Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

ÜZDÜN
Valla bende bıraktığın izlenim hediye alıp , etiketi YANLIŞLIKLA unutan arkadaş tipi
Bir de kendi gidemediğin organizasyon için ayak bile uydurmuyorsun
O zaman bizimla değılsın.

ÜZDÜN
Valla bende bıraktığın izlenim hediye alıp , etiketi YANLIŞLIKLA unutan arkadaş tipi
Bir de kendi gidemediğin organizasyon için ayak bile uydurmuyorsun
O zaman bizimla değılsın.
Kendi gidemediğim organizasyon falan yok düzgünce okursan anlarsın.Ameliyat durumundan ötürü ileriki bir saate erteledim sadece.O sıkıntıya rağmen yinede vakit ayırdım yani.
Ayrıca hediye alıp etiketi üstünde unutacak kadar görgüsüz değilim çok şükür.
Senin çevrendekiler öyle belliki sanırım onlarla karıştırdın.

Tamam tamam ben yanlış anladım.
Şükür bu kadar muhteşem arkadaşlara sahip değilim
Kimse kimseye aramadın diye kızmaz. 2 gün evvel 7 yıldır görmediğim arkadaşımı gördüm, valla sürekli beraberiz diye sohbet ettik.
Ama (sana söylemiyorum ) bunun bir level üstü koca darlayıp , kaçırmak
Bu arada o hediye şeysi şakasınaydı. Ama eminim doğum gününü unutsalar sen ona da gönül koyuyorsundur.

Çok mu üstüne düşüyorsunuz bu tür buluşmaların, yani ameliyat varsa elbette ona gideceksiniz, kimseye karşı utanmış ve ardı ardına açıklama yapmanıza gerek yok bu konuda. Ameliyata gitmem gerekiyor, görüşürüz deyip buluşmayı kafanızdan atmanız gerekiyordu. Sanki dışarıdan arkadaşlarınıza muhtaç gibi, onları mümkün değil kırmamaya çalışan ve kendinizden çok ödün veren birisine benziyorsunuz.

Kusura bakmayın ama bu kadar çok size muhtacım enerjisi yayan insanlar genelde ilişkide oldukları insanları iterler. İnsanlar kendi yağında kavrulabilen, kendine yeten insanlara saygı duyarlar. Tavırlarınız genelde kaprisli bu da açıkçası çok cazip bir durum değil. Kendi kendinize zaman geçirebilecek duruma gelmeniz gerekiyor. İnsanlar tavırlı , sorgulayan " noolur benimle ilgilenin" kaprislerine giren insanları değil beraber güzel eglenceli vakit gecirebildikleri insanlarla bir arada olmak isterler

Hamilelik hormonlarından mı bilmiyorum ama okuyunca ağlayasım geldi bir üzüldüm sizin için
Kafanıza takmayın kadın kadına cok zor dost oluyor. Belli bi aşamaya geçtikten sonra hep bir kıskanclık fesatlık bende yaşadım. Hayat onlarsız da güzel.

Ameliyat olayı şöyle.Ben ailemden ayrı başka bir şehirdeyim.Annem ziyaretime gelmişti.Ameliyat olayı olunca apar topar yola çıkmak zorunda kaldı.Normalde o saatlerde arkadaşımla buluşacaktık.Bende ileriki bir saate erteleme teklifinde bulundum.
Benim canımı sıkan şu oldu.Annemin yola çıkması gerekmese demek ki arkadaşım beni yine ekecekmiş.Buna takıldım aslında.

Evet gerçekten dostluk senelerdir görüşmesen bile aynı yerden devam edebilmektir zaten.Katılıyorum.Ben sadece keşke arada benim onları aradığım gibi onlarda beni arasa diye hevesleniyorum işte.

Ya lütfen üzülmeyin hamileymişsiniz bir de.Teşekkür ederim :)

Yo aslında gayette kendi kendine yetebilen hatta eğlencelide bir insanım.2 günde tanıdığım insana zaten hiç arayıp sormuyosun diye sitem etmem. Samimiyetine güvendiğim için arkadaşıma takıldım zaten.Yani arkadaşlar birbirine takılır bazen abartmamak kaydıyla ufak sitem eder.Ne bileyim insanın arkadaşına az da olsa nazı geçer ya.Hesap sormadım zaten takıldım öyle bir.

Evet gerçekten dostluk senelerdir görüşmesen bile aynı yerden devam edebilmektir zaten.Katılıyorum.Ben sadece keşke arada benim onları aradığım gibi onlarda beni arasa diye hevesleniyorum işte.

Hayat bazen öyle gitmiyor.
En yakın arkadaşımı iki sene hiç aramadım. O ne kadar aradıysa görüştüm.
Hayatımın çok kötü bir dönemi idi.
Hamile kaldı buluşalım dedi kaç kere buluşmadım. Bana kırıldı biliyorum, son ay söyledi. Oysa ki o direk karnını göstermek istemişti.
Şimdi her gün telefonda görüşürüz.
Sitem etmek yerine anlamak önemli dostlukta.
İş vakit geçirmekse kursa da gidilir kurs çıkışı oradakilerle çay, kahve içilir.
Gerçş ben kendi başıma yemek yemeyi, alışveriş yapmayı daha çok sevdim kendimi keşfettiğim bir dönemde.
Dostluksa mesele benim derdim buluşmak, gezmek, tozmak ikinci plandadır.

Benim derdimde zaten gezmek tozmak değil ki.Evine gidip çay içmektede sıkıntı yok zaten.Ben bunada okeyim.Ama bakın şu anda her gün telefonda görüşüyomuşsunuz işte.Ve ben öyle sürekli sitem eden biride değilim.
Bugün benim işim çıkmasa arkadaşım yinede işim var diyip cayacakmış yani buna da bozulmayayım mı şimdi?

Evet ama bu sizin kendinizi yorumlama şekliniz. Arkadaşlarınız sizi nasıl görüyor bilmiyorsunuz. İstisnasız bütün arkadaşlarınız size böyle davranıyorsa kendi davranışlarınızı da sorgulamaya başlamanız gerekir

Dediğiniz gibi olsa komple iletişimi keserler benle.Ama kendi istedikleri zaman vakit ayırıyolar.Benim derdimde bu zaten.

Bu benim çocukluk arkadaşım, üniversitede oda arkadaşım, tüm sosyal hayatıöı beraber geçirdiğim birisi. Ama görüşmedim iki yıl hiç ama hiç. O aramasa yok. Yeri geldi cevapsız bile bıraktım.
Demem o ki hepimizin süreçleri farklı, şartları farklı. Bu benim o zamanki şartlarım, şimdiki şartlarım. Sizinle de bir olamaz yani.
Bozulacağınız ilişkilerde bulunmayın. Gerçekten işi olmasa niye iptal etsin, iptal etme sebebine güvenmiyorsanız neden arkadaşlık edesiniz?

İptal etme sebeplerini söyledi banka işi varmış.Tamam ani gelişen şeyler olabilir tabiki.Ona lafım yok.Ama akşam buluşmanın bankayla ne alakası olabilir ki?

Hayat zaten yeterince yorucu ve stresli, insanın kendi eşine, çocuğuna veya ailesine dahi tahammül eşiği düşerken bir de arkadaş için ekstra çaba, özen, alttan alma bir süre sonra zor geliyor. Ben çok sosyal bir insanım normalde. Çok da sevdiğim dostlarım var ama işten çıkınca bazen iki gözümün çiçeği olsa konuşasım buluşasım gelmiyor ama atıyorum başka bir günde saatlerce zaman ayırıyorum. Beklentiye girmek ve bu şekilde trip atmak bence daha da cok uzaklaştırır. Şahsen ben aradığımda bana trip atılınca iyice aramıyorum çünkü zaten iki sohbet edelim diye aramışım bir de canımı sıkamam gibi geliyor.

Dediğiniz gibi olsa komple iletişimi keserler benle.Ama kendi istedikleri zaman vakit ayırıyolar.Benim derdimde bu zaten.
Benim söylemeye çalıştığım şey birbirinden bağımsız birden çok kişi size aynı şekilde davranıyorsa bunun kaynağı büyük ihtimalle karşınızdaki kişi değil sizsinizdir. Eğer gösterdiğiniz emeğe karşılık bulamadığınızı düşünüyorsanız ya tavirlarinizda bir sorun vardır ya olaylari fazla büyütüyorsunuzdur ya da arkadaş olmamanız gereken kişileri arkadaş olarak seciyorsunuzdur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…