Çevremde Bir Tane Düzgün Arkadaşım Yok

Tamam işte sizde demişsiniz hiç aramayan insan ile arama mesafe koyarım diye.Demek ki bunu dert etmem gayet normal.Aynı şekilde sitem etmemde normal.Siz tepkinizi o şekilde gösterirken ben bu şekilde gösteriyorum.
Ama böyle davranarak daha iyi geri dönüşler alamazsınız üstelik daha çok üzülürsünüz. Ve çoğunluk bu tepki şeklinden rahatsız olur Karşınızdaki kadar verici olmayı, geri çekildiğinde sadece geri çekilmeyi deneyin. Başta zor gelebilir ama sonrasında emin olun kafanız daha rahat olacak..

İnsanların çok mu üstüne üstüne gidiyorsun

Bende genelde çok üstüme gelen kişilerle samimiyet kurmuyorum
Sürekli arayıp geleyim bana gel gezelim bir noktadan sonra boğucu oluyor
Hele o niye aramadın muhabbetleri

İnsanlar genelde aynı ortamı paylaştıkları (okul,iş), uzun yıllar boyu arkadaşlık ettikleri ya da birbirlerinden çıkarları olan kişilerle sık görüşürler. Bunun dışında kalan grup da arkadaştır ama sık görüşme pek olmaz. Özledikçe, ayda yılda bir falan. Haliyle pek minnet durumu da olmuyor bunaldığında rest çekmek daha kolay. Üstte saydığım kategorilerden birinde değilseniz sizinle ters düşmek zor gelmiyordur. İşte okulda yüz yüze bakma durumu yok, menfaatinden olma durumu yok, uzun yılların getirdiği her türlü kabul etme durumu yok vs.

Yok artık şehir değiştirip a dan z ye yaşadıklarınızı dönünce niye haber vermedine kadar yaşadım. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki...

Yani sen aslinda tamda sorununu yazmişsin.Sen yalniz kalmamak için herkesin her dedigine tamam diyen cepte birisin.YAPMA yalniz kalmaktan korkma.Yalniz kalmazsin emin ol.Sen ne istedigini bilen,istemediği şeylere rahatça hayir diyebilen birisi olursan emin ol o zaman seni kabul eden gerçek arkadaşliklari daha rahat bulucaksin.Belki çok kalabalik bi cevren olmiycak az olucak ama öz olucak.Karşindakinden daha çok kendine değer ver lütfen herkesten önce değerli olan sensin

Ben karıştıklarını düşünmüyorum açıkçası bence bahane bunlar adamın seni sorun etmesi için bir sebebi olması lazım ya da kimseyle görüştürmeyecek o zaman ama ne hikmetse sen hariç herkesle görüşüyor böyleleri Ondan sonra mesafe koyunca da sen suçlu olursun her türlü sen sorunlusun onların gözünde kendi yaptıkları asla yanlış değil

Kesinlikle haklısın. Ama ortak bi kaç arkadaşımdan da benzer şeyleri duyuyorum yani mesafe koydu, görüşmek istemiyor, hep bi bahane diyorlar. Evlendikten sonra bi tuhaf oldu kız. Tek uğraşı kocası , kocasının ailesi, bebeği oldu resmen. he benimle ilgili bi sorunu varsa da söyleyebilirdi. Saçma salak mesafe koyup karşı taraf kestirip atınca zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar. Daha ben artık patladığım konuşmayı yapmasaydım ayda bir, iki, üç ayda bir canım cicim balım gülüm diye attığı sahte, saçma mesajlarla işi götürecekti eminim.

Yok zaten suçunu kabul edecek olan sana karşı böyle bir tavır sergilemez yapıyorsa da üste çıkacaktır mutlaka Nelerini gördüm ben valla ağzım açık kalarak izledim hep. Böylelerini çekeceğime yalnız kalayım daha iyi dedim açıkçası ilk zamanlar üzülsede insan çünkü alışıyorsun hep beraber bir şeyler yapmaya sonra da bi o kadar rahat ediyorsun ne trip çekiyorsun ne gereksiz tavırlar

Kesinlikle. Bi şekilde arsızlığı ele alıyorlar. Kendisi karnında bebeğini kaybetmişti 3 aylık hamileyken. Günlerce başından ayrılmadım desem yeridir. Yanında olamadığım zamanlar aradım sordum hergün. Fakat benim en zor zamanımda böyle bi darbe yiyeceğim hiç aklımın ucundan geçmezdi. Böyle vefasızlık görüp görüp soğuyorum insanlardan. Babamı kaybettim canımı kaybettim hanımefendi arayıp sormadı bile yalandan bir iki aradı carladım. Sonra carladığım için ben özür dileyip gönlünü almaya çalıştım. Çok salakmışım gerçekten. Evlenince ben şehir değiştirdim ve çevremde ondan başka yakın arkadaşım yoktu onsuz yalnız kalacağımı düşündüm heralde. Fakat bir yıldır evime bir kez gelen insanın yokluğu çok koymaz heralde. İnsanların acısına düşmanım dahi olsa asla kayıtsız kalmadım hiç bi zaman. Hep hassas davrandım. Ama insanlar ne de güzel uzaktan milletin acısını izliyormuş kayıtsız bi şekilde. Babamla ilgili paylaştığım story’lere merakla bakan, ne paylaşacak diye dört gözle bekleyen, nasıl acı çektiğimi ağızlarının suyu aka aka izleyen ama bir kez olsun yanan yüreğime su serpecek bi kelam etmeyen, başın sağolsun’u çok gören vicdansızlar gördüm. İnsanlar bi tuhaf olmuş gerçekten. Ne diyim Allah herkesin gönlüne göre versin. Umarım başını ağrıtmadım içimi dökmüş gibi oldum sana bam telime dokundu bu konu.

Çok iyi anlıyorum sizi zaten yaşamayan anlamaz özellikle şanslı bir aile ve arkadaşa sahip olanlar asla anlamaz. Bu arada başınız sağolsun sizin en çok yanınızda olması gerektiği bir zamanda hiç aramaması bile direk arkadaşlığı bırakmanız için bie sebep bunu tartışmaya bile gerek yok dediğiniz gibi kavga da etseniz sevmeseniz de o kişinin ailesinden birinin ölmesine sessiz kalıp uzaktan izleyemezsin biraz vicdan meselesi bu. Ben de öyle hep yanında olup aradığım nasılsın diye sorduğum için ihtiyacım var gel dediklerinde hemen şehir dışına bile hiç düşünmeden gittiğim insanlardan aldım hep en büyük darbeyi. Ne doğum gününü kutlarlar ne iyi misin konuşamadık derler ne de gel dediğinde gelirler. Anca onların ihtiyaçları, onların hayatı sanki tek dert sahibi onlar sen kusursuzsun. Hiçbir zaman zor zamanımda yanımda olmadılar hep iyi günlerimde mutlu günlerimde onların canının çok çok sıkıldığı zamanlarda buluştular benimle bu da koyuyor insana cidden. Sana sadece yemek için hizmet ettirmek için gelenlerden bahsetmiyorum bile ben de dedim en sonunda böyle kendimi kullandırıp strese gireceğime yalnızlığıma üzülürüm bir kaç gün ama kafam rahat olur gerçekten de öyle oldu.

Bu durumdan hiç hoşlanmıyorum, bence siz fazlaca müsaitsiniz.. Yani her aradıklarında size ulaşabileceklerinin, plan yapabileceklerinin ya da telefonda konuşabileceklerinin farkındalar. Bu da sizi değersiz kılıyor. Lütfen bir süre müsait olmayın

O kadar doğru ki. Yalnız kalmaktan korkardım önceden ama şimdi düşünüyorum da bazen yalnızlık insanın en iyi dostu oluyor. Aç tokun halinden anlamaz hesabı aynen dediğiniz gibi. Hayatımda olmak isteyen bi yolunu bulur olurdu istemeyen de bana çok şey kaybettirmez kafamız rahat olur en azından. Bende sizin gibi arkadaş konusunda şanssız olanlardanım galiba. Bazen etrafımdaki insanların arkadaşlık, dostluk ilişkilerini görüp imreniyorum. Çocuklar gibi eğleniyorlar, doğum günleri de kutluyorlar, hayatın her anını beraber de paylaşıyorlar ne güzel. Umarım bundan sonra gerçekten hayatımızda olmayı hakeden insanlarla kesişir yollarımız ne diyim

İnşallah bir ara hep Allah'tan bir tane olsun ama hakiki olsun diye dilerdim ama onu bile dilemiyorum artık Allah'ım eşten yana hayırlısını nasip eder umarım hem eş hem arkadaş hem ailem olsun yeter bana. Ama oda diğerleri gibi olacaksa evlenmemeye bile razıyım alırım bi köpek yaşarım onunla Zaten ilk zaman mesafe koyduğumda çok zorlanmıştım açıkçası çünkü sürekli biriyle buluşup buna alıştığın bir dönemi geride bırakınca cidden kötü hissediyorsun. Ama sürekli ben hizmet ediyorum sürekli ben arıyorum hatta bir arkadaşım bana sen beni üst üste ara bana bakma yazıp dur demişti oldu canım arsızlık yap diyorsun yani demiştim düşün insanlar o hale geldi önlerine kırmızı halı serip davet etmeni isteyecekler yakında. Önceden misafir umduğunu değil bulduğunu yerdi şimdi sipariş veriyorlar naz sen tatlıyı güzel yapıyorsun naz sen soğuk kahveyi güzel yapıyorsun ayağına her şeyi sana yaptırıyorlar Yanlış anlaşılmasın ben paylaşmayı ve beraber yemeği seven biriyim lakin sürekli sınırsızca senden beslenen insanda bi yere kadar çekiliyor. Senin elin yok mu yap sende ufak tefek şeyler eskiden bunların hiçbiri yoktu şimdi çok değiştiler. Ama yine de senin onları aramanı istiyorlar sen müsait değilsen kızıyorlar onlar müsait değilse mutlaka işleri vardır kafasındalar. O yüzden böyle neden diye düşünüp kendini yiyeceğine çalış, gez, kitap oku, kurslara git kendin için bir şeyler yap çok daha iyi :) Umarım artık dediğiniz gibi hayırlı insanlarla karşılaşırız :)

Bence dostluk yok .Insanlar hep işine geldıgı gıbı .Benım ınancım kalmadı .Benım cevremde aynı .Bende canım sıkılınca benı arayana canım sıkılınca arıyorum.Hiç trıbe gırme canın mı sıkıldı ara .

Şunu öğrendim ki birini ne kadar alttan alırsanız. Yani o kişinin elinin altında olursanız. Her zaman buluşursanız. Her zaman ekilen, geride bırakılan oluyorsunuz. Maalesef günümüzde çıları yoksa kimse yanaşmıyor. Ben kabullendim ve kendi kendime gezerim dedim bu şekilde beni kıracaksa lüzum yok. Hatta çoğu kişiyi artık aramadım bile. Baktım patır patır ay seni özledik vs. Artık bana iyi gelecekse görüşüyorum ben de. 1 kişi olsun temiz olsun ya da olmasın. Hayat kısa valla o üzülsün şahsen. Keyfi bilir. Bu kadar üzülmeyin. Kaç yıllık dostlukları bıraktım gitti. Ne yapayım karşımdaki üzüp kırıyorsa gereği yok. Hayat yeterince zor. Zorlaştıran, üzen, kırana tahammülüm yok. Kendi kendime de yeterim. Alırım bir kitap gider okurum bir yerde. Ailemden biri ile gezerim. Hayat kısa bir zamanlar sizin gibi düşünürdüm. Aman o kadar üzülmeme değmezmiş kimse. Çekin kendinizi biraz arayıp sormayın bakalım karşı taraf ne yapacak.

Düşünceli değil, sıkıcı ve boğucu şu muhabbetleriniz. Arkadaşlarınızda muhtemelen kalbinizi kırmadan idare etmeye çalışıyor sizi, bence şikayet etmek yerine şükredim, ben telefonlarını bile açmam böyle birinin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…