Kararım kesin de yanlış yolda miyim?

16 yıllık evli,iki çocuklu,çalışan bir bayanım..Evliliğim süresince ne ailelerimizle direkt sorunumuz oldu ne de etraftan karışan görüşen oldu..Sorunlarımız hep çocuklarimin babası ile ilgili oldu..Yıllar içinde çok kez şans vermiş olduğumdan artık bardak taştı dayanma ya da cabalama gücüm ve istegim kalmadı..

1,5 yildir başka sehirde çalışmasi sebebi ile ayda birkac gun yanimizda oluyor..Onda bile tartismalarimiz hep aynı sebeplerden..En son olan kavgamiz sonucu bosanma karari aldigimi söyledim.Sebepleri kendince yeterli bulmadigindan inanmadı ve ben bosanmiyorum sen ne yaparsan yap dedi..Çekişmeli dava icin notere avukat vekaleti için gittiğimde kullandığı telefon benim üzerime olduğundan aynı anda ona da mesaj gitmiş ve aradı..Ben de anlasmiyorsun madem ben açacağım davayı dedim..İşin ciddi olduğunun farkına vardı..

Anlaşmalı olursa ne olur diye sorguladı ve tamam sen maddi manevi yıpranma diyerek kabul ettigini ama gönlünün elvermedigini söyledi..Ben de avukatima anlasmali protokol hazirlattim ona mail attım imzalayıp gonderecekti..Göndermedi çocukları görmeye gelince getiririm dedi ancak getirmedi.Ben de protokolü önüne koyup imza istedim..Aklı sıra beni ikna edecek konusma yaptı tabiki ben de kabul etmeyip ısrarcı oldum..Ama imzalamadan gitti..

Ve şimdi diyor ki ben yuvamizi kurtarma derdindeyim bir şans daha ver ben ailemi seviyorum bitsin istemiyorum bla bla bla yani..Ben de avukat ve eve şerh koydurma masrafları olmasin ve yıllarca bosanma davasi ya da mal paylasimi davasi olmasin diye anlaşmalı bitsin istiyorum..Ama hala biraz süre ver kafanı toparla duzelicez diyor.Ben de en sonunda tamam anlaşmalı boşanma,kağıt üstünde evliyiz çocukları görmeye geldiğinde kalamazsin sabah alır çocukları gezer getirirsin benden de birşey bekleme dedim..

Ben bu kararı iki günde almadım ,başka bir erkek için de almadım artık tahammülüm kalmadığı için ve çocuklarda kurtarmadigi için aldım..Yıllarca maddi manevi yıprandım o yüzden mahkeme için bir kuruş bile harcamak gelmiyor içimden..Avukat çekişmeli 75.bin istedi eve tedbir için de 20-30 çıkar gibi ..Neden çocuklarıma harcayacağım parayı ona harcayayim kafasında böyle bir karar aldım..Yanlis mi yapıyorum çekişmeli açsam da lanet olsun mu desem dediğim de oluyor.Fikir verirseniz sevinirim..
Sonradan pişman olacağınız şeyler yapmayın derim.

16 yıl düzelmeyen evlilik ilişki 106 yildada düzelmez çocuklar için çocuklar için nereye kadar.Hadi onlar arada tampon.Onlar yarın hayatını kurup gidince yaşlılık ve birde onun getireceği artı huysuzlarla nereye kadar.Gencken ete dayanan bıkkınlık yaşlanınca kemiğe dayanirmis.Cok inanırım bu söze.Hastalik bulmadan hayatınızı kurmanızı dilerim

Bu sizin hayatınız burda oturduğu yerden ezbere herkes kendi evlilik fikri kafası ile yorum yapar sizin ne cektiginizi kimse bilmez evlilik dayanma üzerine kurulu birşey değil sizde saygı sevgi bitmiş .Ben aşırı bıkkınlık okudum .Genede zaten kağıt üzerinde süren bu evliliği bitirip bitirmemek size kalmış.Ben zaten süren bir evlilik okumadım manevi manada

Evlenirken dünya masraf yapanlar boşanınca niye avukat ücretine bu kadar takılıyor anlayamıyorum
Haklısınız evlenirken ne hayaller ile masraf yapılıyor biliyorsunuz. Ama yıllarca çaba göstererek kendimden çok ödün verdiğim bir ilişki için daha ne para ne duygu harcamak istemiyorum.

X