Çekişmeli boşanma mı, anlaşmalı boşanma mı?

Hemen malları yarı yarıya vererek anlaşarak mı boşanayım yoksa çekişmeli boşanıp hakkımı mı alayım?

• Anlaşmalı boşan

OY: 21 26,6%
  • Çekişmeli boşan

OY: 58 73,4%

• Ankete Katılan
    79
Kızlar çok zor bir boşanma döneminden geçiyorum. Çekişmeli boşanma davası açtım ama eşim beni birçok kadınla aldattığı halde, bir sürü iftira atmış. Bu süreç beni çok yordu. Bir çocuğum var. Derdi sadece para, benim kazancım daha çoktu ve miraslarım vardı.Hakkımı ona verip rahat mı edeyim,yoksa her şeyi kanıtlayıp, iftiralarla yalanlarla uğraşıp, hakkımı mı alayım? Bu da en az iki seneye mal oluyormuş. Çok mutsuzum,lütfen fikir verin.
Hakkınızı alın,sonuna kadar uğraşın,yalanlarını çürütün,yıpratıcı bir süreç farkındayım ama onun haklı görünmesine izin verirseniz iftiraları kabul etmiş olursunuz iftiraların içeriği nedir bilmiyorum ama aldatma vs. ise özellikle bu da ileride velayet davası açmak için elini güçlendirir,ve belkide büyüdüğü zaman çocuğunuza yalan yanlış anlatılır,doğrular bir kösede dururken ve hakkım olanı alabilecekken bir ömür uğraşırım yinede vazgeçmem,neden ben kötü olayım neden ben pes edeyim,herkes hak ettiğini alsın,bazen pes etmemek üstüne gitmek gerekiyor.

Cok gecmis olsun, maalesef onceligi sizi bezdirip sureci lehine cevirmek. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama barolarin kadin haklari danisma merkezlerinden ucretsiz hukuki destek alabilirsiniz. Onlarin bilgilendirmesi dogrultusunda hareket etmenizi oneririm.
Avukatım var,beni yönlendiriyor,tavsiyeniz için teşekkürler.

Bende bu yola çekişmeli ciktim ama aynı şeyleri yasadim ve hasta birine donusmustum artık lanet ettim her şeyine Anlaşmalı bitirdim avukata da para gitti ,kısaca yazık oldu her şeye ama kendimi kurtardım, simdi calisiyorum o da bende aldiklariyla yaptığı planların üzerine devrilmesiyle yasiyor.O yüzden kendini seç bu süreç bizim gibileri bitirir cunku
Şu son cümle benim hislerimi anlatıyor: "Kendini seç,bu süreç bizim gibileri bitirir çünkü." Bu kısım beni endişelendiren kısımdı. Teşekkürler.

Miras olan şeyi nerede yediğini o kanıtlasın o zaman. Ya da madem öyle evin parasını nereden bulmuş onu kanıtlasın. Seni çok iyi anlıyorum insanın ruhu yoruluyor bir an önce bütün irtibatını kesilsin istiyorsun. Ama lütfen hakkını al. Her şey ateş pahası hayat çok zor.. Tek başına bir ev alman sıfırdan başlaman hep evladının boğazından kızacaksın. Bunu yapma. Tavsiyem psikolojik destek alman, hiçbir şey yapamıyorsan bir psikiyatriste gidip en azından kaygını stresini yönetecek bir tedaviye başlaman süreci daha iyi götürmemi sağlayacak ve amaaan geç olsun güç olmasın kafasına geleceksin. Eğer destek almıyorsan tavsiye ederim
Ailesi şahitlik yapacakmış,evin ve arabanın parasının büyük kısmını babası vermiş. Bize evliliğimiz süresince yardım etmediler,beklentim yoktu zaten ama şimdi bu şekilde ailecek hakkımı yemek için yalan söylemeleri çok çirkin.İftiraların sonu gelmedi. Elimden geleni yapacağım ama bende de birkaç belge var.

Beni akıl sağlığımın yerinde olmamasıyla bile suçluyor, hatta bununla ilgili de iğrenç iftiraları var dilekçesinde. Psikiyatriste aslında akıl sağlığımın yerinde olduğunu kanıtlamak için görünmek istiyorum😅 Boşanma gibi durumlarda kadınların psikolojik destek alması yanlış bir şekilde yorumlanabiliyor, maalesef psikoloğa veya psikiyatriste gitmek yanlış yorumlanabiliyor. Hakkımda böyle bir belge olması beni zor duruma sokabilir. Lütfen yanlış anlaşılmasın, bence sağlıklı bireyler de destek almak için gidebilir ama hep örneklerini duyuyoruz.
Teşekkürler.

Adı üstünde cekişmeli her türlü şeye hazırlıklı olun aynı surecteyim 6 aylık bebeğim için velayet davası açtı sebebi de nafaka vermemek ! Bizim ortak malımiz yok düğünde ailemin takmış olduğu altınları bozdurdu ben onları da talep ettim şiddet gördüğüm icin avukat maddi manevi tazminatta talep etti ama sürecin başında olmama rağmen çok yoruldum tüm haklarimdan vazgeçmeyi. Düşündum ve çocuğa 4bin nafaka çıktı boşanma aşamasında ben de tüm haklarimdan vazgeçiyorum ama 4 bin nafakayı kabul etmiyorum dedim o zaman senle görüşeceğiz oğlumu senden alacağım paragöz ben Acun muyum dedi ve velayet davası açtı ben de baktım ki iyilik yaramıyor tüm haklarımı alacağım oğlumun hakkı hepsi bir çocuk kolay yetişmiyor manevi olarak yok bari maddi olarak oğlumun hayatında bir katkısı olsun diyorum dayanabulirsem eğer dirayetli olursanız tüm haklarınızı alın. erkek milleti nankör üstüne para verseniz yine siz suçlu olursunuz ve boşanmak erkeklere rahatlık çocukla zorluk çeken kadın ölüyor haberleri yok bedel ödemeliler
Sizin de durumunuz çok zormuş, inşallah her şey yolunda gider ve bebeğinizle çok mutlu bir hayat kurarsınız. Umarım dava sizin lehinize sonuçlanır.

İyilik yaramıyor evet, bedel ödesin derken aslında biz de bir şekilde bedel ödemiş oluyoruz. Her şey temiz kapabilseydi keşke. Ortak çocuk olması da hiç kopmayacak ve istenmeyen bir bağ olarak kalıyor. Ben de dirayetli olup,devam etme kararı aldım. Buradaki arkadaşlar da çok destek oldular fikirleriyle.
Teşekkür ederim.

Hakkınızı alın,sonuna kadar uğraşın,yalanlarını çürütün,yıpratıcı bir süreç farkındayım ama onun haklı görünmesine izin verirseniz iftiraları kabul etmiş olursunuz iftiraların içeriği nedir bilmiyorum ama aldatma vs. ise özellikle bu da ileride velayet davası açmak için elini güçlendirir,ve belkide büyüdüğü zaman çocuğunuza yalan yanlış anlatılır,doğrular bir kösede dururken ve hakkım olanı alabilecekken bir ömür uğraşırım yinede vazgeçmem,neden ben kötü olayım neden ben pes edeyim,herkes hak ettiğini alsın,bazen pes etmemek üstüne gitmek gerekiyor.
Evet haklısınız. Parayla susacak birisi, tek derdi para. Evlilikte maddi açıdan benim katkım çok,ben hakkımı geri almak veya hakkımdan vazgeçip, yasalara göre yarı yarıya paylaşmayı kabul ederek, ondan kurtulup huzurumu parayla satın almak arasında kalmıştım. Çocuğum olmasaydı hakkımı aramazdım ama çocuğumun hakkını başkasına öylece vermek beni durdurdu. Daha çok bırakabilecekken ona, sıfırdan başlayacak o da her şeye. Aslında ne biriktirdiysem onun için yapmıştım. Zaten devam etme kararı aldım, hakkımı arayacağım.

Namusum hariç her şeyime iftira atmış, aldatan o ben onu aldatmadım. Aldattığımı yazarsa iftira veya iması bile olsa heralde ben kahrolurum.

Çok komik dilekçedeki yazılar, avukatıyla oturup klişelerden yola çıkarak bir kadında olabilecek ne kadar kötü huy,alışkanlık,davranış vb. varsa hepsini sıralamışlar😂 Sürekli de kaos çıkarıyor ama alıştım ve duyarsızlaştım bu süreçte azıcık bile olsa. Hep hakimlerin insan sarrafı olduğu söylenir ya ben biraz da ona güveniyorum. Hangimizin doğruyu,hangimizin yalan söylediğini anlayacak bence. Sosyal çalışmacı ben ve kızımla görüştü,evimize habersiz geldi ve bizimle ilgili çok iyi bir rapor hazırladı. Anlıyorlar bence.

Pes etmedim, inşallah daha dirayetli bir şekilde devam edip hakkımızı alacağım.

Teşekkürler.

X