Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

Clemencia

Anlıyorum
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
6.628
15.540
Biraz uzun olabilir o yüzden baştan söyliyim kızlar.Ama canım çok sıkkın buraya dökmek istiyorum içimi.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere çevremde düzgün bir tane arkadaşım yok.Daha doğrusu dost diyebileceğim kimse yok.Ben arkadaşlığa çok önem veren bir insanım ne zaman bir arkadaşım çağırsa giderim,buluşurum,vakit ayırırım yani.
Ama ben ne zaman birine dışarı çıkalım diye bir teklifte bulunsam hep bir bahaneler.

Ya da arkadaşlarımı hep ben arıyorum mesela ben aramasam doğru düzgün arayanım soranım yok bu durum beni gerçekten çok üzüyor.
İlgi meraklısı değilim sürekli beni arasınlar,benle olsunlar,odak noktası ben olayım gibi bir beklentim asla yok.Zaten öyle bir beklentim olsa çok çocukça olurdu.Herkesin kendi hayatı,koşturmacası var onunda farkındayım.Ama şu telefonlar her dakika elimizde,nerdeyse yapışık yaşar olduk.2 dk'yı ayırıp bir aramak ya da arada bir mesaj atmak mesela çok mu zor?

Görüyorum dışarıda fellik fellik gezip tozuyolar bana gelince hep bir bahane.
Bazen mesaj atıyorum bakmadıkları ya da görüldü yapıp bıraktıkları oluyo mesela.
Belliki arkadaşların seni sevmiyor o zaman diyeceksiniz e işlerine gelince aramasını biliyorlar ama? Ve asla hiç biriyle bir kavgam,tartışmam bile yok yemin olsun.

Kardeşim ameliyat oldu bugün arkadaşım sosyal medyadan görmüş mesaj atmış noldu diye (ki noldu diyene kadar bence araması daha uygun olurdu bence çünkü ben öyle yapardım sağlık söz konusu sonuçta) tuttum ben aradım.
Birazda trip attım işte arasan bilirsin ama aramadığın için haberin yok dedim ama böyle şaka yollu,gülerek dedim yani.İşe başladım arayamıyorum ama sen aradığında konuşmuyo muyuz sanki saatlerce dedi.Ay özrün kabahatinden büyük savunma bari böyle dedim güldüm.
Kanka senin canın mı sıkılıyo böyle şeyler için beni işten sonra arama pazarları ara dedi nasıl zoruma gitti.

Bir örnek daha vereyim bugün arkadaşımla buluşacaktık bu olaylar olunca iptal oldu.Dedim akşama gel buluşalım,ya kanka işlerim var haber veririm ben sana dedi.E dedim zaten buluşacaktık bugün normalde. (ben iptal ettim bugünki buluşmayı daha doğrusu iptal etmek zorunda kaldım,keyfimden değil bu ameliyat mevzusundan dolayı.Çünkü ben ailemle aynı şehirde yaşamıyorum iş durumundan dolayı,annem ziyaretime gelmişti kardeşimin ameliyat olması gerekince ilk otobüse bilet alıp apar topar onu yolcu etmem gerekti)
Size gelmeye kalksam sizin orası ters dönmesi sıkıntı oluyo senin araban var en azından dedim.
Bize gelince dönmeyeceksin zaten kalacaksın ertesi sabah döneceksin dedi.Dedim neden hep ben kalıyorum ki her seferinde size gelip dedim.
Çünkü sen tek yaşıyosun dedi.Dedim ne alaka tekim diye hep benim mi gelmem lazım?
Sonra neyse tamam boşver buluşmayalım işlerini hallet dedim.Niye kızıyosun ki işlerim bitince buluşmayalım mı diye sordu.Dedim yok boşver rahat rahat işlerini gör dedim.
İşleride banka işleri falan akşama kalacak işler değil yani.Ve bu saat oldu bu kız bana kırıldı galiba diyip tekrardan mesaj atıp buluşalım mı diye sormadı bile.

Kimseye nazım geçmiyor.Ama herkesin nazı bana geçiyor.İnsanlara verdiğim değeri onlardan görememek beni çok üzüyor.
He diyeceksiniz demek ki seni sevmiyolar ama canları istedikleri zaman arıyorlar gayette.
Ya da hayatından çıkar madem diyeceksiniz o zamanda büsbütün yalnız kalıcam.Çünkü çevrem istisnasız hep böyle.
Ne güzel dostluklar var çok imreniyorum keşke benimde böyle dostlarım olsa diye olmuyor.Çok yalnız hissediyorum.

Son düzenleme:
Arayınca ya da kendi aradığında sitem eden (şakaya vurarak özellikle) insanları ben hiç aramamaya başlıyorum. En nefret ettiğim şey. Çok konuşmak istiyorsan sitem edeceğine ararsın deyip geçiyorum. Bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz.

İkinci olayda sizin tarafınızdan engeller çıkmış, siz iptal etmişsiniz, bu sebeple uyum sağlaması gereken taraf sizsiniz. Bu da benim arkadaşlık ilişkilerimde rahatsız olduğum bir durum.

Yani şurada anlattıklarınızdan yola çıkarsam siz de çok sütten çıkmış ak kaşık gibi görünmediniz bana.

Ben arkadaşlarınızla samimiyetinizin sizin sandığınız kadar yoğun olmadığını hissettim okuduklarımdan. Siz tek taraflı olarak fazlaca bir yakınlık hissediyor ve aynısını bekliyor olabilirsiniz. Ama belki karşı taraf onlarca normal arkadaşlarından biri olarak görüyor sizi. Ki belli bir yaştan sonra kurulan arkadaşlıklar maksimum bu seviyede kalıyor zaten. Yani çok samimi olmak için ya eskiye dayalı yılların arkadaşlığı olacak ya da aynı iş yerinde çalışacaksınız ki hem sürekli görüşmekten kaynaklı hem de konuşacak ana bir ortak konunun varlığından dolayı samimiyet oluşsun. Siz bu arkadaşlarınızla üniversite zamanı tanışıp sonra herkes kendi düzenine dönmüşse bence beklentileriniz fazla.

Ben böyle çok ince olduğunu sanıp aslında boğan kişilerden kaçıyorum.
Herkes size mesafeliyse bence sizde sorun vardır.
Valla sizin anlattığınız özellikte bir arkadaşım vardı tel nomı değiştirmiştim sonra beni lanet feyste buldu. Oradan mesajlar attı saçma sapan yanındayım falan , sanki isteyen var. En son ÖLDÜ O KİŞİ Ddedim. Evet kendimi öldürdüm djjejd Şükür peşimi bıraktı.
Rahatsız edici geldin bana knk Sanal arkadaş bile olamayız

Birinci olayda sen haklısın çok yakınsa aramalıydı...

Şöyle söylüyorsun genelde onlar çağırdığında hep ben giderim onlar gelmez diye onlar geleceğinde de mutlaka bahaneler üretirler dedin. Ama sende ikincide kardeşinden dolayı iptal ediyorsun ozaman bu da senin bahanen olmuş oldu...

Biraz abartmışsın ve bu kadar kimseye değer verme. Bu arada tek kız çocuk musun acaba??

Yazdığın yazı tam beni yansıtıyor bende çok önem veririm ,ama artık dostluk kalmamalş hep çıkar menfaat çok üzücü iki hal hatır sorup dertleşecek insan yok

Evet ama bu benim kontrolümde gelişen bir olay değildi.Ailemle ayrı şehirdeyim ve burda sonuçta sağlık söz konusu.O yüzden annemin acilen yola çıkması gerekti.Acilen toparlanmamız gerekti.Ki ben yinede komple iptal etmedim başımdaki sıkıntıya rağmen arkadaşıma akşam buluşmayı teklif ettim.Yinede ona vakit yarattım yani.Hem bu bahane değil ki gerçekte olan bir şey.
Dediğin doğru kimseyi fazla önemsememek lazım ama yapım bu.Çok duygusalım.Hayatımdaki insanlara fazlasıyla değer veriyorum malesef.
Tek kızım evet.

Arkadaşlarınızla beraberken nasıl vakit geçiyor? Dertleşme ağırlıklı mi yoksa eğlenceli mi? Genelde konuştuğunuz konular açısından soruyorum.

Enerjiniz düşük yada olumsuz geldi, acaba insanlar bu yüzden sizden uzak durmaya çalışıyor olabilir mi?
Yani onu bende düşündüm.Benle görüşmek istemiyo olabilirler.Kimse kimseyle zorla arkadaşlık yapmak zorunda değil sonuçta.Ama dediğim gibi kendi istedikleri zaman benle görüşüyorlar.Sorun ben görüşmek istediğim zaman karşılık alamamam.

Arkadaşlarınızla beraberken nasıl vakit geçiyor? Dertleşme ağırlıklı mi yoksa eğlenceli mi? Genelde konuştuğunuz konular açısından soruyorum.
O an ki gündeme göre değişiyor.Eğer benim ya da karşımdakinin bir sorunu varsa onlardan bahsediyoruz.Yoksa güzel geçiyor yiyip,içip muhabbet ediyoruz.

Sorun bu değil bence. Olaya farklı bakmaya çalışalım.
Simdi minnoş aradığı zaman arkadaşlarını bulamıyor. Ama arkadaşları istediği zaman minnoşa ulaşıyor ve minnoş onlara vakit ayırıyor.
Minnoş burda neyi farklı yapabilir?

Sapık ya da takıntılı biri değilim.Değer verdiğim insanlardan değer görmeyi bekleyen biriyim sadece.Dünya benim etrafımda dönsün gibi bir beklentim yok. Sizle arkadaş olma gibi bir beklentimde yok zaten.Çok üsten bakan bir tavrınız var gibi geldi banada.Bence de arkadaş olamayız zaten.

Son düzenleme:
Yeni tanıdığım insanlar olsa bu kadar takılmazdım aslında.Eskiye dönük arkadaşlarım hepsi.
Hani beraber vakit geçirirken sıradan bir arkadaşmışım gibisine davransalar ya da çocukluktan beri görüşmesek haklısınız dicem ama. Demek ki uzun yıllar görüşmeninde çok bir etkisi yok.Belkide dediğiniz gibi onlar bana benim onlara baktığım şekilde bakmıyorlar.

Bende aynısını mı yapayım yani?
Kendi hareketlerinize dikkat edin, gerekirse not alın.
Ben nasıl bir arkadaşım? Genelde dert yanan, sürekli negatif enerji üreten, el altında bulunan, herkese bol bol vakti olan, çok ilgi bekleyen, çok ilgi gösteren, sürekli erteleyen, ertelemeyen......
Belki sorun sizden kaynaklıdır yada karşı taraftan, belki beklentileriniz uymuyor. Arkadaşçılık oynamaya gerek yok, boşuna enerjinizi ve duygunuzu harcamayın.
Kendinizi geliştirmeye çalışın ve bu arada arkadaşlık kriterleri belirleyin. Şunu şunu yapan kişilerle arkadaş olurum, hayatımda yer veririm diyin.
Bunlari yaparken o kişiye de saygı gösterin. Karşılıklı yani.
Birinden ilgi beklemek şikayet etmek bile , söylemeseniz bile o kişi bunu anlar ve sizden uzaklaşır. Kişiler istedikleri için gelmeli ve istedikleri için gitmeliler. Belki arkadaşlarınız sizi üzmemek için kendilerini zorluyorlar ama bu kadar oluyor. Bırakın gitsinler.

Teşekkür ederim güzel bir öneri.Bunun üzerinde düşünücem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…