Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

Mesaj da olur zaten siz aramam dediniz diye aramaktan örnek verdim.Ben genel olarak arayıp sormamaktan,iletişime geçmemekten bahsettim.Mesajda olur o da bir iletişim şekli sonuçta.Bakın işte bir şekilde iletişimdesiniz aslında.Sen yazmasan o,o yazmasa sen.Demek istediğim buydu.Olayın hep tek bir tarafa kalması.

Ben 23 yaşındayım, bunları takmanın ne kadar gereksiz ve zaman israfı olduğunu anlayalı çok oldu.
Öyle gelişigüzel yaşıyorum bir şeylere fazla anlam yüklemiyorum
İnsanoğlu çiğ süt emmiş, fazla bel bağlayınca sırtından vuruyor, güzel canımı insanlar için üzemem valla

İşte ben de bunu demek istiyorum. Bahsettiğim arkadaşım hiç yazmaz, 6 yıllık arkadaşım, hep ben yazarım. Bir gün bile bunu sorun etmedim ben.
Sizde etmeyin, hayat çok kısa, zaten soğukluk görüyorsanız karşınızdaki insanda, demek ki sizinle görüşmek istemiyordur.
Aramıyorsun vs demeyin yani.

Bende 24 yaşındayım bu dediklerinizin bende farkındayım bunu anlayacak çok şey yaşadım çünkü.Ama huy işte Allah böyle yaratmış böyle şeyleri önemsiyorum işte.Aslında insanoğlu çiğ süt emmiş demekle benim dediğime gelmiş oldunuz bir nevi,bende insanların bu umursamaz tavrından yakınıyorum zaten :)

Ya öyle elbette zaten zamanla anlıyorsunuz ne kadar gereksiz olduğunu ama sürekli karşına çıkıpta böyle yapmacık tavır sergilemeleri yok mu kusasım geliyor işte yani sevmeyebilirsin soğumuş olabilirsin istemiyorsundur görüşmeyi zaten bunlar problem değil de buluşalııığğğğğğğmmm mutlakağğğğ diyen tipleri gördüm mü Allah'ım soyları niye tükenmiyor bunların diyorum

Yok umursamaz tavırları benim umrumda değil, çiğ süt emmişten kastım insanların bana verdiği zararlar.
Aramasın sormasın umrumda değil, geçmişte bana verdikleri zararları vermeselerdi de hiç aramasalardı daha iyi.

İşte orda da sizin yapınızla benim yapımın farklı olması devreye giriyo.Mizaç meselesi yani elde olan bir durum değil. Ben dediğim gibi ilgi meraklısı falan değilim.Öyle nazlı bir yapımda yok.Ama bazen burdaki yorumlar çok kırıcı oluyo yani.Zaten canım sıkkın bir de burdaki yorumlar tuzu biberi oluyo.Tamam siz(siz derken çoğul konuşuyorum) böyle şeyleri takmıyosunuzdur,gamsızsınızdır herkesin kendi karakteri.Ama ben böyle şeylere önem veriyorum.Yani empati yapmak yerine çok nazlısın,triplisin,boğucusun gibi şeyler söylemenin şu anda bana ne faydası var yani? Daha sakin,kırmadan eleştirilebilir.

Tek kız olup olmadığını sormamin nedeni genelde tek kız olanlar arkadaşlarına daha çok önem verirler. Ama karşındaki arkadaşlarının mutlaka kız kardeşleri vardır oyuzden kız kardeşi gibi kimseye bağlanamazlar. Ama kız kardeşi olmayanlar o duyguyu bilmedikleri için her zaman en yakın arkadaşlarını kız kardeş kadar çok sever ve değer verirler ...

Bende senin gibi tek kızım. Ve arkadaşlarımın hep kız kardeşleri vardır oyuzden hiçbir yakın arkadaşa tam anlamıyla kardeşmişçesine önemsemezler... Ama bir arkadaşım daha var ki çok samimi olmadığım halde onunla birden birbirimizi çok benimsedik aynı benim gibi arkadaşlarına çok değer verir ve kimse o değerle yaklaşmaz benim dışımda.. şimdi en yakın dostum o oldu

Çalışan normal gelirli herkes için hayat çok zor ve stresli zaten. Aşk evlilik arkadaşlık hatta aile bütün ilişkilerde insanlar birbirlerini zorunluluklar usuller gerekliliklerle boğmamalı zaten hayat çok zor. Benim annemi bir hafta aramadığım oluyor, niye aramıyorsun diye sitem ederse ya anne yapma nolur diye isyan edesim geliyor. Bi banka işi insanın bütün gününün içine edebiliyor mesela. Birini seviyorsak ve sevgi bekliyorsak hayatı onun için kolaylaştırmalıyız. Ben böyle düşünüyorum derin dostluklarım da var daha hafif arkadaşlıklarım da. Genel olarak sosyal hayatım hep yoğun olmuştur ama bu prensip yüzünden

Ne mutlu sana kendine güzel bir dost bulmuşsun :)

Çoğumuz öyle
Milletin yapmacık arkadaşlıklarını da sevmiyorum ben zaten
Burda da görüyoruz birbirlerine herşeyi yapip geri ay canimmmmm cicim diye konuşanları

Böyle olacagina olmasin

Beni arayıp sen hiç aramıyosun diyene engeli basasım geliyor. Kimseye böyle bişey demem. Her iki durumda da (hiç aramıyosun diyen ile de/hiç aramayan ile de) mesafe koyarım…
Tamam işte sizde demişsiniz hiç aramayan insan ile arama mesafe koyarım diye.Demek ki bunu dert etmem gayet normal.Aynı şekilde sitem etmemde normal.Siz tepkinizi o şekilde gösterirken ben bu şekilde gösteriyorum.

Amaan arkadasliklar menfaat uzerinedir genelde.. kimse kimsenin kara kasina gozune hasret degil.

bana da buna benzer bir şey oldu. bana dediler ki sevgili yapınca aramıyorsun bozdun. e siz arayın. sürekli whatsapp'tan konuşurduk ben yazıyorum hep oradan siz de yazın. sürekli komikli twit gönderiyorum yorum yok. sonra ben kötü oldum. bastım tekmeyi uğraşamam.

ben de artık mesafeli bir duruş sergiliyorum insanlara. zor gün dostunu kaybetmek insana çok acı geliyor ama hayat.

Sizi baya yanlış şekilde anlayan garip garip yazanlar olmuş allahımmm ben de sizin gibş olduğum için sizi anlıyorum arkadaşlarıma çok önem veririm gereksiz boş arkadaşlık kurmam 3,5 sayılı olsun ama tam öz dürüst güvenilir olsun isterim gerisi boş artık insan belli yaştan sonra böyle düşünüyor bence , ben bana işine geldiği gibi davranan insanları hayatımdan çıkardım diğer arkadaşlarımda zor zamanlarında yanlarında olurum onlarda benim e zaten dostluk bunu gerekitiri her şekilde birbirini anlamak bence sizde size nasıl davranıyorlarsa sizde aynısını yapın demiycem bence saçma gereksiz baktınız gerçekten sorun onlarda çıkarın gitsin

Çok iyi yapmışsınız aynen böyle yapmak gerekiyor bende gelemem boş muhabbetler arkadaşlıklara

Çok doğru

Size nasıl davranıyorlarsa sizde öyle olun en azından üzülmezsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…