Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Souvvenircim açtığın iki konuyu da okudum. Yeni üyeyim ama sıkı takipçinim şu anda :) ben de çelik tencere hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Wmf ve zwilling markalarını duymuşsunuzdur Alman oldukları için güvenilir olduklarını düşünüyorum ama ne dersiniz sizce alsam mı almasam mı çok kararsız kaldım

İlgin için çok teşekkürler gunzynp

Zwilling markasını tabii ki tavsiye ederim.
Eğer maddi imkanın uyuyorsa, kesinlikle bu tarz tencerelerden edinmeni dilerim.
Sebebine gelince, senin de dediğin gibi çok kaliteli ürünler, sadece alman olmasından kaynaklı değil, gerçekten kalite ile yapılmış olduklarından dolayı.
Ben Zwilling'in bir bıçağını aldım geçende, muhteşem! Evimde o kadar bıçak olmasa daha nelerini alırdım ama işte, eldekini de tertemizken atamıyorsun çöpe durduk yere.

Wmf'nin de iyi bir marka olduğunu düşünüyorum fakat ürünlerinden hiç kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.
Zwilling için kesinlikle tavsiye de bulunabilirken, Wmf ile tecrübe sahibi olmadığımdan dolayı notr kalmak durumundayım.

Çelik tencerelerde zaten devasa tencereye ihtiyaç duyulmuyor.
3 boy (20 cm, 25/26 cm) alsan yeterli olur. 3. boyut için cm yazmadım, bu kişinin ihtiyaçlarına göre değişir.
Gerektiğinde kullanımına göre almanda fayda var.
Sadece çeyizde bol görünsün diye de tencere doldurmanın anlamı yok.
Hele satılan "setlere" karşıyım tencerelerde, sebebine gelince de hiç bir zaman kullanamayacağın devasa tencereler oluyor içinde.
Eğer çok kalabalık bir aile iseniz ve çok sık misafirleriniz olacaksa, ona birşey diyemem.
Gerçekten belki tencereleriniz kullanılır.
Fakat ben çalışan bir kadın olduğum için de misafirim ona göre geliyor, kırk yılda bir bir tanesini kullanırsam ne ala...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Seçimlerinizde sevgiyle kullanacağınız ürünleri almanızı dilerim.

teşekkürler fikirlerin için souvvenircim zwilling için içimi rahatlattın..
zwillingin 9lu tencere setini aldım iki tane 20 bir tane de 24cm lik derin tenceresi var bir de 24cmlik karnıyarık tenceresi çelik tencerelerim tamam galiba..içi parlak, kullanım klavuzunda yapışmaz da diyor, ağırlığı da iyi..kullandıktan sonra daha iyi anlaşılır sanırım..
dediğin gibi ben de çalışıyorum sürekli misafir ağırlama durumum olmaz diye düşünüyorum..çok gerekirse sonradan bir büyük boy tencere de alınır zaten..
sağol yardımların için..

nereden aldınız acaba, internet mağazası ise paylaşabilir misiniz?
İyi günlerde kullanın bu arada :))

Rica ederim...
Aynen öyle, çok gerektiğinde zaten alınıyor.

Ben çok severek annanemin bana hediye etmiş olduğu bu tarz ufak tencereleri kullanıyordum.
Ama zamanla hasar gördüler. Yenilemek zorunda kaldım.

Bunlar genelde yemek saklamak için veya kalan yemeği sonradan ısıtmakta kolaylık sağlamak için çok rahatlar.
Buz dolabında fazla yer kaplamadıkları için çok kullanışlı oluyorlar.
Dediğim gibi hasar görünce Verda'nın setini aldım, yine 3'lü şeklinde ve çok memnunum.
Kalan Makarna ve Pilav saklandığında da tekrar ısıtınca yapışmıyor o kolaylığı var.

nereden aldınız acaba, internet mağazası ise paylaşabilir misiniz?
İyi günlerde kullanın bu arada :))

teşekkürler morhipodan aldım wmf ve zwilling orda var...tencereler güzel ancak paketlemeyi hiç beğenmedim zwilling kutusu parçalanmıştı resmen tencerelerin kapakları cam iyi ki kırılmamışlar yani..

çok da güzellermiş :) o zaman böyle küçük tencereler için verdayı da bir kenara yazayım ben :)
teşekkürler souvvenircim :)

Dayanıklı ürün oldukları için kırılmamaları gerçekten büyük şans.
Fakat eğer Morhipo'dan aldıysan muhakkak müşteri hizmetleri ile bu konuyu konuş.
Çünkü morhipo diğer fırsat siteleri gibi değildir, Boyner grubuna ait bir site.
Emin ol dikkate alacaklardır.

Öte yandan, evet tavsiye ederim.
Uygun ürünler ama iş görüyor.
Ben gayet memnunum, bulaşık makinasına da atabiliyorum o anlamda sıkıntı olmuyor.

Herşeyini severek iyi günlerinde kullanmanı dilerim...

Teşekkür ederim
Müşteri hizmetlerini aradım bildirdim Boyner'e güvendiğim için almıştım zaten ilk kez ordan aldım açıkçası bir daha almaya da korkuyorum bir şey. güvenilir olduğunu düşünmüştüm ama paketi öyle görünce hayal kırıklığı oldu benim için biraz. Ya da benim şanssızlığım artık :)

Rica ederim canım.
Sevindim müşteri hizmetlerini aramana umarım doğru şekilde sana bilgi geçmişlerdir.
Ben morhipoyu severim, kendi çeyizime de bir çok ürünü oradan almıştım zaten.
Sattığı ürünlerin kalitesi belli (eğer alınan marka güvenilir marka ise).

Soru sormak isteyen arkadaşlar, sorularınızı bekliyorum...

Çok bilgilendirici bir başlık olmuş souvvenir ilk elli sayfayı hüplettim Hakkı'nı helal et

Hisar'ın şöyle bi kampanyası var sence mantıklı mı +500 tl ilk hediye Çek'i var. Onunla da düdüklü tencere ve granit tencere tava almayı düşünüyorum ne dersin

Merhaba :) aslında konuşmuşsunuz baya ama bende fikrimi yazmak istedim. WMF Silit ile aynı fabrikadan çıkıyor. Zwillingin uygun fiyatları serilerini pek iyi bulmuyorum açıkçası tencerede. İkisi arasında kalsam ben WMF alırdım gerçekten muhteşem tavaları var. Seramik tavaları çelik üstüne kaplama mesela, hiç bir markada bulamazsın :) Yani biraz paraya kıyacaksan ben WMF derdim. Ama bıçakta Zwillingte iyidir.

Benim tencerelerim hisar ve severek kullanıyorum gerçekten.
Fakat tencere büyüklüklerine bakmak lazım, devasa tencereler o kadar çok kullanışlı değil.
İlk etapta en azından.

Hediye çeki güzel birşey tabii ki.
Hisar'ın seramik ve granit tencereleri de çok güzel.
Ama düdüklüsünü tavsiye etmiyorum.
Ben de var 1-2 kere kullandım bir daha kaldırdım, elimi bile sürmedim.
Çok ağır bir tencere, bir de içinde yemek olunca 2 kat ağırlaşıyor.
Tavsiyem düdüklü tencerede daha pratik, daha uygun ve hacmi daha küçük ürün kullanmanız.

Umarım bilgiler faydalı olmuştur, yine de sormak istediğiniz olursa, buralardayım...

Ben yatak örtüsü için akıl almak istiyorum :) süslü dantelli şeylerle pek işim olmaz ama yatak örtüsüz olmaz diye tuttturdu annem :)

İlla yatak örtüsü lazım mı kışın güzel bir battaniye yazın pike de örtü görevi görür bence. Ya da ben çalışan biriyim sanırsam örtüyle çok uğraşamam diye böyle düşünüyorum :)

Kesinlikle katılıyorum aslında ama olmaz falan diyince kafam karıstı

Günlük kullanım için bir tane yatak örtüsü alınabilir tabii madem illa lazımmış açıkçası evli değilim o yüzden annelere de bir şey diyemiyorum :) 4 mevsim setlerin nevresimleri kapitoneli oluyor onlar da örtü görevi görür bence çok güzel desenliler var

Ben yatak örtüsü için akıl almak istiyorum :) süslü dantelli şeylerle pek işim olmaz ama yatak örtüsüz olmaz diye tuttturdu annem :)

Ben de süslü, dantelli yatak örtülerini sevmiyorum.
Pratik değil. Hiç almadım kullanmadım.
Bir defa yıkaması ayrı dert, ütülemesi ayrı dert.
O yüzden hiç gerek yok.

İlk evlendiğimde tafta kumaş bir yatak örtüsü takımı almıştım, Alla Turka marka.
Çok beğenerek kullandım fakat yoğun elyaf dolgusu ve tafta oluşu yeterince yormuştu beni.
Yıkaması zor değildi ama ütülemesi mesele.

Sıkıldıktan sonra da ihtiyaç sahibine verdim.
Çünkü baza / sandık bekçisi olup çıkacaktı.
Severek bir kaç kez kullandım desem yeridir.

Benim kullandığım yatak örtüleri aşağıdaki gibi.
Yaz aylarında pamuklu, kapitone tarzda, elyaf dolgusuz kumaştan kullanıyorum, özellikle oğlum bazen yatağın üzerine çıkıp uzanmayı seviyor.
Benim için hem kullanışı kolay;
Hem de o rahat ediyor...

Daha sonra perdelerimi değiştirdiğim için aşağıdaki şekilde bir yatak örtüsü edindim.
Hem fonlarım ile uyum sağlıyor hem de oda ile.
Aşırı süslü püslü şeyleri sevmem ama kullanımı pratik olduğu için de beğeniyorum.
Taç'ın ürünü.

Dönüşümlü olarak bu iki yatak örtüm var.
Biri daha misafirler geldiğinde kullandığım tarzda, diğeri de günlük kullanım gibi.
Bir de USPA battaniye almıştım çeyizime.
Onu da bazen yatak örtüsü olarak kullanıyorum.
Gayet hoş duruyor.

Kışın güzel bir battaniye evet, gerçekten iş görüyor.
Ben de çalışan bir kadın olduğum için benim de çok işimi görmüştü.
Fakat yaz aylarında pike o kadar uygun olmuyor.
Pikeler ilk serildiğinde gayet hoşlar fakat zamanla çekiyorlar.
Yatakların kenarları boşluk kalıyor.
Yaz aylarında, pamuklu ince yatak örtülerini tavsiye ederim.
Hem kullanımı kolay, hem de ütü istemiyor yormuyor insanı.
Ayrıca da şık duruyor.

Ama yatak örtülerinde tavsiyem, yatak odasını almadan yatak örtüsü seçmemeniz.
Çünkü aldığınız örtü (klasik tonlarda - krem - bej vs. gibi) değilse, odaya uyum sağlamakta sorun yaşayabilirsiniz.
Öncelikle yatak odasını bir alın, ondan sonra yatak örtüsü rengine karar verin.
Çünkü çok şık ve kullanımı rahat yatak örtüleri var.

4 mevsim ürünler sizi yanıltmasın.
Ben evlendim evleneli sadece 1 takım aldım.
Kullanımı o kadar da rahat değil.
Her ne kadar örtü görevi görebilecek gibi dursa da, malesef göremiyor.
Boyutlarından dolayı.

Zaten nevresim görevi gördüğü için, bir nevresim ebatında oluyor.
Yatağın kenarları da açıkta kalıyor serildiğinde.
Hele ki içine yorgan yerleştirildiğinde bu fark daha da artıyor.
Şık durmuyor kısaca.

En güzeli kullanışı kendinize göre kolay olan bir yatak örtüsü edinmek.

Bu tabii ki tamamen tercih meselesi.
Sadece yatak örtüsü olarak kullanılabilecek bir battaniye bile alınabilir.
Tamamen kişisel zevk meselesi.

Yazdıklarından sonra çeyizime bir de yatak örtüsü eklemem gerektiğine inandım daha ortada hiçbirşey olmadıgından sebep onu en sona mobilyalar alındıktan sonraya bırakıyorum o Zaman. Teşekkürler fikir verdiğin için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…