Çekişmeli boşanma mı, anlaşmalı boşanma mı?

Hemen malları yarı yarıya vererek anlaşarak mı boşanayım yoksa çekişmeli boşanıp hakkımı mı alayım?

• Anlaşmalı boşan

OY: 21 26,6%
  • Çekişmeli boşan

OY: 58 73,4%

• Ankete Katılan
    79
Elinizden geleni ardiniza koymayın bu durum yipratsada boyle boş bir adamdan ala bileceginizi alin hakk etmiyor zaten hic birşey çocugun velayetinde hakk etmiyor bence eve yeni annelerde getirir bu çocugunda piskolojisin bozar.🙄
Çocuğum uğruna her şeyi göze alabileceğim tek varlığım. Onu vermem, ben sağken çocuğumun kendisi istemediği sürece çocuğumu alamaz. Zamanında da babalık yapmadı, eve gelmezdi. Çocuğum tek zayıf noktam, şimdi dünyanın en iyi babası rolünü oynuyor. Yeni anneler fikri beni çıldırtır zaten, Allah can sağlığı versin bana, ben ölene kkadar çocuğuma çiçek gibi bakarım inşallah.

Teşekkür ederim.

Lütfen bu adama kendi ve çocuğunuzun hakkından 1 kuruş dahi vermeyin. Siz sanıyor musunuz ki anlaşmalı boşansanız susacaklar. Bu seferde "bakın dediklerimiz doğru, daha fazla rezil olmamak anlaşmalı boşandı" diyerek iftiralara devam edecekler. Çünkü saf kötüler!
Avukatınıza bırakın her şeyi ve ondan gelecek tüm bilgilere (dava sürecini etkilemeyecek) kendinizi kapatın. Kimden laf geliyorsa iletişimi kapatın. Havlamaya devam etsin onlar.
Doğru, burada yazılanlar bana cesaret verdi. Biraz daha güçlenip konuyu kapatıp, hayatıma devam etmek istiyorum. "Saf kötülük" kısmını daha yeni yeni anlıyorum, benim aklım bu kadarına ermezdi. Tam kızımla çok güzel bir gün geçiriyoruz, haber geliyor. Bundan çok sıkıldım.
Teşekkür ederim.

Ev ve araba nasıl onun üstüne oluyor? Mirastan gelen parayla alındığını kanıtlayamıyorum diyorsunuz, eşiniz nasıl kanıtlıyor kendi parasıyla alındığını? Belli ki evliliğiniz sürecinde alınmış.
Velayet konusunda ise haksızsınız. Çocukla babasının bağını koparmayın, ileride bunu kullanır. Annen yüzünden görüşemedik der ve haklı olur. Velayet için mahkeme ne derse o olsun. O adama kaptıracağım parayı bir değil iki sağlam avukata vermeyi tercih ederdim. Yıllar sonra pişman olursunuz çocuğuma kalacak malı parayı başkalarıyla yedi dersiniz.
O da kanıtlayamaz bu açıyı siz gösterdiniz.
Velayet bende olacak, ortak velayeti kabul etmiyorum. Çok baskıcı birisi, çocuğumla ilgili kararlarıma karışması çocuğuma zarar verir. Bir spor ile uğraşmasına dahi izin vermezdi. Babasıyla görüşmesi konusunda asla bağ koparmadım, şimdi de görüşüyor, istediği kadar görüşebilir. Onun babasıdır, bu babasıyla benim problemim onun değil. Mahkemenin izin günleri ve saatleri var, ben fazlasında da görüşmesine izin verdim ama bu iyi niyetim bile bana kötü şekilde döndü.

Teşekkür ederim.

Hakkımı bırakmak istemezdim ben de. Ama bir an önce de kurtulmak isterdim sanırım. İyi bir avukata danışsanız belki o yol gösterir
İkisi bir arada olmuyor, benim istediğim de buydu. Hakkımı almak için en az iki yıl gerekiyor. Boşanmamak da huzursuz ediyor.

Teşekkür ederim.

Lütfen siz avukatiniz iyiyse güvenin ve boşanmış gibi hayatınızı kurun.Ama kendi malinizin bir kuruşunu ve çocuğunuzun hakkını böyle pislik bir adama yedirmeyin sonra üzülür durursunuz ....
Haklısınız, dün çok üzgündüm. Burada yazılanlar benim devam etmem gerektiğini destekliyor.

Teşekkür ederim.

Alamıyor evet, yasal haklarımı biliyorum. Kanıtlayabiliyorum. Benim üstüme hiçbir şey yok.Ev ve araba onun üstüne. Ben sadece çirkinliklerden çok yoruldum. Boşanırken sadece doğruları söyleyip ayrılacağımızı sandım. Benin dilekçemde ayıp, özel, gizli konular yok, özellikle kaçındım. Onunkisi ise korkunç pisliklerle iftiralarla dolu. Hassas biriyim, süreç gözümü korkuttu. Benim iftira atmama bile gerek yok, herkesten sakladığım sırları söylesem yeter ama yapmam, kötü konuları konuşmak istemiyorum, beklemek istemiyorum boşanmayı.
Teşekkür ederim.
Sağlıklı bir anne olmak için bi an önce kurtulun, bi yandan da verilen emek uğranılan haksızlık, kuruşunuzu dahi almalısıniz.2 yol da mantıklı.gucunuz varsa çekişmeli gücünüz yoksa anlaşmalı.ama çok kadın da duyuyorm anlaşmalı boşanıp haklarını almadiklarina pişman.once kendiniz için sonra çocuğunuz için en doğru kararı siz verebilirsiniz.

Çocuğum uğruna her şeyi göze alabileceğim tek varlığım. Onu vermem, ben sağken çocuğumun kendisi istemediği sürece çocuğumu alamaz. Zamanında da babalık yapmadı, eve gelmezdi. Çocuğum tek zayıf noktam, şimdi dünyanın en iyi babası rolünü oynuyor. Yeni anneler fikri beni çıldırtır zaten, Allah can sağlığı versin bana, ben ölene kkadar çocuğuma çiçek gibi bakarım inşallah.

Teşekkür ederim.
Inşallah canim Allah yardimcin olsun.

Aynen öyle oldu. Delil toplamak için bir ay beraber kalmak zorunda kaldım,öğrendikten sonraki gün tatile gidecektik, hiçbir şey olmamış gibi davrandım, zehir gibiydi, kendimi ve kızımı güvenceye alıp, hic konuşmadan terk ettim. Bu sürede bir sürü isim ve delil topladım. Elimde evimde sevgilisiyle yatakta ve çekilmiş fotoğraf bile var. Her şeyi bilen ve beni kandıran insan listesi var, evli kadın isimleri var. Bunları bildiğimi biliyor. Dilekçede, aldatılan kişi(ben) affetmiş ve tatile gitmiş bu yüzden aldatılan suçsuzdur diye cevap vermişler. Gerçekten de aldatılınca aynı evde kalınca affetmiş sayıyor yasalar, ben bir de tatile gitmişim ve zevk sefa içinde geçirmişim gibi görünüyorum. Eşim kusurlu sayılmıyormuş böyle olunca. Ama süre bir ay. Aramızda karı-koca ilşkisi olmadı, defalarca oldu diye yazmış. O yaparken hiç suçlu değil ama ben bir ay kaldığım için suçluyum. Delilleri sevgilisi verdiği için yasal olarak kabul ediliyor,ben gizlice almadım. Yasalar karışık biraz.
Teşekkürler.
Evliyken aldatmiş yatakta resim bile varsa nasil sayilmiyorya ne biçik kanun bu.🙄
Kocan olacak şahisda hem şerefsiz hem kurnaz.

Kızlar çok zor bir boşanma döneminden geçiyorum. Çekişmeli boşanma davası açtım ama eşim beni birçok kadınla aldattığı halde, bir sürü iftira atmış. Bu süreç beni çok yordu. Bir çocuğum var. Derdi sadece para, benim kazancım daha çoktu ve miraslarım vardı.Hakkımı ona verip rahat mı edeyim,yoksa her şeyi kanıtlayıp, iftiralarla yalanlarla uğraşıp, hakkımı mı alayım? Bu da en az iki seneye mal oluyormuş. Çok mutsuzum,lütfen fikir verin.
ne hakkı vereceksin çekişmeli tabi olsun sonunda ortaya çıkar er geç doğrular

O vazgeçeceğiniz para evladınızın hakkı aslında
O yüzden vazgeçmeyin lütfen çocuğunuzun manevi ihtiyaçları kadar madfi ihtiyaçları da var
Hem de o adama haklarınızı verip kadınlarla yemesini mi izleyeceksniz

Çekişmeli bosanin. Sizin mirasinizda onun hiç bi hakkı yok. Yarın bigun sizin mirasinizda getirir sizi aldattığı kadını oturtursa çok pişman olursunuz. Ayrıca böyle adamlar ilk başlarda bu kadar havliyorlar bezdirmek için, sonra zaten avukatlarına danışıp kaybedeceklerini anladıklarında kendileri anlaşmalı boşanmak istiyorlar.

Kızlar çok zor bir boşanma döneminden geçiyorum. Çekişmeli boşanma davası açtım ama eşim beni birçok kadınla aldattığı halde, bir sürü iftira atmış. Bu süreç beni çok yordu. Bir çocuğum var. Derdi sadece para, benim kazancım daha çoktu ve miraslarım vardı.Hakkımı ona verip rahat mı edeyim,yoksa her şeyi kanıtlayıp, iftiralarla yalanlarla uğraşıp, hakkımı mı alayım? Bu da en az iki seneye mal oluyormuş. Çok mutsuzum,lütfen fikir verin.
Psikolojinizi sağlam tutmaya çalışarak,gerekirse terapi alarak ve iyi bir avukata devrederek kendinizin çocuğunuzun hakkını yedirmeyin bence.süreç öyle de böyle de zor, eğer bırakırsanız birkaç sene sonra keşke hakkımı vermeseydim deme ihtimalinizi de düşünüp o süreci göze alın.Hakkinizda hayırlısı olsun 🌺

Yakınım olan iki kadın biri 20+, diğeri 30+ evliliklerinin ardından aldatıldı. Biri karşı tarafın igrencliklerine tahammül edemedi, anlaşarak tek celsede boşandı.

Diğeri iki yıldır uğraşıyor, maruz kaldığı igrencliklerin haddi hududu yok. Çok yıprandı, bu gidişle daha da yipranacak. Çünkü muhatabı seytanlasmis biri.
Hakkında hayırlısı...

Benim kızım da 9 yıllık evliliğin ardından anlaşarak boşandı.( Aldatma varsa da bilmiyoruz, narsist kişilik bozukluğu vardi.) Ailecek maddi kaybımiz olsa da, çok şükür kurtuldu diyoruz.

Karar senin...
Allah en az hasarla selamete erdirsin...

Allah korusun bir daha ömür boyu evlenmeyi düşünmüyorum. Bana manevi anlamda çok pahalıya mal oldu. Kurtulmak istedim kurtulamadım. Mahkeme sürecini bu şekilde görebilsem iyi olur, doğruları söyleyecek sandım, yalanları ve iftiraları umursamamanın bir yolunu bulmalıyım.

Kusura bakmayın iki tane alıntı oldu sizin mesajınız düzeltemedim. Dün üye oldum henüz bilmiyorum.

Teşekkürler.
Bende yaşadım o iftiraları çünkü başka kozları yok anca yalan dolan. Süreç bi şekilde geçiyor siz hayatınıza devam edin. Keşke böyle olmasaydı ama bazen mücadele etmek gerekiyor..

Anlaşma şartları sunuyor ama anlamadığım bir şekilde hep laf oyunuyla o fazla alıyor, en fazla yarı yarıya alıyoruz ama çocuğun velayetini ortak istiyor. Çocuk nafakası da vermeyecekmiş. Aylık çocuğuma 5000 liradan fazla harcıyorum, bir insan evladından da mı parasını saklar,işte bunun bile hesabını yapmış. Çocuğum onu seçse bile gönderirdim ben. Mirasımı kendim harcadığımı söylüyor. Evin yarıdan fazlasını mirasla ödediğimi kanıtlayamıyorum. Çocuğuma ortak velayet istiyor,bu da benim kabul etmeyip yıllar gerekse bile savaşacağım tek konu.

Teşekkür ederim.
Her ne olursa olsun, ortak velayet yapmayın. O muhtemelen nafaka vermemek için istiyor. Ortak velayet demek, sizi dışarıdan yine kontrol edebilmesi demek. Bu da sinir bozucu bir şey.

Maddi olarak kaybınız olduğu için ve çocuğa nafakayı istediğiniz miktarda alabilmek için çekişmeli boşanın.

Bence eski esiniz olacak sahisin size her sekilde ulasmasina engel olarak baslayabilirsiniz. Çocuğunuz iletişim kurabilecek yasta ise çocuğu alıp bırakma vs gibi durumlarda çocuğunuzla iletişim kurmasını saglayabilirsiniz. bahsettigim su baba yarın beni saat 3 te evden alabilirsin gibi mesela. siz bu konuda dahi muhattap olmayın. soyadından kurtulmak problem değil diye biliyorum nüfus dairesine gidip bunu halledebilirsiniz.

Size ulasamadıkca iftiralarının sizi etkilemediğini ve sizi dimdik hakkını almaya kararlı gördükçe o pes edecektir zaten. Ne yaparsa yapsın avukatlar aracılığı ile resmi yoldan görüşmeyi onaylayın sadece. Gerekmedikce mahkemeye dahi gitmeyin.

Siz net durdukça o pes edecektir hiç merak etmeyin. Muhattapsız öfke onu daha da çok mahvedecek sizinde bundan etkilenmediginizi düşündükçe pes edecektir.

Kesinlikle hakkınızı yedirmeyin, sonra sizin paranızla yuva yıkanlar tatillere gidince üzülürsünüz

Sağlıklı bir anne olmak için bi an önce kurtulun, bi yandan da verilen emek uğranılan haksızlık, kuruşunuzu dahi almalısıniz.2 yol da mantıklı.gucunuz varsa çekişmeli gücünüz yoksa anlaşmalı.ama çok kadın da duyuyorm anlaşmalı boşanıp haklarını almadiklarina pişman.once kendiniz için sonra çocuğunuz için en doğru kararı siz verebilirsiniz.
İki seçeneğin de olumlu ve olumsuz yanları var. Hangisinin daha mantıklı olduğunu bulmalıyım.
Teşekkürler.

X