecek? Kendi çalışarak didinerek almış kardeşi de alsaymış. Hem abasından maaşı da daha iyi. Sırf hayatında biri yok diye eşyalarına el koyması doğru mu?

ben diyorum anneme kendi aldıklarını ne yaparsan yap dağıt ver paylaştır... ama ben vermem dedim. konu küçük havlu gibi göründü biliyorum ne olacak ver gitsin vs ama tencereler tabaklar nevresim dekor şeyleri... eksik neyse o gidecek gibi hissediyorum. çünkü tabak takımıma da aynı şeyi söyledi...

ooo o neki nler neler duyuorum

sizden yüz bulsa 1'ini değil hepsini alırlar. O yüzden asla yüz verme gerekirse olay çıksın. Senin emeğin o.

Canım tavrını net koy. Bak benim erkek kardeşim de benden önce evlendi. Sizin gibi aramızda 3 yaş vardı. Benim zamanında aldığım şeylerden gözümden çıkardıklarım vardı. Açıkçası beğenmiyordum. Anneme geline sor, beğenirse ona verirsin dedim. Benim dediklerim dışında bir iğne dahi verilmedi geline. Annem el emeği yaptığı şeyleri bile önce bana sordu, kızım sen hangisini istiyorsun; ona göre gelinlere ayıracağım diye. Annen diğer kardeşiniz de mahcup olmasın istiyor, haklı da; ama bunun yolu diğer kardeşe haksızlık yapmak değil. Tavrın net olsun

Oldu olacak kardeşinizin yerine siz evlenin adamla. Ne kadar saçmalıyorlar. Kardesiniz ne diyor tepkisi ne bu duruma?

evet herkes kendi alsın dedim sen alsaydın anne olarak ben nasıl aldım dedim ama yok işte dün akşam kaynanaın hediyelerini açınca gördüm şok oldummm

aynen o pişkinliği yapacağım görürsem çeker alırım gördüğüm evden diyecem ama bakalım onları bi kutulayıp kaldırmam lazım önce alınıp açılmayacağı bi yerden . yoksa ben çalışıyorum gündüz neler oluyor bilemiyorum...

Hepsini toplayıp kaldıramaz mısınız ya sizi saf bulmuşlar eziyorlar resmen geline söylerim o bardaklar benim kırarım ama vermem diyip cinnet geçirin ben kendi rızamla vermedikten sonra gerçekten kırarım
saf da değilim onlara göre arsız kavgacı sinirli kıskanç fela filanım işte sebep vermem dediğim için ve kardeşimle konuşmak istemediğim için..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…