Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

merhabalar,küçük ev aletleriyle ilgili yorumlarınızı merak ediyorum ama cok sayfa var bulamıyorum

Merhaba,

Her soruya yeni bir cevap olusunca, sayfalar aldi basini gitti tabii ki

O zaman siz sormak istediginizi sorun, ben de bildigim kadari ile yanitlayayim?
Genel olarak verebilecegim bilgiye gelince, kucuk ev aletlerinde genelde Braun marka tercih edilmesi taraftariyim. Kendim de bu markayi severek kullaniyorum...
Ama kucuk ev aletleri o kadar genis ki, utuden, mutfak araclarina, kucuk el supurgesine kadar... O yuzden sormak istediginizi sorarsaniz daha saglikli yanitlar verebilirim belki...
Atlayabilecegim bilgiler olabilir diye, yine de siz eski yorumlara bakin derim, orada bazi Pratik bilgiler, urunler hakkinda kullanimda olusabilen SIKINTILAR ile ilgili detayli bilgileri de bulabilirsiniz...

Merhaba,

benimde çok minik bir sorum olacaktı. Çeyizim için essenin arlington diye bir serisinden tencere tava aldım. Alüminyum döküm sanırım, en çok müşteri memnuniyeti olan ürünleri olduğunu söylüyorlar bulaşık makinasına da girebiliyormuş. . Alırken bu sayfayı okumamıştım. şimdi biraz tedirgin oldum.. Bu ürün hakkında bilginiz var mı? Zararlı mıdır? Çok geç olmadan iade edebilirim..

Materyal : Yapışmaz iç yüzey, anodize dış yüzey, alüminyum gövde, cam kapak, metal saplar
Renk : Dışı anodize gri, içi siyah
Diğer : Anodize işleminden geçirilmiş alüminyum gövdeler, hızlı ısınması ve ısıyı eşit dağıtma özelliğiyle yemeğin kontrollü pişirilmesini sağlar. Anodize işlemi aynı zaman dayanıklılık sağlar. Yapışmaz iç yüzeyiyle temizliği kolay olur. Cam kapaklar ferah pişirme sağlar

şimdiden teşekkürler..

tesekkürler ürünler hakkında yorumları merak ediyorum bakarım tekrar bulmaya calısırım diğer sorum 2015 yada 2016 da kısmetse evlenmeyi düşünüyoruz sizce şimdiden alsammı garantisi yönünden sorun olurmu beklemelimiyim şimdiden tesekkürler

Bahsettigin urunu biliyorum, kendim kullanmadim fakat esimin kuzeninde var. O gayet memnundu.
Bence iade etmene gerek yok gibi, umarim kullanmaktan memnun kalirsin...

Ben her zaman elektronik urunlerin daha gec alinmasinin taraftariyim.
Dedigin gibi garanti kapsami konusunda sorun yasamamak Adina.
Cunku her urunun zaten garantisi alindigi tarih itibariyle 2 yil.
Bazen diyorum, keske urunlerin "kullanim tarihi itibariyle 2 yil" garantileri olsa.
Fakat malesef ki boyle birsey mumkun degil...

Ne kadar gec alabiliyorsan o kadar gec almanda fayda var diye dusunuyorum.
Ayrica modellerde degisiyor... Urunlerin daha kalitelestirilmislerini bile bulabilirsin...

Çeyiz ürünü deyip geçmemek lazım... Her daim ihtiyaç oluyor :) Mutfak eşyasının gerekliliği bitmiyor malesef.
O yüzden ben kısaca şu bilgiyi de vermek istedim aklıma gelmişken.

Korkmaz'dan aldığım KORKMAZ A391 DELUXE KAHVALTI SETİ çok ta kullanışlı değilmiş, bunu öğrendim mesela. Sebebi ise, tost makinasının çok çok yeni ürünleri çıktı haliyle, çaycı kısmı ise hiç kullanışlı değil sadece kettle olarak kullandım uzun bir süre. Çayı devamlı sıcak tutmadığı için, soğuyordu ve çayın tadı gidiyordu. Kahve makinası ise malesef uzun kullanımlara dayanamıyor ve bozuluyor... 3 sene oldu alalı, bir elektronik ev aleti için çok kısa bir zaman dilimi bu, daha uzun dayanabilen bir ürün olması gerekirdi.

Kısaca kahve makinası ve çaycı olarak tavsiyelerim:

Bir sefer paraya kıyın ama uzun yıllar kullanın (benim kullandığım ürün 8 yıllıktı, artık eskidi yenileyeceğim)

Çaycı, şu anda bir çok yerde indirimi mevcut, kaçırmayın derim.
Performans gayet iyi ve ilerde çocuğunuz olur ise 40 derece ayarı da mevcut. :)
Benim çeyiz dönemimde bu ürün yoktu, yeni aldım sayılır ama çok memnunum herkese tavsiye ederim.

Yeri gelmişken, meyve suyu için de bu ürünü aldım, çok başarılı bence.

Artık fazla ihtiyaç duyulmuyor galiba çeyiz sorularına
Zaman nasıl da geçiyor, 4 sene oluyor bu yıl evleneli..
Her aldığımı mantıklı almışım gerçekten, herşeyimden eşyalarımdan çok memnunum (kendi seçimlerimden)
Sorularınız olursa, buralardayim...

hangi yemek takımı daha güzel sizce bir türlü karar veremiyorum SouvveniR :)

Eklentiler

• 635660917896241778.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 103
  • karaca-84-parca-yemek-takimi-lavinya-800x800.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 124
  • 635660917893116778.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 104
  • 153.10.01.0001-lavinya-fine-bone-84-parca-yemek-takimi-800x800.jpg
    29,5 KB · Görüntüleme: 266
Merhabalar ben ütü ve Elektrik süpürgesi hakkında sormak istiyorum canım. Çok pahalı şeyler almak istemiyorum, ütü yapmaya çok ihtiyacım olmuyor o yüzden kazanli falan gerekmez herhalde. Elektrik süpürgesine gelince bir arkadaşım temizlik robotu al çocuk olunca koltuk falan temizlemeye ihtiyaç oluyor dedi. Bunlar hakkında hic fikrim yok yardimci olursan sevinirim canım

hangi yemek takımı daha güzel sizce bir türlü karar veremiyorum SouvveniR :)
Bu tabii ki tamamen senin zevkine kalmış.
Benim kare modern bir takımım var.
Bu tarz takımlar daha avangart kaçıyor.
Fakat bunları da çok beğeniyorum ben.
Şimdiki aklım olsa, kare takım kesinlikle almazdım.
Artık eskiyene, kırılana kadar kullanacağım yapacak birşey yok.

Benim en çok beğendiğim bu oldu:

Ütü konusunda her ne kadar çok ihtiyaç duymasanız da, yine de kaliteli birşey almanızı tavsiye ederim.
Braun kullanıyorum ben yıllardır ve maşallah hiç bir sorun çıkartmadı, gayet memnunum.
Benim aldığım seri text style serisinden, ama tabii siz kullanım sıklığınız ve gerekliliğinize göre seçim yapabilirsiniz.
Model ve seri tamamen size kalmış.

Elektrik süpürgesinde her zaman Philips tavsiye ediyorum.
Çünkü hem çekiş gücü fazla hem de dayanıklı bir ürün.
Yine dediğim gibi yıllardır kullanıyorum ve sorun yaşamadım.
Toz torbasız olanları daha iyi düşüncesindeyim ve hepa filtre olması da önemli.

Robot çok gereksiz.
Gereksiz teferruatları var, gereksiz yer kaplıyor ve gereksiz büyüklükteler.
İlerde insan "ne gerek vardı da aldım böyle birşey" diyor.
Sizin ihtiyacınız pratik dayanıklı ürünler, çok tefarruatlı şeylere ihtiyacınız yok.
Benim de çocuğum var ama bir gün aklıma aa robotum olsaydı koltukları temizlerdim gelmedi.
Ben koltuklarımı alırken de ileriyi düşünerek aldım ve taytüyü silinebilir leke tutmayan kumaş almıştım.
4 senedir koltuklarım pırıl pırıl ve 2 buçuk yaşında bir oğlum var.
Geçen haftasonu temizlik için yardıma kadın aldım, koltuklarımı siler misin dedim, ve bir koltuğa baktı bir bana baktı.
Silenecek ne var bunda dedi, sildi ve bezi gösterdi, sana ben hep gelirim pis değilsin ki, beze bak kirlenmedi bile dedi.

ama tabii ben hep koltuklarımı örtü ile korudum vs.
Taytüyü olduğu için de leke olduğunda ıslak mendil veya nemli bir bezle hiç kiri üzerinde bırakmadım.
O yüzden koltuklarımın yüzeyinde hiç birşey yok.
Tavsiyem evlenirken bu tarz birşey alın.

Şimdi yeni bir koltuk alacağım ufak odama, onu da aynı bu şekilde taytüyü alacağım.
En güzeli silinebilir leke tutmayan kumaş, başın ağrımaz.

Ben bunı kendi konu başlığında da sormuştum ama sizede burda sormak isterim. Banyo takımı ve klozet takımınızı evinizi tutunca mı yoksa öncesinde mi aldınız. Öncesinde aldıysanız neye dikkat ettiniz SouvveniR

Ben banyo takımını Amerika'dan almıştım.
Açıkçası herhangi birşeye dikkat etmeden aldım, annem sağolsun "aman çeyizinde bulunsun hadi gel alalım" dedi.
Ama haklıydı çünkü o zamanlar Primanova gibi ürünler Türkiye'de yoktu.
Amerikada perdesinden (duş perdesi) sabunluk takımları ve klozet takımları, havlusuna kadar tam takım olduğu için.
Öyle bir takım almıştık, pembe çiçekli bir takımdı.

Tesadüfen evimizi tuttuğumuzda da banyo pembeydi.
Şansa bak... En çok banyonun pembe tonlarda oluşunu sevmiştim zaten...
Benim şansıma böyle denk geldi ama sizin şansınıza böyle denk gelecek diye bir kaide yok.
Çünkü bazen gerçekten değişik tonlarda banyo karşınıza çıkabiliyor.

Size tavsiyem önce eviniz belli olsun.
Daha sonrasında da Koçtaş gibi bir mağazaya gidin, daha geçen gün gittim içim gitti banyo takımlarını görünce, Primanova'nın kendi standları oluyor bu tarz yapı marketlerde, o standlara bir göz atın.
Yani kendinize göre ve banyonuzun tonuna göre kesin birşey bulursunuz, bulamamanız imkansız.
Tekrardan çeyiz yapasım geldi o derece yani.

Ben 2. evime taşındım.
İlk evlendiğim dairedeki bulunan banyo takımlarım haliyle bu eve uymadı.
Fakat ben şimdilik idareten birşeyler kullanıyorum.
İlerde, tekrardan kendime bir banyo takımı alacağım, sadece o masrafı yapana kadar daha önemli almam gereken şeyler var.
Şimdilik o konuyu erteledim diyebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…