Çekişmeli boşanma mı, anlaşmalı boşanma mı?

Hemen malları yarı yarıya vererek anlaşarak mı boşanayım yoksa çekişmeli boşanıp hakkımı mı alayım?

• Anlaşmalı boşan

OY: 21 26,6%
  • Çekişmeli boşan

OY: 58 73,4%

• Ankete Katılan
    79
İki seçeneğin de olumlu ve olumsuz yanları var. Gücümü toplamaya ve devam etmeye karar verdim. Teşekkürler.

Çok doğru, evladımın hakkını savunmamak ona nasıl bir örnek olur, hep bunu düşünüyorum. Bir yandan da yeter ki kurtulayım önemi yok, yine kazanırım diyorum. Belayı parayla defetmek gibi düşündüm.
Teşekkür ederim.

Anlaşmalıyı o teklif etti birkaç kez, ben avukatla cevabımı ilettim. Her hafta yeni bir teklifle geliyor ama hep kendini kayıran ve benim hali hazırda zaten var olan haklarımı da istiyor. Vicdansız biri. Bekleyeceğim ve devam edeceğim.
Teşekkür ederim.

Göze alacağım. Çok teşekkür ederim.

Amin, Allah razı olsun. Ben de hep bu yüzden ikilemde kaldım. Benim eşim de hasta, şeytanlaşmış birisi,ben ise onun veya sevgilisinin hayatını mahfetmemek için Cimer'e şikayet etmeyen biriyim. Kimseye anlatmadım ki çocuğumun babası böyle bilinmesin. Ben kötülükle karşılık veremiyorum, içimde yok, ailemde yok. Yapsam kendim daha çok üzülürüm,endime yaķıştıramam. Sorun da benim böyle olmam zaten. İnşallah iyi olur.
Teşekkür ederim.

Bende yaşadım o iftiraları çünkü başka kozları yok anca yalan dolan. Süreç bi şekilde geçiyor siz hayatınıza devam edin. Keşke böyle olmasaydı ama bazen mücadele etmek gerekiyor..
Çok zor değil mi? Bunu kaldıramadım, çok şaşırdım, inanamadım. Böyle yapmasını beklemezdim. Aşırı üzüldüm ama mücadeleye devam. Siz kurtuldunuz mu?

Her ne olursa olsun, ortak velayet yapmayın. O muhtemelen nafaka vermemek için istiyor. Ortak velayet demek, sizi dışarıdan yine kontrol edebilmesi demek. Bu da sinir bozucu bir şey.
Ortak velayeti kabul etmeyeceğim. Tek istediği üstümüzde kontrol hakkına sahip olmak. Bize zulm etmeye devam eder.
Teşekkürler.

Öyle yaptım. Ayrıldığım günden beri hic görüşmedim. Avukatla iletiyorum. Aile üyelerimle konuşuyor. Üç aydır uzaklaştırması var. Yenisini çıkartmadım ama konuşmayacağımı hem ilettim hem de anladı. Evladım görüşebilecek yaşta, iletişimlerini de sizin dediğiniz gibi yapıyorum. Devam edeceğim.
Teşekkürler.

Çok zor değil mi? Bunu kaldıramadım, çok şaşırdım, inanamadım. Böyle yapmasını beklemezdim. Aşırı üzüldüm ama mücadeleye devam. Siz kurtuldunuz mu?

Uzun zaman oldu ben kurtulalı. 2019’da bitti. 2,5 sene sürdü dava. Stresliydi ama bi şekilde geçti işte önemli olan hayata devam etmek.

Sizi tebrik ederim. Boyun eğmeyin, alnınız ak yolunuzda yürüyün. Doğru tektir şaşmaz. Ne yaparsa yapsın sonuçta tüm oyunları meydana çıkar.

Cok gecmis olsun, maalesef onceligi sizi bezdirip sureci lehine cevirmek. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama barolarin kadin haklari danisma merkezlerinden ucretsiz hukuki destek alabilirsiniz. Onlarin bilgilendirmesi dogrultusunda hareket etmenizi oneririm.

Bende bu yola çekişmeli ciktim ama aynı şeyleri yasadim ve hasta birine donusmustum artık lanet ettim her şeyine Anlaşmalı bitirdim avukata da para gitti ,kısaca yazık oldu her şeye ama kendimi kurtardım, simdi calisiyorum o da bende aldiklariyla yaptığı planların üzerine devrilmesiyle yasiyor.O yüzden kendini seç bu süreç bizim gibileri bitirir cunku

Miras olan şeyi nerede yediğini o kanıtlasın o zaman. Ya da madem öyle evin parasını nereden bulmuş onu kanıtlasın. Seni çok iyi anlıyorum insanın ruhu yoruluyor bir an önce bütün irtibatını kesilsin istiyorsun. Ama lütfen hakkını al. Her şey ateş pahası hayat çok zor.. Tek başına bir ev alman sıfırdan başlaman hep evladının boğazından kızacaksın. Bunu yapma. Tavsiyem psikolojik destek alman, hiçbir şey yapamıyorsan bir psikiyatriste gidip en azından kaygını stresini yönetecek bir tedaviye başlaman süreci daha iyi götürmemi sağlayacak ve amaaan geç olsun güç olmasın kafasına geleceksin. Eğer destek almıyorsan tavsiye ederim

Adı üstünde cekişmeli her türlü şeye hazırlıklı olun aynı surecteyim 6 aylık bebeğim için velayet davası açtı sebebi de nafaka vermemek ! Bizim ortak malımiz yok düğünde ailemin takmış olduğu altınları bozdurdu ben onları da talep ettim şiddet gördüğüm icin avukat maddi manevi tazminatta talep etti ama sürecin başında olmama rağmen çok yoruldum tüm haklarimdan vazgeçmeyi. Düşündum ve çocuğa 4bin nafaka çıktı boşanma aşamasında ben de tüm haklarimdan vazgeçiyorum ama 4 bin nafakayı kabul etmiyorum dedim o zaman senle görüşeceğiz oğlumu senden alacağım paragöz ben Acun muyum dedi ve velayet davası açtı ben de baktım ki iyilik yaramıyor tüm haklarımı alacağım oğlumun hakkı hepsi bir çocuk kolay yetişmiyor manevi olarak yok bari maddi olarak oğlumun hayatında bir katkısı olsun diyorum dayanabulirsem eğer dirayetli olursanız tüm haklarınızı alın. erkek milleti nankör üstüne para verseniz yine siz suçlu olursunuz ve boşanmak erkeklere rahatlık çocukla zorluk çeken kadın ölüyor haberleri yok bedel ödemeliler

Çocuk var mıydı ben de aynı surecteyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…